Festiwal Dobrego Smaku to szereg imprez związanych z gastronomią. Najważniejszym punktem imprezy jest konkurs w którym Jury wybiera najlepsze danie, oraz deser spośród restauracji i kawiarni, które nadesłały SWOJE zgłoszenia.
W konkursie otwartym nasze miasto miało w finałowej czwórce swojego przedstawiciela, któremu oddajemy głos:
"Zostałem zaproszony do konkursu przed osobę organizująca festiwal. Mój deser znalazł się w konkursie głównym w którym jury spośród czterech potraw wybrało jedną. Konkurs polegał na tym, aby przygotować deser z truskawek. Czas przygotowania deseru to 20 minut. Potrawa w swojej nazwie musiała nawiązywać do województwa łódzkiego. Starałem się myśleć nieszablonowo, stworzyłem więc ze specjalnej mieszanki mąki ciasto. Następnie wyciąłem z niego kajak w którym pływały truskawki polane jogurtem naturalnym, przyozdobione listkami mięty i oregano. Następnie na talerzu pojawił się dresing w postaci czekolady". Całość nazwałem: Truskawkowy Spływ Pilicą, nawiązując do klubu Amber"
Plebiscyt konkursu rozstrzygnięto w dniu dzisiejszym. Nagrodą był upominki od organizatorów, oraz szkoła gotowania z uczestnikiem półfinałów programu TOP CHEF - Pawłem Kibartem.
"No cóż nie udało się, chyba trochę przeholowałem z tą pomysłowością. Potrawę którą zaproponowałem wbrew pozorom jest trudna do zrobienia, warto jednak dodać że bardzo fajne są te konkursy, a mój kulinarny kajak ma wiele zastosowań, które można wykorzystać jako przekąskę, deser, oraz danie główne. Jest to doskonała alternatywa dla frytek, hamburgerów itp. Niestety ubolewam jedynie że Tomaszowianie nie będą mieli okazji spróbować dania, gdyż część restauracji odmówiła współpracy a od drugiej części na chwilę obecną nie ma odzewu. No cóż czasem warto kupić kota w worku, ale jest kryzys - co zrobić. Czekać jednak nie będziemy. W lipcu wraz z kolegą ruszamy, więc na rynek Śląski i Pomorski. Pozdrawiam wszystkich kulinarnych pasjonatów".






















































Napisz komentarz
Komentarze