Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 07:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Informator miejski

Kino letnie w Spale !!!!
Kino letnie w Spale !!!!

Serdecznie zapraszamy na 2 dniowy cykl pokazów plenerowych, które badą miały miejsce w Spale nad stawem rzeki Gać w dniach 18-19 sierpnia br. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

10.08.2018 17:21
Uczczenie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w gminie Inowłódz
Uczczenie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w gminie Inowłódz

1 sierpnia w Inowłodzu uczczono wybuch Powstania Warszawskiego. Dokładnie o "Godzinie W" przy rozbrzmiewającym dźwięku syren złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscach pamięci. Zapewne niewielu mieszkańców o tym wie, że na cmentarzu parafialnym w Inowłodzu spoczywa powstaniec warszawski mieszkaniec gminy Inowłódz, który walczył i poległ podczas powstania, a był nim Władysław Klimek.

03.08.2018 11:31    5
Poetycko w Inowłodzu
Poetycko w Inowłodzu

Zapraszamy na Podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

02.08.2018 16:40
Świątecznie w Inowłodzu
Świątecznie w Inowłodzu

Zapraszamy na Dni Gminy Inowłódz

02.08.2018 16:38
Jak reprezentowaliśmy Hufiec Inowłódz w Warszawie
Jak reprezentowaliśmy Hufiec Inowłódz w Warszawie

1 sierpnia harcerze Hufca Inowłódz byli w Warszawie, żeby razem z mieszkańcami stolicy uczcić 74-tą rocznice Powstania Warszawskiego

02.08.2018 06:28    1
Ukryte Skarby TVP w gminie Inowłódz
Ukryte Skarby TVP w gminie Inowłódz

W dniach 18 i 19 lipca w Gminie Inowłódz gościliśmy ekipę TVP, która realizowała nagrania do programu „Ukryte Skarby”. Prowadzącą program jest znana z programów telewizyjnych prezenterka Anna Popek. Realizatorzy programu odwiedzili Inowłódz, Spałę, Konewkę, uwieczniając najważniejsze zabytki, miejsca, a także zapoznali się z historią, rodzimym folklorem i kultywowanymi tradycjami w naszej gminie.

27.07.2018 10:19
Trening fire phobia
Trening fire phobia

W dniu 10 lipca 2018 r. kompania manewrowa XXXVIII zmiany PKW KFOR uczestniczyła w treningu Fire Phobia (paniczny strach przed ogniem).

18.07.2018 09:50
II Inowłodzki Piknik Anielski. "Imieniny Anieli"
II Inowłodzki Piknik Anielski. "Imieniny Anieli"

W sobotę, 14 lipca 2018 roku, na placu Kazimierza WIlekiego w Inowłodzu odbył się II Inowłodzki Piknik Anielski "Imieniny Anieli". Organizatorem imprezy jest Luteraccy Galeria Atelier w Inowłodzu: Anna i Jarosław Luteraccy. Pogoda od samego rana była na tyle kapryśna, (chwilami padał deszcz, następnie niebo rozjaśniało się, i znów deszcz), że organizatorzy, jak i uczestnicy nie byli pewni czy impreza odbędzie się. Jeszcze parę minut przed rozpoczęciem strugi deszczu lały się z nieba. Jednak w czasie "Anielskiego Pikniku" rozpogodziło się i nie spadła ani jedna kropla. Wszystko udało się znakomicie.

15.07.2018 16:45    2
Obóz w Janowie czyli Festiwale i zapałki
Obóz w Janowie czyli Festiwale i zapałki

Na obozie w Janowie ciągle coś się dzieje, do tego ciepła pogoda i mamy jako sumę szczęśliwych i zmęczonych uczestników

11.07.2018 07:11
Harcerskie Lato w Hufcu Inowłódz
Harcerskie Lato w Hufcu Inowłódz

Czyli co latem porabiają harcerze z Tomaszowa i okolic zrzeszeni w Hufcu Inowłódz

08.07.2018 17:31
Zaproszenie na II Imieniny Anieli - 14 lipca 2018 roku
Zaproszenie na II Imieniny Anieli - 14 lipca 2018 roku

Galeria Atelier w Inowłodzu zaprasza na II Inowłodzki Piknik Anielski "Imieniny Anieli", który odbędzie się w sobotę, 14 lipca 2018 roku o w godzinach 16.00-20.00 w Inowłodzu. W ubiegłym roku odbyła się I edycja imprezy, której pomysłodawcami i organizatorami są Anna i Jarosław Luteraccy, właściciele Galerii Atelier.

06.07.2018 07:43
Zaproszenie na 19 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"
Zaproszenie na 19 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

28 lipca /sobota /20.00 INOWŁÓDZ Zamek Kazimierza Wielkiego, ul. Zamkowa 7 – scena plenerowa SOKRATESA 18 ARTUR ANDRUS

06.07.2018 07:38
Skrzaty na zamku
Skrzaty na zamku

3 lipca w podziemiach inowłodzkiego zamku dzieci miały okazję obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane widowisko sceniczne – adaptację jednej z bajek braci Grimm pt. Skrzat Titelitury. Widownia jak zwykle dopisała, a najmłodsi z zaciekawieniem śledzili losy biednej córki młynarza i podstępnego skrzata.

05.07.2018 10:04
Ćwiczyli przed powodzią
Ćwiczyli przed powodzią

Ćwiczenia zgrywające wydzielonych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu województwa łódzkiego w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym

02.07.2018 22:04
Bez rekonstruktorów zamek jest stertą kamieni
Bez rekonstruktorów zamek jest stertą kamieni

Piotr A. Pastusiak od ponad roku pełni funkcję Kasztelana Zamku Królewskiego w Inowłodzu. W rozmowie opowiedział o roli, którą spełnia, a także o pasji do rekonstrukcji historycznej i starodawnego rzemiosła.

30.06.2018 21:07    3
Zaproszenie na Powiatową Prezentację Strażackich Orkiestr Dętych
Zaproszenie na Powiatową Prezentację Strażackich Orkiestr Dętych

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tomaszowie Maz. oraz Wójt Gminy Inowłódz, Bogdan Kącki, serdecznie zapraszają na Powiatową Prezentację Strażackich Orkiestr Dętych, która odbędzie się w dniu 1 lipca 2018 r. o godz. 14.30. w Spale (teren przy stawie)

28.06.2018 08:34
Zaproszenie na Międzynarodowa Wystawę Lotniczą Fly Fest 2018
Zaproszenie na Międzynarodowa Wystawę Lotniczą Fly Fest 2018

W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2018 roku na Lotnisku Aeroklubu Piotrkowskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Fly Fest 2018, Międzynarodowa Wystawa Lotnicza. Organizatorzy zapraszają. Więcej informacji na stronie www.flyfest.pl

27.06.2018 11:21
Zawód: miecznik
Zawód: miecznik

Kacper Wojtysiak wraz z ojcem Jackiem od kilku lat parają się wytwarzaniem broni białej. O swojej nietypowej pasji i pracy w kuźni opowiedział w rozmowie.

26.06.2018 23:00
Śpiewali poezję
Śpiewali poezję

W niedzielne popołudnie 24 czerwca przy Zamku w Inowłodzu po raz szósty rozbrzmiewała poezja śpiewana. Organizatorem VI Festiwalu Poezji Śpiewanej im. Juliana Tuwima było Stowarzyszenie Zamek Kazimierzowski – Centrum Kultury w Inowłodzu.

24.06.2018 23:23
IV Gala muzyki Disco Polo i Dance w Zespole Szkół w Wiadernie
IV Gala muzyki Disco Polo i Dance w Zespole Szkół w Wiadernie

W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Wiadernie. odbył się IX Festyn Rodzinny. Festyn zorganizowany został przez Zespół Szkół w Wiadernie. Uczestnicy Festynu mieli możliwość bawić się przy IV Gali Disco Polo i Dance, do udziału w której zaproszonych zostało pięć zespołów grających muzykę disco polo.

13.06.2018 16:05
pochmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 7 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Czy Pan jeździ np. na wczasy do Władysławowa przez Szczecin?Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:39Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Reklama
a