Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 17:07
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polityka

Podwyżka dla Prezydenta już przegłosowana

Podwyżka dla Prezydenta już przegłosowana

Radni miejscy również przyjęli uchwały dotyczące podwyżki wynagrodzenia dla Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego 25.11.2021 11:35    18    4
Gruba kasa dla powiatowych krezusów.

Gruba kasa dla powiatowych krezusów.

Zresztą inni członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego również. Tak przynajmniej wynika z informacji przedstawionej na dzisiejszej sesji rady. Uchwała, podobnie jak ta dotycząca podwyżek diet radnych została wprowadzona znienacka, chociaż o tym, że się pojawi, mówiono od kilku tygodni, czyli od kiedy Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Jej przepisy weszły w życie 1 listopada ale samorządowcy dostaną wyrównanie wynagrodzenia za trzy miesiące wstecz, czyli od 1 sierpnia. Warto zauważyć, że nie wynika taki obowiązek z ustawy lecz wyrównanie ma charakter uznaniowy. 24.11.2021 21:15    30    5
400 tysięcy złotych dostaną radni powiatu tomaszowskiego, bo.... dali sobie podwyżkę

400 tysięcy złotych dostaną radni powiatu tomaszowskiego, bo.... dali sobie podwyżkę

Zażenowanie, to chyba nie jest właściwe słowo, które mogłoby opisać dzisiejsze głosowanie, w którym radni zdecydowali, że dadzą samym sobie podwyżki. Każdy z samorządowców dostanie o 1400 zł więcej co miesiąc. Mnie, jako radnemu jest wstyd, tym bardziej, że wiem jak "praca" radnych na co dzień wygląda. Pecunia non olet... mawiał Wespazjan. Chociaż w tym przypadku pieniądz mocno czuć.... biedą. Radni biedę klepią na samorządowych posadach, więc im się należy... podwyżka... To, że za 3 spotkania w miesiącu, trwające łącznie 3-5 godzin otrzymywać będą więcej niż inspektorzy w niektórych merytorycznych wydziałach... to nie ma znaczenia i nie wywołuje poczucia wstydu u nikogo poza mną. Chociaż po głosowaniu kilku radnych mówiło mi, że chciałoby być tak niezależnymi, jak ja 24.11.2021 19:15    21    23
Czy w Tomaszowie pojawią się napisy przed przejściami dla pieszych?

Czy w Tomaszowie pojawią się napisy przed przejściami dla pieszych?

O ich wymalowanie wnioskuje radny Rady Miejskiej, Konrad Borowski, który podkreśla, że wprowadzony kilka miesięcy zakaz korzystania z telefonów na przejściach dla pieszych jest niewystarczający. 24.11.2021 09:23    3
Tomaszowianie narzekają. Remonty ulic bez ładu i składu

Tomaszowianie narzekają. Remonty ulic bez ładu i składu

"Korek jak stąd do Warszawy" - słyszymy ostatnio bardzo często. Może jest to powiedzenie mocno na wyrost, to jednak jest zawarty w nim pewien zarzut, z którym trudno się nie zgodzić. W ostatnich miesiącach przejechanie przez Tomaszów graniczy z cudem. Wszystko za sprawą remontów, które prowadzone są w sposób kompletnie nie przemyślany i utrudniają ponad miarę życie mieszkańcom miasta. A przecież można inaczej... Przede wszystkim mądrze.... 23.11.2021 17:36    11    5
Komunikacja miejska drożeje wszędzie

Komunikacja miejska drożeje wszędzie

Tomaszów Mazowiecki od kilku lat zapewnia mieszkańcom bezpłatną komunikację miejską. Darmowe emzki miały być jednym z elementów walki z tzw. niosą emisją poprzez ograniczenie liczy poruszających się po mieście samochodów. Czy tak się rzeczywiście stało? Trudno na to pytanie w sposób jednoznaczny odpowiedzieć. Faktem jest, że liczba pasażerów, jakie nasze autobusy przewożą wzrosła w sposób zdecydowany. 22.11.2021 17:21    9    8
W kolejce czy poza kolejnością....

W kolejce czy poza kolejnością....

Agnieszka Drzewoska Kovač zwraca uwagę, że trafia do niej wiele zapytań związanych z prawami konsumentów do bycia obsłużonym poza kolejnością nie tylko w sklepach, ale także w urzędach i innych instytucjach publicznych, jak na przykład domy kultury, czy biblioteki. Odpowiedzi mogą zaskakiwać... czasem budzić oburzenie.... 20.11.2021 20:29    2    3
Władza daje sobie podwyżki. Po kilka tysięcy złotych więcej

Władza daje sobie podwyżki. Po kilka tysięcy złotych więcej

Przez Polskę zaczyna przetaczać się fala podwyżek. Sięgają po kilka tysięcy złotych, ale to pieniądze dla wybranych. Kto zacznie zarabiać więcej? 19.11.2021 12:00    1
Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?

Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?

Portal samorządowy opublikował kilka dni temu zestawienie obejmujące wynagrodzenia prezesów miejskich spółek wodociągowych w ważniejszych miastach w Polsce. Dla przykładu Henryk Mielcarz z Kielc zainkasował w 2020 roku 537 tysięcy złotych. Z kolei Jacek Kaczorowski z Łodzi otrzymał 397 tysięcy. W porównaniu takimi krezusami dochody Marii Chilińskiej z ZGWIK w Tomaszowie w wysokości 277 tysięcy złotych wypadają stosunkowo skromnie. Pozostali prezesi miejskich spółek zarabiają jeszcze mniej 18.11.2021 17:18    10    2
Koncerny energetyczne zarobią na przydomowych instalacjach. Rząd "kładzie łapę" na fotowoltaice

Koncerny energetyczne zarobią na przydomowych instalacjach. Rząd "kładzie łapę" na fotowoltaice

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej - Polska PV zwróciło się do senatorów z apelem o powstrzymanie negatywnych zmian wywołanych nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii. 29 października w Sejmie została uchwalona w ekspresowym tempie nowelizacja ustawy, która wprowadza wiele niekorzystnych zmian dla obywateli - przyszłych prosumentów, a także dla polskich mikro i małych firm, zatrzymując rozwój instalacji fotowoltaicznych w bardzo krótkim okresie. Jest to szczególnie oburzające w czasie trwającego obecnie kryzysu energetycznego i gigantycznego wzrostu cen energii związanego przede wszystkim z opłatami za emisję CO2. Przydomowe instalacje, do których montażu przez wiele lat zachęcano wpływają na poprawę jakości powietrza, które w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonego w Europie 16.11.2021 21:37    3
4 osoby zmarły wczoraj w Tomaszowie na covid-19

4 osoby zmarły wczoraj w Tomaszowie na covid-19

Tak źle jeszcze w Tomaszowie nie było. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 4 zgonach na covid-19 na terenie powiatu tomaszowskiego. 3 ofiary nie posiadły chorób współistniejących. Stwierdzono też 32 nowe przypadki zarażenia SARS-Cov-2. Lekarze biją na alarm, ponieważ chorzy zbyt późno zgłaszają się po pomoc - Jeden z pacjentów trafił do nas, kiedy saturacja była na poziomie 70. Miał poważne problemy z oddychaniem. Niestety nie udało się tego człowieka uratować. Zanim do nas trafił chorował z wysoką temperaturą 10 dni w domu. Nie chciał iść do szpitala - mówi jedna z tomaszowskich lekarek. Na oddziałach covidowych TCZ było dzisiaj rano 118 pacjentów. Wolnych było 30 łóżek. Z godziny na godzinę ta liczba jednak się zmniejszała. Część hospitalizowanych jest podłączona do respiratorów wspomagających oddychanie. Niemal wszystkie osoby, które trafiają na oddziały, to osoby niezaszczepione 16.11.2021 19:42    17    5
Struktury nowej partii powstały w Tomaszowie

Struktury nowej partii powstały w Tomaszowie

W minioną sobotę zawiązało się w Tomaszowie Mazowieckim koło nowej partii Republikanie, założonej kilka miesięcy temu przez Adama Bielana po tym jak zdecydował się on odejść z grupką posłów z Porozumienia Jarosława Gowina. Były wicepremier ostentacyjnie kontestował szereg projektów ustaw zgłaszanych przez Prawo i Sprawiedliwość, jako szkodliwych dla Polski. Wśród nich były zmiany w podatkach oraz tzw. wybory kopertowe na Prezydenta RP. Koło nowych Republikanów (nie należy mylić ze stowarzyszeniem o tej samej nazwie) w Tomaszowie Mazowieckim powstało jako pierwsze w województwie łódzkim. Przewodniczy mu Jerzy Niemczyk. W sobotnim spotkaniu uczestniczył pełnomocnik wojewódzki partii, były wiceprezydent Łodzi, minister rozwoju regionalnego a obecnie poseł, Włodzimierz Tomaszewski 09.11.2021 07:56    9    4
Tomaszowianie w Regionie PO

Tomaszowianie w Regionie PO

Zakończył się proces wyborczy władz Platformy Obywatelskiej w łódzkiem. Z Tomaszowa Mazowieckiego w Radzie Regionu znaleźli się: Barbara Klatka, Paweł Jabłoński, Adrian Witczak, wójt Czerniewic Andrzej Bednarek oraz radny sejmiku Arkadiusz Gajewski. Ten ostatni trafił też do Zarządu Regionu PO. Do Regionalnego Sądu Koleżeńskiego wybrana została Ewa Pierzchała. Ponadto do Rady Krajowej PO wszedł Adrian Witczak   06.11.2021 18:06    5    4
"Ani jednej więcej" na Placu Kościuszki

"Ani jednej więcej" na Placu Kościuszki

Śmierć ciężarnej 30-letniej kobiety, która trafiła do szpitala w Pszczynie, jest bardzo trudną sprawą, która wymaga wyjaśnienia - podkreślił w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Będzie ona wyjaśniona przez prokuraturę; ja zleciłem kontrolę NFZ-owi - dodał. Tymczasem w całej Polsce odbywały się protesty. Wczoraj na tomaszowskim Placu Kościuszki zgromadziło się także kilkadziesiąt osób. Większość z nich bierze udział we wszystkich podobnych akcjach organizowanych przeciwko Rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W 100 tysięcznym powiecie centralny plac miasta powinien być w tej konkretnej sprawie wypełniony po brzegi. Tymczasem zjawia się tu nieliczna grupa przeciwników PiS. Tragedię młodej kobiety skonfrontowano z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i doprowadzono do jej upolitycznienia. Zabrakło refleksji dotyczącej całego systemu opieki zdrowotnej, który skażony jest niewiarygodną wręcz bezdusznością. Zapewne można za wszystko obwiniać pielęgniarki, lekarzy itd. ale gdy uświadomimy sobie, że np. nauczycielom przysługują roczne płatne urlopy na poratowanie zdrowia a lekarze i pielęgniarki mający na co dzień do czynienia z chorobami, cierpieniem, śmiercią i rozpaczą rodzin w wymiarze kilkukrotnie przekraczającym 20-godzinne pensum być może uda się choć odrobinę zrozumieć, że system rodzi patologię 06.11.2021 16:27    77    6
Rynek pracy. Polska odbija się najmocniej w Europie, ale są problemy

Rynek pracy. Polska odbija się najmocniej w Europie, ale są problemy

Zatrudnienie w Polsce wraca do okresu sprzed pandemii. Notujemy niską stopę bezrobocia, a eksperci umieszczają nasz kraj wysoko w światowych rankingach. Jednocześnie ekonomiści zauważają poważne zagrożenie. 03.11.2021 10:20    2    2
Poczta w Tomaszowie nie doręcza przesyłek. Brakuje pracowników ale będzie aplikacja

Poczta w Tomaszowie nie doręcza przesyłek. Brakuje pracowników ale będzie aplikacja

Tradycyjne awizo wkrótce odejdzie do lamusa. Klienci Poczty Polskiej będą kontrolować swoje przesyłki za pomocą mobilnej aplikacji. Państwowa spółka ogłosiła właśnie, że podpisana została umowa na utworzenie narzędzia. Tymczasem pracownicy Poczty protestują, brakuje osób chętnych do pracy, przesyłki są nie doręczane, a skargi nie przynoszą żadnego 03.11.2021 10:00
Zburzą starą, zbudują nową

Zburzą starą, zbudują nową

Budowę nowej hali sportowej przy  II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego planowano od lat niemal 30. W międzyczasie zmieniło się wszystko. Warunki demograficzne, gospodarcze i społeczno – polityczne. Masowa emigracja, spadek liczby ludności, a ostatnio widmo likwidacji placówek oświatowych na poziomie podstawowym. Przeżyliśmy też kilka reform systemu. Żadna nie przyniosła pozytywnych zmian organizacyjnych i jakościowych. 01.11.2021 09:13    3    3
Praca, Rozwój, Odpowiedzialność ponad podziałami

Praca, Rozwój, Odpowiedzialność ponad podziałami

30 prezydentów polskich miast powołało Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich - Praca, Rozwój, Odpowiedzialność. Wśród nich znalazł się też Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Założyciele twierdzą, że spotkają się ponad podziałami politycznymi, chociaż większość z nich związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Prezesem stowarzyszenia, został prezydent Chełma, Jakub Banaszek. 30.10.2021 15:35    4    2
Ponad 1,5 miliona złotych na cyfrową rewolucję w Tomaszowie Mazowieckim

Ponad 1,5 miliona złotych na cyfrową rewolucję w Tomaszowie Mazowieckim

 Kolejne spotkanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina” odbyło się  tym razem w Tomaszowie Mazowieckim. W sali obrad Urzędu Miejskiego z samorządowcami województwa łódzkiego spotkał się minister Janusz Cieszyński. Wręczano jak zwykle symboliczne "czeki". Otrzymało je 67 samorządów w tym Tomaszów. Nasze miasto otrzymało deklarację wypłaty najwyższej kwoty pieniężnej, bo ponad 1,5 miliona złotych. W sumie w najbliższych latach na cyfryzację i informatyzację miasto wyda ponad 6,5 miliona złotych. Zostanie zakupiony sprzęt, oprogramowanie oraz przeszkolony personel. Magistrat wzbogaci się o nowoczesną serwerownię. Powinno to nie tylko usprawnić pracę urzędników ale przede wszystkim poprawić jakość obsługi mieszkańców  30.10.2021 15:33    8    2
Brakuje wyobraźni. Jazda na placu budowy

Brakuje wyobraźni. Jazda na placu budowy

Co roku w okolicach 1 listopada w pobliżu tomaszowskich cmentarzy wprowadzana jest tymczasowa organizacja ruchu. Na ulicy Dąbrowskiej tradycyjnie ustawiane były znaki zakazu zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Pozwalało to w znaczny sposób upłynnić ruch i zminimalizować ryzyko kolizji. Tym razem jednak postanowiono inaczej (a może po prostu urzędnicy starostwa i zarząd powiatu zapomnieli szykując się do jesiennej kanikuły w Cetniewie). Zakaz zatrzymywania utrzymano jedynie na krótkim odcinku w okolicach wejścia na cmentarz. Odwiedzający nekropolię mimo znaków parkują na całej długości drogi aż do zakrętu. Policjanci oczywiście wręczają mandaty. Prawdziwym koszmarem jednak jest poruszanie się remontowanym obecnie odcinkiem ulicy między skrzyżowaniami z Legionów oraz Bema. Mimo, że jest on formalnie nadal placem budowy, po którym samochody nie powinny się przemieszczać, otworzono go dla ruchu. Nie ma oczywiście żadnych oznakowań. W dzień wystające wysoko studzienki kanalizacyjne oraz uskoki są stosunkowo widoczne. Wieczorem jednak można uszkodzić samochód i to w cale nie z własnej winy. Kto za to odpowie? W każdym razie nie powiat, będący właścicielem drogi, ale prawdopodobnie wykonawca przebudowy. Remont ulicy Dąbrowskiej rozpoczęto w tym roku stosunkowo późno. Widać komuś zabrakło wyobraźni. Zamiast realizować prace w okresie wakacyjnym, wykonuje się je jesienią. Jakby trudno było przewidzieć zmożony listopadowy ruch. 30.10.2021 14:04    1    4
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama