Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 7 sierpnia 2022 22:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Wieczornik Mariusza: Zdalna robota i już

Praca zdalna - magiczne słowo. Ten termin stał się u nas popularny razem z wybuchem pandemii. Czy jest nowy? Nie bardzo. Programiści od lat pracują w tym domowym systemie. Teraz mamy jednak nowość. Forma ta trafiła do sektora administracji publicznej i najczęściej oznacza błogie "nicnierobienie", dodatkowy urlop... jak zwał tak zwał. Oczywistym jest, że praca w administracji publicznej, to głównie praca na dokumentach, których... z biura wynosić nie wolno. Przynajmniej na gruncie formalno - prawnym. W samorządowych instytucjach można ją brać jednak pod uwagę, także ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. W wielu z nich zagęszczenie pracowników jest tak duże, że z często nie spełnia wymogów stawianych przez przepisy związane z prawem pracy. Dla przykładu w Starostwie Powiatowym są pokoje, gdzie na kilku metrach kwadratowych siedzi po 5-6 osób. Budynek przewidziany na bodajże 150-180 osób mieści dzisiaj niemalże dwa razy tyle pracowników (po genialnym pomyśle przeniesienia tu Powiatowego Urzędu Pracy).
Wieczornik Mariusza: Zdalna robota i już

Warto przy okazji wspomnieć, że dla niektórych pracowników (tych oczywiście najważniejszych i tych bardziej ważnych) Starostwa Powiatowego praca zdalna nie rozpoczęła się wraz z "atakiem" Sars - Cov - 2. Już wcześniej pracownicy uskarżali się, że kontakt z przełożonymi mają ograniczony, że członków Zarządu Powiatu trudno jest złapać w... pracy, że uzyskanie decyzji, podpisu, jakiejkolwiek konsultacji, graniczy często z cudem Nic dziwnego, skoro organizowano zbiorowe wycieczki na uroczystości, akademie, podróże do Pałacu Prezydenckiego. Do tego przecinano wstęgi, uczestniczono w konferencjach prasowych, licznych wigiliach, wieczerzach wielkanocnych itd. Od początku kadencji widać było, że członkowie zarządu poczuli wiatr "pod narty". To i odlecieli... tylko robota stała w miejscu i się w rękach nie paliła, Zresztą do dzisiaj wydaje się, że... stoi... niczym gipsowa figurka Św. Antoniego na moim biurku (a jakże, ja także ją dostałem razem z innymi świętymi księgami z okazji jubileuszu samorządu terytorialnego - przecież nie wyrzucę arcydzieła sztuki sakralnej sfinansowanego z pieniędzy podatnika)?

Warto przy tym pamiętać, że piątka członkowie Zarządu Powiatu zbiorowo odpowiadają za bezpieczeństwo i to nie tylko zdrowotne mieszkańców. Czy w czasie, kiedy obłożony pracą SANEPiD, w dodatku zdziesiątkowany przez zarazę borykał się z problemami, etycznym jest korzystanie z możliwości "zdalnego leniuchowania"? Pytania nasuwają się same/

  1. Ilu członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego korzystało w minionym roku z możliwości tzw. pracy zdalnej?
  2. Ile dni tego rodzaju formy zatrudnienia wykorzystali poszczególni członkowie Zarządu Powiatu?
  3. Co zadecydowało o kierowaniu członków zarządu na pracę zdalną?
  4. W jaki sposób członkowie zarządu dokumentowali podejmowane przez siebie czynności służbowe w trakcie pracy zdalnej.
  5. Czy członkowie Zarządu Powiatu wykorzystali należne urlopy wypoczynkowe za 2020 rok?
  6. Ilu pracowników Starostwa korzystało z formy zdalnej?

 
Jak się dowiadujemy, w 2020 roku wykonywanie pracy zdalnej zostało polecone czterem Członkom Zarządu Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. Skorzystali z niej: Leszek Ogórek - 15 dni; Elżbieta Łojszczyk – 7 dni; Marek Kubiak – 26 dni; Michał Czechowicz – 20 dni.

Mając na względzie trwającą epidemię Członkowie Zarządu Powiatu otrzymywali w 2020 roku polecenie wykonywania pracy zdalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami. Praca zdalna wykonywana była w ramach obowiązującego zakresu zadań dla poszczególnych członków Zarządu i podlegała uzgodnieniu oraz kontroli jej wykonania przez Przełożonego. Przełożony pozostawał w stałym kontakcie z Członkami Zarządu Powiatu w zakresie realizacji zadań.

- czytamy w odpowiedzi gładkie i nic nie mówiące nikomu formułki. Ciekawym natomiast jest, że polecenie pracy zdalnej w 2020 roku otrzymało 46 pracowników Starostwa (poza ww. Członkami Zarządu). Oznacza to, że cztery najważniejsze osoby skorzystały z tej formuły w sposób nadreprezentatywny :) 

Efektem tych "dodatkowych dni wolnych" jest oczywiście nie wykorzystanie urlopów wypoczynkowych. Członkowie Zarządu Powiatu wykorzystali je w niepełnym wymiarze. Jest nadzieja, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zrobią to do końca III kwartału 2021 roku.

Tak na zakończenie, być członkiem Zarządu Powiatu, to naprawdę niezła fucha. Można przychodzić do pracy kiedy się chce, wychodzić o dowolnej porze. W sumie za nic się nie odpowiada, bo przecież decyzje podejmuje, nie ten czy ów z imienia i nazwiska, ale.... Zarząd. Jak ten Zarząd pracuje zdalnie, to żadnych decyzji nie podejmuje. Co miesiąc kilka tysięcy na konto wpływa. Obserwuję to od lat i daję słowo: można siedzieć w tym miejscu i latami nic nie robić. Inaczej jest kiedy się zostanie prezydentem? Tu odpowiedzialność jest bardzo konkretna i osobista. 

Jedynym mankamentem jest  to, że poza starostą i wicestarostą, członkowie zarządu słabo zarabiają. Radzą sobie jednak i z tym problemem. Otrzymują dodatki za zastępowanie niektórych naczelników... ale to już temat na całkiem inny felieton 

PS.

Taki mój pomysł na codzienny wieczorny felieton


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Referent 10.02.2021 14:44
Z ZUS i US zakupy robią też mam?

do rwferent 10.02.2021 18:16
ty też robisz skoro widzisz . plociuchu nie oczerniaj ludzi nieuku

Referent 11.02.2021 06:59
To plociuch czy oczerniacz ? To zupelnie inne pojęcia. Pozostańmy przy plociuchu tak lepiej i zgodnie z prawdą ?

***** *** 10.02.2021 11:43
Amen.

AS 10.02.2021 10:53
Z tą osobistą odpowiedzialnością prezydenta (wójta, burmistrza) to nie jest tak do końca. Prezydent upoważnia pracowników do działania w jego imieniu i to oni potem ponoszą odpowiedzialność.

anna 10.02.2021 10:24
a może jako pierwsi zaczniemy płacić . nierobom za użytkowanie swojego mieszkania , komputera , itp 'Przecież nicnierobienie jest uciążliwe i szkodliwe dla zdrowia. Chyba jesteśmy po dobrej zmianie w Korei Północnej

kau 10.02.2021 10:02
W Starostwie zapewne koroną sieje, że hej. Stąd Kubiak na zdalnym. Ciekawe, że nie bał się koronki, gdy jechał ze swoim klubikiem "Nemo" na komercyjny obóz... Ciekawe, że nie boi się koronki i prowadzi zajęcia na basenie stacjonarnie, nie on-line... Inteligentna ta pandemia, skoro mu daje na ten czas dyspensę...

MS 10.02.2021 08:36
Wszystko w swoim czasie i w oparciu o dokumenty. Nie podatek jest problemem ale transfery finansowe finansowe w drugą stronę. Media są martwe. Dziennikarstwo też. Jeśli kto mi powie, że publikowanie setek zdjęć, nastawionych na bezmyślne i bezrefleksyjne przeglądanie tzw. klikbajty to uprawianie dziennikarstwa, to ja mam inną wizję. Inną sprawą jest to, że media odpowiadają na zapotrzebowanie. Ludzie dzisiaj nie oczekują poważnych tekstów. Ich potrzeby informacyjne zaspokaja mikroruch kciuka po ekranie smartfona. Przeciwko czemu więc protestować. Niezależne media? Jakieś znacie w TM? Ostatnio chyba tylko TIT i NT.

AS 10.02.2021 10:49
A w mojej ocenie NT nie jest niezależny.

ja 10.02.2021 13:43
Nie ma czegoś takiego jak niezależne media. Media prywatne są zależne od reklamodawców. Jak kasę płacą Ci, którzy są bardziej w lewo niż prawo, to i gazeta będzie w lewo. A jak w prawo to w prawo. Liczyć można jedynie na pluralizm. Ja żeby wyrobić sobie zdanie na jakiś konkretny temat czytam o nim w kilku źródłach.

Kurła 10.02.2021 08:30
Plan wydatków POWIATU ogółem na rok 2021 został ustalony w wysokości 175 420 648 zł Liczba ludności powiatu to 117 852 Zatem ta zabawa kosztuje nas 1500 zł rocznie na osobę. Czteroosobowa rodzina wrzuca do powiatu 6 000 zł rocznie na zabawę tych ze zdjęcia.

? 10.02.2021 08:26
A Ty Misiek nie protestujesz dzisiaj przeciwko podatkowi od mediów?

Vlad_Palovnick 10.02.2021 19:27
Wszystko wskazuje na to, że od tego portalu nie płaci się podatku. To działalność statutowa. ?

MIESZKANIEC 10.02.2021 08:15
TA GRUPA TO POWINNA BYĆ NA MIEJSCU, MAMY ZDALNY SEJM, SENAT,ZDALNE SAMORZĄDY, W TYM ZDALNYM KRAJU WSZYSTKO POSTAWIONE NA GŁOWIE, A CO Z MIASTEM? PROSIMY O PEŁNĄ RELACJĘ.

xx 19.02.2021 21:38
Bartuś: prosiłeś o pełną relację, i co ? I jajco!!

Karolek 09.02.2021 23:08
Czyli słowem Starostwo to "kraina" miodem i mlekiem płynąca.... Żyć nie umierać. Tylko kasę trzeba skądś brać. Więc najlepiej zlikwidować DPs! Gdyby głupota miała skrzydła...

kapitan Nemo 09.02.2021 22:22
Ciekawe jak będzie z "absolutorium" .... ?

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest droga pełna absurdów. Ścieżka rowerowa kończy się przed Grotami, ale szlak rowerowy teoretycznie biegnie dalej. Wąsko tam, dziurawo i spacerowicze wkurzają się na wiecznie dzwoniących rowerzystów, którzy teoretycznie jadą po chodniku i pierwszeństwa absolutnie tam nie mają, a wręcz nie powinni pojawiać się tam w ogóle.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 13:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: TedTreść komentarza: Przy dzisiejszych przepisach kilku przestępców nie uzbrojonych mogą cię pobić gołymi rękoma na śmierć a ty mając broń jeśli jej użyjesz w obronie własnej zostaniesz przestępcą . co za prawo ?Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:32Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: RalfiTreść komentarza: wpierw zmienić przepisy obrony koniecznej skoro przy aktualnych przepisach strach się bronić .Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:27Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: StevenTreść komentarza: a tw nadal twierdzi że jest ofiarą. Pisze że uwielbia szkalowanie , wyrzucanie, deptanie . Człowieku o czym ty piszesz ? Zero , zero , zero , zero wszystkiego . Masz szansę się oczyścić i wytłumaczyć - zrobisz ten krok i odpowiesz na wszystkie pytania ?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 21:18Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Dobrze to czytać. Kolejny generał z 25 BKPow. z Tomaszowa Maz. A jeden już jest w samym czubie polskich sił zbrojnych. I co wy NA TO, wrogowie Polski z tzw. totalnej opozycji - palanciarze?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 19:25Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacjeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Temat jest krótki. Kadeci z Mechanika: tak trzymać - dziewczyny i chłopaki !!! To jest bardzo budujące.Data dodania komentarza: 06.08.2022, 19:19Źródło komentarza: Baltic Guards 2022 z mundurowymi z Mechanika
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a