Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:18
Reklama
Reklama

Czy komuś przeszkadza radny Batorski?

W ostatnim numerze TIT ukazał się artykuł pt. "Radny Batorski powinien stracić mandat?". Co prawda na końcu tytułu postawiono znak zapytania, jednak zapomniano poprzedzić go zaimkiem pytającym. Z pozoru jest to pytanie ale jednak mocno sugerujące odpowiedź. Odpowiedź zresztą nieprawdziwą. Dlaczego? Zaraz spróbuję to w miarę przystępnie wyjaśnić na konkretnych, tomaszowskich przykładach. O wiele ważniejsze wydaje się pytanie postawione przeze mnie w tytule. Sam Batorski nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, że przeszkadza radnym PO, bo to jeden z nich składał zapytania w jego sprawie. Jest to dosyć dziwne, bo de facto jedyną osobą, co do której ważności mandatu w tomaszowskiej Radzie Miejskiej można mieć jakiekolwiek wątpliwości jest jego koleżanka partyjna. Do rzeczy jednak....

Kilkanaście lat temu do ustawy o samorządzie gminnym wprowadzono szereg zapisów tzw. antykorupcyjnych. Większość z nich była tak absurdalnych, że spotykały się z krytyką nie tylko samorządowców ale i prawników. Poza oświadczeniami majątkowymi (dostępnymi ogólnie w internecie i wywołującymi nienawiść w stosunku do osób nieco bardziej zamożnych czyt. Orwell by tego nie wymyślił) wprowadzono zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na majątku gminy.

Termin był na tyle szeroki, że obejmował niemal wszystko. Wystarczyło, by organizacja społeczna, której prezesem był radny miała w statucie wpisaną możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, by wzbudzać emocje i wątpliwości. Nie ma znaczenia, że działalność de facto jest prowadzona czy nie.

Za wykorzystywanie majątku gminy uznano także na przykład umowy najmu lokali wchodzących w skład gminnego zasobu. W ten sposób będąc radnym musiałem zrezygnować z prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ jeden z wynajmowanych przez moją spółkę, od wielu lat, lokali był własnością miasta. Przy okazji zmiany takie wprowadzono w połowie roku, a Kodeks Spółek Handlowych nie przewidywał możliwości zmiany wspólników spółki jawnej poza czasem zamknięcia roku obrachunkowego. Przepis wymierzony w warszawskich restauratorów uderzył w rzesze drobnych przedsiębiorców, z zacięciem społecznikowskim. 

Podobnie było w przypadku działaczy społecznych, prowadzących działalność w ramach Fundacji i Stowarzyszeń. Zgodnie z przepisami ustawy cytowanymi zresztą we wspomnianym artykule cyt. "radni nie mogą prowadzić́ działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. Niezastosowanie się do tego przepisu prawa skutkuje wygaszeniem mandatu bądź uchwałą rady miejskiej, bądź decyzją wojewody". 

Niby wszystko jasne czytelne i oczywiste, a jednak nie za bardzo. Zarówno radni PO jak i autor artykułu powinni sięgnąć bowiem do przepisów regulujących działalność stowarzyszeń (szczególnie ci samorządowcy z Bożej i wyborców łaski wymagają kompleksowego dokształcenia). Otóż wyróżniają one dwa rodzaje stowarzyszeń: zwykłe i rejestrowe. Co prawda autor artykułu nadmienia, że w przypadku organizacji, którą reprezentował (nie będąc nawet jej członkiem) radny Batorski mamy do czynienia ze stowarzyszeniem zwykłym, ale zapomina dodać, że nie ma ono możliwości prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, a o taką własnie chodzi w przepisach ustawy samorządowej.

Dodatkowo warto kilka zdań napisać czego problem de facto dotyczy. Otóż radny 31 stycznia br., reprezentując stowarzyszenie RTS (Razem Trenujemy Sport) złożył ofertę na przyznanie dotacji z budżetu miasta w wysokości 21.000 zł na wykonie murala.  Miał się on pojawić na ścianie kamienicy przy ul. św. Antoniego.  Przedstawiać miał Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego na tle orła, oraz żołnierzy w mundurach polskiej armii i husarię. Komisja konkursowa 13 lutego br. oceniła „mural” pozytywnie. 15 lutego ukazało się Zarządzenie nr 78/2019 Prezydenta Miasta,w którym znajduje się informacja o dotacji w kwocie 5.740 zł. była to kwota znacząco niższa od tej wnioskowanej, więc z dotacji zrezygnowano. Nie została ona skonsumowana w żaden sposób. Nie podpisano nawet umowy.  Tymczasem w artykule czytamy "nie zmienia to faktu, że radny jako pełnomocnik stowarzyszenia uzyskał środki z budżetu miasta". Więc jak dla mnie, to po pierwsze nie radny, a stowarzyszenie, a po drugie mieliśmy do czynienia co najwyżej z przyrzeczeniem ich uzyskania. 

Co to oznacza? W skrócie ujmując, że Jarosławowi Batorskiemu należą się przeprosiny, nawet nie tyle od samego dziennikarza, co od osób, które "nagonkę" na radnego próbowały zorganizować. 

W tym miejscu przypomnę dwa inne przypadki z naszego lokalnego samorządowego podwórka. 

Pierwszy z nich to casus Wiesława Pawłowskiego, który był równocześnie radnym oraz prezesem RKS Lechia. Ten klub nie tylko jest stowarzyszeniem rejestrowym, ale prowadzi działalność gospodarczą nie tylko z wykorzystaniem dotacji od miasta ale też bezpośrednio na jego majątku. Radny, trzeba przyznać, po publikacji na ten temat na łamach naszego portalu, honorowo sam złożył mandat i zwrócił pobrane diety, mimo że funkcja prezesa była raczej tytularna, a działalność gospodarcza klubu ograniczała się do jego działalności statutowej i dochód w całości na nią był przeznaczony.

Drugi przypadek to Krystyna Wilk, prezeska Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a równocześnie (wtedy) wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. Wątpliwości w jej sprawie zgłaszali koledzy z jej macierzystego komitetu wyborczego (PO). To na prośbę jednego z nich wystąpiliśmy do ówczesnego wojewody z prośbą o weryfikację. Jolanta Chełmińska zaangażowała swoje służby prawne, które szybko, aczkolwiek kategorycznie, potwierdziły prawo do mandatu radnej. O co chodziło tak naprawdę? To proste. Ktoś chciał się kobiety pozbyć, bo sam zamierzał zająć jej miejsce w prezydium rady.  

Na zakończenie tego krótkiego felietonu, pragnę zachęcić radnych PO do tego, by brali przykład z... Jarosława Batorskiego. Zajmowali się mniej intrygami, kopaniem dołków i rzucaniem kłód pod nogi , a więcej organiczną pracą na rzecz mieszkańców. 

PS

Przypomnę, że niedawno Rada Miejska zajmować miała się sprawą wygaszenia mandatu Barbary Klatki. Punkt zdjęto z porządku obrad na wniosek Prezydenta Marcina Witko, który poprosił radnych, by nie zajmowali się anonimowymi donosami (chociaż nikt nie miał wątpliwości, że donos pochodzić musiał ze środowiska Platformy Obywatelskiej). Zabawne, bo  to właśnie Batorski zwrócił się do radnych, by nie dyskutować na ten temat w czasie sesji. 

Natomiast on sam od lat działa w środowiskach kibicowskich. Są one dosyć lojalne, a ludzie w nich zrzeszeni nie boją się gniewu polityków. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby teraz któryś z nich wystąpił pod własnym imieniem i nazwiskiem do Rady Miejskiej z ponownym wnioskiem o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Wszak, gdy ktoś pod kimś dołki kopie, czasem sam do nich wpada. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

tomaszowianin 16.11.2020 20:55
wyglad soltysa raczej tepoglowego, wyglad nic nie zmieni, do tego palant, moim zdaniem CWOK

gregor 16.11.2020 20:46
jestes nikim, lysym tepakiem, takim cie odbieram

gregor 16.11.2020 20:24
kim ty jestes czlowieku

WBW 29.05.2019 19:36
Dokładnie. Batorski ma największe poparcie z komitetu Witko, jest najaktywniejszy i nie ogranicza sie do Urzedu Miasta. Ewidentna akcja PO na oslabianie filaru teamu Witko.

Alejajo 31.05.2019 13:10
Największe poparcie z komitetu Witko miał Witko. Jako kandydat na radnego strzelił 2000 głosów. Zastanawiam się czy ci co dali głos na radnego Witko chcieli go widzieć w tej roli?

KS 29.05.2019 10:20
Radny Batorski jest kolejną kadencję w radzie z poparciem w tej kadencji na poziomie blisko 800 głosów. Wynik bardzo wysoki i na pewno nie bierze się znikąd. Działa aktywnie na rzecz mieszkańców Tomaszowa, angażując się w sprawy, które mają "widoczny" wpływ na ich życie w Tomaszowie. Po za tym mimo, iż nie jest starym politycznym wyjadaczem potrafi z działać jak doświadczony gracz w sferze "politycznej" miasta i wyciągać dla Tomaszowa pozytywne rzeczy w różnych dziedzinach.

lxx 29.05.2019 10:17
Panie Mariuszu, a jak nazwać wywód niejakiego lorda luda na niniejszym portalu "Radny Witczak prezentuje Konstytucję i cenzuruje wpisy! ". Fakt, że styl ładniejszy i nawet podjęto próbę merytorycznej oceny ale cel ten sam - zdyskredytować w oczach czytelników

Radek 28.05.2019 20:19
Czy rodzice tego Pana pochodza z Inowlodza?

< 28.05.2019 17:35
Po oczach widać, że dużo czyta. I to tych nudnych ustaw. No ale ktoś to musi robić, za co mu dziękuję. Młody, dzielny człowiek. Takich niektórzy nielubia najbardziej.

Adam 28.05.2019 21:56
Ależ ustawy i rozporządzenia są bardzo miłe do czytania lepsze od Norwida

Ajdejano 28.05.2019 14:56
Do "&lt". Szanowna Redakcjo (wszyscy wiemy o jaką redakcję chodzi): chłopaki i jedna dziewczyna - wy robicie swoje, a ja też robię swoje. Tylko jest między nami mały "przecinek": ja nie robię "numerów".

< 28.05.2019 17:18
Jestem takim samym czytelnikiem portalu jak i Pan.

GF 28.05.2019 14:38
TIT szczuje na wybranych od wielu lat.

Ajdejano 28.05.2019 14:19
Ten radny z po, ten wystrzyżony i wystrojony, jak stróż w Boże Ciało, ten fircyk w zalotach? To ten spryciula za dychę tak chce walczyć o demokrację w samorządowym pipidówku-tomasiówku ? To może jeszcze, razem ze swoją koleżanką i z redaktorami znanego, tomaszowskiego brukowca, niech powkładają (tak jak tw bolek) koszulki z napisem "kon-sty-tu-cja" i niech paradują po mieście i na sesjach RM. Ta ich "kon-sty-tu-cja" wyszła im bokiem w ostatnich wyborach do UE. Jeszcze im mało ?! PS. Batorski: nieraz się Ciebie czepiałem (taki już jestem po....), ale teraz piszę: nie poddawaj się dziadostwu.

< 28.05.2019 14:36
No nie, nie. Potrafi być Pan inny. Wczoraj pisał Pan całkiem kulturalnie. Może by nawet ktoś brał Pana uwagi pod uwagę, ma Pan duże doświadczenie, ale na Boga, no nie takim chamskim językiem.

lxx 29.05.2019 10:12
Ajdejano kolejny raz dał pokaz swojej kultury osobistej. Ten człowiek ma alergie na Pana Adriana W. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się po jego wypowiedziach niczego więcej. Pozostaje tylko współczuć...

Zawstydzeni 28.05.2019 14:16
Szanowni Państwo z Platformy, PiS zachował się honorowo wobec Pani Klatki, a Wy takim zachowaniem szkodzicie całej Platformie. Takimi zagraniami szkodzicie. Tak robiąc nigdy nie uda się wyrwać PiSowi Tomaszowa. Panie Jarosławie naprawdę wielu wyborców PO przeprasza. Nie powinno tak być.

czytam i nie wierze 28.05.2019 13:47
panie Mariuszu "Razem Trenujemy Sport" to prężnie działająca kibicowska grupa biegowa RTS, która poza prywatnymi znajomościami nie ma nic wspólnego z tym projektem, wiele osób nie zauważa że nazwa projektu jest odrobine inna. co do samego zachowania radnych- zenada wstydzcie się, zamiast cieszyc się ze sa młodzi energiczni ludzie którzy chcą dzialac i zmieniac miasto i wspierać ich, wolicie rzucac kolejne klody po nogi. który to już atak na pana Batorskiego?

AS 28.05.2019 15:00
Mam wrażenie że to go jednak wzmacnia. Opinia na temat TITu, sprywatyzowanej gazety zakładowej Wistomu, jest w mieście jednoznaczna. Kto chodzi na wyborych (bo większość nadal nie chodzi), dla tego taki paszkwil w postkomunistycznej gazetce, jest tylko rekomendacja. Przekonanych nie przekona ani w jedną ani w drugą stronę, ale może pozyskać dodatkowych wyborców. Przynajmniej wiecej osób pozna Batorskiego :) Wątpię by ktoś kto obserwuje pracę Batorskiego od tych dwóch kadencji zmienił na jego niekorzyść zdanie. Utwardzaj chłopaku dalej ludziom drogi, a pismakami, których dzieci z Tomaszowa już dawno uciekły, oni sami za chwilę będą mieli emerytury, więc rozwój miasta ich guzik już obchodzi.

Też 28.05.2019 13:38
mam wrażenie, że jak ktoś coś robi i na dodatek nie jest partyjniakiem, to trzeba go uwalić. Batorski nie jest święty, ale faktycznie się stara.

Wyborca 28.05.2019 13:37
Radni Po kawa na ławę. W ubieglej kadencji komu powinno się wygasic mandat?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama