Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:07
Reklama
Reklama

Prawym okiem: między jajkiem a ozorem

Co to w Polsce oznacza być "antysystemowcem". Słowo to pojawiało się, odmieniane we wszystkich przypadkach, niemal przez całą kampanię wyborczą. Dobrze w Państwie Polskim nie dzieje się na pewno, nic więc dziwnego, że ludzie się buntują.

Co to w Polsce oznacza być "antysystemowcem". Słowo to pojawiało się, odmieniane we wszystkich przypadkach, niemal przez całą kampanię wyborczą. Dobrze w Państwie Polskim nie dzieje się na pewno, nic więc dziwnego, że ludzie się buntują. Niestety mam wrażenie, że w przekonaniu wielu osób, negacja systemu, znaczy tyle samo, co występowanie przeciwko aktualnie działającym w politycznej branży gangom, po to, by w jak najkrótszym czasie zając miejsce jednego z nich lub... jednemu z nich udzielić wsparcia i pozwolić mu się wchłonąć.

Nie ukrywam, że mierzi mnie cała ta tzw. kampania wyborcza. Spektakle kłamstwa i obłudy już na mnie nie działają. Wciskanie ludziom ciemnoty mnie najzwyczajniej w świecie wkurza. To łażenie po ulicach poklepywanie ludzi... No do jasnej cholery, nie znoszę tego w równym stopniu jak Jacek Kaczmarski, który śpiewał, że nie znosi, gdy się go poklepuje po ramieniu i wciąż powtarza słowo "brat". Kiedy ktoś obcy narusza moją strefę intymną, mam ochotę dać mu w zęby.

I te obiecanki cacanki. Niech sobie głupcy klaszczą. Ja jednak wiem, że za ich spełnienie, zawsze to ja będę musiał zapłacić z własnej kieszeni. Plecie więc jeden z drugim koszałki opałki, tłuszcza się cieszy, a ja wkładam ręce w kieszenie, bo czuję się, jakby ktoś próbował mi podwędzić portfel. Jak to jest, że po 25 latach od upadku komuny, wciąż znajdują się osoby, które uważają, że coś dostaną za darmo i twierdzą, że wszystko im się należy? No tak, przecież to niejaki Kurski mówił, że ciemny naród wszystko kupi.

Same obiecanki może jeszcze nie są najgorsze. Jak ktoś głupi, to niech wierzy. Gorzej, gdy ktoś wprowadza je w życie. Pomożemy górnikom, frankowiczom, emerytom i cyklistom. Właściwie czemu nie pomagać tym ostatnim. Skoro wspieramy działkowców, wielbicieli kanarków i tych co lubią poskakać oraz takich, którzy uwielbiają tańczyć. Frankowiczów wspieramy, bo chcieli być cwańsi niż ich sąsiedzi.

Pomysł goni pomysł, a obietnica obietnicę. Licznik kosztów się kręci, rozgrzany do czerwoności. Czy to jakiś problem? Zawsze można wyjaśnić, że za naszą łaskawość zapłacą banki i sieci supermarketów. Brawo! Tłum klaszcze! Dopóki nie będzie zmuszony zaciągnąć kredytu. No przecież ktoś koszty banków będzie musiał pokryć.

Jak by tu jeszcze zabłysnąć? Można biuro porad prawnych zorganizować. Gazety opiszą, telewizje pokażą. Tyle, że wszyscy zapominają, że takich porad udzielają ponoć wszystkie biura poselskie partii kandydata, który przed wyborami postanowił pomóc obywatelom. Walą więc tłumy skrzywdzonych realnie i w sposób domniemany, kompromitując przy okazji wszystkich pozostałych kolegów posłów. Kompromitując chyba słusznie, bo przecież w tych poselskich enklawach praworządności doradzają często niewydarzeni studenci prawa, lub jego absolwenci.

Na marginesie tylko dodam, że po poradach w takich miejscach kilka osób trafiło też do mnie. Jedni dlatego, że wschodząca gwiazda palestry pierdołami zajmować się nie będzie. Inni, bo prosu zostali potraktowani z tzw. buta.

Najzabawniejsze jest to, że od początku tego roku po wszystkich powiatach w Polsce jeżdżą przedstawiciele ministerstwa pracy i polityki społecznej i zapowiadają uruchamianie bezpłatnego poradnictwa w każdym mieście, jako zadania zleconego dla samorządów.

W całym tym medialnym "szoł" zapomina się też powiedzieć, że żaden poselski, czy administracyjno samorządowy doradca, nie może reprezentować osoby zwracającej sie o pomoc przed sądem. Jedyny efekt jest więc taki, że obywatel ma okazję wyrzucić z siebie swoje żale. Na koniec tak czy inaczej trafi do kancelarii prawnej (o ile będzie go stać na jej usługi).

Wracając jednak do tych, którzy uważają się za "antysystemowców", dziwi mnie (nie dziwi - śmieszy), jak niektórzy z nich deklarują poparcie dla jednego, bądź drugiego kandydata. To przecież dokładnie tak, jakby dokonywać wyboru między Camorrą a Cosa Nostrą, bandziorami  z Neapolu lub z Sycylii. 

Przypomina mi się też przy tej okazji anegdota o tym, jak to przychodzi klient do restauracji i pyta kelnera, co ten mógłby mu polecić. Kelner odpowiada, że specjalnością zakładu jest ozór. Klient oburzony krzyczy, że dziękuje, bo on nigdy nie weźmie do ust czegoś, co było wcześniej w czyjejś gębie. Kelner poirytowany pyta co więc podać. - Jajka - odpowiada klient i na tym kończy się anegdota.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

stary 21.05.2015 11:54
Panie Kukiz, takie stanowisko jakie Pan zajął w sprawie poparcia któregoś z kandydatów pozostających na placu boju to jest chowanie głowy w piasek. Komorowski olał debatę przez Pana zaproponowaną, a na dzisiejszą debatę w TVN już dawno zna pytania i już ma przygotowane odpowiedzi przez swoich podpowiadaczy bo sam nie jest w stanie nic powiedzieć. Czas najwyższy aby Pan publicznie poparł kandydaturę Pana Andrzeja Dudy, który chce coś zrobić dla poprawy Rzeczypospolitej aby ją wyrwać z rąk tych szubrawców, którzy ją chcą zgładzić.

wyborca 21.05.2015 13:07
panie stary a co panu pasuje, ocet na półkach? i kolejki za papierem toaletowym? dzisiaj mamy eldorado żyć nie umierać

AK-47 21.05.2015 13:26
Ten Naród zawsze chciał więcej niż ciepła woda w kranie....

dr Forester 20.05.2015 12:56
Tomaszów to MY, różni ludzie. Każdy ma swoje życie, zdanie, poglądy... ale zawsze jesteśmy Polakami i dlatego serdecznie namawiam na uczestnictwo w wyborach, Tomaszów liderem frekwencji, to jest możliwe! Darz Bór ;)

Tomaszowianin 20.05.2015 11:17
Ten Witko jeszcze się nam mocną czkawką odbije...a jak tak dalej będzie obstawiać stanowiska swoimi nieudolnymi ludzmi czyt. niedoświadczona, młoda siksa na wiceprezydenta, która ledwo co od cyca mamy została odstawiona, to rozgrabią Tomaszów, zarobią ile się da i wyjadą z tego miasta...

obserwator 21.05.2015 12:52
A niech się odbija czkawką, byle by stadion postawił. Reszta jest nie ważna.

komuna w pis 20.05.2015 10:06
Ja nie idę na wybory. Z jednej strony złodzieje, z drugiej złodzieje zmieszani z relegijnymi fanatykami. Czas spadać i układać życie na spokojnie. Żeby w kraju było dobrze, trzeba wyp... wszystkich darmozjadów i oszustów plitycznych. Dotyczy to również samorządowców. Aby ludzie młodzi mogli odpowiednio rządzić miną pokolenia. Brak autorytetów, które przekazywałyby odpowiednio wiedzę.

Obserwator 20.05.2015 09:33
Ja i tak zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Glosuje na Dude i do Kambodży spadam 21.05.2015 10:09
Cejrowski! Miałeś nie pisać głupot na forach.

ja 19.05.2015 23:10
Ale zdajesz sobie sprawe, ze to z innych srodkow idzie, ktore nijak sie do siebie maja?

olo 19.05.2015 23:09
Przeciez zagozdon je wprowadzil! A ja moge poczekac, nie zbawi mnie rok czy dwa. Szkoda, ze polityka przyslania Ci dobro miasta.

obserwator 19.05.2015 22:12
Niestety , ale Witko i Kukliński doprowadzą PiS nad przepaść. Nie dlatego, że prowadzą złą politykę zatrudnieniową, ale dla tego , że po pół roku nie postawili sobie żadnych realnych celów do rozwiązania. Wydaje im się , że tak można płynąć i płynąć. Powiem ,że być może mają racje. Być może rozmawianie i tylko rozmawianie ludziom wystarcza. Pamiętacie drogowe porozumienie pomiędzy Witko i Kuklińskim. Zostaną po nim tylko okładki. Ale naiwniacy musza czekać na te okładki cztery lata. Od dzisiaj co jakiś czas będę przypominał co,, nowym rondem''.

19.05.2015 22:40
Rozumiem że obaj w 5 miesięcy mieli podwyższyć stopień 5000 miejsc pracy. Poprawic infrastrukturę o trzy centra handlowe, 20 nowoczesnych placów zabawa, 40 remontów ulic. Ja jestem zdania na podsumowania przyjdzie pora, a decyzje w kolejnych wyborach.

olo 19.05.2015 23:13
Dokladnie. Ale tutaj psioczom rozgoryczeni pseudo politycy. Wiadomo, ze tu najlatwiej pisac bzdury.

fred 19.05.2015 20:56
Najpierw była wszystkiemu winna komuna ,a teraz poprzednie władze to po cholerę Witko pchał się do władzy skoro jest takie bagno ,a ja mysie że to wybieg na swoje niepowodzenia i nie dotrzymanie obietnic .Jak są nadużycie poprzedniego rządu to wnioski do prokuratury .

nie udawaj że nie rozumiesz 19.05.2015 20:44
Nie manipuluj. Może i utwardzane jakieś uliczki w tej kadencj będą, ale chodzi tu o to ile więcej mozna by ich utwardzic zamiast budować kolejna trybune i fundować darmowe przejazdy.

cosmy slyszeli to nie to co kandydat mówił 19.05.2015 20:32
Aha, czyli Witko w kampanii zapowiadał kontynuację rządów Zagozdona tylkośmy nie zrozumieli. Ja też słyszałem o MPZP z ust Witko więc ty nie sciemniaj. Dobrze ze nie zaprzeczasz że już zdążył Witko opłaty podrozyc. Taką likwidację stref to i Zagozdon zapowiadał na sesjach a wcześniej ich ograniczenie. Czyli znów realizacja planów Zagozdona była zapowiadana czy może jednak Witko gadał w kampanii ze jak wygra to od razu zniesie strefy. Są nagrania radiowe to może warto przypomnieć. Chętnie przypomnę kto z pis glosowal za wprowadzeniem stref.

Ważne by jakąś ideę mieć 19.05.2015 18:42
Bonifikaty na wykup mieszkań zostały obniżone - by ludziom było trudniej przejść na swoje i "to jest dobrze właśnie" (jak mawiał klasyk). Humaniści lewicowi twierdzili, że własność prywatna demoralizuje. Mało tego, by ją zdobyć człowiek traci resztki człowieczeństwa i w międzyczasie nie umie cieszyć się światem. Marks pisał: "Własność prywatna zrobiła z nas ludzi tak głupich i jednostronnych, że przedmiot jest nasz dopiero wówczas, gdy go mamy, a więc gdy istnieje dla nas jako kapitał, albo gdy go bezpośrednio posiadamy, jemy, pijemy, nosimy na sobie, mieszkamy w nim itd. - słowem, gdy go spożywamy." I ten konsumpcjonizm jest naganny. Chęć posiadania jest ponadto w stanie wzbudzić w człowieku niskie instynkty, które u większości z mas pojawiają się nierozerwalnie wraz z pragnieniem posiadania. Trzeba więc z nim - w tym wypadku z dostępem do własności - walczyć, utrudniać. I widocznie w trosce o obywatela rada miejska taką decyzję podjęła. Zresztą prezydent Witko bardzo ten pomysł zachwalał. W Tomaszowie będzie nieco zmodyfikowana forma tego systemu. Pozostanie ta część z Marksa, że jedynym kapitałem ubogiego mieszkańca powinna być jego ciężka praca, bo dążenie do własności może powodować jego demoralizację i skłonność do niecności. I trzeba czasu by władza mogła ocenić właściwie intencje jednostek! By jednostka na własność mogła zasłużyć. Jako novum jednak będzie pozostawiona, a nawet chwalona, możliwość posiadania dla bogatych. Czyli dla tych, którzy czerpią zyski z pracy innych. Po pierwsze niebezpieczeństwo jest mniejsze, bo to węższa grupa społeczna i oswojona z posiadaniem. A po wtóre - żal z nimi zadzierać, bo jednak płacą podatki i to większe niż ci mali, zwłaszcza mali nieposiadający własności.

Jolanda 19.05.2015 20:56
36 % Szwajcarow posiada wlasnosciowe mieszkania , 69 % Polakow a prawie 99 % Rumunow. O czym to swiadczy ?

proste pytanie dobra odpowiedź 20.05.2015 00:24
Wysokie zarobki, duży poziom oszczędności zgromadzonych oraz stabilna sytuacja na rynku nieruchomości sprawiają, że nieruchomość przestaje być fetyszem bezpieczeństwa jak w Polsce. Do tego preferencje podatkowe przy wynajmie w niektórych kantonach i wysoki podatek katastralny. Umieją liczyc i stać ich juz po średnio pięciu latach pracy praktycznie na dowolną nieruchomość i to bez kredytu. Czego i wam życzę :-)

ja 19.05.2015 17:49
Dla mnie wiertła głupota jest cenione kogoś po tak krótkim czasie. Nie wszystko da się zrobić jednocześnie i natychmiast. Trochę się chyba zagalopowaliscie...

a tak serio fajny prezydent 19.05.2015 18:17
Tak oczywiście można czekać na efekty jak ktoś je zapowiada. Ale jak ktoś sam przyznaje, że nie zrobi tego co obiecywał w kampanii, to już chyba można krytykować? Witko użalał się nad losem tomaszowian - teraz są podwyżki: wody, ścieków, mieszkań, lokali. Powiedział, że zlikwiduje płatne parkowanie jak tylko zostanie prezydentem - teraz mówi, że nie, że trzeba czekać jeszcze trzy lata aż umowa wygaśnie. Miał być Plan Zagospodarowania Przestrzennego - jest kontynuacja prac poprzednika nad cząstkowymi planami. To już wiadomo - to na co czekać? Obsadzanie stanowisk to temat na oddzielny artykuł. Pojawiły się stanowiska bez konkursu, ludzie bez doświadczenia na wysoko płatnych kierowniczych stanowiskach - to już jest. To na co czekać? Mamy mieć zamiast utwardzania ulic miejskich nowy stadion obok wybudowanego w zeszłym roku obiektu na Nowowiejskiej i darmowe MZK - to na co czekać?

Oja 19.05.2015 19:17
Ulice utwardzane sa. Stadion ma nic do tego. Prezydent mowil o planach czastkowych, wiec nie sciemniaj. Ma anulowac te, ktore sa w przygotowaniu? Tamtym przez 15 lat sie nie udalo, a temu ma w pol roku, tak? Co do strefy, nawet jak bedzie trzeba poczekac, to nowa umowa nie zosranie podpisana. Czyli jest to likwidacja. Bo poprzednicy nie chcieli jej likwidowac, i podpisali umowe na fatalnych warunkach. A podwyzki? Woda i scueki to sprawa modernizacji oczyszczalni, ktora tak nieudolnie prowadzili poprzednicy, latwo pisac o podwyzkach i glupkowato oskarzac. Gorzej zaglebic sie w problem. Obecny stan miasta to efekt wieloletnich zaniedban, jezeli ktos mysli, ze wyprostuje sie to w pol roku, to powodzenia i prosze ubiegac sie o urzad, skoro takie cudowne rozwiazania znacie.

fred 19.05.2015 21:03
I tak będzie jak sekta pisowska dorwie się do władzy CENTRALNEJ .MAMY PRÓBKĘ PISOWSKIEGO NASIENIA W POSTACI PREZYDENTA W NASZYM MIESCIE

Ja 19.05.2015 16:22
Do Tomaszow. Ceny za cmentarz NIE ZOSTALY PODNIESIONE. Majatek sie sprzedaje, bo taki plan przyjela na ten rok, rowniez poprzednia ekipa. Podwyzki wchodza tak czy inaczej, prezydent czesto nie moze ich zablokowac. A mnie imprezy na placu sie podobaja. W koncu cos sie dzieje. Ostry!

Micky 19.05.2015 16:53
Dobrze dobrze zobaczymy przyszłe plany. Zresztą plan można zmienić, zwłaszcza mając tylu swoich radnych. Miało być szukanie oszczędności i nowych dochodów, racjonalizacja. Jest realizacja planów poprzednika - tak krytykowanego. Bonifikaty na wykup mieszkania zostały zmniejszone. Żeby ludziom trudniej było wykupić mieszkanie i przejść na swoje. Komunistyczna ,mentalność nie pozwalała kiedyś pogodzić się z faktem, że ktoś może być posiadaczem nieruchomości. Żeby państwowe zostało wszystko, takie były postulaty.

obiecanki partyjniaków 19.05.2015 16:00
Teraz Duda obiecuje dostatnie życie w bezpiecznej Polsce. Jego żona w klipach wyborczych mówi +/-: znam Andrzeja i wiem, że jak obieca to słowa dotrzyma. Pewnie tak dotrzyma jak Marian Witko ze swoimi obietnicami. A tak przy okazji jak rozumiecie wywiązanie się z obietnicy dostatnie życie w bezpiecznej Polsce w ciągu pięcioletniej kadencji Prezydenta? I kogo ta obietnica dotyczy? Bo ja nie sądzę żeby kandydat kłamał. Po prostu dotyczy to tylko jego rodziny i zaplecza politycznego. Dobra pensja i ochrona BOR to dostatnie życie w bezpiecznej Polsce :-) inaczej tego chyba na poważnie przyjmować nie można.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama