Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 23:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Polska wersja dobrobytu

Czy Państwo zauważyliście, że siła nabywcza złotówki spada, a za tą samą kwotę możemy kupić coraz mniej produktów niż trzy – cztery lata temu?

Gdy płacę za zakupy, przypominam sobie konwencje wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie z 2019 roku., na której  Prezes Jarosław Kaczyński, mówił o budowie polskiej wersji państwa dobrobytu. Na określenie dobrobytu mamy już słowo i wiemy co ono oznacza, ale wychodzi na to, że Polska wersja  musi różnić się czymś od zwykłego dobrobytu. Powoli zaczynam rozumieć, że jest to twór językowy bliski „sprawiedliwości społecznej”, która tym różni się od zwykłej sprawiedliwości,  czym krzesło od krzesła elektrycznego lub noc poślubna od gwałtu zbiorowego. Po nici do kłębka udało się rozszyfrować „Polską wersję dobrobytu” i zaczynam rozumieć, czemu stajemy się coraz biedniejsi.

Filozof liberalizmu Alexis de Tocqueville napisał w XIX wieku: „Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze”. Jest to oczywista wada systemu demokratycznego, którą Prawo i Sprawiedliwość doskonale rozumie i postanowiło cynicznie wykorzystać wdrażając szereg programów socjalnych. Rząd rozdaje pieniądze w formie programów takich jak:  500+, wyprawka dla dzieci (300+), Mama 4+, 13 emerytura, program bezpłatnych leków dla seniorów i podniesienie pensji minimalnej.

Jak podaje Forum Obywatelskiego Rozwoju - Flagowy program obozu rządzącego; 500+ w roku 2019 kosztował każdego obywatela 814 zł. Polityka rozdawnicza kosztuje, a władza ma tylko trzy opcje skąd pozyskać fundusze. Pragnę przypomnieć, że państwo nie ma własnych pieniędzy więc musi: powiększać dziurę budżetową, podnosić podatki lub drukować pieniądze.

Po pięciu latach, tego eksperymentu mamy 34 podwyżki podatków i opłat wprowadzonych przez PiS i Prezydenta Andrzeja Dudę. Ponadto, inflację na wysokości 4,1 proc., która jest największą inflacją w Europie, jednocześnie największą od 19 lat w Polsce. Ceny w czerwcu w stosunku do czerwca ubiegłego roku wzrosły o 3,3%. Dzięki temu krajowa gospodarka dogorywa w konwulsjach, a obywatele są coraz biedniejsi.

Momentami, aż trudno nadążyć za tą Polską wersją dobrobytu, która odnotowuje sukces za sukcesem. Mam nadzieje, że Państwo wiecie, iż od pierwszego lipca wdrażany jest nowy podatek od serwisów VoD. Oznacza to, że ceny abonamentów serwisów takich jak Netflix, Ipla itp. wzrosną. Natomiast w ostatni piątek, Pan Prezydent podpisał „bon turystyczny”  - kolejny program socjalny, który obciąży Nasz państwowy budżet.

Program ten, nasuwa mi wyraźne skojarzenia z czasami słusznie minionymi, tzw. komuny. Obóz władzy nie buduje socjalizmu, lecz po prostu rekonstruuje komunę, za cel obierając przywrócenie powszechnych "wczasów pod gruszą". Wtedy również mieliśmy Polską wersję dobrobytu, różniącą się od zwykłego dobrobytu francuzów i amerykanów, ale są jednak plusy tej całej sytuacji. O tamtych czasach, człowiek słyszał jedynie opowieści i czytał książki, jednak jeszcze kilka „sukcesów” i będę mógł skonfrontować opowieści z rzeczywistością i poczuć idylliczny smak bogactwa.

***

Nieco na inny temat. Wybuchła ostatnio fala hejtu związana z wprowadzeniem do szkół średnich przedmiotu "Język łaciński i kultura antyczna". Pragnę zauważyć, że łacina będzie jednym z czterech przedmiotów do wyboru, obok filozofii, plastyki i muzyki. O tym, jaki przedmiot będzie nauczany w danej placówce zadecyduje jej dyrektor. Z własnego doświadczenia wiem, że przedmiot "do wyboru" jest kompletną fikcją i marnowaniem czasu ucznia. Najczęściej nauczyciele mają zerowe kompetencje do uczenia tych przedmiotów i nawet nie podejmują próby przekazania wiedzy. W praktyce jest to "lekcja wolna", a szkoda, bo na papierze przedmiot wydaje się być interesujący. Gdyby teoria pokrywała się z praktyką, to uważam wprowadzenie przedmiotu niżej opisanego na ocenę "bardzo dobrą".


 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej:

"Rolą przedmiotu język łaciński i kultura antyczna realizowanego w zakresie podstawowym jest wyposażenie uczniów w umiejętność czytania pod kierunkiem nauczyciela prostych tekstów łacińskich. Celem zajęć nie jest przekazywanie uczniom wiedzy deklaratywnej o języku i jego strukturze gramatycznej, ale kształcenie przede wszystkim umiejętności oraz pokazanie uczniom oddziaływania języka łacińskiego oraz kultury grecko-rzymskiego antyku na języki i kulturę europejską wieków późniejszych. Podstawa programowa ma dać nauczycielom szansę wykształcenia wśród uczniów przekonania z jednej strony o doniosłości, z drugiej – o atrakcyjności tych humanistycznych zagadnień."


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Belfer 21.07.2020 22:35
Ciekawe jak będzie z dostępnością kadry pedagogicznej po filologii klasycznej na cito. Życzę powodzenia wszystkim dyrektorom. Chciałam zauważyć, że nawet jeśli znajdą się chętni absolwenci tego kierunku to organizację roku składa się w okolicach kwietnia, w której się planuje również środki na pensje tych nauczycieli. Więc raczej wybór łaciny i kultury antycznej będzie fikcją głównie z tego powodu. Może za rok, jak Ci nauczyciele, którym brakuje godzin do etatu szturmem pójdą na kolejną na prędce zorganizowaną podyplomówkę. Tylko czy będą w tej dziedzinie ekspertami, szczerze wątpię...

WuPe 21.07.2020 22:04
Tekst jest tendencyjny, miejscami cyniczny i pozbawiony faktów, czerpiący z mitów i baśni dla uzyskania poklasku ludzi których łatwiej zjednać krytykując innych. PiS zbytnio nie odbiega od swych poprzedników w tworzeniu podatków, proszę podać dane ile podwyżek podpisał sam Komorowski (aha, jak długo był prezydentem?) i ile wtedy wynosiła minimalna i średnia pensja. Proszę podać skąd wynika tegoroczny wykres inflacji, na co te 800 zł z groszami za 500+ zostałoby wyprowadzone .. yyy... wydane za czasów PO, suche dane ile PiS dodrukował pieniędzy, jak to się dzieje że w przysłowiowej biedronce nie da się zrobić zakupów bo tłok i proszę podać przykład państwa w którym rośnie pensja i za tę samą kwotę można kupić tyle samo co 3-4 lata temu, wzrost cen o 3,3,% czego dotyczy i jaki wpływ na niego miał covid? Dziękuję z góry.

zejk 21.07.2020 12:34
Panie Adrianie, niby przypadkiem, a jednak dosyć akuratnie połączył Pan dwa tematy - makroekonomię i edukację. Do tego się właśnie to wszystko sprowadza, czyli do braku edukacji ekonomicznej. To całe utyskiwanie na ludzi, którym władza jedną ręką wyciąga z kieszeni stówę, aby drugą dać pisiont, a oni w podzięce wrzucają odpowiednie karty do urny. To jest właśnie edukacja jest sednem. Żeby ludzie wiedzieli skąd i po co są pieniądze w gospodarce, żeby poznali podstawowe prawa ekonomii. Niestety to pokolenie, które tak ochoczo wybiera nam aktualne władze, bo przecież oni dają, nie mnie, ale wnuczce czy synowi, pokolenie ludzi w dużej części w wieku emerytalnym jest z tego punktu stracone - oni już się tego nie nauczą. Z resztą ludzie w tym wieku mając do wyboru bezpieczeństwo i rozwój zawsze zachowawczo wybiorą bezpieczeństwo. Przytaczając dr Wójcikowskiego wolą nocniki zamiast nowej politechniki. Nie rozumiem więc skąd u Pana aprobata do tego nowego przedmiotu szkolnego - michałka, którego nauka wnosi całkowite NIC do umysłu młodego człowieka. Czym jest nauka czytania ze zrozumieniem prostych tekstów po łacinie? Czy nie można po prostu wrzucić tego w tłumacza google? Z resztą jakie aktualne teksty powstają po łacinie? To głównie sentencje i maksymy oklepane już w potocznej mowie. Kolejna sprawa, to jak można się nauczyć podstaw języka w 30 godzin lekcyjnych w grupie 20-30 osób, przy okazji wplatania w tę naukę elementów historii (dublowanie z programem tego przedmiotu) i kulturoznawstwa? Przecież to będzie kolejny przedmiot do zadawania słówek do domu, albo lekcja wolna z zaliczeniem na referat (sklejkę kilku artykułów z wiki). Ta propozycja jest całkowicie niepoważna, prowadzi do jeszcze większego obciążenia młodzieży wiedzą bezużyteczną lub taką, której nie używając, zapomną po wakacjach. Tego typu przedmioty w formie rozszerzonej mogą być przydatne w klasach humanistycznych, dla całej reszty - zawracanie tyłka. Tutaj łączy się kolejna cegiełka, czyli promowanie nauk humanistycznych przez obóz "dobrej zmiany". Ma to w mojej ocenie kilka funkcji udatnych dla tegoż: 1. Udawanie, że czegoś młodzież się uczy. 2. Niskie koszty wprowadzenia - nie trzeba do nauczania tych przedmiotów żadnej infrastruktury oprócz ławek i tablicy. 3. Hodowanie kolejnych pokoleń polaków - ekonomicznych analfabetów. Program szkolny jest przeładowany wiedzą, z której młodzież jest się w stanie rozliczyć jedynie metodą ZZZ. Brakuje godzin na przedmioty ścisłe, które uczą konkretnych umiejętności: liczenia, analizowania, wyciągania wniosków. Podsumowując, w mojej opinii, na wieść o wprowadzeniu dodatkowej godziny zajęć, powinien Pan postulować, żeby to była godzina matematyki, fizyki, ekonomii czy przedsiębiorczości. Wtedy w perspektywie kilku-kilkunastu lat będziemy mieli więcej świadomych obywateli, zajmujących się tym co tu i teraz, ufających, że przyszłość należy i zależy od nich. Młodych ludzi umiejących liczyć, wiedzących, że pieniądze biorą się z pracy, a nie od rządu.

question 21.07.2020 09:27
Większość to widzi, jednak w dalszym ciągu będą głosowali za "cośtam+".Tyle, że "cośtam+" powoduje wzrost ceny brutto dóbr, na które, tych co nie mają "cośtam+", zwyczajnie już stać.

Olek 21.07.2020 08:29
Nie będzie dobrobytu jeśli prywaciarz wykręca kilka do kilkanaście procent zysku z danego procesu a Państwo mu zabiera 23% VAT z automatu - czy proces jest zyskowny czy stratny. Państwo w końcu padnie jak koń pod Morskim Okiem ;)

Mariusz 20.07.2020 22:57
Całkowicie się zgadzam... takich ludzi potrzebujemy w Tomaszowie Pozdrawiam i trzymam kciuki

Adrian Sęk 21.07.2020 11:37
Dziękuję za pozytywny odbiór. Nie poddajemy się, działamy i walczymy dla prawdy i naszej przyszłości! Serdecznie pozdrawiam.

Ajdejano 24.07.2020 13:45
Od jak dawna walczycie "...dla prawdy i naszej przyszłości" i ilu was jest - BOJOWNIKÓW -co ?!?! "Cóś" słabo walczycie o tę prawdę i waszą przyszłość. Cienko widzę te waszą walkę. Wielkich tłumów ą nie porywacie!!! Nie wystarczy włożyć krawacik na "gumkie", wyjść na podium ze skrzynek i przemawiać do około 7-12 osób. Wyjaśniam: taka ilość osób - to nie są tłumy. Nie poddawajcie się - towarzyszu Sęk!!! Za 25 lat wasz tłum, towarzyszu Sęk, będzie liczył już co najmniej13 osób.

Ajdejano 24.07.2020 13:48
Cytat: "...takich ludzi potrzebujemy..." . Potrzebujemy - to znaczy, kto potrzebuje ?!?! My - Naród czy wy - szumiwody ?!?!

tomaszowianin 20.07.2020 21:19
Panie Sęk. Ja to też mam problem z tym, że nigdy przez ponad 60 lat za żadnych naszych rządów nie nadążałem za tym naszym Polski dobrobytem. Ale podobno prawie tylko w prawie prześcignęliśmy (nie tylko dogoniliśmy) Evropę i teraz ta Evropa ma kłopoty. I po co nam to było?

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama