Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polityka

Lechia na politycznym boisku

Lechia na politycznym boisku

Na ostatniej sesji rady miejskiej rozmawiano między innymi o sytuacji w spółce Lechia SA po odejściu z niej Tomasza Zdonka. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w Lechii panuje bałagan, a sprawą licznych nieprawidłowości zajmuje się prokuratura. Poprzedni Prezes rozstał się ze spółką nie przekazując w sposób formalny obowiązków i dokumentacji. Wyjaśnień radnym udzielał prokurent Michał Farmas, który obecnie spółką zarządza 04.06.2020 10:35    36    3
Bezstronny i bezinteresowny

Bezstronny i bezinteresowny

Starosta Tomaszowski rozesłał do wszystkich pracowników starostwa powiatowego, zajmujących stanowiska urzędnicze pismo, w którym przypomina o zakazach wykonywania zajęć sprzecznych lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących podejrzenie o stronniczość lub interesowność. Trudno się z tego rodzaju stanowiskiem nie zgodzić, problem jednak w tym, że ma sie ono nijak do masowego zatrudniania radnych oraz czlonków ich rodzin w jednostkach podległych powiatowi. Czy radny, będący równocześnie podmiotem nadzorczym, powinien być równocześnie podwładnym podmiotu kontrolowanego? Czy nie rodzi to właśnie uzasadnionych podejrzeń o stronniczość o interesowność, o których wpsomina starosta w swoim piśmie? 03.06.2020 16:03    16    4
Rozwój Lokalny Tomaszowa Mazowieckiego. Tworzymy przyszłość miasta. Przyłącz się!

Rozwój Lokalny Tomaszowa Mazowieckiego. Tworzymy przyszłość miasta. Przyłącz się!

​​​​​​​Tomaszów Mazowiecki uczestniczy obecnie w II etapie konkursu w ramach programu „Rozwój Lokalny” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. To, czy nasze miasto skorzysta z tych funduszy, zależy nie tylko od urzędników, którzy pracują nad przygotowaniem projektu, ale również od aktywności mieszkańców. 03.06.2020 15:32    2
Projekt MZ ws. wyborów: członkowie komisji w rękawiczkach i przyłbicach, urny dezynfekowane

Projekt MZ ws. wyborów: członkowie komisji w rękawiczkach i przyłbicach, urny dezynfekowane

Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich mają otrzymać m.in. jednorazowe rękawiczki, półmaski i przyłbice – zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Pomieszczenia mają być wietrzone, a powierzchnie - m.in. urn wyborczych i blatów - regularnie dezynfekowane. 03.06.2020 12:35    2
Mieszkanie za remont ‒ rozpoczęła się IV edycja

Mieszkanie za remont ‒ rozpoczęła się IV edycja

Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. od 1 czerwca 2020 roku ruszyło z kolejną, czwartą już edycją programu „Mieszkanie za remont”. Tym razem do modernizacji przez oczekujących na własne M wytypowano pięć lokali z zasobów komunalnych. 03.06.2020 12:08
COVID-19 wymusza zmiany – konferencja prasowa Prezydenta Miasta

COVID-19 wymusza zmiany – konferencja prasowa Prezydenta Miasta

Podczas wtorkowej konferencji (26 maja 2020) władze miasta poinformowały o zmianach, które dotkną wszystkie miejskie placówki. Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego mówił o obecnej sytuacji i przyjętych rozwiązaniach: 26.05.2020 15:49    38    5
Szymon Hołownia ogłosił dziś start portalu POMOCNI.INFO

Szymon Hołownia ogłosił dziś start portalu POMOCNI.INFO

Polska zielona, bezpieczna, demokratyczna i solidarna – to cel prezydentury Szymona Hołowni. 23.05.2020 20:26    8    9
Lasy tylko dla... no właśnie

Lasy tylko dla... no właśnie

Wojewoda łodzki podejmuje decyzje nnie konsultując ich z lokalnymi samorządami ani z instytucjami, których w znacznym stopniu one dotyczą. Pisaliśmy już kilka tygodni temu o przewiezieniu do nas grupy pacjentów zarażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy bez uzgodnienia, czy tomaszowski szpital posiada odpowiednie warunki do tego, by pacjentów przyjąć, zaskakując władze miasta i zarząd spółki. Tym razem (o czym pisalismy wcześniej) zdecydował o ogrodzeniu części lasu w okolicach Małych Grot. na tablicach informacyjnych czytamy, że płot ma zabezpieczyć mieszkańców przed dzikami. Wszak nie od dziś wiadomo, że "dzik, jest dziki, dzik jest zły" i ma bardzo ostre kły. Otrzymalśmy wreszcie odpowiedź wojewody na zadane przez nas pytania. 20.05.2020 10:12    8    2
Kontynuacja rozbudowy DW 713 w Tomaszowie

Kontynuacja rozbudowy DW 713 w Tomaszowie

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił dzisiaj przetarg na rozbudowę II etapu przejścia przez Tomaszów Mazowiecki (droga wojewódzka nr 713). 19.05.2020 18:44    23    8
Wojewoda przesuwa granicę województwa łódzkiego

Wojewoda przesuwa granicę województwa łódzkiego

Nasi czytelnicy od dłuższego czasu alarmują nas o ogrodzeniu, jakie pojawiło się nad Pilicą w okolicach Małych Grot. Dochodzi ono do samej rzeki, uniemożliwiając jakiekolwiek przejście. To miejsce należy do ulubionych terenów spacerowych, tym razem to Wojewoda Łódzki postanowił odgrodzić teren drucianą siatką. Czy zrobił to zgodnie z obowiązującym prawem? Trudno jednoznacznie to stwierdzić, bo ani służby prasowe wojewody ani też Wód Polskich nie znalazły czasu, by udzielić odpowiedzi na dziennikarskie zapytania. 16.05.2020 13:38    2    7
W Tomaszowie będzie tańsze paliwo

W Tomaszowie będzie tańsze paliwo

Od lat mówi się w Tomaszowie o rzekomej zmowie cenowej, jaka ma funkcjonować na terenie naszego miasta. Ceny na wszystkich stacjach są podobne i niestety różnią się od tych, jakie spotykamy tankując paliwo w innych miejscowościach. Różnice dochodzą obecnie do 50 gr. na litrze. Jest drożej nawet niż na stacjach przy trasach szybkiego ruchu. Niedawno mieliśmy okazję czytać na forach internetowych komentarze o treści "czemu Prezydemt Witko nic z tym nie robi". Otóż władze miasta wpływu na ceny oferowane przez prywatnych przedsiębiiorców nie mają. Mogą natomiast otworzyć własną stację paliw, oferując konkurenncyjne warunki zakupu. Taka stacja właśnie ma powstać przy głównej ulicy miasta na terenie bazy MZK. Jeszcze w tym roku będziemy mogli na niej zatankowac nasze auta. Dla posiadaczy karty tomaszowianina specjalne super zniżki 15.05.2020 11:49    35    14
Nie taki PiS straszny jak go malują

Nie taki PiS straszny jak go malują

Są w naszej lokalnej polityce ludzie "niezatapialni". Właściwie pozbawieni jakichkolwiek poważniejszych osiągnięć, często mówiący dużo słów zawierających niesłychanie mało treści. Właściwie nie posiadają żadnych poglądów. Co innego mowią, co innego myślą i co innego jeszczze robią. Często określają się mianem totalnej opozycji, "antypisem", równocześnie temu samemu PiS-owi się podlizując dla osobistych korzyści. Wszak nie pro publico bono. Niezależnie od tego kto dzierży ster władzy zawsze znajdą się gdzieś obok, aby załatwić coś sobie, rodzinie, a często wręcz coś zwyczajnie "podwędzić". Kompromitują się w jedym miejscu, idą w drugie, następnie w trzecie itd. Zawsze w poczuciu własnej bezkarności, bo przecież skoro raz się udało, to uda się i po raz kolejny... 14.05.2020 19:32    14    19
Tomasz Zdonek zajmie się promocją Będkowa

Tomasz Zdonek zajmie się promocją Będkowa

Tomasz Zdonek po tym, jak przestał być prezesem miejskiej spółki Lechia SA, niezbyt długo poszukiwał nowego miejsca zatrudnienia. Znalazł je w oddalonym o 20 km Będkowie, gdzie fotel wójta zajmuje Dariusz Misztal. Zdonek, który jest rownocześnie mradnym rady powiatu tomaszowskiego będzie zajmował się promocją gminy. Wymagania w konkursie ogłoszonym przez wójta nie były zbyt wygórowane. Wystarczył 2 letni staż pracy, wyższe wykształcenie oraz nieposzlakowana opinia oraz niekaralność za przestępstwa z winy umyślnej. Poniżej publikujemy zakres oboowiązków, którym będzie musiał sprostać były prezes Lechii. 14.05.2020 18:09    445    13
Skoro nie ma tego,  co się lubi, trzeba polubić to, co się ma

Skoro nie ma tego, co się lubi, trzeba polubić to, co się ma

"Ślachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się... zepsujesz" - czy zna ktoś coś bardziej aktualnego niż ta fraszka Jana Kochanowskiego? Pytanie, jakie nasuwa się w czasie epidemii koronawirusa jest oczywiste: czy aby na pewno dowiedziliśmy się ile to zdrowie kosztuje i dlaczego musi kosztować tak dużo? 11.05.2020 10:22    18    1
Prezydentem Tomaszowa zajmie się Prokuratura?

Prezydentem Tomaszowa zajmie się Prokuratura?

Czy Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego będzie tłumaczył się w Prokuraturze z przekazania danych mieszkańców Poczcie Polskiej? Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zapowiedziała Obywatelska Sieć Watchdog Polska. Działacze tej organizacją chcą aby śledczy zajęli się każdą gminą, która spisy wyborców przekazała na wezwanie wojewody.   11.05.2020 09:16    42    38
Od 11 maja br. zmiany w rozkładzie jazdy MZK

Od 11 maja br. zmiany w rozkładzie jazdy MZK

W związku z zakończeniem remontu ulicy Jana od 11 maja 2020 r. autobusy linii nr 3, 8, 9 i 12 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim znów będą dojeżdżać do znajdującej się tam pętli. 08.05.2020 17:26    4    3
Wycinają na potęgę

Wycinają na potęgę

Prawie dwa miesiące zajęło rzeczniczce prasowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi przygotowanie odpowiedzi na kilka zadanych przez nas pytań dotyczących wycinki drzew w lasach na terenie powiatu tomaszowskiego. Odpowiedź na pytanie: ile drzew się u nas wycina okazuje się być naściślej strzeżoną tajemnicą 06.05.2020 21:14    64    2
Święto Pracy bez Ludzi Pracy

Święto Pracy bez Ludzi Pracy

1 Maja wielu osobom wciąż kojaarzy się z masowymi pochodami, w których dziarsko maszerowali "Przodownicy Pracy Socjalistycznej" pozdrawiani z trybun przez VIP-ów z czerwonymi legitymacjami w kieszniach. Dla osób urodzonych przed 1990 rokiem Święto Pracy, ustanowione dla upamiętnienia wydarzeń w Chicago w 1886, będzie symbolem komunistycznego reżimu. Obecnie jest ono anachroniczne i ma wymiar jedynie historyczno - symboliczny. Pochodów nikt już nie organizuje, zamiast tego z każdym rokiem coraz mniejsza grupka działaczy lewicy składa kwiaty pod tablicą upamietniającą Rewolucję 1905 na dawnym budynku Starostwa przy ulicy Norberta Barlickiego. Dziś dołączyła do nich posłanka Anita Sowińska 01.05.2020 16:09    14    2
Powiat sobie nie radzi. Może potrzebny zarząd komisaryczny

Powiat sobie nie radzi. Może potrzebny zarząd komisaryczny

Nowe ogniska choroby, wyłączeni z pracy niemal wszyscy policjanci w powiecie, ewakuowany Dom Pomocy Społecznej, dysfunkcyjne działanie szpitala. Brak organizacji i nadzoru. Niespełna 80-tysięczny powiat ma największą liczbę zachorowań związanych z koronawirusem. Dogania już kilkusettysięczną Łódź, gdzie ryzyko zachorowań jest niewspółmiernie większe. Do tego największa liczba zgonów. Mowa oczywiście o powiecie opoczyńskim, którego władze najwyraźniej nie radzą sobie z sytuacją epidemiologiczną. A to właśnie powiaty odpowiadają o bezpieczeństwo (także zdrowotne) swoich mieszkańców. W przypadku naszych sąsiadów wydaje się, że brak właściwych kompetencji może przenieść ogniska zachorowań także na teren innych samorządów. Możemy o tym przekonać się i u nas, gdzie musieliśmy wyłączyć z pracy oddział zakaźny, pozbawiając w ten sposób opieki mieszkańców powiatu. Może więc czas na bardziej radykalne działania ze strony Rządu. Skoro władze powiatu sobie nie radzą, może jest ostatnia szansa, by wprowadzić zarząd komisaryczny i zrobić odrobinę porządku. Władze Centralne posiadają do tego odpowiednie narzędzia. 30.04.2020 15:23    20    5
Pracują więcej niż 18 godzin

Pracują więcej niż 18 godzin

Nie wszyscy chcą ponosić społeczne koszty pandemii. Są grupy zawodowe, które wykazują postawę roszczeniową. 29.04.2020 20:16    98    10
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama