Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Polityka

Ponad 26,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach tarczy dla samorządów dla powiatu tomaszowskiego

Ponad 26,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach tarczy dla samorządów dla powiatu tomaszowskiego

W piątek, 26 czerwca 2020 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której minister Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, wręczył symboliczne czeki z Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach Tarczy Antykryzysowej dla samorządów. 29.06.2020 16:55    2
Rosną domy na ulicy Borek

Rosną domy na ulicy Borek

Niewiele osób tu zagląda bo i temat słabo obecny w lokalnych mediach, władza niezbyt skora do przechwałek,  a i ulica choć prawie w centrum miasta to jednak zasłonięta starą kamienicą. Przez lata od czasu upadku Mazovii zapomniana. Miejmy nadzieje, że niedługo to się zmieni i piaszczystą, kurzącą nawierzchnie zastąpi asfalt.  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, a budowa będzie prowadzona w tak szybkim tempie, oddania do użytku nowych mieszkań z programu „Mieszkanie +” przy ulicy Borek  możemy się spodziewać już w pierwszym kwartale 2021 roku.  29.06.2020 16:52    6    5
Wiemy już jak głosowali tomaszowianie /aktualizacja/

Wiemy już jak głosowali tomaszowianie /aktualizacja/

Znamy juz kompletne wyniki wyborów prezydenckich z naszego powiatu. Gdyby były ona rostrzygające dla całej Polski, Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze. Zdobył ponad 52 procent głosów. Rafał Trzaskowski otrzymał 23 procent poparcia 29.06.2020 10:25    55    22
Żenada, to mało powiedziane. Subiektywnie o obradach miejskiego samorządu

Żenada, to mało powiedziane. Subiektywnie o obradach miejskiego samorządu

Dużo słów mało treści. Bufonada, fanfaronada, narcyzm i uwielbienie dla brzmienia własnego głosu. Tak, w największym skrócie można podsumować wczorajszą "debatę" o raporcie o stanie miasta, jaką mieli okazję przeprowadzić radni miejscy. W debacie było dużo "ja", krytyki formy prezentowanego dokumentu, a mało istoty czyli dyskusji o prawdziwych problemach i sposobach na ich rozwiązanie. Zadziwiające, że młody człowiek, jakim jest Adrian Witczak, posiadł umiejętność wielogodzinnego mówienia o... niczym. Być może wyjaśnieniem tego zagadkowego zjawiska, byłyby wnioski płynące z badań, prowadzonych przez naukowców zajmujących się problematyką płci mózgu. Nieco prościej ujmując, zapewne znacie sytuację, kiedy facet w sposób nad wyraz komunikatywny wyraża coś w 5 słowach, a kobieta, by powiedzieć to samo używa kilkuset wyrazów. Nic dziwnego, że dyskusja w temacie trwała ponad 5 godzin, zamiast 50 minut. I... nic z tego nie wynikało. Na tym zakończę (póki co) złośliwości i przejdę do meritum. 27.06.2020 23:21    20    13
Z ekologią do spółki

Z ekologią do spółki

Bez wątpienia czystość powietrza spędza nam wszystkich sen z powiek. Wskaźniki airly, szczególnie w sezonie zimowym pokazują dane, które biją wszelkie europejskie rekordy. Zabójcze pyły unoszą się w stężeniach wielokrotnie przekraczających dopuszczalne normy. Co robi miasto i nadzorowane przez nie spółki komunalne aby ten stan rzeczy zmienić. 26.06.2020 21:00    6    2
Drugą stroną ulicy....

Drugą stroną ulicy....

Od kilku tygodni trwa budowa kilku budynków jednorodzinnych u zbiegu ulic Bema oraz Dąbrowskiej. Inwestycję prowadzi lokalny deweloper. Problem jednak w tym, że prowadzone przez niego prace stwarzają zagrożenie dla osób przemieszczających się ulicą Bema. Kilkanaście dni temu na słupie energetycznym powieszono znak informujący o zwężeniu jezdni oraz tablica nakazująca pieszym przejście drugą stroną ulicy. Wprowadzenie takiej organizacji "ruchu" jest możliwe po uprzednim poinformowaniu o tym właściwych zarządców drogi i wniesieniu opłat za zajęcie pasa drogowego. W zależności od kategorii drogi opłaty te są w różnych wysokościach. Problemem jednak jest to, że pieszych skierowano na stronę ulicy, gdzie nie ma chodnika. W dodatku ulica Bema jest bardzo ruchliwym ciągiem komunikacyjnym. Osobnym problemem jest fakt, że chodnik przez połowę dnia zastawiony jest samochodami. Piesi więc muszą je omijać schodząc bezpośrednio na jezdnię. Policja, która często tędy przejeżdża nie zwraca uwagi ani na zagrożenia, ani na fakt, że znaki ustawiono niezgodnie z przepisami 25.06.2020 21:39    18    3
Prezydent Witko uzyskał absolutorium

Prezydent Witko uzyskał absolutorium

Prezydent Marcin Witko uzyskał dzisiaj absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni przyjęli także raport o stanie miasta i udzielili prezydentowi wotum zaufania. Przeciw głosowało 6 radnych Koalicji Obywatelskiej. Andrzej Wodziński od głosu się wstrzymał. Wkrótce więcej informacji na temat żenującej wielogodzinnej dyskusji, gdzie padło wiele słów, zawierających mało konstruktywnych i sensownych treści. 25.06.2020 20:19    22    4
Sztab Biedronia podsumowuje kampanię

Sztab Biedronia podsumowuje kampanię

Dzisiaj niemal w samo południe na pl. Kościuszki mieszkańcy miasta mieli możliwość spotkać się z przedstawicielami sztabu wyborczego Roberta Biedronia, którzy podsumowali mijającą kampanię wyborczą. W konferencji prasowej wzięli udział  posłowie Anita Sowińska oraz Tomasz Trela, którzy przypominali punkty programu wyborczego kandydata lewicy.   24.06.2020 21:37    2
Kolejny tor lodowy?

Kolejny tor lodowy?

Czy w Zakopanem powstanie nowy kryty tor łyżwiarski, który będzie konkurencją dla Tomaszowa? Taką inwestycję zapowiedział w stolicy Tatr, Prezydent Andrzej Duda. 23.06.2020 21:00    43    1
Belweder na Placu Kościuszki. Sztab Szymona Hołowni zaprasza

Belweder na Placu Kościuszki. Sztab Szymona Hołowni zaprasza

 Belweder na kółkach Szymona Hołowni już w poniedziałek 22 czerwca odwiedzi Tomaszów Mazowiecki. Sympatycy kandydata na Prezydenta Polski zapraszają na pl. Kościuszki o godz. 18:30. Kandydat do naszego miasta niestety nie dojedzie. Za to  będzie mieć okazja osobiście poznać ludzi, którzy  "Stoją za Hołownią". Sztabowcy z Warszawy i Łodzi, ale również goście z okolicznych miast  21.06.2020 20:36    3
Podstawowa pomoc medyczna w ograniczonym zakresie

Podstawowa pomoc medyczna w ograniczonym zakresie

Wielu tomaszowian skarży się na ograniczony dostęp do usług podstawowej opieki zdrowotnej. Mimo rozluźniania restrykcji epidemicznych, wiele poradni nadal udziela porad głównie w formie telefonicznej. Są problemy z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, ale także ze zrobieniem zwykłego EKG. 21.06.2020 13:26    19
Prezydent Andrzej Duda wpadł na dzień do Tomaszowa

Prezydent Andrzej Duda wpadł na dzień do Tomaszowa

Prezydent Andrzej Duda odwieddził wczoraj Tomaszów Mazowiecki w ramach trającej aktualnie kampanii wyborczej. Po południu spotkał się w Arenie Lodowej z samorządowcami. W czasie spotkania podkreślał rolę współpracy władz centralnych z władzami lokalnymi. Wskazywał, że bez wsparcia ze strony Rządu nie jest możliwy rozwój małych iśrednich miast, takich właśnie jak Tomaszów. Prezydent Prezydent przypomniał, że samorząd zna zarówno od strony teoretycznej, ponieważ pracował jako wykładowca na Wydziale Prawa Administracyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale również od strony praktycznej, ponieważ w przeszłości był radnym Krakowa. Pracując jako wiceminister sprawiedliwości zobaczył, w jaki sposób "sprawy wielkie, państwowe przekładają się na funkcjonowanie samorządu".  Andrzej Duda doskonale zna Tomaszów. Jest u nas częstym gościem i to nie tylko przy okazji Spalskich Dożynek. Z prezydentem Tomaszowa osobiście się przyjaźni, a Maricn Witko jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju. 19.06.2020 12:33    75    10
Transport pacjentów zapewni także Falck

Transport pacjentów zapewni także Falck

Kilka lat temu Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o stworzeniu Państwowej Sieci Ratownictwa Medycznego. Nowy system wyelimionował z rynku prywatnych operatorów, takich jak firma Falck. Organizacja transportu medycznego za pomocą firm zewnętrznych budziła od dłuższego czasu liczne kontrowersje ale była też zarzewiem konfliktów. Nowa organizacja pociągnęła za sobą inwestycje w nowe karetki. Stworzono nowe centra zarządzania. Podzielono teren pomiędzy stacje ratownictwa medycznego oparte o publiczne podmioty w tym TCZ. Teraz Falck powraca, chcoiaż w ograniczonym zakresie, 18.06.2020 11:53    2
1 832 000 złotych dofinansowania na przebudowę drogi z Chorzęcina do Łaziska

