Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Polityka

Rok na prostą decyzję? To wciąż za mało.

Rok na prostą decyzję? To wciąż za mało.

Ulica Mostowa stała się ostatnio jednym z najbardziej uczęszczanych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Dzieje się tak, odkąd Zarząd Województwa Łódzkiego remontuje nasz główny „korytarz” drogowy do stolicy regionu, czy drogę W713. Osoby kierujące się do łodzi jadą więc przez Łazisko, Będków i Czarnocin. Boczna droga, ale pozwala stosunkowo szybko i sprawnie podróżować. Duży ruch, to oczywiście większe zagrożenie. Newralgicznym punktem jest skrzyżowanie z ulicą Zawadzką i wsią Niebrów. Jak zapewniają mieszkańcy dzieją się prawdziwie dantejskie sceny. Mówią o złej widoczności, o pędzących od stront Łaziska autach o wymijaniu wysepki dla pieszych z lewej strony itd. Sołtys Krzysztof Wypych od roku próbuje coś w tej sprawie zmienić. Bezskutecznie. Pisma trafiają w otchłanie urzędniczych szuflad… Jak widać nie tylko na cuda w naszym powiecie trzeba chwilę poczekać 09.01.2021 14:34    6    2
Tropimy absurdy drogowe. Ulica Grota Roweckiego

Tropimy absurdy drogowe. Ulica Grota Roweckiego

Przed długi czas remontowany był odcinek drogi powiatowej 4339E czyli ul. Gen. Grota Roweckiego od ul. Warszawskiej do ronda z ul. Spalską ( chociaż swędzi mnie pióro, tym rondem jak i ul Popiełuszki zajmę się jak skończą prace na tym odcinku). Kierowcy narzekali, że tak długo remontowany był ten odcinek, a teraz jakoś nikt nie napisze, że, warto było czekać i móc delektować się równiutką nawierzchnią i lśniącymi znakami. Cóż, nie zawsze jest tak różowo jakby się wydawało Zarządowi Powiatu na konferencji prasowej numer 1000 04.01.2021 11:17    11    4
TIRY znikną ze Szczęśliwej

TIRY znikną ze Szczęśliwej

Trwają już prace nad przebudową ulic Mireckiego i Opoczyńskiej. Na inwestycję województwa łódzkiego przyszło nam dosyć długo czekać, a jej obecna realizacja nie była do końca pewna i oczywista. Zabiegali o nią zarówno Mirosław Kukliński, dyrektor ZDW, jak i radni w tym Arkadiusz Gajewskji (jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu). Od przyszłego tygodnia ma zostać zamknięta ul. Mireckiego oraz most na Pilicy w ciągu ul. Białobrzeskiej. Tak zakłada przygotowana na czas remontu organizacja ruchu. Objazd dla ciężarówek poprowadzono przez Opoczno, Inowłódz i Spałę. Nieco więcej problemu sprawi ruch lokalny, który ma odbywać się ulicami Niską i Majową. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 7 stycznia. Prace rozpoczną się na moście na Pilicy (ul. Białobrzeska). Istnieją dwa możliwe warianty. Pierwszy z nich to ruch wahadłowy, oraz drugi związany z zamknięciem mostu. W tym przypadku objazd dla ciężarówek zostanie poprowadzony w kierunku Opoczna i Inowłodza ,kolejno przez Spałę do ulicy Wysokiej. TIRY znikną więc przynajmniej na jakiś czas z ul. Mireckiego, Szczęśliwej, Spalskiej, Grota-Roweckiego i Szerokiej 02.01.2021 11:49    2    6
Więcej sprzątaczek niż instruktorów

Więcej sprzątaczek niż instruktorów

kilka tygodni temu opublikowaliśmy artykuł na temat gigantycznych i naszym zdaniem skandalicznych kosztów funkcjonowania podległego Starostwu Powiatowemu Centrum Animacji Społecznej. Największe oburzenie wywołuje wysokość wynagrodzenie zaplanowana na blisko 2 miliony złotych. PCAS na przyszły rok to planowane ponad 30 etatów. W ostatnich dniach otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź członka Zarządu Powiatu, Elżbiety Łojszczyk, której placówka bezpośrednio podlega. Okazuje się, że aktualnie w PCAS pracuje 26 osób. Co w zestawieniu z planem na kolejny rok pozwala wnioskować, że dyrekcja planuje zatrudnić kolejne 4 osoby. Obecnie zatrudnieni to: 9 osób w administracji, 9 sprzątaczek i 8 instruktorów. Aż chce się zapytać, co Ci wszyscy ludzie tam robią? 01.01.2021 19:59    22    5
TiR-y zniszczyły. Powiat musi naprawić

TiR-y zniszczyły. Powiat musi naprawić

 Stało się to, co stać się musiało. Jednym z poważniejszych tematów,  z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższym czasie będzie konieczność dokonania remontów mostów. Już teraz ograniczony ruch samochodów na ulicy Modrzewskiego. Będzie jednak gorzej, bo obiekt na Brzustówce nie jest jednym wymagającym pilnych napraw. 01.01.2021 16:03    31    9
Atomowe mrzonki Antoniego M.

Atomowe mrzonki Antoniego M.

Kilka tygodni temu, nie tylko lokalne media obiegła sensacyjna wiadomość, dotycząca planów budowy elektrowni atomowej w okolicach Bełchatowa. Podawano nawet datę zakończenia inwestycji, a autorem sensacyjnego newsa, był specjalista od aerodynamiki, służb specjalnych, pękających parówek i marnotrawienia publicznych pieniędzy, Antonii Macierewicz. Informacja była o tyle ekscytująca, że grupa posłów PSL na czele z Dariuszem Klimczakiem, postanowiła powiedzieć: sprawdzam. Wystąpiła do do ministra klimatu i środowiska z oficjalnym zapytaniem w tej sprawie w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Bełchatowie 31.12.2020 17:36    19    5
Podsumowanie aktywności Rady Miejskiej z punktu widzenia obywatela za rok 2020"

Podsumowanie aktywności Rady Miejskiej z punktu widzenia obywatela za rok 2020"

Radni VIII Kadencji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, niezależnie od opcji politycznej, wykazali się w 2020 roku całkowicie zróżnicowaną aktywnością. 31.12.2020 13:18    17    5
Co słychać na osiedlu Mieszkanie Tomaszów+?

Co słychać na osiedlu Mieszkanie Tomaszów+?

Rozpoczęta pod koniec kwietnia 2020 roku budowa dwóch bloków „Mieszkanie Tomaszów +” dobiega końca. Budynki już stoją, trwają prace wykończeniowe. Położono również pierwszą w historii tego miejsca nawierzchnię na ulicy Borek dotychczas będącą jedynie z nazwy ulicą. Dziś jest już wyasfaltowana z chodnikami, zatoczkami parkingowymi oraz infrastrukturą przeciwpożarową. W najbliższym czasie również jedna z najstarszych tomaszowskich ulic – Krzywa prowadząca do nowego osiedla z ulicy Warszawskiej i ulicy Barlickiego, zyska nowe oblicze. Przejrzyjcie kilka zdjęć. 30.12.2020 09:56    18    6
3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu. To możliwe tylko u nas

3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu. To możliwe tylko u nas

3,4 miliona złotych wyda Powiat Tomaszowski na remont zagrzybionych garaży przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym by umieścić w nich Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pieniądze pochodzić będą z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przyznam, że równie idiotycznie wydawanych milionów złotych z publicznej kasy dawno nie widziałem. Trudno to nazwać inaczej niż niegospodarnością. W ramach tego samego funduszu pobliskie Opoczno załatwiło sobie 12 milionów na nowy blok operacyjny w szpitalu. My będziemy remontować ohydną stęchliznę, by wprowadzić do niej osoby niepełnosprawne. To i niegodne i niemądre. Nie wiem kto dokładnie oceniał wnioski ale wydaje mi się , że człowiek ten miał poważne problemy zdrowotne. Równocześnie PiS-owscy decydenci odrzucili wniosek miasta o dofinansowanie budowy drugiego miejskiego żłobka na Niebrowie. 11.12.2020 18:33    18    8
Z troską o seniorów

Z troską o seniorów

Ponad 300 najbardziej potrzebujących i samotnych mieszkańców naszego miasta otrzyma przed świętami Bożego Narodzenia paczki, w których znajdą się m.in. produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, a także artykuły chemiczne i słodycze. W tegoroczną zbiórkę włączyło się także Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy ALA oraz firma Pepsico. 09.12.2020 15:47    11    4
Kamienica pl. Kościuszki 24 gotowa

Kamienica pl. Kościuszki 24 gotowa

Prace przy przebudowie kamienicy pl. Kościuszki 24 dobiegły końca. W budynku powstały nowe siedziby Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Urzędu Miasta, Centrum Usług Wspólnych i Straży Miejskiej. Dwa pierwsze podmioty już działają w nowym obiekcie, przenosiny Straży Miejskiej zostały zaplanowane na najbliższe dni. 09.12.2020 15:40    14    3
Bizantyjskie rozpasanie za wiedzą i zgodą Starosty

Bizantyjskie rozpasanie za wiedzą i zgodą Starosty

Kilka lat temu Powiat Tomaszowski zlikwidował Młodzieżowy Dom Kultury. Miało to przynieść oszczędności finansowe, ponieważ placówka miała charakter oświatowy, a instruktorzy byli na etatach nauczycielskich ze wszystkimi ich przywilejami. Koszt rocznej działalności zamykał się kwotą 1 miliona 200 tysięcy złotych. W miejsce MDK powołano Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Instytucja generuje gigantyczne koszty przy minimalnym zainteresowaniu ze strony potencjalnych podopiecznych. Obecny plan finansowy na przyszły rok przewiduje 2 miliony 800 tysięcy złotych. Słyszymy jednak, że będzie to za mało, bo zatrudniona księgowa sobie nie radzi i trzeba zatrudnić kolejnych księgowych. PCAS stał się też miejscem przechowania politycznych leserów, czego przykładem jest powiatowy radny - Paweł Łuczak. 09.12.2020 12:08    65    24
Moje, Twoje, Nasze... śmieci. Dlaczego to musi kosztować

Moje, Twoje, Nasze... śmieci. Dlaczego to musi kosztować

Tomaszowscy radni podjęli wczoraj decyzję o podwyżce opłat za wywóz śmieci. To chyba jedna z najtrudniejszych uchwał, jakie przyszło przyjmować w tej kadencji. Debatowano trzy dni. Na sesjach zwykłych i nadzwyczajnych. Czas naglił. Jeszcze w tym roku trzeba rozstrzygnąć przetargi i podpisać stosowne umowy z punktami składowania odpadów. Oczywiście nie zabrakło populizmu. Tego rodzaju uchwały, to zawsze okazja do zaprezentowania własnej "troski" o portfele mieszkańców. Przysłuchując się dyskusji miało się czasem wrażenie, że w naszym mieście nikt śmieci nie wytwarza, za to wszyscy zmuszani są do tego, by za nie płacić. Problem jednak w tym, że wysokość stawek nie bierze się znikąd. Podnoszone są one we wszystkich samorządach. A ich wysokość to wynik szeregu opłat wprowadzanych przez kolejne Rządy. Okazuje się, że system odbioru odpadów jest niewydolny głównie ze względu na ich ilość. Nie działa także recykling. W całej Polsce rosną hałdy posortowanych śmieci, których nikt nie chce przetwarzać. O wysokich kosztach czytamy w czasopismach branżowych od dawna. Nadal nie ma jednak sprawnego systemu. W przypadku śmieci ściera się zbyt wiele grup interesów. By zrozumieć na czym polega problem trzeba sięgnąć do niedalekiej historii Tomaszowa Mazowieckiego. 08.12.2020 20:33    27    4
Gorący temat: opłaty za odbiór śmieci

Gorący temat: opłaty za odbiór śmieci

Już jutro radni debatować będą nad zmianą sposobu naliczenia opłat za odbiór śmieci. Nowa, proponowana metoda wywołała liczne pytania. Zadawali je także czytelnicy NaszTomaszów.pl 02.12.2020 21:03    14    3
Przygotujcie się na poważne utrudnienia

Przygotujcie się na poważne utrudnienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp z o.o. informuje, iż od dnia 07.12.2020r. od godz. 6.00 rozpoczną się roboty budowlane związane z rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie Maz. 01.12.2020 16:38    7    22
Śmieci zdrożeją, bo muszą zdrożeć . Zapłacimy więcej

Śmieci zdrożeją, bo muszą zdrożeć . Zapłacimy więcej

Magistrat szacuje, że ponad 8 tys. osób w Tomaszowie nie płaci obecnie za odbiór odpadów komunalnych. Do tej liczby doliczyć należy kilkanaście tysięcy zatrudnionych na terenie naszego powiatu cudzoziemców. Niezależnie od tego, czy są legalnie zatrudnieni, czy też pracują na czarno, wynajmujący im mieszkania nie wykazują ich w składanych przez siebie deklaracjach. Przy liczbie mieszkańców na poziomie 60 tysięcy okazać się może, że 1/3 nie uiszcza opłat.  To wpływa drastycznie na ceny za śmieci. Za tych, którzy nie płacą, zapłacić muszą inni. Samorząd tomaszowski nie jest jedynym, który boryka się z tego rodzaju problemami i chyba nigdzie nie udało się znaleźć złotego środka. Coraz więcej miast decyduje się jednak odstąpić od opłat zryczałtowanych. Koszt wywozu śmieci wlicza w taryfę za zużytą wodę. Czy tak samo będzie w Tomaszowie? 30.11.2020 22:15    47    4
Światopogląd czy pragmatyzm? Zwycięża zdrowy rozsądek

Światopogląd czy pragmatyzm? Zwycięża zdrowy rozsądek

Samorządowa Karta Rodziny, czy wyznaczenie kierunków działania dla Prezydenta Miasta w realizacji polityki społecznej na rzecz rodzin i równego traktowania? Po długiej dyskusji radni zdecydowali o uchyleniu rok wcześniej przyjętej Karty i zaakceptowali propozycje Marcina Witko. W ten sposób Tomaszów Mazowiecki dołączył do nielicznych miast, gdzie dokument przygotowany przez Ordo Iuris przyjęto a następnie uchylono. Wbrew pozorom okazało się temat wywołał dużo emocji, zmuszając do zabrania głosu radnych, którzy na przestrzeni ostatnich dwóch lat na sali obrad... milczeli. Nic nie rozpala tak, jak dyskusje o charakterze światopoglądowym, które nie mają żadnego wpływu na jakość życia mieszkańców. 27.11.2020 23:38    55    17
Respirator od radnych miejskich dla szpitala powiatowego

Respirator od radnych miejskich dla szpitala powiatowego

Samorząd miejski przekazał powiatowej placówce już 3 respiratory (2 przenośne i 1 stacjonarny na łączną kwotę 130 000 zł). Teraz do szpitala trafi kolejny sprzęt. 27.11.2020 20:57    5    1
Pieniacze... skargi piszą

Pieniacze... skargi piszą

Pan Waldemar próbował wpisać do dowodu rejestracyjnego instalację gazową. Nie wiedział, że w czasie pandemii w Starostwie Powiatowym zmieniono organizację pracy. Ze względów epidemicznych petenci umawiani są na konkretne dni i godziny. Pan Waldemar tego nie wiedział. Poprosił mimo wszystko o załatwienie swojej sprawy i spotkał się z odmową. Napisał więc skargę, która trafiła do radnych z komisji skarg wniosków i petycji. Skarga jest oczywiście bezzasadna a prawnicy Starostwa twierdzą, że Pan Waldemar jest zwykłym pieniaczem. 27.11.2020 16:12    48    5
Tomaszów Mazowiecki na celowniku radykalnej prawicy i... ortodoksyjnej lewicy

Tomaszów Mazowiecki na celowniku radykalnej prawicy i... ortodoksyjnej lewicy

Dwa razy radni Koalicji Obywatelskiej próbowali wprowadzić pod obrady Rady Miejskiej wniosek o uchylenie uchwały pn. Samorządowa Karta Praw Rodziny. Dwukrotnie się to nie udało, ponieważ Prezydent Miasta przygotowywał w tym samym czasie inny dokument, który miał Kartę zastąpić. Kilkukrotne debatowanie w tym samym temacie było więc bez sensu. Sporny dokument przyjęto kilka miesięcy temu. Od początku budził liczne kontrowersje, wyolbrzymiane przez środowiska radykalnie lewicowe. Niedawno doszło do tego, że uchwała stała się przyczynkiem do umieszczenia naszego miasta w tzw. atlasie nienawiści. Wydaje się, że powodem była nawet nie tyle jej treść, co autorstwo dokumentu, które przypisuje się ortodoksyjnej organizacji Ordo Iuris. Tomaszowski samorząd został wmieszany w absurdalną walkę światopoglądową, którą na co dzień karmią nas wszystkie stacje telewizyjne. 23.11.2020 20:06    48    28
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama