Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:10
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Sporty walki

Zmagania zapaśnicze w Spale
Zmagania zapaśnicze w Spale

W minioną sobotę i niedzielę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Kobiet „Poland Open” oraz XIX Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym. Walki odbywały się równocześnie na trzech matach w dużej lekkoatletycznej hali OPO. W turnieju wzięły udział 84 zawodniczki z 20 krajów. W memoriale 97 zawodników z 19 krajów. Reprezentanci Polski zdobyli w sumie nie 7 medali. W klasyfikacji drużynowej nasze zapaśniczki zajęły pierwsze miejsce, a zapaśnicy drugie.

10.08.2010 17:03    2
Mistrzostwa Zapaśnicze w Spale
Mistrzostwa Zapaśnicze w Spale

W dniach 7-8 sierpnia w naszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbędą się XIV mistrzostwa Poland Open w zapasach kobiet oraz XIX Memoriał Wacława Ziółkowskiego w Zapasach w Stylu Wolnym. Udział w zawodach weźmie 300 wybitnych zapaśniczek i zapaśników z całego świata. Zmagania odbywać się będą w hali lekkoatletycznej OPO. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców kibiców. Wstęp wolny.

21.07.2010 20:03    1
Udane zakończenie sezonu
Udane zakończenie sezonu

Bardzo dobrze zakończyli sezon karatecy Sekcji Karate „BONSAI” UKS „DWÓJKA”. Na rozegranych w Cieszynie „Otwartych Mistrzostwach Cieszyna - Shindo Cup” stawiły się ekipy z Polski, Czech, Węgier i Rumunii. Wystartowało 190 zawodników z 16 klubów. Dorobek tomaszowskich karateków to aż 13 medali.

21.06.2010 13:00
Na matach
Na matach

Bardzo dobrze wypadli tomaszowscy karatecy na rozegranym w miniony weekend Turnieju, jaki odbył się w Bełchatowie. Sekcja Karate „BONSAI” UKS „DWÓJKA” wystawiła na „Bełchatów Cup” bardzo liczną, bo aż 35 osobową ekipę

18.05.2010 19:20
Karatecy Bonsai niezawodni
Karatecy Bonsai niezawodni

W dniach 24-25 kwietnia, w Czeskim mieście Hradec Kralove. rozegrane zostało Grand Prix Hradec Kralove w karate WKF. Na starcie imprezy zameldowało się aż 1038 zawodników z 20 państw: Belgii, Czech, Chorwacji, Cypru, Danii, Egiptu, Francji, Holandii, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii i Węgier. W tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć udziału zawodników z Sekcji Karate „BONSAI” UKS „DWÓJKA” w skromnym 7 – osobowym składzie wraz z trenerem Pawłem Walczakiem. Pomimo mało liczebnej ekipy start okazał się bardzo udany.

27.04.2010 20:00    1
Bonsai z medalami
Bonsai z medalami

Karatecy z Klubu Bonsai odnieśli kolejne sukcesy. Tym razem na IX-m Międzynarodowym Turnieju karate CENTRAL EUROPE OPEN, który odbył się 10 kwietnia w Bydgoszczy. Tuż po rozpoczęciu zawodów do zawodników i trenerów dotarła tragiczna wiadomość o śmierci pary Prezydenckiej oraz całej Delegacji polskiego Rządu lecących do Katynia. Pierwszy dzień zawodów dokończono w ciszy i poszanowaniu tak wielkiej tragedii. Drugi dzień zawodów odwołano.

19.04.2010 22:48
Na macie
Na macie

W minioną niedzielę, w Chynowie koło Grójca rozegrany został V Turniej Karate WKF „Mazovia Cup”. W imprezie udział brały kluby z Łodzi, Warszawy, Prudnika, Opola, Pleszewa, Białegostoku, Ożarowa, Łukowa, Grójca, Chynowa, Moniek, Borzęcina oraz ekipa „BONSAI” Tomaszów Maz.Tomaszowscy karatecy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 17 medali.

18.03.2010 20:07    2
Bonsai niezawodnie
Bonsai niezawodnie

Udanie rozpoczęli rok zawodnicy Sekcji Karate „BONSAI” UKS „DWÓJKA”. Pod koniec stycznia karatecy walczyli w Koszycach (Słowacja) w memoriale Michała Bozogana. Start w silnie obsadzonym turnieju wypadł dla Tomaszowian bardzo korzystnie. Na pierwszym miejscu w kategorii + 76 kg juniorów uplasował się Łukasz Czechowicz. Trzecie miejsce w zajął Michał Bąbos. Ponadto na piątych miejscach uplasowali się Radosław Szmidel (młodzicy), Adrian Seliga (żacy) i Monika Turlińska (seniorki – 55 kg).

13.03.2010 00:05
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 14 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejcaAutor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Twój Sklep Medyczny - Kula łokciowa SAFE WALK Kula łokciowa SAFE WALK: • niezwykle wytrzymała, a zarazem lekka (450g), wykonana z wysokiej jakości aluminium, • kula w pełni spełnia wymagania normy europejskiej ISO 11334-1. Produkt pomyślnie przeszedł testy pod naciskiem 130kg, • zabezpieczona epoksydowym lakierem, • opatentowany system "Backbone Structure" zapewnia sztywność, wytrzymałość i bezpieczeństwo, • dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych kula jest bardzo cicha w użytkowaniu, • łatwa w przystosowaniu do wzrostu użytkownika. Możliwe długości od 680 do 990mm (14 stopni co 25mm). Kula zawiera opatentowaną blokadę zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania. System podparć: • ergonomiczny kształt podparć oraz ich wentylacja zwiększają wygodę użytkowania, • zestaw antyrotacyjny zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, • opatentowane odczepiane podparcie daje możliwość szybkiej wymiany w przypadku zużycia, • dostępne w wielu wariantach kolorystycznych: beżowy, biały, czarny, czerwony, niebieski. Nasadka na kulę: • dzięki unikalnemu kształtowi i zastosowaniu ultranowoczesnych materiałów nasadka zapobiega poślizgom oraz zapewnia maksymalny kontakt i przyleganie do podłoża nawet przy pochyleniu kuli pod znacznym kątem, • unikalny kształt i zastosowane materiały doskonale absorbują wstrząsy powstające podczas stawiania kuli na podłożu, • wyposażona w system antyperforacyjny, • nasadka jest bardzo łatwa w wymianie. Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4.Data dodania ogłoszenia: 22.05.2016Twój Sklep Medyczny - Kula łokciowa SAFE WALK
Reklama
a