1 832 000 złotych dofinansowania na przebudowę drogi z Chorzęcina do Łaziska

W gabinecie Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bacheńskiego odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi powiatowej nr 4325E Chorzęcin – Łazisko. 17.06.2020 20:09    7    2
Mniej hałasu na Zalewie Sulejowskim

Mniej hałasu na Zalewie Sulejowskim

Najprawdopodobniej już niedługo uchwalone zostaną zmiany dotyczące użytkowania łodzi motorowych na wodach Zalewu Sulejowskiego. Urzęd Marszałkowski w Łodzi prowadzi na ten temat konsultacje społeczne. Czy po dwóch latach ze zbiornika znikną motorówki? 17.06.2020 18:52    46    11
Andrzej Duda przyjedzie do Tomaszowa

Andrzej Duda przyjedzie do Tomaszowa

Już jutro Tomaszów odwiedzi Prezydent Andrzej Duda. O godzinie 16 spotka się z samorządowcami w budynku Areny Lodowej. Spotkanie będzie miało charakter zamknięty. Około godziny 17.30 zaplanowano spotkanie z mieszkańcami na pl. Tadeusza Kościuszki. Warto przzypomnieć, że poprzednią kampanię urzędujący Prezydent zingaurował właśnie w naszym mieście 17.06.2020 18:36    57    12
Bomba ekologiczna tuż przy brzegu Pilicy

Bomba ekologiczna tuż przy brzegu Pilicy

Zdarza mi się czasem polemizować z artykułami publikowanymi w TiT. Bywa, że z redaktorem Krasnodębskim rozmawiamy i z premedytacją pokazujemy dwa możliwe punkty widzenia na różne poruszane przez nas tematy. Są jednak i takie, gdzie nasza perspektywa patrzenia jest zbieżna. Zarówno ja, jak i dziennikarz lokalnego tygodnika uważamy, że w niektorych sprawach wszyscy powinniśmy łączyć siły. Pokazywać patologie życia społecznego i piętnować działania (nie tylko władz), które mają wpływ na jakość życia społecznego. Takim jest między innymi śmietnisko, jakie urządził niedaleko brzegu Pilicy (obok własnej posesji) jeden z mieszkańców Brzustówki. Sprawa żyje od dwóch tygodni. Bulwersujące w niej jest nie tylko zachowanie "przedsiębiorczego" tomaszowianina ale i niektórych instytucji. 11.06.2020 14:05    30    6
Zapoznaj się z raportem o stanie miasta

Zapoznaj się z raportem o stanie miasta

Zachęcamy do lektury „Raportu o stanie Miasta Tomaszów Mazowiecki” za 2019 rok oraz udziału w debacie nad tym dokumentem, która odbędzie się podczas XXIX sesji Rady Miejskiej zwołanej na 25 czerwca 2020 r. 10.06.2020 16:54    11    3
Spod Belwederu do Belwederu – trasa Szymona Hołowni  „Głową i sercem zmienimy Polskę”

Spod Belwederu do Belwederu – trasa Szymona Hołowni „Głową i sercem zmienimy Polskę”

6 czerwca 2020 roku pod Belwederem Szymon Hołownia zainaugurował oficjalny start swojej kampanii wyborczej. Otoczony gronem wolontariuszy, doradców, ekspertów i sztabowców wygłosił expose oraz zaprezentował nowe hasło wyborcze: „Głową i sercem zmienimy Polskę”. Następnie kampanijnym kamperem wyruszył w podróż, podczas której będzie rozmawiać z obywatelami o Polsce. 08.06.2020 13:02    4    4
460 tysięcy mniej dla tomaszowskiego szpitala w maju. NFZ obcina ryczałt.

460 tysięcy mniej dla tomaszowskiego szpitala w maju. NFZ obcina ryczałt.

Narodowy Fundusz Zdrowia w drodze jednostronnej decyzji zmniejszył wartość ryczałtu części placówek w województwie łódzkim. Dyrektorzy nie kryją oburzenia. Kwoty, jakie im odebrano, bywają zbliżone z funduszami, jakie otrzymali na walkę z koronawirusem lub nawet średnio wyższe (bo środki otrzymano na okres od marca do maja br, a potrącenie dotyczy jedynie maja). Rząd jedną ręką daje, drugą odbiera podwójnie odbiera. W dodatku czyni to z datą wsteczną, mimo, że obowiązuje w Polsce zasada, iż prawo nie działa wstecz. Tomaszów w ten sposób stracił 460 tysięcy złotych. Sporo więcej Radomsko, bo aż 780. 04.06.2020 16:06    15    1
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama