Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 06:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Kryzys gospodarczy odczuwali chyba mocno wszyscy. Najmocniej chyba daje znać o sobie na rynku nieruchomości, gdzie ceny w krótkim czasie spadły nawet o ponad 20%. Wiele osób jednak decydowało się na zakup działki budowlanej, by postawić swój wymarzony dom, domek, willę, czy rezydencję. Wybór działki to najpoważniejsza decyzja. Warto ją dokładnie przemyśleć i na dokonanie wyboru zostawić sobie nieco czasu. Decyzja ad hoc może przysporzyć nam w przyszłości sporo niepotrzebnych problemów.
Kryzys? Nie szkodzi, kupimy działkę budowlaną

Niestety wiele osób podejmując decyzję o zakupie działki budowlanej kieruje się jedynie ceną. To najczęściej popełniany błąd przez kupujących. Do czego takie cenowe podejście prowadzi możemy obserwować każdego dnia na przykładzie rozstrzygnięć przetargowych organizowanych przez jednostki sektora finansów publicznych. Tanio zbudowana droga rozpada się po trzech latach a ściany taniego biurowca zaczynają pękać, zamienniki, którego katalogowo mają te same parametry, co urządzenia firm o ustalonej renomie zaczynają się psuć i działają w sposób mało komfortowy dla ich użytkowników. Podobnie jest z wyborem nieruchomości. Na jej cenę rzutuje wiele czynników, które powinniśmy brać pod uwagę. Wskazana jest więc duża doza rozwagi i jeszcze większa dociekliwości. Najpiękniejszy dom z kiepskiej lokalizacji przestanie szybko cieszyć a co gorsza trudno go będzie sprzedać.

 

[reklama2]

 

Tu zapuścisz swoje korzenie


Poszukiwanie miejsca, gdzie postawisz swój dom warto rozpocząć od przejrzenia ofert w Internecie. Współczesna technika pozwala już starcie wyeliminować sporo ofert, które będą dla nas nieodpowiednie. Znając adres nieruchomości możemy skorzystać ze zdjęć satelitarnych, które udostępnia Google. W ten sposób bez wychodzenia z domu możemy wstępnie zapoznać się z warunkami lokalizacyjnymi nieruchomości. Warto przy tym pamiętać jednak, że nie są one na bieżąco aktualizowane i znajdować się może na nich krajobraz sprzed roku. Jest to o tyle ciekawe narzędzie, że pozwala zorientować się w przestrzeni niejako z „lotu ptaka”. Istnieje możliwość oceny zarówno gęstości zabudowy, jak i np. szerokości wytyczonych uliczek dojazdowych. Wiemy wszyscy jak trudno poruszać się po uliczkach na Ludwikowie, czy Wąwale. Nie wszystkie osiedla jednak zostały wytyczone i zaprojektowane w sposób tak minimalistyczny.

 

Pamiętajcie, że szukacie miejsca, w którym przyjdzie Wam spędzać dużą część Waszego życia. Będziecie wracać tu, by odpocząć po pracy, wychowywać dzieci i wnuki. Musicie się dobrze czuć po obu stronach ogrodzenia. Oglądając kolejne działki będziecie mieli uczucie, że czasem coś Was zatrzymuje a czasem coś odpycha. Wrażenie jest bardzo ważne ale bywa mocno mylące.  Faktem jest jednak, że jeśli coś nam w działce od początku przeszkadza, to opinia ta może się w nas utrwalać i pogłębiać.  Szczególnie, kiedy napotykać będziecie na swojej drodze różnego rodzaju małe i duże problemy.

 

Jak wybrać właściwą lokalizację


Lokalizacja to podstawowy czynnik, mający wpływ na cenę działki. ma bezpośredni i znaczący wpływ na cenę działki. W teorii zakłada się, że działki położone dalej od centrów miast są coraz tańsze. Może się to sprawdzać w przypadku dużych aglomeracji miejskich, gdzie powierzchnie są ze zrozumiałych względów o wiele droższe, natomiast w przypadku miast zbliżonych do Tomaszowa wcale nie jest to takie oczywiste. Działka położona w atrakcyjnym miejscu na obrzeżu miasta może osiągać cenę zbliżoną do tej w bezpośrednim centrum.

 

Duże znaczenie przy wyborze działki pod nasz dom ma dojazd. Zanim zdecydujemy się na zawarcie transakcji powinniśmy sprawdzić jak szybko możemy dojechać miejsc, w których często bywamy - pracy, szkoły, centrum miasta. Sam przejazd samochodem może nie być wystarczający. Nie zawsze będziemy mogli nasze dzieci dowieźć osobiście do szkoły. Może okazać się, że będą musiały dojechać i wrócić autobusem MZK. Wiedzą coś na ten temat mieszkańcy np. Wiaderna, których dzieci w wieku gimnazjalnym uczęszczają do tomaszowskiej „trojki”. Dlatego między innymi działkę, której zakup rozważamy warto odwiedzić kilka razy o różnych porach dnia, a nawet jeśli to możliwe w różnych porach roku.

 

Kilkukrotny rekonesans pozwoli nam sprawdzić, czy w okolicy nie ma obiektów uciążliwych dla ludzi. Warto też zatrzymać się na krótkie pogawędki z sąsiadami, są oni najlepszym źródłem informacji na temat najbliższej okolicy 

 

Działka budowlana google

 

„Papierologia”


Nie da się jej niestety uniknąć. Kiedy korzystamy z usług dobrego pośrednika w obrocie nieruchomościami, dużą część pracy wykona on za nas w ramach podpisanej umowy. Tej pracy jest wcale nie mało.

 

Na początek musimy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, o ile taki został przyjęty przez właściwą rade miasta albo gminy. Plan jest aktem prawa miejscowego a więc jego zapisy są dla inwestora wiążące. Odpowie nam nie tylko na pytanie czy w miejscu, które sobie wybraliśmy można wybudować dom jednorodzinny, ale także określa jego parametry, w tym sposób zagospodarowania działki oraz obowiązujące linie zabudowy. Z własnego doświadczenia wiem, że zapisy mogą przysporzyć nam sporo kłopotu. Może się na przykład okazać, że dokument nie przewiduje możliwości budowy przydomowym ekologicznych albo biologicznych oczyszczalni ścieków. Nawet, jeśli zbiorcza kanalizacja na danym terenie nie funkcjonuje, to może być ona przewidziana do realizacji w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Gminy. Ma to niebagatelne znaczenie w odniesieniu do przyszłych kosztów zamieszkiwania. Wydatek kilku tysięcy złotych zwraca się bowiem już po 2-3 latach.

 

Plan zagospodarowania określa też sposób zagospodarowania terenów sąsiednich i planowanych inwestycji drogowych i infrastruktury technicznej. Jeśli nie chcemy mieć za oknem ekranu dźwiękochłonnego oddzielającego nas od drogi ekspresowej warto się na tym nieco dłużej skupić.  


W przypadku braku planu miejscowego zajrzyjmy do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, będącego podstawą do opracowania planu. Różnica jest taka, że ten dokument nie jest prawem miejscowym. Jego zapisy więc mogą ulec zmianie lub modyfikacją. Ma to swoje dobre i złe strony.

 

Jeśli w gminie nie ma także studium pozostaje nam jedynie droga administracyjna. Koniecznym jest wystąpienie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Aby to zrobić nie trzeba być właścicielem działki. Nie potrzebna jest też jego zgoda.  


Kolejnym dokumentem, z jakim musimy się zapoznać jest ewidencja gruntów i budynków. Znajdziemy ją w wydziale geodezji Starostwa Powiatowego. W ewidencji znajdziemy dokładne zapisy dotyczące położenia i powierzchni działki.  Radzę te dane porównać z zapisami w księgach wieczystych, bowiem nadzwyczaj często zdarza się, że różnią się one w sposób znaczący od siebie.

 

W geodezji znajdziemy  też numer księgi wieczystej. Kiedy już go będziemy mieli możemy już udać się do Wydziału Ksiąg Wieczystych w Sądzie Rejonowym. Część z ksiąg dostępnych jest już w internetowej bazie danych. Są one objęte rękojmią wiary publicznej. 

 

Zapisy KW powiedzą nam wszystko o stanie prawnym nieruchomości, własności lub użytkowaniu wieczystym, służebnościach oraz ewentualnym obciążeniu hipoteką.  

 

Grunt to odpowiednie podłoże


Przy okazji wizyty w wydziale geodezji powinniśmy sprawdzić także rodzaj gruntu występującego na  terenie, który chcemy nabyć oraz jaki jest poziom wód gruntowych. Wysoki oznacza, że budowa domu będzie utrudniona i z piwnic raczej będziemy musieli zrezygnować. Do tego koszt izolacji przewilgociowej będzie w takim przypadku znacznie wyższy.

 

Rodzaj gleby ma także znaczenie dla lokalizacji urządzeń infrastruktury. Gliniasty teren eliminuje całkowicie lub podnosi w znaczący sposób koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Nieprzepuszczalna, gliniasta gleba nie jest najlepszym podłożem dla studni chłonnych i rozsączalników.
 

Podobnie jest w przypadku ekologicznych źródeł ciepła. O ile glina i wilgoć są jak najbardziej wskazane dla pomp pobierających ciepło z gruntu, to już wapienie praktycznie tę możliwość wykluczają.
 

Cdn.

 

Osoby zainteresowane tematyką budowalną zachęcamy do dyskusji na naszym forum internetowym poświęconym tej tematyce. Przypominamy też, że macie możliwość nieodpłatnego publikowania ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ert 10.03.2017 17:20
Teraz dochodzi ustawa o sprzedaży działek. Każda działka niezabudowana jest działką rolną, nawet z warunkami zabudowy. A po kupnie, teoretycznie przez kilka lat trzeba utrzymywać działkę bez zmian.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a