Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 09:12
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Publicystyka

Nie takiś wolny Tomku, nawet w swoim domku

Nie takiś wolny Tomku, nawet w swoim domku

Czy wspólnota może pozbyć się uciążliwego właściciela jednego z wchodzących w jej skład mieszkań? Okazuje się, że popularne „wolnoć Tomku w swoim domku” nie chroni przed eksmisją. Powodem orzeczenia licytacji sądowej może być zaleganie z opłatami lub zakłóca spokój innych właścicieli. 07.09.2013 10:08    6
Niechciani lokatorzy?

Niechciani lokatorzy?

Kupno kamienicy z lokatorami i mówiąc kolokwialnie "oczyszczanie kamienic" to temat bardzo modny, szczególnie w ostatniej dekadzie 05.09.2013 12:23
Historie z miasta - Teatr Włókniarzy cz.1

Historie z miasta - Teatr Włókniarzy cz.1

W cyklu artykułów postaramy się nieco przybliżyć historii związanych z Tomaszowem Mazowieckim. Na początek cofamy się do 1948 roku by przybliżyć historię Teatru Włókniarzy. 04.09.2013 23:59
Francuzi będą przechodzili na emerytury w wieku 62 lat, Niemcy dyskutują o „godnej starości”, a w Polsce…?

Francuzi będą przechodzili na emerytury w wieku 62 lat, Niemcy dyskutują o „godnej starości”, a w Polsce…?

Podczas gdy polscy emeryci klepią biedę i możliwości poprawy ich sytuacji materialnej nie widać ani w bliższej, ani w bardziej odległej przyszłości, Francuzi i Niemcy robią swoje… 02.09.2013 17:25    4
Prostytucja: źródło dochodu narodowego

Prostytucja: źródło dochodu narodowego

Unijni urzędnicy przechodzą często samych siebie. Po próbach normalizacji kształtu marchewki i banan, przyszła kolej na pomysł, by do produktu krajowego brutto wliczać też dochody czerpane z prostytucji, handlu i produkcji narkotyków oraz przemytu. Tym samym mamy próbę legalizacji tego co nielegalne. PKB Polski się dzięki takiej prostej sztuczce zwiększy i dzięki temu będziemy płacić wyższą składkę do Unii Europejskiej. To nic nowego, okrągłogłowy klasyk propagandy z odstającymi uszami zwykł mawiać w latach 80 tych ubiegłego wieku, że Rząd się przecież sam wyżywi, tyle tylko, że my wszyscy musieliśmy za to płacić. Nikt na dzień dzisiejszy nie wie w jaki sposób będą liczone czy raczej szacowne przychody z nierządu i pozostałych procederów. Być może prostytutki wyposażone zostaną w kasy fiskalne albo w liczniki dokumentujące ich „przebieg” a ich świadectwa legalizacji sprawdzać będą urzędnicy Jacka Rostowskiego. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na kolejne pomysły biurokratów z Brukseli. Przecież do PKB można też doliczyć wielkość złodziejskich łupów albo pieniądze przyjmowane w formie łapówek przez funkcjonariuszy publicznych. Póki co jednak czerpanie korzyści z cudzego prostytuowania się jest w naszym kraju nielegalne. Z tym, że nasze służby samym procederem mało się interesują. Rosną więc jak grzyby po deszczu kolejne agencje, noszące miano towarzyskich a nie będące niczym innym jak najzwyklejszymi w świecie burdelami a panienki przy trasach tranzytowych rozstawiają każdego dnia ogoleni na łyso panowie. 31.08.2013 14:58    16
Siła złego na Kowalewskiego z cyklu "Po co komu demokracja"

Siła złego na Kowalewskiego z cyklu "Po co komu demokracja"

Dzisiejszy felieton z cyklu: „Po co komu demokracja” odniosę do ostatniej sesji Rady Miejskiej. Dokładnie rzecz ujmując do dyskusji nad upoważnieniem radnego Jacka Kowalewskiego, do reprezentowania Rady w rozmowach z różnymi instytucjami na temat budowy obwodnicy miasta w ramach planowanej drogi ekspresowej S74. Określenie „dyskusja” jest tu oczywiście użyte przeze mnie na wyrost. Bo w mojej ocenie, atak na radnego, miał wyjątkowo obrzydliwy cel, jakim było przypodobanie się prezydentowi, który za Kowalewskim, delikatnie mówiąc nie przepada. 30.08.2013 14:25    13
Takie fajne lato (2) - Ulewa nad Rozlewiskiem, słońce nad Olsztynem

Takie fajne lato (2) - Ulewa nad Rozlewiskiem, słońce nad Olsztynem

Była wiosna 2006 roku kiedy otrzymałem od przedstawiciela Wydawnictwa Zysk i S-ka propozycję recenzowania ich nowo wydanych książek. Po raz pierwszy od wielu lat przebywałem wówczas w Polsce, gdzie promowałem w wielu miejscach moje książki wydane w Kanadzie. Któregoś dnia kurier dostarczył do mojego mieszkania wielką pakę, a w niej kilkanaście świeżych, pachnących farbą drukarską tomów. Nie powiem dlaczego jako pierwszą wziąłem w rękę pokaźnych gabarytów książkę nieznanej wówczas pisarki Małgorzaty Kalicińskiej. Nie pamiętam. Przeczytałem dzieło i chociaż nigdy nie byłem i dalej nie jestem wielbicielem książek adresowanych głównie do kobiet, ta mimo licznych zastrzeżeń nawet mi się spodobała. Była to pierwsza część sagi o kobiecie po przejściach rozpoczynającej nowe życie na Mazurach – „Dom nad Rozlewiskiem”. Potem przyszły kolejne: „Powroty nad Rozlewiskiem” ( 2007) i „Miłość nad Rozlewiskiem”(2008). Tych dwóch ostatnich już nie czytałem. Za to z wielką radością przyjąłem informację, że za ekranizację wszystkich powieści z szerokiego cyklu Rozlewiska wziął się mój przyjaciel, reżyser Adek Drabiński. Od razu wiedziałem, że nie popsuje, najwyżej naprawi. 29.08.2013 10:12
Dzieci bez rzecznika

Dzieci bez rzecznika

Dawid, Róża, Monika, Bartek, Mateusz, Oskar, Konrad, Daria, Ksawery, Wiktoria, Antek, Dominika, Oliwia, Kuba, Adam, Jakub, Franciszek, Zuzia, Remigiusz, Asia, Bartek, Kacper, Maja, Łukasz, Natalia, Łukasz, Bartek, Kacper, Kasia, Wojciech, Piotr, Olaf, Oliwia, Mateusz, Hubert, Natalia, Aleksander, Patryk, Oliwia, Julia, Szymon, Mateusz, Miłosz, Jaśmina, Dominik, Norbert, Nikola, Oliwia, Nadia, Cezary, Maja, Julek, Czarek, Kuba, Zuzanna, Marcin, Wiktoria, Iwo, Oliwia, Mikołaj, Denis, Sylwester, Jagoda, Oskar, Kacper, Adrian, Patryk, Maciek, Justyna, Filip, Laura. 26.08.2013 19:38    1
Dzień, w którym umarła muzyka

Dzień, w którym umarła muzyka

60 odcinek "Subiektywnej historii rock'n'rolla" Antonii Malewski poświęca muzykom, którzy zginęli śmiercią tragiczną w wypadku lotniczym 26.08.2013 13:17    1
Po co komu demokracja cz. 3

Po co komu demokracja cz. 3

W dojrzałych demokracjach, gdzie poziom świadomości obywatelskiej jest na poziomie wyższym niż ma to miejsce w Polsce, partycypacja społeczna w sprawowaniu władzy nie ogranicza się jedynie do udziału w wyborach i oddaniu swojego głosu na tę lub inną osobę. Społeczeństwo nie czuje się zwolnione z odpowiedzialności ale jej część przejmuje na siebie. Formy uczestnictwa są przeróżne od możliwości przeprowadzenia referendum, po uchwały i budżety obywatelskie. W naszym kraju osoby sprawujące władzę, powierzoną im czasowo przez wyborców, są zazdrośni o każdą sferę publicznej aktywności. Robią więc wszystko aby ją w sposób skuteczny ograniczyć. 25.08.2013 23:59    1
Podatki, opłaty i inne obciążenia

Podatki, opłaty i inne obciążenia

Nikt tak jak fiskus nie lubi zaglądać do naszych kieszeni. Poziom fiskalizmu przegonił już ten funkcjonujący w czasach komunistycznych. Podatki zmieniają nazwy ale nie znikają niestety z naszej rzeczywistości. W miejsce podatków od wzbogacenia, które płaciliśmy kupując samochód lub mieszkanie dzisiaj opłacamy podatek od czynności cywilno prawnych. VAT zastąpił podatek obrotowy. Nic w tym dziwnego, skoro administracja każdego szczebla z każdym rokiem rozrasta się i jest niczym nowotwór na państwo 24.08.2013 18:05    1
Po co komu demokracja cz. 2

Po co komu demokracja cz. 2

Niedawno w mediach ukazały się informacje o pracach w zmianie w statucie miasta stołecznego Warszawy. Mają one wprowadzić ograniczenie czasu wystąpień radnych w czasie trwania sesji do ośmiu minut. Stolica nie jest wyjątkiem w tym względzie. Podobne ograniczenia wprowadziły wcześniej również inne miasta. 22.08.2013 22:50    2
Takie fajne lato (1). Bieszczady

Takie fajne lato (1). Bieszczady

Ludzie w Polsce nie powinni narzekać tego roku na lato. Słońca było i jest pod dostatkiem, dla niektórych aż za dużo. „Ponadnormatywne upały” aż budziły czasami przerażenie. Przed kilkunastoma dniami zobaczyłem na termometrze czterdzieści dwa stopnie. Afryka! Szesnastego sierpnia przyleciałem do Kanady i tutaj podczas rozmów ze znajomymi dowiedziałem się, że w Ontario pogoda płatała im figle. A więc górą Polska. 21.08.2013 21:29
Po co komu demokracja cz.1

Po co komu demokracja cz.1

Ostatnimi czasy obserwujemy w naszym kraju coraz silniejsze próby psucia demokracji. Nie chodzi mi przy tym o tak chętnie nagłaśniane przez media chuligańskie „występy” łobuzerskich grupek, nazywanych czasem pseudokibicami, kibolami, faszystami, czy nacjonalistami. Praworządne Państwo jest bowiem w stanie stworzyć mechanizmy prawne oraz dysponuje środkami technicznymi, pozwalającymi eliminować przypadki ulicznego bandytyzmu. Gorzej jeśli to samo Państwo, pod pozorem dobra obywatela wprowadza lub próbuje wprowadzać ograniczenia w zakresie przypisanych mu przepisami i dobrymi obyczajami praw i przywilejów. 20.08.2013 22:03    16
Przymusowa socjalizacja - to brzmi dość złowieszczo

Przymusowa socjalizacja - to brzmi dość złowieszczo

Czy minister Sienkiewicz zechce rozszyfrować tę koncepcję, kojarzącą się z Orwellem? 20.08.2013 18:55    8
Wypowiedzenie obywatelskiego nieposłuszeństwa? Może pieniędzmi…

Wypowiedzenie obywatelskiego nieposłuszeństwa? Może pieniędzmi…

Hasło tytułowe znane raczej z ogólnokrajowych akcji, o których w różnych państwach czasami słychać, również od niedawna w naszym, czemu w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczo-polityc znej trudno się dziwić. 19.08.2013 11:46    2
Student szuka mieszkania

Student szuka mieszkania

Do końca akademickich wakacji zostało jeszcze co prawda półtora miesiąca, jednak już teraz studenci, dla których nie starczyło miejsc w akademikach, powinni rozejrzeć się za mieszkaniem, jakie mogliby wynająć na kolejny rok studiowania. Ceny najmu mieszkań wahają się i trzeba wyczuć odpowiedni moment, kiedy są one najniższe. Warto też dokładnie przeczytać umowę, jaką podpisujemy z wynajmującym. Niefrasobliwość w tym względzie może przysporzyć wielu przykrych niespodzianek. 18.08.2013 20:30    5
Umarł Król

Umarł Król

Wczoraj była kolejna rocznica śmierci niekwestionowanego króla rock'n'rolla Elvisa Presleya. Z tej okazji felieton Antoniego Malewskiego z jego subiektywnego cyklu 17.08.2013 11:52    1
Zbrodnia to niesłychana (odcinek szósty i ostatni).

Zbrodnia to niesłychana (odcinek szósty i ostatni).

Ostatni odcinek opowiadania o zbrodni i namiętności 14.08.2013 09:23    3
ROCK’n’ROLLOWA DAROWIZNA (58)

ROCK’n’ROLLOWA DAROWIZNA (58)

SUBIEKTYWNA HISTORIA ROCK’n’ROLLA w Tomaszowie Maz. opowiedziana w odcinkach przez Antka Malewskiego powraca na łamy NaszTomaszów.pl 13.08.2013 21:30    4
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 19:37 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama