Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 maja 2026 18:12
Reklama

Gotowi na olimpijskie emocje? Igrzyska w Pjongczang czas rozpocząć

Choć na oficjalne otwarcie musimy jeszcze poczekać do piątku, to już w czwartek turniejem par mieszanych w curlingu nieoficjalnie rozpoczęły się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Gospodarzem zawodów jest południowokoreańskie Pjongczang. Region już dwukrotnie starał się o organizację Igrzysk, jednak powiat w 2010 przegrał z Vancouver, natomiast w 2014 Igrzyska odbyły się w rosyjskim Soczi.

 

6 lipca 2011 roku decyzją MKOL Pjongczang dopiął swojego i miasto zostało wybrane na gospodarza Igrzysk (63 głosy). O te zaszczytne miano rywalizowało jeszcze Monachium (25 głosów), oraz francuskie Annecy (7 głosów).

 

 

Na co stać Polaków? Jedyna nadzieja w skokach.

Nie ma się co oszukiwać, sporty zimowe w Polsce kuleją. Brak infrastruktury, brak odpowiedniego szkolenia, brak środków finansowych na szkolenie powodują ubogi stan.  Choć do Pjongczang wysyłamy największą w historii sportów zimowych liczbę sportowców, to tak naprawdę jedyną realną szansę na medal mają nasi skoczkowie narciarscy.

 

Powiem szczerze, iż po turnieju czterech skoczni dość sceptycznie podchodziłem do szans naszych asów „zimowego lotnictwa” w konkursach indywidualnych, a szczególnie do szans Kamila Stocha. Po wygranej we wszystkich czterech konkursach w Turnieju Czterech Skoczni nie sądziłem że Stochowi uda się utrzymać bardzo wysoką formę przez blisko 6 tygodni. Dziś można odnieść wrażenie że Kamil Stoch tą formę nie tylko ustabilizował, ale ta forma wciąż zwyżkuje.

 

 Skoki narciarskie to jednak specyficzny sport i każdy z nas musi się przygotować na to, iż jeden niemiły podmuch wiatru może całkowicie zmienić oblicze rywalizacji, więc jak kibice nie ufajmy „dmuchanym balonikom” pompowanym przez media,  tylko przygotujmy się na różne scenariusze.

 

W drużynie siła:

Jeszcze kilka tygodni temu sądziłem, iż medal w drużynie skoczków narciarskich to jedyna poważna szansa na sukces w postaci wspomnianego krążka. Chłopaki w zawodach Pucharu Świata nie wypadają z podium. W drużynowym konkursie nawet jeden nieco słabszy skok (nie mylić z mizernym) może skorygować kolega z drużyny. Nasi reprezentanci są już  po pierwszym przetarciu na skoczni średniej i jak możemy sądzić po wynikach w oficjalnych sesjach treningowych - walka będzie nie tylko o medal, ale także o medal z najcenniejszego kruszcu.

 

Panczeniści przespali cztery lata:

 Patrząc nieco z boku na to co się dzieje z polskim łyżwiarstwem przecieram oczy ze zdumienia. Igrzyska w Sochi, były fenomenalne dla tej dyscypliny sportu. Pojawiła się ogromna szansa na wyjście z cienia, niestety ta nie została wykorzystana.

 

Zbigniew Bródka zdobywając złoty medal zrobił coś, czego nie zapomnimy przez dekady. Porównując warunki treningowe, technologie szkoleniowe reprezentantów Holandii, Rosji, USA – Bródka nie miał prawa wygrać, a jednak swoim uporem w dążeniu do celu – zrobił to.

 

Niestety po zdobyciu złotego medalu przez Pana Zbigniewa,  większych sukcesów nie było. Co więcej, z drużyną w dość kontrowersyjnych okolicznościach rozstał się Wiesław Kmiecik. Ponoć sami łyżwiarze nie chcieli już dalej kontynuować tej pracy, gdzie dzisiaj są? Igrzyska w Pjongczang dadzą nam odpowiedź.

 

  Przez około dwa lata po Igrzyskach wydawało się jednak, iż nasi panczeniści więcej czasu spędzali w mediach jak na lodowisku. Szczególnie zadziwiły mnie słowa w jednym z programów telewizyjnych, które usłyszałem od panczenistów (Złotkowska, Szymański): „Justyna i Kamil nie muszą występować w telewizji – my musimy”. Oczywiście odnosiło się to do sławy jaką mogą się szczycić Kowalczyk i Stoch. Tyle że ta sława nie wzięła się znikąd – szczególnie w przypadku tej pierwszej, która przez tyle lat nie doczekała się w kraju porządnej trasy biegowej na miarę mistrzyni. Kowalczyk zaczynała od zera i przez wiele lat (podobnie jak łyżwiarze) dźwigała swoją dyscyplinę sportu, tyle że w przeciwieństwie do panczenistów – nie odpuściła i nie odpuszcza do końca.

 

 

Królowa łez

Ile człowiek wylał łez, ile razy zdzierał gardło kiedy Justyna Kowalczyk stawała na starcie. Powiem szczerze że chyba nie w ma w Polsce przedstawiciela sportów olimpijskich, który tak bardzo by mi imponował. Pamiętam start w Turynie, pamiętam walkę medialną i sportową z Norweżkami w Vancouver. Pamiętam wygraną na 10km w Soczi, mimo kontuzji.

 

Wydaje się że Pjongczang Justyna Kowalczyk postawi wszystko na rywalizację w biegach sprinterskich techniką klasyczną. Mówi się także o walce w  30 kilometrowym maratonie, ale tu nieco by powątpiewał w realną szansę na sukces.

 

 Justynie Kowalczyk medalu życzę jak nikomu innemu. Mam nadzieję że Polka po raz kolejny przyhamuje to polską żółć, która dziś wylewa się na portalach internetowych, a szczególnie w mediach społecznościowych. Tekst pt. „Kowalczyk jedzie na wycieczkę” „Kowalczyk nie powinna jechać” „Kowalczyk urządzą sobie imprezy za moje podatki”.  Królowa nart jest tylko jedna i jeszcze na długo tą królową pozostanie. Niezależnie jaki uzyska wynik.

 

Karolina Bosiek nasz perła z nad Pilicy. Na szczęście bez telebimów.

Nie pamiętam startu Jaromira Radke – bo pamiętać nie mogłem, gdyż miałem 11 lat. Przez mgłę kojarzę start Pawła Abratkiewicza mimo tego, iż śledzę Igrzysk dość wnikliwie od 1996 roku to jednak z czasem pewne wydarzenia się zacierają. Po 16 latach doczekałem się jednak mieszkańca naszego miasta, którego start na Igrzyskach zapewne zapamiętam.

 

Karolina to młoda zawodniczka i powiem szczerze że bardzo się cieszę, iż w tak młodym wieku zasmakuje atmosfery Igrzysk. Analizując różne dyscypliny sport odnoszę wrażenie, iż mamy dość dziwne nawyki osłaniania młodych sportowców jakimś sportowym parasolem ochronnym, a później jesteśmy zaskoczeni że świat nam odjeżdża. Najbardziej utytułowany w sportach zimowych Ole Einar Bjoerndalen miał 20 lat kiedy zadebiutował na Igrzyskach. Podobnie Gregor Schlirenzauer (16 w Pucharze Świata). Marit Bjoergen miała 22 lata kiedy zajmowała 50 miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym zajmując w nim 50 miejsce.

 

Sam osobiście, gdyby ode mnie to zależało do Koreii pojechali by tacy zawodnicy jak Żurek, Gąsecka, czy Owczarek kosztem nieco wypalonych medalistów, czy też innych olimpijczyków. Oczywiście powyższe nazwiska to tylko przykłady Niech młodzi bawią się, uczą się i chłoną atmosferę Igrzysk – w nich jest przyszłość polskiego sportu olimpijskiego.

 

W tegorocznej kadrze mamy jednego sportowca w przedziale wiekowym 18 – 20 lat tj. Karolinę Bosiek. Dodając rocznik 1997 – sportowców w przedziale 18 – 21 lat mamy czterech.  W przedziale wiekowym 22 – 25 reprezentować nasz kraj będzie 17 sportowców, zaledwie dwóch mnie, aniżeli w przedziale 30+, gdzie tych sportowców mamy 15.

 

Czego możemy oczekiwać po występie Karoliny Bosiek na 3000 metrów, oraz 1000 metrów? Ogólnie nie mamy prawa oczekiwać niczego – jednak możemy wyłączyć pomysł wspólnego oglądania występów na telebimie (wierzę że przyjdzie na to czas), pozwolić dziewczynie spokojnie pracować i trzymać kciuki za jak najlepszy rozwój, a marzenia o sukcesach odłożyć na kolejne lata. Bez wątpienia Karolina to przyszłość polskich sportów zimowych podobnie jak jej koleżanki i koledzy z Klubu Sportowego Pilica.

 

STARTY POLAKÓW (sobota 10.02.2018):

Już pierwszy dzień Igrzysk będzie dla nas niezwykle emocjonujący. O godzinie 8.15 w biegu na łączonym na 15 km (7,5 technika klasyczna + 7,5 technika dowolna) wystartują: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, oraz Martyna Galewicz. Bieg ten z pewnością odpowie nam w jakiej formie jest Justyna Kowalczyk.

 

O godzinie 11 w rywalizacji Short Track (500 metrów) wystąpią Natalia Maliszewska, oraz Magdalena Warakomska, pierwsza polska sportsmenka w tej dyscyplinie, która wystąpi na trzech olimpijskich dystansach. Maliszewska przed igrzyskami w odważnych wypowiedziach zapowiada nam walkę o medal...dla zmarłej mamy.

 

O godzinie 11.10 pierwszy i drugi ślizg w saneczkarstwie (jedynki) zanotują Maciej Kurowski, oraz Mateusz Sochowicz.

 

O godzinie 12 na dystansie 3000 metrów w rywalizacji panczenistów wystartuje Karolina Bosiek. Trzymajmy kciuki za dobry ślizg Karoliny.

 

Kwadrans później swój debiut na Igrzyskach zanotują biathlonistki. Na starci staną Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, oraz Magdalena Gwizdoń (w rezerwie Kamila Żuk.).

 

O godzinie 13.35 obejrzymy pierwszy konkurs z udziałem naszych skoczków (HS – 109).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

M&M 09.02.2018 16:03
Do boju Polska!!!!!po medale

Opinie

Systemy antydronowe: odpowiedź na nowe zagrożenie (analiza)

Wraz z szybkim wzrostem liczby bezzałogowców używanych w wojnie rozpętanej przez Rosję przeciw Ukrainie i w innych konfliktach nastąpił rozwój systemów pozwalających na ich zwalczanie. Prace rozwojowe dotyczące tego rodzaju technologii realizują także polskie firmy sektora zbrojeniowego.Data dodania artykułu: 09.05.2026 12:12
Systemy antydronowe: odpowiedź na nowe zagrożenie (analiza)

9 maja. Dzień, w którym historia mówi wieloma głosami – od Henryka Walezego po Depeche Mode

Sobota, 9 maja, niesie ze sobą ciężar historii i puls współczesności. To dzień, w którym Europa wspomina zwycięstwo nad hitleryzmem, Rosja organizuje militarny spektakl na Placu Czerwonym, a Wenecja otwiera kolejną odsłonę jednego z najważniejszych wydarzeń świata sztuki. W Polsce wierni żegnają abp. Józefa Michalika, a kalendarz przypomina o chwilach, które zmieniały bieg dziejów – od pierwszej wolnej elekcji po katastrofę samolotu „Kościuszko” w Lesie Kabackim.Data dodania artykułu: 09.05.2026 11:09
9 maja. Dzień, w którym historia mówi wieloma głosami – od Henryka Walezego po Depeche Mode

Dziś w kraju i na świecie. Piątek pod znakiem historii, polityki i wielkich rocznic

Piątek, 8 maja 2026 roku. Sto dwudziesty ósmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.55, zajdzie o 20.10. Imieniny obchodzą dziś: Benedykt, Bonifacy, Stanisław, Stanisława, Ida, Michał, Piotr i Wiktor.Data dodania artykułu: 08.05.2026 09:29
Dziś w kraju i na świecie. Piątek pod znakiem historii, polityki i wielkich rocznic

Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 7 maja

Czwartek, 7 maja, to 127. dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 4.56, zajdzie o 20.09. Imieniny obchodzą dziś: Gizela, Róża, August, Ludmiła i Wincenty. To dzień, w którym historia splata się z teraźniejszością – od reform Rzeczypospolitej sprzed ponad dwóch i pół wieku, przez dramaty wojny i komunizmu, po współczesne debaty o bezpieczeństwie, dezinformacji i pamięci.Data dodania artykułu: 07.05.2026 09:17
Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 7 maja

Ekspert o bonie senioralnym: dobre rozwiązanie, ale martwi mała liczba beneficjentów

Bon senioralny to dobre rozwiązanie, które może być elementem stymulacji usług opiekuńczych na poziomie lokalnym – powiedział PAP Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych. Dodał, że niepokojące jest jednak to, że tak mało seniorów będzie mogło skorzystać z tego wsparcia.Data dodania artykułu: 06.05.2026 09:24
Ekspert o bonie senioralnym: dobre rozwiązanie, ale martwi mała liczba beneficjentów

Dziś w kraju i na świecie. Środa, 6 maja

Dziś środa, 126. dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 4.58, a zajdzie o 20.07. Imieniny obchodzą: Bartłomiej, Benedykta, Filip, Franciszek, Jakub, Jan, Judyta i Jurand.Data dodania artykułu: 06.05.2026 08:56
Dziś w kraju i na świecie. Środa, 6 maja

4 maja: Najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie

4 maja łączy w Polsce historię, pamięć i bieżące wydarzenia: w Warszawie trwają centralne obchody Dnia Strażaka, a 344,8 tys. maturzystów pisze dziś język polski. W Erywaniu liderzy 48 państw rozmawiają o bezpieczeństwie Europy i wojnie w Ukrainie.Data dodania artykułu: 04.05.2026 08:22
4 maja: Najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie

Dziś w kraju i na świecie (niedziela, 3 maja)

Niedziela, sto dwudziesty trzeci dzień roku. Poranek przyszedł dziś wcześnie – słońce wstało o 5.04, jakby samo chciało przypomnieć, że to dzień nie tylko kalendarzowy, ale i symboliczny. Zachód o 20.02 zamknie go spokojnie, ale między tymi godzinami rozegra się historia – ta współczesna i ta sprzed lat. Imieniny obchodzą dziś m.in. Aleksander, Antonina, Maria, Piotr i Tymoteusz – imiona brzmiące jak echo dawnych kronik i rodzinnych opowieści.Data dodania artykułu: 03.05.2026 07:50
Dziś w kraju i na świecie (niedziela, 3 maja)
Smaki świata na Placu Kościuszki

Smaki świata na Placu Kościuszki

Food trucki wracają do TomaszowaJuż w dniach 8–10 maja Plac Kościuszki w Tomaszów Mazowiecki zamieni się w tętniącą życiem strefę street foodu. Przed mieszkańcami i gośćmi trzy dni pełne kulinarnych doznań, spotkań na świeżym powietrzu i dobrej energii. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą na chwilę zwolnić, wyrwać się z codzienności i spędzić czas w luźnej, weekendowej atmosferze. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 15:00 i potrwa do niedzieli. Na miejscu pojawią się różnorodne food trucki serwujące dania z różnych stron świata – od klasyków street foodu po bardziej oryginalne smaki. Organizatorzy zapowiadają, że każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy przyjdzie na szybki posiłek, czy spędzić kilka godzin ze znajomymi lub rodziną.Weekend pełen atrakcjiPiątek (8 maja, 15:00–21:00)Start wydarzenia to idealna okazja, by po pracy rozpocząć weekend w dobrym stylu. Luźna atmosfera, pierwsze kulinarne odkrycia i spokojne tempo – tak zapowiada się otwarcie zlotu.Sobota (9 maja, 12:00–21:00)Najbardziej intensywny dzień wydarzenia. Jeszcze więcej smaków, ludzi i dobrej energii. Od godziny 13:00 do 21:00 przestrzeń wypełni muzyka na żywo – DJ zadba o klimat, który sprzyja zarówno relaksowi, jak i wspólnej zabawie.Niedziela (10 maja, 12:00–19:00)Ostatni dzień wydarzenia upłynie pod znakiem rodzinnej atmosfery. W godzinach 13:00–15:00 zaplanowano warsztaty cyrkowe oraz pokaz „Jak on to robi?”, który dostarczy widzom sporej dawki śmiechu, magii i interakcji na żywo – szczególnie najmłodszym uczestnikom.Przepis na udany weekendZlot food trucków w Tomaszowie Mazowieckim to nie tylko jedzenie – to przede wszystkim doświadczenie. Spotkania z ludźmi, wspólne chwile przy stole, muzyka i przestrzeń, w której można po prostu być tu i teraz. Bez pośpiechu, bez presji – za to z dużą dawką smaku i dobrej energii.Organizatorzy zachęcają: zbierzcie znajomych, rodzinę i przyjdźcie na Plac Kościuszki. Ten weekend ma smakować dokładnie tak, jak lubicie. Na miejscu będzie można spróbować:frytki belgijskie – chrupiące i konkretnekurczaki w panierce – złociste i soczystezapiekanki, langosze, grill (karkówka, kiełbasa)churrosy, lody włoskie, granita – coś na słodko i na ochłodęData rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2026
Tydzień Bibliotek w Tomaszowie: poetyckie działania, flashmob i biblioteka pełna odkryć

Tydzień Bibliotek w Tomaszowie: poetyckie działania, flashmob i biblioteka pełna odkryć

W dniach 8–15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek, ogólnopolski program promocji czytelnictwa organizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego głównym celem jest podkreślenie roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz zachęcenie do korzystania z ich zasobów i oferty edukacyjno-kulturalnej.To również okazja, aby docenić pracę bibliotekarzy – osób, które z pasją i zaangażowaniem budują przestrzeń spotkań z literaturą, wiedzą i drugim człowiekiem. Wydarzenie to inauguruje Dzień Bibliotekarza, przypadający na 8 maja.Tegoroczna XXIII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Pokazuje ono bibliotekę jako miejsce, w którym każdy może zacząć swoją przygodę z wiedzą i kulturą. „Otwierasz” oznacza wejście do biblioteki i sięganie po jej zasoby, a „odkrywasz” – poznawanie nowych inspiracji i możliwości.Tomaszowska książnica przygotowała bogaty program wydarzeń adresowany do różnych grup odbiorców:Miejska Biblioteka Publiczna ul. Browarna 7- akcja „Przyłapani na czytaniu” ma na celu promocję czytelnictwa poprzez uchwycenie codziennych chwil spędzanych z książką. W bibliotece oraz jej najbliższym otoczeniu fotografowane będą osoby pochłonięte lekturą- „Filmowa giełda – przynieś, zostaw, wymień” -  wymiana filmów na płytach DVD- konkurs fotograficzny „Biblioteka w nowym miejscu – gdzie ta biblioteka…?” jest zaproszeniem do poznania biblioteki w jej nowej lokalizacji przy ul. Browarnej 7. Zadaniem uczestników będzie wykonanie najciekawszego, nieoczywistego i nieszablonowego zdjęcia biblioteki- akcja „Odkrywam Bibliotekę”. Każda osoba, która w czasie trwania Tygodnia Bibliotek założy kartę czytelnika w nowej siedzibie biblioteki, otrzyma los uprawniający do udziału w loterii13.05.2026 r. godz. 12 „Poetyckie parkowanie” to poetyckie działania w terenie, które łączą miłość do literatury z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzuOddział dla Dzieci i Młodzieży Plac T. Kościuszki 18- „Literackie Bingo”, „Książka w ciemno” – niespodzianki dla Wypożyczających- wystawa „Odkryj swoją bibliotekę”-  Fotobudka - akcja „Nadaj drugie życie przedmiotom! Podziel się, nie wyrzucaj!” - zabawka za wypożyczenie książek11.05.2026 r. godz. 10 - lekcja biblioteczna „Odkryj emocje, pozwól im być”12.05.2026 r. godz. 10 - lekcja biblioteczna „Otwórz serce na bibliotekę”13.05.2026 r. godz. 10 - Flashmob - akcja promująca czytelnictwo i bibliotekę. Przemarsz z książkami w centrum miasta14.05.2026 r. godz. 15 - Warsztaty dla najmłodszych ,,Dziecięca biblioteka bez tajemnic”Filia nr 1 ul. Akacjowa 1, Filia nr 2 ul. Opoczyńska 22, Filia nr 3 ul. Koplina 1- wystawy tematyczne - lekcje biblioteczne- akcja "Biblioteczna polecajka"- Filia nr 3 ul. Koplina 1 12.05.2026 – Filia nr 3 ul. Koplina 1 - „Kwadrans na czytanie" czyli wiosenna biblioteka pod chmurkąWięcej informacji na stronie internetowej www.mbptomaszow.pl oraz mediach społecznościowych.Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach!Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2026

Polecane

Naruszenie ochrony danych na sesji. Sprawa trafiła do UODO, a miastu grożą konsekwencje finansowe

Naruszenie ochrony danych na sesji. Sprawa trafiła do UODO, a miastu grożą konsekwencje finansowe

29 kwietnia 2026 roku sala obrad Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego zamiast miejscem spokojnej debaty samorządowej stała się areną zdarzenia, które może mieć daleko idące skutki prawne i finansowe. W trakcie sesji doszło bowiem do naruszenia ochrony danych osobowych poprzez nieuprawnione ujawnienie informacji. Sprawa została już oficjalnie zgłoszona do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Przy okazji epizod wywołał lawinę komentarzy ze strony radnych, którzy zdążyli przyzwyczaić nas już do pieniactwa. Zarzucano władzom miasta utajnianie obrad, manipulacje przy publikacji transmisji, a nawet jej celowe usunięcie z sieci. Tymczasem to właśnie radny Michał Kucharski posłużył się danymi wrażliwymi osoby prywatnej.Data dodania artykułu: Wczoraj, 21:52 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie w SpaleDwa dni rodzinnej zabawy na tomaszowskich Błoniach\„Deszcze niespokojne” nad Pilicą. 60 lat temu ruszyli „Czterej pancerni i pies”Co piąta Polka podważyła zalecenia ginekologa po lekturze internetuPrognoza pogody na 9 i 10 maja. Chłodna sobota, cieplejsza niedziela9 maja. Dzień, w którym historia mówi wieloma głosami – od Henryka Walezego po Depeche ModeSpotkanie z seniorami w Królowej Woli. Policja mówiła o zagrożeniach i codziennym wsparciuNoc Muzeów 2026 w Tomaszowie Mazowieckim. Sport, historia i miejskie skarby w jednym programieNaruszenie ochrony danych na sesji. Sprawa trafiła do UODO, a miastu grożą konsekwencje finansoweJak wybrać modne scrubsy medyczne 2026? Trendy, kolory i fasony od MeditrendyKoniec konfliktu w tomaszowskim ŚDS? Dyrektorka odchodzi po miesiącach napięć i skandaluAkademia Piotrkowska pokaże, jak wydłużyć trwałość produktów i otworzyć nowe rynki
ReklamaTwój Sklep Medyczny
ReklamaTwój Sklep Medyczny
ReklamaTwój Sklep MEydczny
ReklamaTwój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: SkąpiecTreść komentarza: Nie będzie jej. Brawo. Teraz najważniejsze, żeby to, co się działo w ŚDS, nie powtórzyło się nigdzie indziej. I pozostają pytania: czy jeśli nie została zwolniona, to dostanie odprawę? z czyich pieniędzy? i czy można by przeznaczyć te pieniądze na coś innego?Źródło komentarza: Koniec konfliktu w tomaszowskim ŚDS? Dyrektorka odchodzi po miesiącach napięć i skandaluAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Dzień dobry, Tak się zastanawiam nad "bezstronnością" pana redaktora... Dość wyraźnie widać, że średnio inteligentny czytelnik natychmiast wyczuje zionącą nienawiść do ludzi wspierających PiS. Wydaje się, że prawdziwy redaktor - taki z powołania i prawdziwego zdarzenia, powinien emanować kulturą, profesjonalizmem, merytorycznością i przede wszystkim O-BIEK-TY-WIZ-MEM. Niestety tendencyjność w polowaniu na ludzi prawicy jest wszechobecna w jego "artykułach". Ale chyba nie o tym ta dysputa... Zastanawiam się, kim jest ta rzekomo pokrzywdzona osoba... Koleżanka pana redaktora, celebrytka szukająca poklasku, może jakaś osoba z innej opcji politycznej..? Zakładam również wariant przedstawiony przez p. redaktora, ale "profesjonalizm" i tendencyjność jego artykułów nie dają żadnej nadziei na obiektywną relację... Nie widząc dowodów, twierdzę, że to zwykła, pospolita, słowna napaść, której celem jest zdyskredytowanie prężnie działającej i wymagającej najwyższych standardów Dyr Marzanny Popławskiej. Normalny człowiek przedstawiłby jakieś dowody, a nie tylko domysły i czcze oskarżenia, które w tym momencie stają się wręcz pomówieniami, z których tak naprawdę nic nie wynika... Jesli chodzi o dowody, to najprostszy wydaje się bardzo oczywisty, np.: monitoring, czy obdukcja lekarska. Z artykułu nic takiego nie wynika, więc na wstępie widać, że sprawa jest dęta i śmierdzi polowaniem i komuszą ubecją: "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.". Jakże łatwo jest kogoś oskarżyć i obsmarować błotem, a jakże trudno ustalić fakty i je obiektywnie przedstawić. Jak widać nasz "redaktor" nie popisał się i znalazł dziurę w całym. Czytając te dęte wypociny, tworzone przy klawiaturze, a nie w terenie, nie znalazłem nic, co by w jakikolwiek sposób pogrążało p. Dyr Marzannę Popławską. Ups! W tym miejscu to ja przepraszam - nieznacznie pomyliłem się... Znalazłem jeden fakt (dosłownie JEDEN FAKT): jest jakieś pomówienie... Niestety, to może się wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami karnymi, opartymi o paragrafy KK (Kodeksu Karnego) o zniesławienie art. 212, a to już może być przestępstwo - grozi za to kara grzywny oraz do 1 roku pozbawienia wolności. Kiedyś już pisałem na temat sytuacji w ŚDS i jak widać, nadal są problemy w relacjach dyrektor - część kadry. Nadal zastanawiam się, czy determinacja pani dyrektor Popławskiej, jej wola podnoszenia standardów i poziomu opieki w ŚDS, z czym wiążą się coraz wyższe wymagania, mogły zderzyć się z dość dużym oporem części kadry spowodowanym np.: lenistwem, a co za tym idzie szukaniem haków na wymagającą najwyższych standardów Dyr Marzannę Popławską, by się jej pozbyć za wszelką cenę..? Na miejscu redaktora powściągnąłbym się z tak tendencyjnymi komentarzami, by nie zaszkodzić sobie, własnemu majątkowi i własnej wolności. Natomiast na miejscu pani dyr, wiedząc, że jestem czysty, wytoczyłbym proces o zniesławienie, by nauczyć co po niektórych szacunku i obiektywizmu. Nie umniejszając ludziom ciężko pracującym przy taśmach produkcyjnych na trzy zmiany, zaprosiłbym kilka osób ze ŚDS i pana redaktora na miesięczne praktyki/staż, by poznały, czym jest prawdziwa praca na akord w systemie wielozmianowym... Gdzie w tym artykule Panie "Redaktorze" znalazła się druga strona medalu - jakikolwiek komentarz pani dyrektor? Czy podjął Pan próbę nawiązania kontaktu, zwrócenia się z prośbą o komentarz do sprawy, w której ewidentnie poluje się na Dyr ŚDS Marzannę Popławską..? Brak komentarza z jej strony dobitnie świadczy o Pana tendencyjności i braku obiektywizmu. To bardzo smutne... Czekam na dalszy ciąg... DO-WO-DY! P.S.: Przytoczę kilka tekstów - być może do właściwych osób..: "Niech kamieniem rzuca ten, który jest bez grzechu!", "Jeśli Twój brat zgrzeszy przeciwko Tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli nie usłucha, weź świadka, albo dwóch... Jeśli i tych nie usłucha, przedstaw to kościołowi...". Zakładam, że osobą rzekomo pokrzywdzoną, nie jest tzw.: "osoba kościołowa", bo to dyskwalifikowałoby ją ze wspólnoty i rujnowało fundamenty wiary... Piszę w tym miejscu, akurat o tym kontekście sprawy, bo niektórzy ignoranci coś wspominają o zasiadaniu w pierwszych ławkach w kościele... Dodam jeszcze, że chyba mamy nowy super narybek do piłkarskiej kadry... Jeśli monitoring nic nie wykaże i rzekomo pokrzywdzona nie ma żadnej obdukcji, to być może okaże się, że "system Neymar" (piłkarski symulant fauli) działa także w ŚDS... By być obiektywnym zaczekam na dowody Panie Redaktorze...Źródło komentarza: Koniec konfliktu w tomaszowskim ŚDS? Dyrektorka odchodzi po miesiącach napięć i skandaluAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Radny powinien ponieść konsekwencje prawne!Źródło komentarza: Naruszenie ochrony danych na sesji. Sprawa trafiła do UODO, a miastu grożą konsekwencje finansoweAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Tak. Dobrze napisałeś. I dlatego tym razem Coibie pochwalę. Mimo, że jestem zdecydowanym prawicowcem. Jednak mnie nie interesują partyjne nalepki na czole ludzi, ale to, kim ci ludzie są w normalnym życiu.Źródło komentarza: Nowy blok operacyjny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia to nie luksus. To warunek bezpieczeństwa pacjentówAutor komentarza: Fan KononowiczaTreść komentarza: Nieubłagana konieczność i nikt procesu likwidacji nie powstrzyma!Źródło komentarza: Tuszyn dziś, Tomaszów jutro? Niepokojące pytania o przyszłość szpitali po „konsolidacji”Autor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: Podzièkujmy Utrackiemu i jego dyrektorom. Mięli szansę dokończyć całą procedurę dotyczacą wniosku który przygotowali ich poprzednicy. Wszystko było gotowe, wystarczyło tylko wprowadzić niezbędne poprawki bo był na to czas !!! Była duża szansa na te pieniądze na blok, tyle że oni mieli to " gdzieś" i nie zrobili NIC. Możliwe że nie potrafili i ważniejsza była dla nich ich prywatna kasa oraz wożenie tyłków sluzbowymi autami. Pokpili sprawę i tyle. Powinni za to zapłacić.Źródło komentarza: Nowy blok operacyjny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia to nie luksus. To warunek bezpieczeństwa pacjentów
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama