Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 04:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Kultura jazdy na rondzie

Tak sobie siedzę w moim pierdzikółku przy włączonym radiu i ups....„Radio kierowców”. Czekając na możliwość użycia sprzęgła, gazu oraz spuszczenia hamulca ręcznego słucham sobie o wyczynach moich rodaków za kierownicą. Czasu mam sporo Nowowiejska od Grota Roweckiego do samego ronda mocno zatłoczona.

Do napisania tego felietonu skłonił mnie czytany ostatni artykuł na portalu Nasz Tomaszów dotyczący rzekomo niebezpiecznego skrzyżowania ulic Zawadzkiej z Orzeszkową i potencjalnym rondzie, które miało by rozwiązać problemy z bezpieczeństwem na drodze. Ze swojej strony mogę stwierdzić: żadne rondo nie pomoże póki nie zmieni się kultura jazdy.

 

Ronda w Tomaszowie to bodajże najprostsze skrzyżowania w naszym mieście, a jednak wciąż mamy problem z poruszaniem się na nich.Dziadkom (60+) ze szkoły jazdy „PRL” nie za bardzo się dziwię, ogólnie są to często przeciętni kierowcy tzw. Królowie Szos, którzy zazwyczaj nie dostosowali swoich umiejętności prowadzenia pojazdów do dzisiejszych czasow i mentalnie wciaż tkwią w czasach, kiedy to na ulicy aut było 4x mniej jak dziś (o ile nie więcej).  Ci młodsi jednak tak kulturę prowadzenia samochodu powinni wyssać wraz ze szkołą jazdy, tym bardziej że te na technikę prowadzenia pojazdu zwracają szczególną uwagę.

 

Drogi kierowco. Czy tak ciężko wrzucić kierunek kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem (o ile wcześniej nie ma wjazdu na parking, czy też inny plac) wybierając pierwszy zjazd? Czy tak trudno włączyć światło kierunkowskazu, w momencie kiedy wybieramy drugi zjazd, a już zaczęliśmy mijać pierwszy? Czy tak ciężko włączyć światło kierunkowskazu w momencie kiedy wybieramy trzeci zjazd, a zaczęliśmy mijać  drugi? Ułatwi nam to wszystkim życie, a przy okazji upłynni ruch.Wybiera taki jeden z drugą ulicę w którą chce wjechać, ale światła nie użyje, a jak użyje to w momencie kiedy oś auta jest już jednym kołem poza rondem, a ty czekaj Panie, aż miłościwy współtowarzysz zechcę ci mignać.

 

Czy rondo na skrzyżowaniu Zawadzkiej – Orzeszkowej pomoże? Być może tak, a być może nie. Patrząc na umiejetności dużej części kierowców jedno jest pewne że rondo na chwilę obecną rondo spowoduje zator taki jaki mamy w godzinach szczytu na Nowowowiejskiej, czy też na rondzie Olimpijczyków.   Mam wrażenie że niektórzy marzyli by o bezkolizyjnych skrzyżowaniach, najlepiej z sygnalizacją świetlną, w której głównym wyznacznikiem jazdy są tzw. światła kierunkowe bezkolizyjne. Tak się niestety nie da. Problemem tego skrzyżowania nie jest jego trudność, a nadmierna prędkość, szczególnie tych kierowców, którzy zjeżdżają pobliskiej trasy. Panowie i Panie noga z gazu, a będzie bezpieczniej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

EOP 06.10.2017 06:48
Nie ma sensu .... tomaszowianie to idioci za kierownicą

man 05.10.2017 20:06
Będzie takie rondo jak w Piotrkowie na Wolborskiej na obwodnicy.Znajac życie ci na teraźniejszej głównej będą mieli w czterech literach rondo i nawet nie będą hamować przed nim.

RC 05.10.2017 09:03
Jakby miasto wykupiło trzy domy na rogu E.Orzeszkowej i Zawadzkiej od strony osiedla i je zburzyło to widoczność była by idealna i bez potrzeby budowania ronda i doprowadzić dwa pasy do ronda przy Legionów i Szerokiej.Tak miało to wyglądać ale plany szlak trafił.

tm 04.10.2017 23:01
Wydaje mi się, że na Tomaszowskich rondach, to jednak nie prędkość jest największym problemem, a późne sygnalizowanie zamiaru zjazdu z ronda (o czym wspomina autor) oraz opóźnianie wjazdu na takie skrzyżowanie (dosyć często jest tak, że kierowca czeka aż drugi pojazd zjedzie z ronda, mimo że ten znajduje się po przeciwległej stronie). Prędkość jest problemem na skrzyżowaniach, które "udają" ronda, czyli na przykład takich gdzie ktoś zdecydował się na środku zwykłego skrzyżowania umieścić wybrzuszenie o średnicy metra tak, że osoby jadące na wprost w ogóle nie muszą obracać kierownicą, co sprzyja większym prędkościom. Takich "wynalazków" jest dość dużo w Łodzi. Ponadto, w mojej opinii, płynność ruchu zaburzają też małe ronda (jak to przy Nowowiejskiej). Po pierwsze, dlatego że nawet gdy ktoś włączy prawy kierunkowskaz na wysokości mijanego zjazdu, to ze względu na ustawienie samochodu, drugi kierowca i tak zobaczy (albo i nie) ten sygnał właściwie dopiero wtedy, gdy pierwszy kierowca będzie przy samym zjeździe ze skrzyżowania. A po drugie, dlatego że mogą powstawać niejednoznaczne sytuacje, gdy przy dwóch sąsiednich wjazdach na rondo w tym samym momencie znajdą się samochody. Na dużym rondzie nie ma problemu, ponieważ każdy z nich może od razu wjechać, ponieważ będzie dzieliła ich wystarczająco duża odległość. Dlatego jestem zdania, że zanim na jakimś skrzyżowaniu ma zostać wprowadzony ruch okrężny, to osoby odpowiedzialne za taką inwestycję powinny najpierw zastanowić się, czy jest wystarczająco dużo miejsca i funduszy, aby zbudować prawdziwe, sprzyjające płynnej jeździe rondo. PS Czy w polskim prawie nie ma jakiegoś wymogu przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa danego rozwiązania drogowego zanim zostanie ono zrealizowane? Jeszcze na etapie projektowania nikt nie zauważył, że skrzyżowanie przy ul. Orzeszkowej będzie niebezpieczne?

Mieszkaniec 04.10.2017 18:05
Rondo jest tu potrzebne, poniewaz tam jest slaba widocznosc. Korki byly jak trwaly objazdy w Tomaszowie. Teraz zatory robia sie tylko w godzinach szczytu jak kazdy musi sie zatrzymac i dobrze rozejrzec, bo nagle wyskakuja auta z predkoscia 70-80 km/h z trasy - zamiast 40 jak nakazuja znaki.

Kierowca Bombowca 04.10.2017 23:02
Nie ma tam słabej widoczności i rondo nie jest potrzebne. Wystarczy fotoradar, gdyż tak jak wspomniałeś ci jadący Orzeszkową w jedną czy drugą stroną pędzie po 60 - 80 na godzinę zamiast 40

maniek 04.10.2017 15:19
Ronda powodują zatory? Chyba piszący nie ma pojęcia o czym pisze. Korki w godzinach szczytu są wszędzie czy to na skrzyżowaniach ze światłami - szczególnie jeśli dużo samochodów skręca w lewo, czy nawet na zjazdach i wjazdach na autostrady i drogi ekspresowe. Rondo Olimpijczyków ze światłami zamiast ronda to dopiero byłyby korki.

Kierowca Bombowca 04.10.2017 22:54
Ronda nie powodują zatorów, zator powoduje brak umiejetności poruszania się po rondzie czyli złe używanie światła kierunkowskazu (za późno, albo wcale). Wystarczy spojrzeć na Nowowiejską. Na rondzie olimpijczyków jest podobnie, a dlaczego? Bo ksieżniczka, z księciem nie umieją się światłem posługiwać, a kierowcy musząc czekac, aby się upewnić w którą drogę skręca ksieżniczka, czy książę

Gość 04.10.2017 08:18
Skoro prędkość w głównej mierze przyczynia sie do określenia tego skrzyżowania jako niebezpieczne to może pomoglby tam prog zwalniajacy taki jaki obecnie znajduje sie na ulicy Św. Antoniego?

04.10.2017 08:33
Raczej widoczność. Próg to nie jest dobre rozwiązanie ze względu na duży ruch ciężkich samochodów w tym miejscu. Poza tym, należałoby go zlokalizowac na jednopasmowej części ul. Orzeszkowej, a jeśli już można mówić o nadmiernej prędkości, to raczj po drugiej stronie skrzyżowania

Gość 04.10.2017 10:16
Próg byłby tak jak na Antoniego na calym skrzyżowaniu.

Kierowca Bombowca 04.10.2017 23:00
Ale gdzie ty masz tam złą widoczność? Ci jadący Orzeszkową w stronę trasy mają rozwidlenie na trzy pasy do skrętu w prawo, w lewo i na wprost. Ci co skręcają z Zawadzkiej w stronę centrum wcale nie mają słabej widoczności. Po prostu kierowcy jadący drogą z pierwszeństwem jadą zbyt szybko. Tam wystarczy ograniczenie do 30-40km/h i fotoradar. Nie ma sensu budowania ronda.

04.10.2017 07:56
To, o czym piszesz, jest raczej poprawianiem płynności ruchu. My składając wniosek o budowę ronda Orzeszkowej - Zawadzka, mamy na uwadze poprawę bezpieczeństwa. Nie ma tu specjalnie korków. Zagrożenie w tym miejscu ma związek z ograniczoną widocznością i złym wyprofilowaniem ulic.

Amator 04.10.2017 07:39
Artykuł śmieszny, jak większość autora. Kultura jazdy na rondach w Tomaszowie, gdzie wszystkie z nich są z pojedynczym pasem. To jak tu mamy mówić o kulturze jazdy?

toja 04.10.2017 00:53
widać że masz zbyt dużo czasu bo bzdury piszesz ci starsi kierowcy byli dobrze uczeni między innymi poruszania się na rondach (skrzyżowaniach o ruchu okrężnym) To teraz instruktorzy wpajali jakieś bzdurne przepisy włączania kierunkowskazu w lewo gdzie wprowadza w błąd innych kierowców a może ty też byłeś tak wyuczony i myślisz że jesteś magistrem ruchu drogowego

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama