Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polityka

Oświatowe domino ponadpodstawowe

Oświatowe domino ponadpodstawowe

Trwa zamieszanie wokół tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych. Rada Rodziców w II Liceum Ogólnokształcącym śle protest przeciwko likwidacji klacy o profilu matematyczno fizycznym. Kolejny szykuje się w obronie Tomasza Migały, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 8. Tymczasem… rok szkolny za pasem. 17.08.2020 13:32    14    1
Posłowie zarobią więcej. Cezary Grabarczyk jedyny polityk z naszego okręgu, który był przeciw

Posłowie zarobią więcej. Cezary Grabarczyk jedyny polityk z naszego okręgu, który był przeciw

Wiele osób zbulwersowały dzisiejsze podwyżki uposażeń dla posłów oraz senatorów RP. Większe pensje otrzymywac będą także ministrowie, premier oraz Prezydent Polski. Wzrosną także subwencje dla partii politycznych i to ażo 50%. Wszystko to w czasach głębokiej recesji, upadku licznych firm i masowego cięcia wynagrodzeń w wielu przedsiębiorstwach. Na łamach portalu często podkreślamy, że różnica między dominującymi w Polsce partiami jest iluzoryczna. Pprobnie było w tym przypadku. Za większymi wydatkami na parie polityczne głosowali reprezentanci wszystkich ugrupowań za wyjątkiem konfederacji, posłów Kukiza oraz Porozumienia Jarosława Gowina. 14.08.2020 22:48    15
W Tomaszowie powstaje Klub KONFEDERACJI

W Tomaszowie powstaje Klub KONFEDERACJI

Serdecznie zapraszam wszystkich wolnościowców, konserwatystów i narodowców na spotkanie rekrutacyjne Klubu Konfederacji w Tomaszowie Mazowieckim. 09.08.2020 15:11    24    1
Szpital z widokami... na wiceprezesa

Szpital z widokami... na wiceprezesa

Do Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych dotarła w ubiegłym tygodniu informacja o planowanym powołaniu wiceprezesa w spółce Tomaszowskie Centrum Zdrowia. By to zrobić niezbędna jest zmiana statutu. Część członków komisji, którą kieruję wyraziła swoje zaniepokojenie. Dotąd szpital funkcjonował w oparciu o jednoosobowy zarząd pod postacią Prezesa, którego wspierali pełnomocnicy ds. medycznych. Sytuacja taka trwala przez ostatnich kilkanaście lat i żaden z poprzednich prezesów nie uskarżał się na nadmiar zajęć i konieczność zatrudnienia mu supportu. Czemu miałoby się to zmienić właśnie teraz? 27.07.2020 13:36    18    8
Szkolnictwo zawodowe również w odwrocie

Szkolnictwo zawodowe również w odwrocie

Tytułem uzupełnienia felietonu na temat szkolnictwa w Tomaszowie Mazowieckim publikujemy także dane dotyczące naboru do szkół o profilach zawodowych i techników. Liczby są również niezwykle intersujące i to chyba nie tylko dla osób "administrujących" u nas oświatą. Właściwie tylko w przypadku "Mechanika" mamy liczbę uczniów, dla których jest on szkołą pierwszego wyboru, przekraczającą liczbę oferowanych miejsc. W pozostałych sytuacja nie przedstawia się zbyt różowo. Pod poprzednim tekstem jeden z komentarzy mówił o koniczeności rzetelnej reformy systemowej. To prawda. Tyle, że chyba nie mamy za bardzo czasu, by na nią czekać, 25.07.2020 16:00    6    1
Urzędnicy pod ochroną.... i bardzo dobrze

Urzędnicy pod ochroną.... i bardzo dobrze

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję Marcina Witko na opublikowany na łamach portalu felieton zat. "Pora skończyć z mobbingiem. Co na to Prezydent?". Pracownicy otrzymają wsparcie. 23.07.2020 17:49    19    5
Nowa ścieżka rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego

Nowa ścieżka rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego

Przez dwa dni reprezentanci organizacji pozarządowych, zespołów doradczych, uczelni wyższej, przedstawiciele spółek miejskich, jednostek organizacyjnych, instytucji pośrednictwa pracy, przedsiębiorców i wreszcie przedstawiciele samorządu lokalnego pracowali nad kierunkami rozwoju naszego miasta. 21-22 lipca przy ogromnym wsparciu doradców Związku Miast Polskich przeprowadzono warsztaty na potrzeby realizacji Programu ROZWÓJ LOKALNY. 23.07.2020 16:18    12    1
633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

We wtorek, 21 lipca 2020 roku, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa na temat dofinansowania termomodernizacji budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym 21.07.2020 19:43    8
Powołano Rzecznika Praw Rodziny

Powołano Rzecznika Praw Rodziny

Krzysztof Dziubałtowski został powołany na stanowisko Rzecznika Praw Rodziny zarządzeniem Nr 200/2020 Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 24 czerwca 2020 roku. 16.07.2020 18:20    25    1
Drobne sprawy cieszą i drażnią najbardziej

Drobne sprawy cieszą i drażnią najbardziej

Tomaszów Mazowiecki jest doskonałym przykładem na to, jak mnogość samorządów wpływa na jakość zarządzania. Czy Powiaty należy zlikwidować? W obecnym kształcie z całą pewnością. W najbliższym czasie pokażemy Wam kilka argumentów za tym, że należy to zrobić jak najszybciej. Powiat jako najniższy szczebal administracji rządowej w ostateczności można byłoby zostawić. Pytanie tylko po co, skoro jego zadania doskonale może wypełniać w formie zleconej miasto. Dzisiejszy przykład znajdujemy na granicy miasta i wsi. Tam, gdzie gmina miejska Tomaszów łączy się z gminą wiejską o tej samej nazwie. W miejscowości Widerno zlokalizowany jest zespół szkolno przedszkolny. Uczęszcza do niego ok. 260 dzieci. To wcale nie mało, zważywszy, że szkołę jeszcze nie tak dawno temu przeznaczyć chciano do zamknięcia. Ostatecznie placówka się uratowała i bardzo dobrze, chociażby ze względu na dużą migrację ludzności z miasta do okolicznych wiosek. 13.07.2020 17:26    6    3
Będzie kolejny nowoczesny sprzęt w szpitalu

Będzie kolejny nowoczesny sprzęt w szpitalu

Jeśli dokładnie obejrzeliście wczorajszą konferencję prasową dotyczącą finansowania walki epidemią, to być może wychwyliście informację o kolejnych kwotach, jakie Powiat Tomaszowski przeznaczy na zakup sprzętu medycznego. 10.07.2020 16:41    2    2
Przystań jak z bajki

Przystań jak z bajki

Już dzisiaj otwarcie Przystani nad Pilicą, po jej kompleksowej rewitalizacji. Tym razem "przywrócenie do życia" jest jak najbardziej właściwym określeniem. Prezentujemy galerię fotografii, która być może zachęci Was dzisiaj do tego, by wybrać się na ulicę PCK 10.07.2020 11:24    29    4
Totalna dekapitacja. Jeszcze tylko 2 dni

Totalna dekapitacja. Jeszcze tylko 2 dni

Wczoraj kilka gorzkich słów skierowałem w kierunku sztabowców Andrzeja Dudy. Dzisiaj pora na kamyczek do drugiego ogródka. Pisząc felieton zasugerowałem, że być może ulotka, jaką opisywałem, budziłaby mniejsze zdiwienie i odrazę, gdyby jej autorem była np. Gazeta Polska, co do której chyba nikt nie ma wątpliwości, że bierze udział w grze wyborczej po bardzo konkretnej stronie. Okazuje się, że nie jest ona jedyna. Po publikacji otrzymałem serię zdjęć prezentujących wydawnictwo równie niskich lotów. Tym razem sygnowane przez Gazetę Wyborczą. "Bibuła" stanowi ciąg ataków na Andrzeja Dudę, prowadzonych w mało sympatycznym stylu. Jedna z czołowych gazet w Polsce zeszła do poziomu, o którym zwykło się mówić, że trudno na nim usłyszeć pukanie w podłogę. Osobną sprawą jest fakt, że gazeta dystrybuowana m.in. przez zwolenników kontrkandydata to oczywiste nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Wczoraj usłyszałem, że ktoś nie zaglosuje na Dudę, bo tak bardzo nienawidzi PiS-u. Wyborcy Dudy to samo mówią o Rafale Trzaskowskim. Mamy więc elekcję opartą o negatywne emocje. Najkrócej jak można powiedzmy sobie wprost: kampania rynsztokowa. Poniżej wklejam zdjęcia, byście sami mogli ocenić. Nadal stukacie się w głowy, kiedy piszę i mówię, że pora zaprotestować? Ja się na taki styl uprawiania polityki nie zgadzam 09.07.2020 10:37    10    1
Zapraszamy na spotkanie

Zapraszamy na spotkanie

"Pierwszą turę wyborów oraz czas wzmożonego wysiłku, mamy już za sobą. Teraz czas na analizę wyników i ustaleniu planu działania na najbliższe miesiące. 08.07.2020 23:29    2    3
A niech sobie stoi w zieleni. Czy działania wójta doprowadzą do likwidacji gminy Tomaszów?

A niech sobie stoi w zieleni. Czy działania wójta doprowadzą do likwidacji gminy Tomaszów?

Niedawno zapowiadaliśmy artykuł na temat lokalizacji nowego osiedla budynków wielorodzinnych w miejscowości Kolonia Zawada, na terenach po dawnej cegielni "Dąbrowa". Niestety, do dzisiaj nie otrzymaliśmy od wójta gminy Tomaszów dokumentacji, o którą wnosiliśmy drogą mailową. Wiele osób wyrażało swoje zdziwienie, kiedy pisałem, że decyzje dotyczące gospodarki przestrzennej mają charakter wielowymiarowy i generują skutki w wielu różnych dziedzinach naszego życia. Bez wydanej decyzji o warunkach zabudowy trudno natomiast pisać o nich w sposób szczegółowy. Dlatego skupić chciałbym się dzisiaj jedynie na jednym wątku, jakim jest oświata. Przecięty zjadacz chleba nie zastanawia się na co dzień, skąd biorą się niektóre problemy. Liczy na ich rozwiązywanie. Ale do rzeczy. 08.07.2020 23:22    58    2
Prace w kamienicy przy pl. Kościuszki 24 na ukończeniu

Prace w kamienicy przy pl. Kościuszki 24 na ukończeniu

Prace przy przebudowie kamienicy pl. Kościuszki 24 dobiegają końca. W obiekcie swoją siedzibę znajdzie Straż Miejska, Centrum Monitoringu oraz Centrum Usług Wspólnych. Zakończyły się już główne prace budowlane i wykończeniowe. 08.07.2020 19:58    8    1
Przystań nareszcie otwarta... od piątku

Przystań nareszcie otwarta... od piątku

Na tę informację z pewnością czekało wiele osób. Już w najbliższy piątek  będzie można wybrać się na spacer na miejską przystań! Jej udostępnienie opóźniła pandemia koronawirusa – do niedawna przy tym terenie ustanowiona była kwarantanna oraz punkt badań COVID-19. Od tego weekendu będziemy się jednak mogli już cieszyć z relaksu nad rzeką. Ze względu na sytuację, nie będzie hucznego otwarcia, jednak nie zabraknie muzyki i atrakcji dla dzieci W piątek między 17 a 19 będą mogły one wziąć udział w kosmicznych warsztatach, natomiast w sobotę szykuje się nam powrót tomaszowskich artystów – czas na przystani będzie można spędzić słuchając występu Piotra Goljata –  muzykowanie rozpocznie o godzinie 20. To z pewnością będzie nastrojowy wieczór nad rzeką. Przypominamy, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne i prosimy o ich przestrzeganie. 07.07.2020 15:57    18    9
Reprezentują Warszawę w Radzie Miejskiej Tomaszowa. Polska "A" kontra Polska "B"

Reprezentują Warszawę w Radzie Miejskiej Tomaszowa. Polska "A" kontra Polska "B"

Chyba większość z nas nie może doczekać się końca trwającej obecnie kampanii wyborczej. Mamy dużo emocji a mało merytorycznej dyskusji. Wszyscy mają swoje sympatie i antypatie. Wspierają jednego albo drugiego kandydata. Wczoraj Andrzeja Dudę wspierał Maricn Witko. To nie za bardzo spodobało się zwolennikom drugiego kandydata, z miejskimi radnymi na czele. Wyprowadzono więc ataki kompletnie nie na temat i nieco poniżej pasa. Wyszło te na to, że tomaszowskiej Platformie bardziej zależy na budżecie miasta stołecznego Warszawy niż własnego miasta. Do tego do "dyskusji" włączyły się osoby, które ani nie obejrzały wystąpienia prezydenta Tomaszowa, ani nawet nie rozumieją czym jest subwencja wyrównawcza, "janosikowe" i dlaczego płacą je bogate aglomeracje miejskie. To nie przypadek, że Duda wygrywa z miastach powiatowych a przegrywa w wielkomiejskich skupiskach. Podział na Polskę "A" i "B" jest nadal aktualny i ludzie to po prostu czują 03.07.2020 13:12    161    11
Najlepsze życzenia dla stulatki od władz powiatu tomaszowskiego

Najlepsze życzenia dla stulatki od władz powiatu tomaszowskiego

W środę, 1 lipca 2020 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia odbył się jubileusz 100-lecia urodzin pacjentki przebywającej w tomaszowskim szpitalu. W imieniu władz powiatu tomaszowskiego Jubilatce gratulacje i życzenia złożył Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu. 01.07.2020 12:55    5
Przypominamy ważne terminy przed II turą wyborów

Przypominamy ważne terminy przed II turą wyborów

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Kalendarz wyborczy jest bardzo napięty. Powinny o tym pamiętać m.in. osoby, których w lipcu nie będzie w miejscu zamieszkania, a chciałby oddać głos. 30.06.2020 11:15
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama