Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Starosta Węgrzynowski lekką ręką wydaje 40 tysięcy miesięcznie na prawników

40 tysięcy złotych miesięcznie Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim wydaje na... prawników. Czyli ok. pół miliona rocznie. Trudno to nazwać inaczej niż skandalem. Jest ich w sumie dziewięciu. Szokujące? Zdecydowanie tak, tym bardziej, że nie obsługują one równocześnie jednostek. Co gorsza, jakość obsługi znajduje się na katastrofalnie niskim poziomie. Niektórych z prawników trudno jest w ogóle w Urzędzie spotkać. Nie są też tajemnicą związki z posłami PiS z naszego okręgu wyborczego. Za co Ci wszyscy ludzie biorą swoje uposażenia? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania zajmie zapewne.... kolejne miesiące.

Już blisko rok temu radni radni powiatu tomaszowskiego, w tym ja sam, próbowaliśmy dowiedzieć się ilu Starostwo zatrudnia prawników. Docierały do nas informacje o dziwnych liczbach i "cichociemnych" przemykających raz w miesiącu korytarzami, o tym, że zorganizowano do ich obsługi specjalny sekretariat, no i oczywiście o niebotycznych uposażeniach. Równocześnie nasza uwagę zaczął zwracać niski poziom prezentowanych kompetencji. Szczególnie kompromitujące wypowiedzi "prawnicze" zdarzało nam się usłyszeć w czasie obrad sesji, kiedy potrzebna jest rzeczowa opinia w konkretnej sprawie, pojawiał się nie tyle niezrozumiały, co kompletnie pozbawiony treści bełkot. To już nie tylko budziło zaskoczenie i litość ale przede wszystkim zażenowanie i przerażenie. Mam pewną swoją teorię na ten temat ale o niej może na sam koniec w formie konkluzji. 

Różnego rodzaju "kwiatki" i "kwiatuszki" zaczęły pojawiać się coraz częściej.  Temat więc powrócić musiał. Kilka tygodni temu, jakiś powiatowy PiS-owski "geniusz" radośnie interpretujący prawo, tak jak mu wygodnie postanowił nękać radnych pismami, wymuszającymi na nich składanie oświadczeń, do których składania w żadnej mierze nie są zobowiązani. Mniejsza o to w jakiej sprawie, bo do tematu wrócę w innym tekście. Najważniejsze jednak jest to, że pomysł był niczym innym jak "bolszewicką" próbą wywierania presji na samorządowców oraz gromadzenia danych w sposób naruszający zasady RODO. W dodatku danych na temat bliższych i dalszych członków rodzin radnych. 

Ma się rozumieć, by tę próbę w jakiś sposób "uracjonalizować" razem z żądaniem złożenia oświadczenia wysłano opinię prawną, przygotowaną przez jednego z prawników. Jej treść i forma zmuszały po prostu do płaczu. Zero jakiegokolwiek profesjonalizmu. Opinia stanowiła żywcem skopiowane fragmenty rozporządzenia, które... nijak miały się do faktycznego stanu prawnego , ustaw samorządowych , pracy radnych itd. Czytając ją miało się wrażenie, że ktoś to klecił "w odmiennym stanie świadomości. W dodatku na czyjeś zlecenie, o którym wiedział, że nie jest zbyt mądre. Oczywiście chyba jako jedyny zwróciłem uwagę na absurdalność żądań. Poprosiłem więc o kolejną opinię prawną w tej samej sprawie. 

Po kilku dniach ją otrzymałem i... ku mojemu zaskoczeniu... nie różniła się od poprzedniej. Była niemalże tożsama. Znowu dominowała kombinacja klawiszy Ctrl+C - Ctrl+V. 

Niezmiernie ważny w tym przypadku jest nie tylko brak profesjonalizmu ale przede wszystkim stosunek do wykonywanej pracy. Prawnicy przyzwyczaili się (to moja zapowiedziana konkluzja), że na co dzień, mają do czynienia z mało rozgarniętymi członkami zarządu powiatu, którym wciska się każdą "ciemnotę" i w ten sam sposób traktują też pozostałych samorządowców (w sumie to może nawet trudno im się tak naprawdę dziwić). 

Nie pozostawało nic innego, jak poprosić o opinię raz jeszcze. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że znajdzie się w Powiecie prawnik, który się jednak przyłoży do pracy i odpowie z sensem. Potrwało to kilka tygodni, ale się udało. W mojej ocenie prawnej oczywiście miałem rację. Zmuszanie radnych do składania oświadczeń miało charakter, bezprawny. Czyli się udało. Pytanie oczywiście pozostaje otwarte: skoro jeden dał sobie radę, to po co zatrudniać aż 9? 

Kwestie etyczne dotyczące zatrudniania (jak dla mnie fikcyjnego) różnego rodzaju współpracowników posłów, asystentów, pracowników ich biur poselskich itd. pozostawiam w ocenie moich czytelników. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sędzia 28.02.2022 20:48
Wstyd. Wszystko do czasu. Uzbiera się i trzeba zgłosić o uchylenie wykonania zawodu. Podobno są zbierane wykładnie prawników powiatowych. Opinie pisane na zamówienie guru. Kobiety oj kobiety

do buca 16.01.2021 19:20
Taki buc siedzi na pierwszym miejscu i jeszcze raz głosu nie zabrał.Ale mu się udało zostać radnym . Kasa idzie za darmo .Ale już więcej mu się nie uda .

Edek 02.01.2021 11:30
czytając te wszystkie wypowiedzi śmiem twierdzić że stanowisko zajmuje idiota , a zatem dlaczego zajmuje stanowisko w mojej firmie dostał by kopa w d... i cześć

Ajdejano 01.01.2021 02:00
Muszę coś dorzucić do tego tematu, w związku z debilnym wpisem "Paragrafa": to jest przykład takiego prawniczego bezmózgowca, utrzymywanego przez równie bezmózgie , samorządowe władze.

Ajdejano 15.01.2021 21:16
Moim przeciwnikom zacytuję parę przykładów z wpisu "Paragrafa" (to są tylko dwa zdania): "na bierząco", "na bieżonco", "podaję podstawę prawnom: ......potpunkt". Jeśli dalej nie kumacie, o co mi chodzi, to zapytam was (nieuki): jak powinno się napisać: "na bierząco" czy "na bieżonco" ? podstawę prawnom: ......potpunkt", czy może inaczej - orły?! Jak to jest "prawnik", to ja jestem prawiczka.

Krzysiek 31.12.2020 22:55
To jest koniec świata!!!! LUDZIE KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY????!!!!! Mam nadzieję że już w tym roku.

Strong 01.01.2021 10:58
Ale co...? Koniec świata jeszcze nie w tym roku ~Krzysiek. Musisz czytać inne księgi, czasopisma, te twoje nie mówią ci prawdy. Dopiero zaczyna się odpowiednie i stosowne porządkowanie jeszcze nieuporządkowanych rzeczy, spraw od wielu, wielu lat. Nie będzie inaczej ludzie :-)))

Mecenas pełnomocnik 31.12.2020 19:09
Jak ktoś jest totalnie głupi otacza się ala mecenasami doradcami pełnomocnikami- ich ilość świadczy albo o wysokiej inteligencji i mądrości (jak jest mało a wystarczająco) albo ...

Ajdejano 31.12.2020 12:26
Już wiele razy pisałem, że dobry prawnik ma: swoje biuro prawne, albo jest prawnikiem w prywatnej firmie. Taki prawnik MUSI się wykazać swoją znajomością prawa. I zawsze znajdzie zatrudnienie za dobre pieniądze. Natomiast, WE WSZYSTKICH urzędach samorządowych pracują prawnicy - odpady prawnicze. Tam nie muszą się specjalnie wysilać, nawet przy trudniejszych prawniczych sprawach, bo jak się pomylą, nie wykażą, to np. przy takim ich szefie-staroście-katechecie i tak są prawniczymi gwiazdami. Pomyłki prawnicze tych tzw. "radców prawnych" w różnych urzędach - to jest chleb powszedni. I co z tego ? A jajco!!! Siedzą sobie głąby na dobrze płatnych fuchach w urzędach i praktycznie nie odpowiadają za swoje błędy. W dodatku, większość z tych prawniczych "gigantów" , dorabia w różnych prywatnych firmach, nie dlatego, że są tacy świetni prawnicy, ale głównie dlatego, że te firmy, przy załatwianiu różnych urzędowych spraw, zawsze wolą mieć w każdym urzędzie kogoś "swojego".

Paragraf 31.12.2020 15:44
Z przepisami trzeba być na bierząco. Ja pracuję we własnej kancelarni prawnej, a tam tylko się zatrudniam aby być na bieżonco ze sprawami w powiecie. A jak chcę podwyżkę, to podaję podstawę prawnom: paragraf nr, ustęp, potpunkt.

ha ha ha 31.12.2020 16:53
Paragrafie jak ty podstawówkę skończyłeś z takimi babolami , nie mówiąc o maturze i studiach prawniczych !

Strong 31.12.2020 16:53
Kup sobie za podwyżkę odpowiedni słownik i ucz się języka polskiego. Pała jak nic... kto ci pozwolił skończyć podstawówkę analfabeto, świadectwo też wykupione za drobne przez rodziców.

Tomaszow 31.12.2020 08:54
Z tego co wiem to jeden prawnik zrezygnował z pracy w starostwie wolał drogę akademicką jak widać ze starostą trudjo sie współpracuje.

Budować, budować, budować i tak będą szzekać, nie przejmujmy się tym 31.12.2020 07:15
Wytykanie kosztów obsługi prawnej ponad 120-tysiecznego powiatu w którym od kilku lat na potęgę remontuje się drogi wokół Tomaszowa, do tej pory lekceważone jako te z Polski B mimo, że de facto codzinnie porusza się nimi w sumie więcej ludzi niż autostradą Kulczyka, w samym mieście ten sam powiat modernizuje – w zasadzie stawia na nowo najnowocześniejsze centra badawczo–diagnostyczne jak w pełni skomputeryzowane warsztaty przy „Samochodówce”, inicjuje budwę obiektów sportowych, ale służących też przecież popołudniami i w weekendy całemu miastu – jak pierwsza w historii hala sportowa przy najlepszym w regionie, jednym z najlepszych w całym województwie II LO przy Jałowcowej... ...wyciąganie teraz 40 koła za prawników, na których barkach spoczywa odpieranie aktaków zawistników, którzy sami zarządzajac powiatem przez ćwierć wieku nie potrafili porządnie wyremontować jednej ulicy, to wszystko brzmi jak kolejne małostkowe czepialstwo, a raczej próba zohydzenia, kogoś kto odważył się coś dla tego miejsca robić. Prykre. Panie Starosto, proszę się takimi tekstami nie przejmować i dalej robić swoje. Ludzie ocenią podczas wyborów.

rc 31.12.2020 08:18
aż kapie wazeliną... i rzeczywiście PRYKRE.

69 31.12.2020 13:16
Dobrze że katechetów tak dużo nie zatrudnia jak na uniwerkach gdzie jest ich więcej niż pracowników naukowych w poszczególnych dziedzinach !!! Don Stanislao: Polecam dokument - obrazuje jak jesteśmy oblepieni pasożytami jako społeczeństwo.

Barbara 31.12.2020 19:32
Jak widać bez wazelinki obejść się nie może, trzeba umacniać swój srolek, prawda. Co za żenada.

A nie wystarczy 02.01.2021 14:59
jeden maximum dwóch, ale kompetentnych i z doświadczeniem?

Tragedia 31.12.2020 01:26
Wybraliście PISiorów to macie czego chcieliście

Żenada 30.12.2020 23:09
Skoro jest jak Państwo piszecie to dlaczego nikt z redakcji podpierając się odpowiednimi paragrafami, faktami i innymi znanymi Państwu okolicznościami, nie złożył zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu działania na szkodę Powiatu, niegospodarności itd., itp., podobnie jak przy kilku innych artykułach o kilku innych rzeczach jakie miały miejsce w naszym powiecie? Przecież jeżeli piszecie o CZYMŚ, to macie Państwo o tym czymś wiedzę bliską źródła, tak więc Wasze informacje są sprawdzone i pewne. A tak to tylko bijecie pianę i co...? Tylko dla radochy czytania komentarzy?

69 31.12.2020 07:38
Złe i naganne działanie nie zawsze musi być niezgodne z prawem zwłaszcza w polsce !!! szczególnie pod panowaniem jarosława gdzie tk sądy i inne instytucje tak spauperyzowano że nie będzie co po nich zbierać !!! Efekt zapraszam na poczekalnię dworca w tm o godzinie 5-6 rano można sobie zobaczyć do czego się sprowadza społeczeństwo ! i jeszcze park przy deko smaku w pogodny dzień - kiedyś nakręcę film i puszczę w świat jak to się nie skończy w tm !

żenada 31.12.2020 08:27
W sumie ma Pan rację...

Strong 31.12.2020 17:13
Buahaahaa, no tak. Nakręć 69, nakręć to wszyscy obejrzą. A masz filmiki z lat poprzednich, sprzed 10, 15 i 25 lat. Czy raczej wtedy ci się nie chciało ich kręcić. A może w tym czasie patrzyłeś z innego punktu i nic nie było widać. A byłoby co porównać, szczególnie to badziewie i zubożenie w TK i naszych sądach - kabareciarz :-))) Za te instytucje to się dopiero wezmą porządnie w nowym roku. Do tej pory nikt nie wiedział, jak się za to tałatajstwo zabrać. Bezdomnych i zapijaczonych żuli wczesniej nie widziałeś, może powinieneś już od kilkunastu lat leczyć się u okulisty (jakiś np. zabieg).

Lojer 30.12.2020 22:54
Zadanie jest bardzo trudne, prawie niemożliwe. Przydałoby się zorganizować spotkanie opłatkowe wigilijno/noworoczne. Podobne do tego ostatniego w Studziankach. Tak na jakieś 300 osób, ale ... koronawirus, ustawa Covidova, dystans 2 metry, maseczki, dezynfekcja, rekawiczki ... A gdyby tak w szpitalu, np. jako chorzy ... albo w kościele. Pasterka może być w styczniu? ...

Psikuta bez s 30.12.2020 21:29
I to jest program rodzina na swoim:) Wiekszosc tych fachowcow powiązanych z pisem nigdzie by pracy nie dostala a napewno nie za takie pieniadze

@@@@ 30.12.2020 21:14
Byłam tam raz po poradę , nie dowiedziałam się nic.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama