Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:45
Reklama
Reklama

Prezydent do Prokuratury i inne bzdury

Ludzie z tzw. niską samooceną wciąż potrzebują akceptacji ze strony innych ludzi. Na przykład masowo wysyłają zaproszenia w mediach społecznościowych do osób w ogóle im nie znanych, a następnie popisują się własną erudycją, która często ma charakter bardzo umowny. Pod swoimi wpisami domagają się "lajków" i tzw. "łapek w górę" i ludzie rzeczywiście "lajkują". Nawet najbardziej wymyślne głupstwa znajdują swoich amatorów, wyznawców i polubiaczy. Klaszczą, komentują i wyrażają opinię o sprawach o których nie mają zielonego pojęcia. Autor wpisów czuje się w ten sposób doceniony i zachęcony i popełnia kolejne, coraz bardziej kuriozalne i coraz bardziej agresywne. I one też, co ciekawe, znajdują uznanie. Wczoraj kilka osób podesłało mi wpisy internetowe pewnego lokalnego prawnika - celebryty, który w zamian za lajki pod postem obiecuje złożenie zawiadomienia do Prokuratury na Prezydenta miasta za rzekomą niegospodarność przy zakupie iluminacji świątecznych. Przy czym nie do końca wiadomo na czym ta niegospodarność ma polegać, bo z wpisu wynika, że na samym ich zakupie i chyba na tym, że oświetlenie świeci... zbyt jasno

Podobno o gustach nie należy dyskutować. Jednym osobom coś się wydaje ładne, innym koszmarnie brzydkie. Jedni będą krzyczeć z zachwytu a inni z odrazy widząc te samą rzecz. Dla grupy osób coś jest potrzebna, dla innej okazuje się zbędne. Coś jest drogie albo tanie. Wszystko zależy od perspektywy i indywidualnej oceny, często u podstaw której leżą czynniki natury emocjonalnej.  

Lider lokalnej PO, w swoich wypowiedziach na temat iluminacji świątecznych stwierdzi, że wszystkie osoby, z którymi o nich rozmawiał, uważają że są one niepotrzebne. Zwolennik Marcina Witko powie zapewne, że jest w mieście pięknie i świątecznie. Tyle, że nikt nie pyta o to osób, które po prostu w Tomaszowie.... mieszają. Na profilu Kocham Tomaszów, prowadzonym przez tomaszowski magistrat (na którym co ciekawe nie są blokowane negatywne opinie, w  odróżnieniu od profili politycznych działaczy opozycyjnych) relacja z odpalenia iluminacji przyjęta była entuzjastycznie. Można to osobiście sprawdzić. 

 

 

Czego więc chce lokalny celebryta? Postawienia Prezydentowi zarzutów z art. 296 KK dotyczących niegospodarności. Byłoby to może i zabawne, gdyby nie napisał tego prawnik. Dlaczego? Otóż dlatego sam stawia pod znakiem zapytania swoją prawniczą wiedzę. Chyba, że robi to z premedytacją, zgodnie z wyuczoną w czasach komunistycznych doktryną "Dajcie mi człowieka" a paragraf na niego znajdę. W tym przypadku jest art. 296 Kodeksu Karnego

Art. 296. KK § 1.

Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

O jakie nadużycie uprawnień lub ich przekrocznie chodzi? Tego nie wiadomo, bo autor wpisu zapomniał tego opisać. W każdym razie niedawno ten sam prawnik wyzywał w internecie dziennikarza TIT od nieuków. A tu z wiedzą prawniczą jest również raczej słabo. Prawnik kompletnie nie orientuje się w procedurach samorządowych. Najwyraźniej nie wie nic o zasadach wydatkowania publicznych pieniędzy. Nie ma pojęcia o tym, że aby wydać złotówkę, to musi być ona ujęta w budżecie, a budżet i jego uchwalanie jest w gestii Rady Miejskiej, a więc 23 radnych. Wydać kilkuset tysięcy złotych również nie można sobie po prostu w pobliskim sklepie. Obowiązują bowiem bardzo konkretne procedury przetargowe. Jeśli doszło do ich złamania lub jest takie podejrzenie można oczywiście do prokuratury zawiadomienie złożyć. Całość przeprowadzonego postępowania dostępna jest przecież w biuletynie informacji publicznej. 

Kilka lat temu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła postępowanie w sprawie uchwalenie w Tomaszowie Mazowieckim miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Grupa radnych związanych dzisiaj z PIS i ich koledzy z SLD doprowadzili do uchylenia przyjętego już dokumentu. Miasto poniosło z tego tytułu straty liczone w milionach złotych. Śledczy prowadzący postępowanie mieli świadomość, że radni działali na szkodę miasta, ale postępowanie umorzono, bo nie można postawić zarzutów Radzie, a postawienie ich radnemu, który ma prawo do suwerennych decyzji, wyrażanych przez głosowanie jest również niemożliwe. 

Być może dlatego prawnik - celebryta w kolejnych wpisach domaga się aby zawiadomienie w Prokuraturze złożyli jjednak opozycyjni radni. On już swoje "lajki" zebrał i głupców niech z siebie robią inni. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dorka 21.07.2024 13:12
Pieniacz o bardzo niskim poziomie kultury,wiedzy . Mały człowieczek zawsze dowartosciowuje się obrażając innych -to cała prawda o tej żałosnej postaci.

XYZ 31.12.2022 10:21
Plac Kościuszki wygląda pięknie. Panie Witczak niech zajmie się Pan sprawami konkretnymi . Dlaczego w mieście ,, starych ludzi" ma nie być pięknej iluminacji świątecznej . Jak przyjadą wnuki i prawnuki to mają co oglądać.

tomaszowiak 21.12.2022 09:04
Okiem mieszkańców czekających na MZK ten milion wydany na świąteczną iluminację na Placu to wielka przesada. Słucham zniesmaczonych ludzi oceniających że te cacka warte są do 200 tysięcy a gdzie reszta?. Oby nie ruszył szturm ludu na Ratusz!

ojciec 21.12.2022 20:22
Ludzie to robią szturm ale do Biedronek za żarciem, żyj realnie człowieku.

Tomaszowianka 27.12.2022 18:22
MZK w naszym mieście jest darmowe czego absolutnie nie popieram,światełka świąteczne wreszcie bardzo ładne,za PiSem nie jestem i nie mam zamiaru nikogo chwalić ale na Ratusz też się nie wybieram szturmować,wiele osób w naszym mieście to zazdrośnicy i pieniacze.

CUDACUDAOGŁASZAJĄ 19.12.2022 10:54
Ogłoszenie nr : 2022/BZP 00371548/01 (z rozstrzygnięciem na około miesiąc przed wykonaniem zamówienia ???) MEGA Dziwny przetarg (służby winny to zbadać ???): 1. Stosowane kryteria oceny ofert (cena tylko 40 % !!!): Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe Kryterium 1 - Cena - Waga: 40 Kryterium 2 - walory estetyczne - Waga: 60 2. Wpłynęły 4 oferty a odrzucono najtańsze: MULTIDEKOR S.A. 971 874,41 zł CR Iluminacje Sp. z o.o. 899 267,76 zł POLAMP Sp. z o.o. 688 138,88 zł ODEON s.c. 857 110,00 zł a wygrywa i umowę podpisuje się z MULTIDEKOR S.A. za 971 874,41 zł !!!! 3. Smaczki ze specyfikacji: - "Efekt błysku w co piątej diodzie" - "Wszystkie elementy konstrukcyjne i dekoracyjne wykonane z aluminium, powinny być zabezpieczone poprzez malowanie metodą proszkową." - "Wysokość ok. 550 cm." - "Wykonana z aluminium zabezpieczonego metodą malowania proszkowego. "

Reżim 19.12.2022 16:19
4 tygodnie na przygotowanie ? Pomalowanie aluminium którego nie widać ?? Chyba gotowiec gdzieś w Polsce na placu stał 🤣🤣🤣

MOPS tm 19.12.2022 04:35
Światełka za 1 000 000 zł a w MOPS kobiety mniej zarabiają niż ich podopieczni dostają za nic !

MZ 19.12.2022 08:21
Chodzi o to, że MOPS w takim kształcie jest w ogóle niepotrzebny. Ludzie muszą żyć z pracy. Nie możemy niańczyć ludzi. Proszę mi powiedzieć, ile kosztuje wydanie 1 zł pomocy przez MOPS?

Tomasz z Tomaszowa 19.12.2022 10:32
Prosty temat. Niech pracownicy MOPS się zmienią pracę. NIe będzie miał kto wydawać zasiłków to i budżet przyoszczędzi.

Bank 19.12.2022 16:15
I niech wezmą kredyt

Janek 21.12.2022 22:52
no wczoraj miałem przyjemność z jedna z MOPSu ... uwierz nikt by tej tępej strzały nie zatrudnił

N 18.12.2022 23:13
Pan samozwańczy adwokat ma nierówno pod sufitem - czytając jego wpisy pękam ze śmiechu, że ktoś taki robi z siebie publiczne pośmiewisko. Panie Czajka - karma wróci szybciej niż pan myślisz :)

SA. 19.12.2022 13:43
... no przecież w pajacykowie pajacykują, toż to główny pajać jest.

Ajdejano 19.12.2022 22:08
Podejrzewam, że tego, tzw. "adwokata" chyba znam. I myślę, że on jest takim "adwokatem", jak ja księdzem biskupem. Ludzie: nie podniecajcie się byle jakimi przygłupami.

Zadowolona 18.12.2022 19:34
A mi się podoba, w innych miastach zawsze widziałam piękne dekoracje a w TM zawsze lipa w końcu jest coś ładnego i godnego uwagi.

On.a 18.12.2022 16:37
Koszt dzienny tomaszowskich iluminacji to 74zł, myślę że nie jest aż tak wielkie obciążenie dla miejskiego budżetu. Mimo iż jestem przeciwnikiem PISu to uważam że iluminacje są potrzebne mimo wszystko, niech i lud ma coś dla siebie. Wesołych Świąt !

Nilu 19.12.2022 15:46
Koszt tych iluminacji to prawie milion zł. Ty i inni Tomaszowianie to zapłacą, tak jak i 54 milionów deficytu budżetowego w kredycie.

Mariusz Strzępek 19.12.2022 16:17
Przy blisko 100 milionach złotych na inwestycje.

emerytka 18.12.2022 16:13
Ta choinka powinna stać tu cały rok, przypomina nam pomnik Wdzięczności rozebrany niewdzięcznymi łapami 30 lat temu. Ten centralny akcent upiększa nasz Plac Kościuszki i ludzie czują się przy nim bajkowo.

Emeryt 19.12.2022 06:33
mówisz o pomniku bandytów i zbrodniarzy z nazistowskiej armii czerwonej, która zniewoliła Polskę na blisko 5 dekad?

MZ 19.12.2022 08:24
Pani Emerytko, nikt nie był za nic Wdzięczny bestialskiej armii czerwonej. To ci sami ludzie, którzy strzelali w potylicę w Charkowie, Katyniu i Miednoje. Myli Pani wdzięczność do swojej młodości z nieciekawym monumentem sowieckich zbrodniarzy.

Leszek 19.12.2022 10:24
Moim zdaniem szkoda że rozebrali ten obelisk, powinni zdjąć tylko gwiazdę a w zamian umieścić Orła w Koronie. Tablice wymienić na te sławiące zwycięską Armię Wojska Polskiego.

Jurek Ogórek 19.12.2022 15:04
No no a póżniej by zainstalowano tablicę Mordu czy Katastrofy Smoleńskiej z miesięcznicami być może że też z zapraszanymi gośćmi ze stolicy.

MZ 19.12.2022 15:36
Spłyca Pan temat.

;( 20.12.2022 09:06
Jakoś podobny monument ( podobny.... nieporównywalny ) stoi w Berlinie i nikomu nie przeszkadza . Historia poprostu

Pawełek 19.12.2022 13:48
Czyżby jakaś "czerwona emerytka", zawdzięczająca co nieco czerwonym kacapom, zbrodniczej bolszewi. Wstyd pisać takie bzdurne badziewie.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama