Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 08:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Informator miejski

IX Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Wiadernie
IX Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Wiadernie

W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, przy Zespole Szkół w Wiadernie. odbył się IX Festyn Rodzinny. Festyn zorganizowany został przez Zespół Szkół w Wiadernie. W czasie festynu organizatorzy zagwarantowali wiele atrakcji i zabaw dla dzieci, quizy, konkursy sportowe, loterię fantową, stoiska gastronomiczne i inne atrakcje.

13.06.2018 15:20
Obiekt sportowo-kulturalno-rekreacyjny w Lubochni otrzymał imię Jana Szczepańskiego
Obiekt sportowo-kulturalno-rekreacyjny w Lubochni otrzymał imię Jana Szczepańskiego

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, odbyła się uroczystość nadania obiektowi sportowo-kulturalno-rekreacyjnemu w Lubochni imienia Jana Szczepańskiego, polskiego boksera, mistrza olimpijskiego z 1972 roku i mistrza Europy w wadze lekkiej, wielokrotnego mistrza Polski, który urodził się 20 listopada 1939 w Małczu, a zmarł 15 stycznia 2017 w Warszawie.

12.06.2018 19:23
Uroczystość odsłonięcia pamiątkowego głazu ku czci rodziny Pająków
Uroczystość odsłonięcia pamiątkowego głazu ku czci rodziny Pająków

W poniedziałek, 6 czerwca 2018 roku, na terenie Uroczyska Cygan k. Tomaszowa Mazowieckiego odbyło się odsłonięcie pamiątkowego głazu ku czci rodziny Pająków, ofiar zbrodni i represji okupanta niemieckiego z okresu II wojny światowej.

07.06.2018 23:59    5
Zaproszenie na I Jarmark Średniowieczny na zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu
Zaproszenie na I Jarmark Średniowieczny na zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu zaprasza na I Jarmark Średniowieczny na zamku króla Kazimierza Wielkiego. Jarmark odbędzie się 23 czerwca 2018 roku o godzinie 11.00

05.06.2018 18:56
Kawalerzyści skaczą nad Zalewem Sulejowskim
Kawalerzyści skaczą nad Zalewem Sulejowskim

W dniach 28-29 maja 2018 roku odbyło się zgrupowanie instruktorów spadochronowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

01.06.2018 22:41    1
Wernisaż „Sztuka na Zamku”
Wernisaż „Sztuka na Zamku”

25 maja na zamku w Inowłodzu odbył się XII Wernisaż pt. „Sztuka na Zamku”. Organizatorami wernisażu było Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu oraz Stowarzyszenie Amatorów Plastyków z Tomaszowa Maz. W programie artystycznym widzowie wysłuchali koncertu muzyki instrumentalnej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Maz. W poezji zaprezentowały się Panie: Barbara Skawińska, Elżbieta Jakubczyk, Elżbieta Ołubek. Na zakończenie wykonawcom wręczono podziękowania. A następnie zaproszono do obejrzenia wystawy SAP – u.

26.05.2018 20:20
„Serduszko dla mamy” – warsztaty szycia
„Serduszko dla mamy” – warsztaty szycia

25 maja Gminna Biblioteka Publiczna na zamku w Inowłodzu zorganizowała dla dzieci i młodzieży warsztaty szycia poduszkowych serduszek. Podczas zajęć uczestnicy własnoręcznie wycinali, a następnie szyli i wypychali poduszki w kształcie serc. Tak przygotowane upominki dzieciaki wręczyły swoim mamom z okazji ich Święta.

26.05.2018 17:29
Z aparatem po gminie Inowłódz
Z aparatem po gminie Inowłódz

Zapraszamy was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

24.05.2018 11:05
Wernisaż na zamku
Wernisaż na zamku

Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu oraz Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zapraszają na XII WERNISAŻ „SZTUKA NA ZAMKU” 25 MAJA 2018 r. (piątek) GODZ. 17.00 – Zamek w Inowłodzu.

23.05.2018 13:55
Gminne dyktando w Ujeździe
Gminne dyktando w Ujeździe

To już piąta edycja imprezy pod patronatem wójta gminy

17.05.2018 11:46
Filmowo i historycznie w Inowłodzu
Filmowo i historycznie w Inowłodzu

12 maja w inowłodzkim zamku zorganizowano w ramach V edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, wydarzenie pn. Filmowy i Historyczny Inowłódz.

16.05.2018 19:41
Wizyta studyjna pod hasłem "Rewitalizacja" w Inowłodzu
Wizyta studyjna pod hasłem "Rewitalizacja" w Inowłodzu

14 maja 2018 roku w zamku w Inowłodzu gościli studenci II stopnia kierunku „Rewitalizacja miast” Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

16.05.2018 15:01
80 lat minęło w Osiedlu Niewiadów
80 lat minęło w Osiedlu Niewiadów

Historia Osiedla Niewiadów ma już 80 lat. Minęły szybko, niczym jeden dzień. Zawsze związane z nowoczesnym przemysłem, stanowiło zaplecze dla funkcjonujących tu Zakładów. Przez kilka lat po transformacji ustrojowej Niewiadów przeżywał kryzys. Obecnie ponownie rozkwita. Między innymi dzięki nowoczesnej hucie szkła należacej do Euroglasu. O tym wszystkim będzie można posłuchać w czasie okolicznościowego wykładu przygotowanego przez Archwium Państwowe.

13.05.2018 09:06
Dni otwarte Funduszy także w Inowłodzu
Dni otwarte Funduszy także w Inowłodzu

Poznajcie filmowy i historyczny Inowłódz

10.05.2018 07:41
Biało Czerwona na każdym domu w Gminie Inowłódz
Biało Czerwona na każdym domu w Gminie Inowłódz

Rok 2018, to szczególny rok, bowiem obchodzimy wyjątkowy Jubileusz 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Dlatego też, w miesiącu kwietniu podjęliśmy akcję przekazania wszystkim naszym mieszkańcom Flagi Narodowej z drzewcem. Chcieliśmy, aby przy okazji różnych uroczystości patriotycznych, na każdym domu w Gminie Inowłódz powiewała biało – czerwona. Na odzew dumnych z niepodległej Polski – Patriotów nie trzeba było długo czekać, co pokazują pierwsze dni maja.

03.05.2018 08:52    6
W niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku, uroczystości z okazji 78. rocznicy śmierci majora Hubala przy szańcu w Anielinie
W niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku, uroczystości z okazji 78. rocznicy śmierci majora Hubala przy szańcu w Anielinie

Obchody Dnia Pamięci o majorze Hubalu odbędą się w najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, przy szańcu Hubala w Anielinie. Dla uczczenia pamięci majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala i jego żołnierzy, powiat opoczyński, gmina Poświętne i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego zapraszają na obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu.

28.04.2018 12:03
Amerykanie w 25BKPow
Amerykanie w 25BKPow

W środę, 25 kwietnia br. do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z wizytą przybył Attache Wojsk Lądowych Armii Stanów Zjednoczonych płk Jim McDonough wraz z delegacją.

28.04.2018 10:56
Atak z wody i spod wody
Atak z wody i spod wody

Podczas zgrupowania szkoleniowego pododdziałów 25 Brygady Kawalerii Powietrznej na poligonie w Wędrzynie, intensywnie ćwiczyli między innymi specjaliści z plutonu nurków 25 Batalionu Dowodzenia. Prowadzili strzelania, jakich w wojskach lądowych dotąd nie było. Np. strzelali do balonów zaczepionych do pływających tratw.

28.04.2018 10:52    1
... i w Inowłodzu
... i w Inowłodzu

Zapraszamy 3 maja 2018 r. (czwartek) godz. 12:00 Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu

24.04.2018 11:52
Kompania manewrowa gotowa do misji
Kompania manewrowa gotowa do misji

Ćwiczenie pk.UŁAN-18 było dla 130 kawalerzystów sprawdzianem gotowości do misji w Kosowie. Musieli udowodnić, że są nie tylko przygotowani militarnie, ale potrafią też prowadzić mediacje, znaleźć prowodyrów zamieszek czy zaprowadzić porządek na ulicach. Kompania manewrowa z 7 batalionu kawalerii powietrznej zdała egzamin, teraz przed żołnierzami certyfikacja całego kontyngentu.

21.04.2018 16:59
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a