Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polityka

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego wspiera przedsiębiorców. Podnosząc czynsz dzierżawny o 300 procent

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego wspiera przedsiębiorców. Podnosząc czynsz dzierżawny o 300 procent

Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju, określa się często mianem "drogi przez mękę". Moim zdaniem to nie tyle "męka", co "walka o przetrwanie", niekończący się survival, gdzie można stracić nie tylko pieniądze ale czasem też życie (w przenośni i sensie dosłownym) 03.02.2021 22:33    9    4
ORDN nie tylko dla dzieci

ORDN nie tylko dla dzieci

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim zyskał nowe możliwości rozwoju i finansowania. Na ostatniej sesji Rady Miasta zmieniony został statut ośrodka.  Nadano mu status podmiotu leczniczego. To przyczyni się do poszerzenia wachlarza usług i wprowadzenia kolejnych zabiegów dla tomaszowian. 03.02.2021 10:15    1
Niechciane dzieci

Niechciane dzieci

"Piecza zastępcza" - zapewne każdy z nas zetknął się kiedyś z tym pojęciem. Z pozoru oczywisty do zdefiniowania termin, po delikatnym już pogłębieniu wiedzy okazuje się prawdziwym oceanem, podobnie jak problemy, jakie się wiążą z jej organizacją i prowadzeniem. 30.01.2021 07:24    2    4
„Kościół i państwo na swoje miejsca” - mówi Szymon Hołownia

„Kościół i państwo na swoje miejsca” - mówi Szymon Hołownia

Szymon Hołownia zaprezentował dziś założenia Planu dla Polski „Wiemy jak”, dotyczące uporządkowania relacji między państwem a Kościołem katolickim w Polsce. 28.01.2021 14:56    27    10
Na odpowiedzi czekają całymi miesiącami

Na odpowiedzi czekają całymi miesiącami

W powiecie tomaszowskim, podobnie jak w innych samorządach funkcjonuje tzw. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Często jest ona mylona z podobną Komisją ds. Bezpieczeństwa Publicznego. Ich zadania są inne. Zakres pierwszej obejmuje jedynie organizację ruchu drogowego na terenie powiatu. To tutaj właśnie trafiają wszystkie wnioski mieszkańców i instytucji, dotyczące zmian w oznakowaniu, montażu luster, wyznaczenia stref parkingowych, miejsc dla niepełnosprawnych itp. Trafiają i.... jak twierdzą sami zainteresowani, znikają... W skład komisji wchodzą przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, zarządców miejskich i powiatowych dróg i ulic oraz dwóch radnych, jako "czynnik" społeczny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że komisja nie podejmuje decyzji w zakresie wykonania złożonych wniosków a jedynie je opiniuje. Z tym zastrzeżeniem, że przy opinii negatywnej nie ma szans, by wniosek zrealizować. 27.01.2021 23:54    13    8
ORDN troszczy się nie tylko o dzieci. Przyszła pora Covid 19

ORDN troszczy się nie tylko o dzieci. Przyszła pora Covid 19

Informacja, która wiele osób może zaskoczyć, ale rzeczywiście jakiś czas temu Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ulicy Podleśnej wzbogacił się o komorę hiperbaryczną. Terapia w tego typu urządzeniach oprócz całego spektrum pozytywnych skutków użytkowania, zalecana jest również przy rekonwalescencji pacjentów po Covid-19. Jak zapewnia Marta Goździk, dyrektorka Ośrodka, dla mieszkańców miasta przygotowano zniżki, a dla seniorów specjalne oferty tterapii 26.01.2021 19:34    2
Pety nie takie straszne? Koncerny walczą. Patronuje łódzki kurator oświaty

Pety nie takie straszne? Koncerny walczą. Patronuje łódzki kurator oświaty

Łódzki kurator oświaty, wspiera akcję #rePETujemy, której (jak czytamy w komunikacie prasowy, przygotowanym przez Agencję PR) w głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu. De facto, jako łatwo można sprawdzić, jest ona organizowana przez producenta tego rodzaju opakowań, który jedną ze swoich fabryk posiada w Radomsku., skąd pochodzi posłanka Anna Milczanowska, będąca częstym gościem konferencji prasowych organizowanych przez starostę, Mariusza Węgrzynowskiego, na których obok Antoniego Macierewicza, prezentowana jest jako prawdziwy dobroczyńca naszego miasta i powiatu. Być może to tylko zbieg okoliczności, chociaż wydaje się mało prawdopodobny. 24.01.2021 19:06    5    5
Najmłodsi już w szkolnych ławkach

Najmłodsi już w szkolnych ławkach

18 stycznia dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wróciły do edukacji  stacjonarnej 21.01.2021 14:21
Miało być pięknie, pojawiły się pytania

Miało być pięknie, pojawiły się pytania

Niedzielny wieczór, godzina 18:30, posłanka Lewicy Anita Sowińska, rozsyła zaproszenie na konferencję prasową przed tomasowskim magistratem. Tematem przewodnim ma być ksenofobia Prezydenta Marcina Witko oraz podwyżki opłat za wywóz śmieci. Poniedziałek 12:40 zaczyna się konferencja. Zainteresowanie ze strony dziennikarzy... żadne. Poza kamerą NaszTomaszów.pl, tylko przedstawiciele jednej redakcji. Chciałoby się powiedzieć "Moskwa nie wierzy łzom"... a dziennikarze nie wierzą w ksenofobię Witko... 18.01.2021 20:09    19    13
Do lekkiej poprawki. Błahe są tylko te sprawy, które nas bezpośrednio nie dotykają

Do lekkiej poprawki. Błahe są tylko te sprawy, które nas bezpośrednio nie dotykają

Opisując tomaszowskie ulice często mamy wrażenie, że projektanci, a następnie wykonawcy swoją pracę wykonują niejako zza biurka. nic więc dziwnego, że w czasie robót pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości i problemy. Wizja lokalna i dokładne pomiary. nie da się ich przecież zastąpić nawet najbardziej fantazyjnymi wykresami, bo może się okazać, że wizją twórcy nie zgodzi się na przykład z rozmiarem jeżdżącego ulicami miasta autobusu. Zdarza się jednak, że ktoś zaplanuje ustawienie znaków w taki sposób zasłoni całkowicie widok z okna i odetnie całkowicie dopływ światła do mieszkania. Może więc warto na etapie montaży też się chwilę zastanowić. Chyba, że komuś wydaje się, że taniej jest poprawiać, zamiast zrobić coś raz a dobrze... No i kto by listy pisał, przy okazji dokumentując sensowność naszego istnienia 18.01.2021 09:39    5    3
Kupili setki regałów bo... ktoś się pomylił??????

Kupili setki regałów bo... ktoś się pomylił??????

Odwiedzając w tym tygodniu wyremontowane niedawno budyni w Zespole Szkół Ponapodstawowych numer 3 zwróciłem uwagę na żółte, białe i niebieskie regały magazynowe. Dlaczego przyciągnęły one mój wzrok? Ponieważ były ich SETKI!! To nie jest żart. Ktoś zamówił ogromną ilość (w mojej ocenie) niskiej jakości magazynowanych regałów, które nadają się być być może do przydomowego garażu ale na pewno nie do do warsztatów, nawet tych szkolnych. 15.01.2021 17:31    22    18
Nikomu niepotrzebne zabytki

Nikomu niepotrzebne zabytki

Tomaszów Mazowiecki jest stosunkowo młodym miastem. Niespełna 200 lat, to nie jest zbyt długa historia, ale mimo wszystko warto pokusić się, by jakoś o ten fragment na "osi czasu" nieco bardziej zadbać. Niedawno (przed pandemią) miałem okazję być w jednym niedużym, aczkolwiek z bogatą historią i licznymi zabytkami miasteczku. Siedząc na ryneczku i popijając kawę zastawiałem się czym ono się różni od Tomaszowa, poza swoją leciwością. Przyglądałem się ludziom, którzy zachowywali się (przynajmniej takie miałem wrażenie) nieco inaczej niż u nas. na czym polegała różnica? Sam do końca nie wiem. Być może w pewnego rodzaju serdeczności, otwartości... a może poczucia, że jest się częścią tego samego otoczenia, historii. Taka lokalna tożsamość. Jesteśmy stąd, czujemy się u siebie. W Tomaszowie tego brakuje. Wiele osób jakby wstydziło się, że stąd pochodzi. I to nie jest styl myślenia, który obecny jest dopiero teraz. Obserwuje to od lat. W sumie nie ma się czemu dziwić. Większość tomaszowian, to dopiero drugie lub trzecie pokolenie, tu mieszkające. Trudno więc mówić o jakimkolwiek poczuciu wspólnoty, głębszym niż wspólna klatka schowa w betonowym blokowisku. Tak naprawdę całą naszą historię moglibyśmy oprzeć o przemysł, bo to przecież on był głównym czynnikiem miastotwórczym, w odróżnieniu od miast z bogatą "średniowieczną" historią, które miały zupełnie inny charakter, oparty na funkcjach obronnych ale przede wszystkim handlowych. Co ciekawe śladów przemysłowej świetności Tomaszowa jest już coraz mniej. Fabryk, już praktycznie nie ma. Ostatnie ruiny przy ulicy za chwilę zagospodaruje deweloper. Pozostało nam jedynie kilka pałacyków i willi, które niegdyś należały do najbogatszych właścicieli fabryk i innych znanych osób. Właściwie wszystkie one niszczeją. Są nieliczne wyjątki, które odżyły w prywatnych rękach, ale można je policzyć używając nie więcej niż 2-3 palców 14.01.2021 20:51    7    11
Uzdrawianie przez centralizowanie

Uzdrawianie przez centralizowanie

Ruch Polska 2050 stanowczo protestuje przeciwko planom centralizacji szpitalnictwa i dalszego ograniczania roli samorządu terytorialnego w systemie ochrony zdrowia przygotowywanym przez Ministra Zdrowia. 14.01.2021 17:41    2
Udało się z unijną pomocą

Udało się z unijną pomocą

Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim jest już właściwie gotowe. Dzięki decyzjom podjętym przez poprzednie władze powiatu na czele z Mirosławem Kuklińskim młodzież będzie kształciła się zawodowo według nowoczesnych standardów. Stwarza to jakieś perspektyw na przyszłość. A pięć lat temu było naprawdę źle…. 13.01.2021 22:39    8    8
Powiat zakupił pojemniki na plastikowe nakrętki

Powiat zakupił pojemniki na plastikowe nakrętki

13 stycznia 2021 roku przy budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim stanęło piękne czerwone serce, przeznaczone na plastikowe nakrętki, które zbierane i oddawane będą na cele charytatywne. 13.01.2021 20:28    7    4
Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Totalna kompromitacja

Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Totalna kompromitacja

Tomaszowska oświata ponadpodstawowa od dłuższego już czasu opiera się jedynie na bieżącym administrowaniu. Trudno doszukiwać się tu jakiejkolwiek długofalowej strategii czy chociażby jej cienia. Szkoły prowadzone przez powiat regularnie w ogólnopolskich rankingach szybują w dół i odwrócenia tych trendów nie widać. 12.01.2021 21:23    23    14
Wysypisko powistomowskie to tykająca coraz szybciej bomba

Wysypisko powistomowskie to tykająca coraz szybciej bomba

W Tomaszowie Mazowieckim mamy od lat tyka kilka prawdziwych bomb ekologicznych. Jedną z nich jest składowisko odpadów niebezpiecznych po dawnych zakładach ZWCh Chemitex Wistom. Niedawno zaprezentowano raport Najwyższej Izby Kontroli. Składowisko zostało w nim dosyć szczegółowo opisane. Potrzebne są natychmiastowe działania, ponieważ naprawdę nie jest wesoło. 11.01.2021 22:37    5    1
Prezydent poza społecznością... Facebooka

Prezydent poza społecznością... Facebooka

Marcin Witko, to jeden z nielicznych w naszym kraju samorządowców, utrzymujących aktywne i co najważniejsze bardzo bezpośrednie kontakty z mieszkańcami miasta. Osobiście prowadzi rozmowy i odpowiada na pytania osób zainteresowanych. W przypadku większości samorządów profile prowadzą rzecznicy prasowi i ich biura. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego swoimi służbami prasowymi się nie wyręcza. Jego profil, to kilka tysięcy "followersów" więc jego utrata to spory kłopot. Niestety tak się stało, że konto zostało przejęte na kilka dni przed świętami . Dotąd dostępu nie udało się odzyskać. Facebook okazuje się nie zawsze działa sprawnie i błyskawicznie, co w przypadku tego rodzaju kradzieży tożsamości powinno być działaniem natychmiastowym. Sprawa została zgłoszona organom ścigania. Wątpliwym jest jednak, by policji udało się wykryć sprawcę. Możliwe, że konieczne będzie założenie nowego konta. 10.01.2021 16:12    2    3
TTBS najłatwiejszy do bicia

TTBS najłatwiejszy do bicia

Do tego, że radni albo milczą jak zaklęci, albo wygadują (oczywiście mądrym tonem) pospolite głupstwa przez ostatnie lata zdążyliśmy się już chyba wszyscy przyzwyczaić. Często brakuje odpowiedniej wiedzy, zaangażowania i chęci. Wielu po prostu funkcja przerasta. W ten sposób mamy do czynienia z samonakręcającym się samorządowym prawem Kopernika (Greshama). T 10.01.2021 11:49    11    14
Czy dyrektor PUP szykanowała pracownicę? Kto ma rację rozstrzygnie Sąd.

Czy dyrektor PUP szykanowała pracownicę? Kto ma rację rozstrzygnie Sąd.

Piszcie na Berdyczów - to takie popularne w Małopolsce powiedzonko. Oznacza mniej więcej tyle, że skutek wysłanego pisma będzie oczywiście żaden, bo ono do adresata zapewne nie dotrze. W przypadku skarg mieszkańców na funkcjonowanie instytucji, ich kierowników , jakie kierują do Rad, jako organów nadrzędnych jest oczywiście nieco inaczej, bo pisma docierają. Tyle, że ich skutek jest zawsze ten sam, ponieważ samorządowy werdykt zazwyczaj brzmi: skarga niezasadna. I żeby być sprawiedliwym z formalnego punktu widzenia zazwyczaj tak jest. Problem jednak w tym, że zazwyczaj pomija się szerszy kontekst skargi, nad którym nikt nie ma nawet ochoty się pochylić. 09.01.2021 20:05    11    5
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama