Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED informuje o planowanych zmianach w zespole lekarskim.
- Ma pani chorobę nowotworową - to zdanie brzmi niczym wyrok śmierci, odczytywany skazańcowi na sali sądowej, a jest to dopiero początek trudnej drogi, na której pacjentki spotykają ból, cierpienie ale i załamanie psychiczne. W leczeniu poza znanymi i stosowanymi terapiami niezbędna jest wola walki i nadzieja na powrót do zdrowia. Wsparcie osób bliskich ważne jest szczególnie w początkowej fazie leczenia ale i w całym okresie jego trwania, często przez wiele miesięcy. Nie zawsze jednak jest ono wystarczające.
Prawie 5 tys. pacjentów było leczonych w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Grupy NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim w 2021 roku. To o niemal 350 osób więcej niż rok wcześniej. Ponad połowa z nich to osoby, które zostały poddane chemioterapii.
W środę, 6 lutego 2019 roku, w sali konferencyjnej Nu-Med Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowana została działalność szpitala w 2018 roku.
jak już informowaliśmy w minionym tygodniu, od 1 sierpnia 2015 roku, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, rozpocznie leczenie pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2016 roku.
Działalność medyczną Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej rozpoczęło 7 stycznia br. Obecnie prowadzi działalność medyczną nie posiadając kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Mimo to w ciągu dwóch miesięcy udało się przyjąć 400 pacjentów.