Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:47
Reklama
Reklama

Nie z nami, czyli przeciw nam?

Ostatni mój felieton przed ciszą przedwyborczą. Szczerze mówiąc miałem już spuścić zasłonę milczenia na żenujący a często rynsztokowy poziom "ludożerki" kampanijnej. Obserwując co się dzieje, dziwię się, że ktokolwiek w ogóle chce w tym cyrku brać udział. Do stukania zachęcił mnie ultrademokratyczny Facebook, który ni z tego ni z owego mój wpis usunął. Jeśli ktoś miał wątpliwości, co do tego, że jakieś "szemrane postacie" manipulują opinią publiczną, to chciałbym go ich pozbawić. No więc o co chodzi? O kolejny mój wpis zniechęcający do uczestnictwa w 2. turze tzw. wyborów prezydenckich.

Z zażenowaniem czytam komentarze mowiące o tym, że musimy pójść do wyborów, bo inaczej wygra je Andrzej Duda. Spotkaliście się z taka presją wywieraną przez Waszych znajomych? Ja spotykam się niemal co chwilę. Jeśli takie uwagi, ktoś pod Waszym adresem kieruje, to w mojej ocenie powinniście pożegnać go z grona własnych znajomych. Dlaczego? Otóż dlatego, że osoba taka Was nie szanuje. Zdziwieni? A niby dlaczego macie się dziwić? Jeśli ktoś odmawia Wam prawa do posiadania własnych poglądów, to nie jest Waszym przyjacielem. Jeśli próbuje Wam narzucać siłą własne, to sami sobie dojdziecie do tego, czy chcecie mieć kogoś takiego obok siebie. 

Co chwilę słyszymy wypowiadane lub czytamy pisane wielkimi literami słowa: DEMOKRACJA, KONSTYTUCJA, WOLNOŚĆ. A zdrugiej strony: reżim, dyktatura, zniewolenie. Hola, hola... ktoś, kto narzuca Wam siłą własne opinie, naraża Was na ostracyzm, robi z was ofiarę hejterskich ataków, jest reprezentantem demokracji, czy demagogicznego reżimu. Skąd pewność, że jeśli pójdziejsz jednak zagłosować, to mniejszym złem nie będzie dla ciebie Andrzej Duda?

Obyś tylko się nie przyznał, bo... albo jedni albo drudzy zmieszają cię z błotem, bo przecież sami nie lubią niczego tak bardzo, jak taplania w śmierdzącym bajorze. No więc, jak to jest? Czy Wasi ale i moi niektórzy znajomi nie traktują nas jak głupców? A może jedynie dokonują projekcji własnych emocji i osądów. "Skoro ja myślę tak, to znaczy, że i ty tak powinieneś, bo jak nie to jesteś głupcem, bo przecież ja sam być nim nie mogę". Czy to nie są jaja? 

To, co w ostatnich dwóch tygodniach się dzieje nie ma nic wspólnego z prawdziwą debatą. Kandydaci obiecują "cuda niewidy". To już nie są gruszki na wierzbie, ale ananasy w ogródku. Oszołomione kampanijną gorączką tłumy klaszczą. Od czasu do czasu zaciskając dlonie w pięści aż nabierają one bladego lub czerwonego koloru. Nikt się nie zastanawia nad realną mocą sprawczą Prezydenta RP. Koledzy Rafała Trzaskowskiego jakiś czas temu odmawiali Lechowi Kaczyńskiemu prawa do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Dzisiaj ma nas reprezentować on sam? 

Jedni dziennikarza straszą Trzaskowskim, inni Dudą. A tłum wkoło tańczy tangiem opętany. Tyle, że to nie tango a taniec chocholi. Ludzie komentują tematy, na których kompletnie się nie znają. Wystarczy przejrzeć społecznościówki, by zauważyć, że mówią już nie tylko językiem TVN lub TVP ale używają sprzedawanych przez nie haseł w sposób całkowicie bezpośredni. Poza hasłem niczego więcej nie pojmują. Psychologię tłumu opisywał Le Bon i wciąż mechanizmy są te same. 

Sztabowcy PO pokazują w internecie zniszczone banery swojego kandydata. Z drugiej strony na reklamie naszego najemcy powieszono baner Andrzeja Dudy, więc okna jego firmy ktoś ostrzelał z wiatrówki. W pierwszym przypadku to wandalizm, w drugim bandytyzm. 

Nadal ktoś chce mi mówić, że mam wybierać mniejsze zło? Co z tego, że kandydat fajny, jak otacza się bandziorami strzelającymi w cudze okna. Drugiemu z kolei zwolennicy "pomagają" niszcząc cudzą własność. 

Co ciekawe, ludzie którzy z jednej strony biorą w obronę środowiska osób LGBT z drugiej odmawiają innym ich podstawowych praw. 

Często dla zohydzenia któregoś z kandydatów pokazywane są filmiki z "występami" jego zwolenników. Za każdym razem ktoś chwali a ktoś się oburza. Często strony chwaląco - krytykujące się zmieniają miejscami. O ile można zrozumieć napuszczonych na siebie nawzajem biednych ludzi, to czym różnią się przesiąknięci nienawiścią polityczni działacze? Jakością ubrań? 

Pamiętajcie, to nie Wy jesteście winni, że wygra Duda albo Trzaskowski. Odpowiedzialność za swoją klęskę lub sukces ponoszą oni sami oraz ich otoczenie. To, że większość ludzi chce glosować na Dudę, to odpowiedzialność działalaczy PO, którzy przez lata rządów byli tak daleko od wyborców ,jak tylko mogli. Tomaszów jest tego idealnym przykładem. Jeśli ktoś jest w stanie wskazać jakiś sukces lokaalny to życzę powodzenia. Wieloletnia gonitwa w poszukiwaniu własnego ogona, załatwianie osobistych interesów i dalej nic.... pustka. Efektem był wynik wyborczy. W drugą stronę działa to tak samo. 

Tak się składa, że obserwuje kilka zamknietych grup dla członków kilku partii. Sami mi zaproszenia wysłali. Wszystkie zawierają podobne treści. Nienawiść leje się strumieniem. No i ludzie Ci chcą, abyśmy razem z nimi w tym procederze uczestniczyli. Przecież to jakiś obłęd. Zresztą zachowania partyjnych działaczy właśnie obłęd przypominają. 

Nie ma nic złego w tym, że nie dajesz zaszczepiać się nienawiścią i oddasz głos nieważny. Masz prawo do wyrażenia swojego sprzeciwu także w takiej formie. 

I na koniec jeszcze jedna ważna uwaga. Nie ma tu przypadku. Jest cynicznie skalkulowany interes. Nie tylko partyjny ale i osobisty. Przypomina się Starożytny Rzym i walki gladiatorów. Ryczący, bezmyślny tłum, domagający się śmierci jednego z zapaśników. Tyle, że my nie musimy kierować kciuka ani w górę ani w dół. Możemy w igrzyskach po prostu nie uczestniczyć. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m&m 13.07.2020 12:18
Najgorsze i uwłaczające jest to, że ludzie nie czytają, nie korzystają z niezależnych źródeł informacji tylko chłoną prostacką propagandową papkę. Wystarczy dobra wrzutka i prostackie hasełko zamiast programu i wyliczeń. Dotyczy to obu stron.W drugiej turze zagłosowałem na Dudę, ale z wielką niechęcią. Wiadomości nie oglądam od dawna, bo się nie da i obraża to moją inteligencję. Wkurza mnie karuzela obietnic i datków na wakacje itp. Z rozrzewnieniem wspominam połajanki Wałęsy z Kwaśniewskim, bo obaj mieli jaja, żeby się spotkać i napierdzielać przed kamerami. Ale moje głosowanie było tylko przeciwko platformie, bo choć wiele rzeczy mi się nie podoba w pisie, to chociaż wiem na co mogę liczyć a na co nie. A w przypadku platformy, to stali się partią bez idei, bez programu. Jedyne, co ich napędza to sondaże, które zmieniają się co chwilę i tak co chwilę zmienia się program po. Nie ma w nich żadnej refleksji. Żadnej próby zaproponowania rozwiązań gospodarczych. Wielka pustka i wspomnienia o tym jak pozwalali drenować nasz kraj i niszczyli nasz wizerunek robiąc z nas za granicą jakiś taliban i dając argumenty naszym "partnerom". Z zadziwieniem słuchałem bredzeń etatowych pracowników, czy też budżetowych, którzy mówili, że nie zagłosują na Dudę, bo łamie konstytucję. Gdyby ludzie patrzyli, co kto im dał i co rzeczywiście osobiście mają z tego socjalu, to co ich obchodzi obrona dziadowskich sądów, które nie działają w ich interesie ( i w ogóle działają b źle), i które powinno się rozpieprzyć w ***. Ale hasło jest rzucone i wszyscy obrońcami konstytucji, z której nic nie rozumieją. Jako przedsiębiorca poszedłem głosować na Bosaka, bo choć w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam ,to szanuję jego odwagę i jasne przekonania, których potrafi skutecznie bronić w rozmowach, gdzie jest nawet kilku na niego i chuzia na józia. To jest gość, którego bym wysłał na negocjacje w swoim imieniu. W przeciwieństwie do wynalazku Chołowni, który płakał na żywo nad konstytucją. Toż to kpina z ludzi. Prezydent to stanowisko dla ludzi odpornych psychicznie a nie dla baby chlipiącej publicznie do laptopa. Ale ludzie tego nie rozumieją i taki wynalazek ma trzecie miejsce. Buhahha. Poza tym po prostu do głoszonych przez siebie poglądów Bosak dołączył liberalno gospodarcze, które są po prostu często zdroworozsądkowe i logiczne. Ale ludzie kochają bigbradera i jawne robienie z siebie idiotów podczas pseudo debat, które są staranniej reżyserowane niż odcinki klanu. Niestety wybór naszych rodaków nie opiera się na argumentach. Rzeczywiście strach się czasem odezwać w towarzystwie, że np wole pis od po. Od razu łatka przylepiona i to od ludzi, którzy w życiu żadnej książki nie przeczytali, ale czują się dobrze w jednej grupie z rzekomo tymi mądrzejszymi, bogatymi w wielkich miast. Żenada. Gdy rozmawiam z kimś o polityce, to prawie nigdy nie mam żadnych argumentów na wrzutki pod adresem pisu, jeżeli mam do czynienia z ich przeciwnikiem. I nawet się z nimi zgadzam. Ale nikt już nie doczeka do drugiej części mojego poglądu, że to głupota potępiać pis i od razu się stawiać w szeregach zwolenników tej drugiej bandy, która nie jest lepsza, a nawet często gorsza. A u nas, jak nie z pis, to musi być po i na odwrót. Ludzie myślcie. Na drugą część wyborów miałem nie iść, bo mam dosyć obu tych stron, ale jak zobaczyłem nitrasa w tv, to...sami rozumicie.

T.m 13.07.2020 11:58
Juz to rozszyfrowalem ***** ***tylko pis:)martwi mnie tylko ze polowa wygadanych skrajnych bosakow zaglosowala na trzaska.

Do T.m 13.07.2020 18:45
Nie na Trzaska tylko przeciw Dudzie

T.m 19.07.2020 14:00
Nie przeciwko Dudzie tylko przeciwko Polsce !Zaglosowali za lgbt imigrantami itp.

WuPe 13.07.2020 10:50
Absurdem jest namawiać ludzi, którzy nigdy w życiu nie interesowali się polityką do uczestnictwa w tej imprezie. To wyrachowany cynizm. Znam osoby które miesiąc temu chętnie zagłosowałby na Dudę bo ,,jak do tej pory to najlepszy prezydent" i ,,dobrze prezentuje się w TV", ale gdy dowiedziały się, że istnieje coś takiego jak ZUS, podatek VAT i że PiS podniósł ceny na ośmiorniczki zdanie zmieniły stając się radykalnymi piewcami pana Rafała;-) Oczywiście mają wyższe wykształcenie;-)

MS 13.07.2020 11:24
Brawo Wojtek, dokładnie o tym pisałem przez kilka dni

tomaszowianin robot 13.07.2020 21:00
wojtek to kolejna zdobycz p. mariuszku?

Tak to widzę... 12.07.2020 22:02
Panie Strzępek jak się nie pójdzie na wybory to się daje pozwolenie na dalsze wyzywanie człowieka od dziadów,złodziei,hołoty, gorszego sortu,mord zakłamanych i innych wyzwisk ze strony PiS. Jak Pan lubisz być upokarzany przez takich wyznawców Kaczyńskiego to super. Rozumiem ,że jesteś Pan tubą Pana Witko i trzeba coś fajnie napisać o władzy i jego przyjacielu. Nie pójście na wybory to oddanie walkowerem władzy PiS i ich dyktaturze. Ostatnio co napiszę post o PiS albo bardzo operatywnym Prezesie z miasta, w tych Pana newsach jest usuwany, tak działacie. Trzeba mieć swój honor .

Whisky dla aniołów 13.07.2020 00:33
Nerwy. Tymczasem PiSowska telewizja nadaje na dwójce film Kena Loacha - obok Mike Leigh najlepszego (a przynajmniej najlepiej znanego na swiecie), rezysera kina spolecznego.

m&m 13.07.2020 12:20
Jako mieszkaniec Tomaszowa akurat powinieneś pędzić i głosować na pis. Zobacz jak miasto wygląda i ile jeszcze możemy zyskać na tym, że Witko, to koleś prezydenta. Ale do tego trzeba chłodnej kalkulacji a nie pieprzenia o honorze i dyktaturze. Wiesz jaką miał kiedyś w po ksywkę schetyna? Uważasz, że oni nie są dyktatorami?

tomaszowianin 16.07.2020 17:44
Kto tu pieprzy? Wiesz, jaką powinieneś mieć ksywkę. Domyśl się.

m&m 21.07.2020 16:05
Proponuję "Ostoja obiektywności".

tomaszowianin 15.07.2020 22:12
W ogóle to każdy człowiek publiczny powinien mieć swój honor i poczucie obiektywizmu i powinien rozdawać wozy strażackie tam, gdzie są potrzebne, a nie tam gdzie czekać na pożar. To taka drobna przenośnia.

Król 12.07.2020 09:21
***** ** Na wybory trzeba iść!

lopez 11.07.2020 16:57
A Pan to chyba zmienil front? Ciekawe czemu się tak odwidziało :) swoją drogą namawianie do nieglosowania to postawa arcy nieobywatelska.

Ajdejano 11.07.2020 00:07
Już dzisiaj wypier... Pan mój wpis z tego tematu. Teraz, tak z czystej ciekawości pytam: w tytule materiału powyżej: kto to są "my", a kto to są "ci przeciw nam"" ??? Ciężka sprawa ....

80 lat temu w lesie Brzask Niemcy rozstrzelali ok. 760 Polaków 10.07.2020 23:57
Polacy pozbawieni „warstwy przywódczej” mieli stać się masą sprowadzoną do poziomu społeczeństwa bezkulturowego i przeznaczonego do pracy pod niemieckim kierownictwem. Do warstwy przywódczej zostali zaliczeni członkowie organizacji politycznych i społecznych, które w ocenie Niemców uzyskały status „nadzwyczaj niebezpiecznych”. Za element przywódczy uznano również nauczycieli i duchownych katolickich. Wśród grup ludności przeznaczonej do aresztowania znaleźli się ponadto lekarze, inżynierowie, prawnicy, oficerowie w stanie spoczynku, urzędnicy, posiadacze ziemscy i KUPCY. Wpisz w Google: 80 lat od masowego mordu pod Skarżyskiem

Chcę iść! Bardzo! 10.07.2020 23:19
Jak to tam z tą ciszą wyborczą jest? Teraz od północy czy jutro od północy? Na wszelki wypadek już zapytam: Chamek Nitras w Kancelarii Prezydenta RP? Czy tak jak teraz chłopak z Tomaszowa? Idę na wybory! Nawet zostawiam dowód w mieszkaniu do czasu głosowania bym przypadkiem nie zgubił. Bardzo chcę iść! W pierwszej turze byłem siódmy, mimo, że przyszedłem dziesięć minut przed otwarciem lokalu.

Wyborca 16.07.2020 19:58
Jaki chłopak z Tomaszowa? Z Wielkopolski. Taki z Tomaszowa jak Witko...

AK-47 10.07.2020 23:09
Kto dał początek Platformie Obywatelskiej? Donald Tusk, Maciej Płażyński czy Andrzej Olechowski? Żaden z nich. Pomysł utworzenia nowej partii rzucił generał Gromosław Czempiński, oficer wywiadu PRL, a potem szef UOP. Przekonał do niego polityków...zgadnijcie kogo? I jeszcze jedno. Tak na wszelki wypadek idźcie w niedzielę do komisji wyborczych i sprawdźcie czy aby napewno wasze głosy przeszły z I tury na Andrzeja Dudę!...To tak na koniec....

Tm 12.07.2020 09:20
A finansowali Niemcy...

romek 10.07.2020 23:08
Najlepsze jest to, że tą zaciekłą walkę prowadzą dwie partie, których członkowie kiedyś jako AWS tworzyli rząd, a potem jeszcze były o krok od zawiązania koalicji - już jako PO-PiS w 2005 r.

? 11.07.2020 01:29
Mozna tu pod tym tematem jeszcze pisac dzis czy juz nie mozna?

Obywatel 10.07.2020 22:49
Panie Mariuszu ma Pan prawo nie głosować, ale po co namawiać innych. Dobrze Pan wie co może Nasz Prezydent (nie ważne Który). Dla czytających jeśli chodzi o ustawy sejmowe, prócz weta i inicjatywy ustawodawczej (musi być poparcie sejmu) to z najważniejszych obowiązków Prezydenta RP to reprezentowanie Kraju, zwierzchnictwo Sił zbrojnych etc (dla zainteresowanych można sprawdzić). Więc ludzie którzy boją się że zabierze się profity (500+, 13 emerytura) nie mają pojęcia po co idą głosować.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama