Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 02:23
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Polityka

Mireckiego bez szans na zmianę?

Mireckiego bez szans na zmianę?

Ulica Mireckiego nie ma szczęścia. Od lat jest obciążona tranzytem tirów, pozbawiona sygnalizacji świetlnej, a zapadające się chodniki są trudne do przejścia bez co najmniej kilku potknięć. Ponury nastrój pogłębiają widoki zrujnowanych chałup dookoła i to co przy nich zalega. Czy jednak każda zmiana wymaga dużych inwestycji? 29.03.2020 13:43    38    9
Gdzie się uczyć podczas zarazy?

Gdzie się uczyć podczas zarazy?

Mimo zamknięcia szkół, nie tracąc czasu I LO – najstarsza tomaszowska szkoła średnia, przedstawia listę rekomendowanych źródeł dydaktycznych dostępnych bez opłat w internecie 29.03.2020 12:34    4    7
Sprzęt trafił na oddział zakaźny

Sprzęt trafił na oddział zakaźny

Kolejny sprzęt We wtorek, 24 marca 2020 roku, przekazano do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w nieodpłatne użytkowanie 15 łóżek szpitalnych Eleganza 1 wersja Standard wraz z wyposażeniem  (10 szt.) oraz łóżko szpitalne Eleganza 1 wersja Optimum Plus wraz z wyposażeniem (5 szt.) w zakresie zadania: „Zakup łóżek dla  Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim” w związku ze zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-COV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem u ludzi. 27.03.2020 22:15    7    7
Pora na wiosenne porządki

Pora na wiosenne porządki

Epidemia koronawirusa spowodowała ograniczenie pracy licznych urzędów i instytucji. Część pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Co prawda wiielu przedsiębiorców zostało zmuszonych do zamknięcia swoich firm, jednak są branże, które normalnie funkcjonują. Oczywiście epidemia nie zwalnia od wykonywania podstawowych obowiązków władz samorządowych. Należy do nich między innymi utrzymywanie porządku na terenie miasta. W ostatnim tygodniu w wielu miejscach mogliśmy zaobserwować ekipy ZDiUM uprzątające chodniki oraz jezdnie z zalegającego na nich piachu. Panowie w pomarańczowych kamizelkach uwijali się w pocie czoła. Niestety główne ulice miasta pozostają w Zarządzie Powiatu. Mimo sprzyjającej, słonecznej pogody nikt nawet nie pomyślał, by skierować na nie zamiatarki, a pora chyba najwyższa.... 27.03.2020 19:35    3    5
Trwa budowa miejskiego żłobka

Trwa budowa miejskiego żłobka

Koronawirus na szczęście nie zatrzymuje miejskich inwestycji. Trwa budowa nowego żłobka przy ulicy Strzeleckiej. O konieczności powstania nowej placówki mówiło się w Tomaszowie od dłuższego czasu. Brak miejsc w publicznym żłobku i duże zapotrzebowanie było jednym z tematów podnoszonych w kampanii wyborczej. Na realizalicję udało się pozyskać dotację. Jeśli warunki pozwolą jeszcze w tym roku będziemy mogli cieszyć się z nowego miejsca dla naszych dzieci 27.03.2020 17:07    2    4
Miasto przekaże respiratory do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Miasto przekaże respiratory do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwołanej w czwartek, 26 marca jednomyślnie zdecydowano o udzieleniu pomocy rzeczowej dla powiatu tomaszowskiego. 130 tysięcy złotych przeznaczone będzie na zakup respiratorów, które przekazane zostaną do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. 26.03.2020 21:59    13
Nie będzie Dni Tomaszowa? Wstrzymane dotacje na sport

Nie będzie Dni Tomaszowa? Wstrzymane dotacje na sport

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego informuje, że w związku z art. 10 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii na skutek zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 i jednoczesnym zagrożeniem realizacji zadań publicznych z zakresu sportu, kultury i rekreacji, odwołuje wszystkie wszczęte i niezakończone konkursy, a także konkursy zakończone wyborem oferenta. Nowe harmonogramy konkursów zostaną podane w późniejszym terminie. 23.03.2020 13:52    29    11
Zdrowia mieszkańcom nie wymodlimy

Zdrowia mieszkańcom nie wymodlimy

Rząd wprowadza dzisiaj stan epidemii na terenie kraju. Tymczasem w naszym powiecie mam wrażenie, że sytuacją kryzysową zarządzają osoby całkowicie nieodpowiedzialne. Świadczy o tym krótka dyskusja, jaka wywiązała się w czasie dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Okazało się, że Starosta Mariusz Węgrzynowski, będący de facto Szefem Sztabu Kryzysowego nie był w stanie samodzielnie odpowiedzieć na żadne z zadanych przeze mnie pytań. Nawet te najprostsze, dotyczące ilość zakupionych dla szpitala maseczek w okresie minionych 2 tygodni. 21.03.2020 14:00    82    25
Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii

Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wychodzi z pomocą do przedsiębiorców z terenu miasta. W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, który dotyka w szczególny sposób osoby prowadzące działalność gospodarczą, miasto proponuje szereg rozwiązań, które są dostępne w obecnym stanie prawnym.  Przedsiębiorcy, którzy znajdą się w trudnej sytuacji finansowej z powodu epidemii, będą mogli liczyć na pomoc, jeżeli chodzi o obciążenia związane z lokalnymi podatkami i opłatami. Pozostali podatnicy, którym pogarszająca się z powodu epidemii sytuacja finansowa nie pozwoli na bieżące regulowanie należności podatkowych, również będą mogli ubiegać się o ulgi. 19.03.2020 19:39    14    3
Kto odpowie za bałagan w spółce? Czy sprawą zajmie się prokuratura?

Kto odpowie za bałagan w spółce? Czy sprawą zajmie się prokuratura?

Prezentujemy oświadczenie Grzegorza Glimasińskiego w sprawie spółki Lechia SA. 19.03.2020 15:02    73    4
Targowisko miejskie czynne, ale z ograniczeniami

Targowisko miejskie czynne, ale z ograniczeniami

Szanowni Państwo w związku z obecną sytuacją, przyjętymi regulacjami przez rząd, wznawiamy działalność Targowiska Miejskiego, jednak w ograniczonym zakresie, mając na względzie troskę o sytuację kupców, ale przede wszystkim zdrowie tomaszowian. 19.03.2020 11:57    19    11
Starostwo do odwołania zamknięte dla petentów

Starostwo do odwołania zamknięte dla petentów

Do mieszkańców powiatu tomaszowskiego, informację o zamknięciu do odwołania Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim dla petentów, ogłosił Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 17.03.2020 16:05    1    2
Koronawirus w natarciu. Żarty się skończyły.

Koronawirus w natarciu. Żarty się skończyły.

Dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana w Starostwie Powiatowym miała uspokoić mieszkańców miasta i powiatu. Zwołano na nią "Wszystkich Świętych", nawet tych, którzy w temacie niewiele mieli do powiedzenia. Na moją uwagę usłszałem, że nie będzie mi Strzępek mówił co mam robić. No pewnie, przecież chodzi o to, by pokazać, żeśmy są Silni, Zwarci i Gotowi.... Znacie to skądś? Pamiętacie? Jeśli znacie, to wiecie, jak się skończyło głoszenie podobnych haseł. Mnie ta konferencja nie uspokoiła ani trochę, wręcz przeciwnie, niepokój mój wzrasta. Główne zalecenie, to obserwacja samych siebie i nie wychodzenie z domu. Na pytanie ile osób telefonuje do SANEPiD-u usłyszeliśmy, że to jakieś tajne dane. Zapewne, psują idylliczny obraz przedapokaliptycznego świata. Jesteśmy spokojni, zabezpieczeni, niczego nie brakuje... Jeśli obejrzeliście relację, to czy poczuliście się przekonani i uspokojeni? Odetchęliście z ulgą? Odpowiedzcie... Tylko szczerze... 11.03.2020 22:04    29    11
Szkoły zamknięte od poniedziałku, ale nie wszystkie

Szkoły zamknięte od poniedziałku, ale nie wszystkie

Pojawiają się kolejne regulacje dotyczące koronawirusa. O godzinie 20 wojewoda rozeslał kolejny komunikat, w którym zawiesza się zajęcia w placówkach: wsparcia dziennego; centrach i klubach integracji społecznej; dziennych domach i klubach seniora; środowiskowych domach samopomocy; warsztatach terapii zajęciowej. Niestety zapomniano o dzieciach niepełnosprawnych 11.03.2020 21:06    5
Konferencja prasowa dotycząca koronawirusa w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Konferencja prasowa dotycząca koronawirusa w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa dotycząca epidemii koronawirusa. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich miejskich i powiatowych służb medycznych, sanitarnych i mundurowych. Na pytanie zadawane przez portan NaszTomaszow.pl odpowiadał m.in. prezes Wiesław Chudzik. W czasie konferencji dotarła także wiadomość o decyzji Premiera o zawieszeniu działalności szkół. 11.03.2020 11:33    38    14
Wcześniej na emeryturę. Sowińska o propozycji Roberta Biedronia

Wcześniej na emeryturę. Sowińska o propozycji Roberta Biedronia

Posłanka Anita Sowińska zaprosiła dzisiaj dziennikarzy, aby opowiedzieć o propozycji kandydata na Prezydenta RP, Roberta Biedronia, dotyczącej możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Parlamentaezystka podkreśla, że jest kolejna propozycja skierowana do tej grupy Polaków, podkreślając, że jest ono niezbędne szczególnie dla osób, które pracowały przez określony czas fizycznie. 09.03.2020 13:24    4    1
Czy możemy zapobiec suszy? Tomaszów w strefie zagrożenia

Czy możemy zapobiec suszy? Tomaszów w strefie zagrożenia

Pytanie, jakie postawiono w tytule nie było jedynym, na które odpowiedź próbowali znaleźć zaproszeni przez prezydenta Marcina Witko goście. Niedobory wody stają się poważnym problemem dla całego województwa łódzkiego. Tomaszów Mazowiecki nie jest od nich wolny. Jesteśmy uzależnieni nie tylko od łódzkiego dostawcy, ale również od zmieniającego się w zastraszającym tempie, klimatu. Do tego w okolicach naszego miasta znikają, miesiąc po miesiącu, całe hektary drzew. Nie jest dobrze 08.03.2020 23:57    16
Zniknął brzozowy zagajnik. Zbudują nowe domy

Zniknął brzozowy zagajnik. Zbudują nowe domy

Nasi czytelnicy pytają o znikający brzozowy zagajnik przy zbiegu ulic Bema i Dąbrowskiej. W ostatnim czasie wycięto w tym miejscu kilkaset drzew. Czy magistrat wyraził zgodę na ich wycinkę? Czy wydano odpowiednie decyzje administracyjne? Czy wniesiono stoswne opłaty? To najczęściej pojawiające się pytania 05.03.2020 19:34    12    3
Program Rozwój Lokalny: trwają prace nad przygotowaniem wniosku

Program Rozwój Lokalny: trwają prace nad przygotowaniem wniosku

Tomaszów Mazowiecki znalazł się wśród 54 miast, które przeszły do kolejnego etapu programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Do zdobycia jest 10 mln euro. Obecnie trwa drugi etap konkursu. 05.03.2020 18:34    2
Tomasz Zdonek nie jest już prezesem Lechii

Tomasz Zdonek nie jest już prezesem Lechii

2 marca rezygnację z funkcji Prezesa KS Lechia 1923 Tomaszow Mazowiecki SA złożył Tomasz Zdonek. Powodem, jaki podał był stan zły stan zdrowia związany z silnym stresem. Dziś (4 marca) Rada Nadzorcza rezygnacje przyjęła i powołała nowego szefa spółki, pana Grzegorza Glimasinskiego. W spółce trwa kontrola wszczęta na skutek otrzymywanych skarg. Prezydent Marcin Witko rezygnacją jest zaskoczony. Jak twierdzi, na  poważną rozmowę na temat Lechii umówiony był z byłym już prezesem na ten piątek. Czarne chmury nad Tomaszem Zdonkiem zbierały się już od kilku miesięcy. Rodzice dzieci, uczęszczających do Akademii Piłkarskiej pisali liczne skargi na działania prezesa. Niezadowolenie narastało. Efektem było zmniejszenie liczby trenujących aż o 100 osób, co wiązało się z realnymi stratami finansowymi. Pozostaje pytanie co dalej z Lechią?  05.03.2020 17:12    50    10
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama