Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wieczornik Mariusza: Pogotowie w magistracie

Oglądając dzisiejsze posiedzenie Rady Miejskiej, John Stuart Mill, zapewne zawołałby z przerażeniem: co za banda paskudnych złodziei. Tak, tak, ojciec liberalizmu niczego nie znosił tak bardzo jak złodziejstwa. Najbardziej nie tolerował złodziei, którzy dokonują rabunków nieodwracalnych. Doradzał nawet, by za wszelką cenę trzymać się od nich z daleka. O co chodzi? O osoby, które okradają nas z rzeczy najbardziej cennej? Wiecie jaka to rzecz? Liberałowie powinni to wiedzieć, ale cóż.. dzisiaj liberalizm niestety coraz częściej mylony jest z libertynizmem, a wolność kojarzy się z lekkością obyczajów. Oczywiście chodzi o czas... Według Milla najcenniejsze ze wszystkich dóbr, jakie posiadamy. Ktoś, kto nam część tego dobra odbiera nie dając nic w zamian zasługuje na miano paskudnego złodzieja. Tak uważał J.S Mill i trudno się z nim nie zgodzić. D

Dzisiaj tomaszowscy radni miejscy pobili swoisty rekord, obradując przez prawie 4,5 godziny nie zdołali przyjąć nawet porządku obrad. Zmęczyli się tak bardzo, że postanowili poprosić o przerwę. Tej "złodziejskiej szajce" przewodził kolejny raz Adrian Witczak. I powiem szczerze, że przez ten cały czas nie usłyszałem zbyt wielu wypowiedzi, które miałyby jakiekolwiek znaczenie dla mieszkańców miasta. Było za to obrzucanie się nawzajem epitetami, jakieś osobiste wędrówki słowne i typowy partyjniacki bełkot.

Jedyne chyba sensowne kilka zdań padło od Piotra Kucharskiego. Cała reszta pokazała, co tak naprawdę jest dla radnych ważne... Granica, kiedy czujemy zażenowanie została tym razem przekroczona. Ludzie nie wstydzą się własnej niewiedzy i nie boją się, że zostaną postrzegani, jako pieniacze. Ważne, że koszulka i krawacik zostały odprasowane, a czuprynka spryskana lakierem do włosów.... a fee. Jedna z moich znajomych, która przypadkowo oglądała te samorządowo - cyrkowe występy zapytała: "czy oni na pewno dostają za to pieniądze". Kiedy otrzymała odpowiedź, pokręciła tylko głową z niedowierzaniem . 

Oglądam niemal wszystkie sesje rady miejskiej, ponieważ wiele zadań zazębia się między miastem a powiatem i uważam, że oba samorządy powinny prowadzić wspólną politykę chociażby w temacie oświaty, czy zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego. Warto więc zawsze wiedzieć co się dzieje u "sąsiadów". I to chyba jest tutaj kluczem... zainteresowanie sprawami samorządowymi, mającymi fundamentalne znaczenie, a takie właśnie ma zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom miasta. Piszę o autentycznym zainteresowaniu a nie stwarzaniu pozorów i szukaniu okazji do robienia "zadymy". 

Temat przejęcia tomaszowskiej stacji ratownictwa medycznego przez łódzką WSRM obecny jest w debacie publicznej od kilkunastu dni. To chyba najpoważniejsza sprawa, którą samorządowcy zajmowali się w ostatnim czasie. Problem szczegółowo opisywały wszystkie poważne (nie tylko tomaszowskie) media. Na moim portalu można obejrzeć całą nadzwyczajną sesję rady powiatu, która odbyła się w poniedziałek. Jeśli więc jakiś radny miejski lub powiatowy twierdzi, że nie wie o co chodzi, nie powinien być radnym, bo jest to najzwyczajniej w świecie kompromitacja.  Nie ma tu żadnego wytłumaczenia. 

Tutaj radny Witczak i inni "złodzieje czasu" twierdzą, że nie wiedzą do końca o co chodzi, i że chcieliby w temacie "wysłuchać" starosty Węgrzynowskiego. To, że tomaszowska Platforma Obywatelska jest w cichej koalicji z najbardziej twardym jądrem PiS spod znaku Antoniego Macierewicza, jest tajemnicą poliszynela, ale zapraszanie Starosty na sesję rady miejskiej w celu jego przepytywania to lekkie przegięcie i kolejny przejaw dyletanctwa. Dlaczego? Bo Starosta nie przychodzi nawet na spotkania z radnymi powiatowymi . Nie lubi tez odpowiadać na postawione pytania. Wchodzenie w pisowskie buty jest co najmniej śmieszne. 

O co dokładnie chodzi? Zawsze o to samo. W krótkim wymiarze o zagarnięcie pieniędzy, jakie nasz szpital otrzymuje za usługi zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego. W długim o centralizację i ręczne zarządzanie rodem prosto z PRL.  Ale to już przecież mieliśmy... Sprawdziło się? Chyba nie.... W czasie sesji rady powiatu radny Arkadiusz Gajewski bronił pomysłu przejęcia tomaszowskiego pogotowia. Rzecz w tym, że nie podpowiedział skąd wziąć pieniądze, by zrekompensować stratę. Jak stwierdził "duży może więcej".  Oczywiście, tylko nie zawsze w zakresie, który uznalibyśmy za pożądany.

Monopolizacja nigdy nie służy poprawie jakości usług, zawsze natomiast można się spodziewać, że spowoduje wzrost cen. Przyznał to zresztą w wywiadzie wicemarszałek województwa łódzkiego, twierdząc, że WSRM dopłaca do kontraktu. Słowem: duży może więcej... wygenerować strat. Jak to więc jest, że Platforma Obywatelska, będąca przeciwna zapowiedzianej centralizacji szpitali chwali centralizację usług ratownictwa medycznego? 

Radnym PO/KO nie podobało się także, że adresatem apelu w jednym ze zdań jest Starosta Węgrzynowski. Sporne zdanie brzmi tak: Rada miejska apeluje do władz Powiatu i Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o podjęcie szybkich i skutecznych działań w trosce o zapewnienie mieszkańcom miasta możliwie najlepszego dostępu do świadczeń medycznych w tak newralgicznym zakresie, jak ratownictwo medyczne. 

Pytanie jakie mi się nasuwa jest takie: a do kogo o te działania miałaby Rada apelować, jak nie do władz powiatu tomaszowskiego? Niech każdy sam odpowie sobie na pytanie "o co kaman". Może pokrótce wyjaśnię. 

O tym, że województwo łódzkie ma być poligonem doświadczalnym dla centralizacji ratownictwa medycznego w Polsce wiemy od sierpnia ubiegłego roku. Dyrektorzy szpitali (w tym TCZ) ostrzegali przed zagrożeniem. Było sporo czasu na podejmowanie działań zaradczych. Składając wniosek o sesję nadzwyczajną poprosiłem równocześnie o kopie korespondencji w tej sprawie z wojewodą, NFZ, zarządem województwa łódzkiego. Nie otrzymaliśmy ani jednego papierka. Żadnych pism, zapytań, notatek służbowych. Zupełnie nic.  

Do biura rady powiatu dostarczono natomiast "opinię prawną" zgodnie z którą sesja nie powinna być ze względów formalnych zwołana. Brawo! Zastraszeni pracownicy dzwonili jeszczd na 10 minut przed sesją byśmy się z niej wycofali. Niewiarygodne.... a jednak...  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Do buca Gajewskiego 02.03.2021 00:31
Gajewski coraz bardziej arogancki. Grzecznosciowo zostal wpuszczony na sesje, 2/3 wystapienia to promocja siebie + jazda po sejmikowej kolezance konkurentce (jakby to kogos interesowalo), no i buraczy ton. Co to nie on, jak postrzega z gory. Och ty bucu :)) Nie masz do niego prawa bucu, nie masz. Sam w miescie niczego nie zrealizowales, bys mogl kogos w ten sposob besztac.

Duduś Fąferski 28.02.2021 00:43
A ja nie kupuję radnego, który najwięcej czasu maruje . Dla mnie jego całe zamieszanie , które robi , trąci sztucznością i zgrabnie zaplanowanym lansem. Wystudiowane i wystylizowane ujęcia i zdjęcia z odpowiednim tłem, mankiecikiem koszuli, zegareczkiem , rozpięciem kurteczki czy szaliczka , miną dopasowaną do temaciku pseudobloga. Do tego akcyjność związna z maseczkami , serduszkami, błyskawicami i w tle budynek policji lub urzędu. Po co jest się radnym ? Cytat z wypowiedzi w kampani " W samorządzie działania powinny być poza podziałami politycznymi." W obecnej chwili wygodniej być krytykiem jedynie, mówić władzy że popełnia błedy, że na szczęscie zmądrzała lub że robi głupoty , że doktorant w wieloletnim doświadczeniem samorządowym i pracownicznym wie wszystko najlepiej. Narobił się w życiu, to wie. Zamiast działania mamy słowotok kwiecisty. Praca, praca i jeszcze raz praca, wnioski konstruktywne i rzeczowe dla ludzi , pomysły ( nie tylko te EKO ze zdjęciami z Wrocławia ) i współne działanie . Najlepsze od koleżanki - gdy on był opiekunem MRM to rada by działała. Naprawde dobre . Zatem gdzie się podziała Grupa Młodzi dla Miasta - Miasto Dla Młodych , jej społecznośc , kapitał i pomysly . Czy tylko dla PR i kampani to było potrzebne ?

Alejajo 28.02.2021 22:30
Też sobie przypomniałem "Młodzi dla miasta - miasto dla młodych". Eko pomysły, które nigdy nie padły i w zasadzie brak pomysłów tylko "bla, bla, bla"... W każdym punkcie musi gadać. Najlepiej idzie mu poniżanie adwersarzy. To cenna umiejętności w polityce jednak nie daje owoców dla mieszkańców. Taka jałowa gadka i samozadowolenie z wypalania czyjegoś czasu...

rwd 26.02.2021 19:53
To żadna polityka ani Polityka, tylko dzieci w piaskownicy się bawią.

Ajdejano 26.02.2021 18:41
Przy okazji: z zapartym tchem czekamy na dzisiejszy "Wieczornik Mariusza".

Prośba 26.02.2021 10:12
A ja proszę redakcje o jedna rzecz. Znam temat od wewnątrz i wczorajsza sesja zjeżyła mi włos na głowie. Zachwytów nie było końca nad starosta od jego obecnego pracownika, szefa Wydziału Komunikacji w starostwie - a wszyscy wiemy jak ten wydział funkcjonuje. Czy redakcja mogłaby sprawdzić czy szef tego wydziału w ostatnich dwóch katach dostał jakieś podwyżki czy premie???

Ajdejano 26.02.2021 18:37
Nie ważne: dostał, czy nie dostał. Ważne i dla mnie najgorsze, że taki facet, jak Cezary K. (dla mnie Czarek), nie widzi, albo nie chce widzieć poczynań tego małego człowieczka z dużym brzuchem (prymitywnego katechety). Tym bardziej, że ten C.K. jest przecież radnym miejskim z PO. Czyli, ma rację Admin, że przeciwko Prezydentowi Witko kroi się dziwna powiatowo-miejska opozycja w postaci PO - PiS. Tylko po to, aby maksymalnie "uwalić" tego niepokornego Witko. PS. Chyba jednak dobrze zrobił kiedyś prezydent miasta, że założył swój, niezależny komitet wyborczy. Miał chłop trochę wyobraźni (oczywiście: politycznej. I nie tylko).

Strong 28.02.2021 22:11
... nie sądzę, by miał rację. Trochę pracy... a następnie był lansik na kolorach, szyldzie PiS i nic ponadto.

Alejajo 28.02.2021 22:23
Krawczyk jest w PO? Startował z list tworzonych przez Kagankiewicza (pełnomocnik Porozumienia czyli odłam PIS).

Cypisek 26.02.2021 09:05
100 % racji że duży może więcej i do innego stwierdzenia że monopolizacja nie jest taka dobra jeśli chodzi o jakość usług. Można tu przytoczyć nasze.... miejskie spółki jak np chodzi o wywóz śmieci. Jest drożej i będzie drożej. Nie ma konkurencji a tych na stołkach trzeba wykarmić... Ogólnie widać jak PiS w całym kraju dąży do monopolizacji. Wraca komuna. Ale ludzie tego nie widzą. Co do pogotowia to zdaje się jest już wszystko pozamiatane. Przedłuża może jeszcze o te pół roku i wszystko. A te posiedzenia, rozmowy i,, zapewnienia,, to taka polityczna zagrywka zdaje się. Panu Mariuszowi dziękuję za te felietony. Faktycznie radny Witczak niech się zajmie merytorycznie swoimi obowiązkami jako radny a nie żelowanie włosów.... Bo żal się patrzeć.

CYPISKA 26.02.2021 17:28
Nie znam P. Witczaka , ale co komu do jego stylu ? Na pewno w tobie cypisek też można się czegoś doszukać . PILNUJ SWOJEGO NOSA . Patrzeć nie musisz

Hehe 26.02.2021 18:58
Jedyne co u niego widać to kompleks Witko :)

Cypisek do cypuski 26.02.2021 21:07
Nie znasz... Ychy... Jest Ci bliżej do niego niż piszesz.

Ajdejano 26.02.2021 09:01
Panie Mariuszu: pod wpływem emocji, pisze Pan trochę chaotycznie im dlatego tylko domyślam się, że ta sesja rady miasta, to była sesja nadzwyczajna, zwołana na pański wniosek, w związku z próbą odebrania powiatowi i TCZ bezpośredniego nadzoru nad ratownictwem medycznym w Tomaszowie. W końcówce materiału powyżej, podaje Pan taką informację (cytat): "Do biura rady powiatu dostarczono natomiast "opinię prawną" zgodnie z którą sesja nie powinna być ze względów formalnych zwołana. Brawo! Zastraszeni pracownicy dzwonili jeszcze na 10 minut przed sesją byśmy się z niej wycofali. Niewiarygodne.... a jednak... " Rozumiem, że ta "opinia prawna" , skierowana do biura rady powiatu, dotyczyła sesji nadzwyczajnej rady.... miejskiej ? Będę dozgonnie wdzięczny, jeżeli Pan wyjaśni nam te niuanse i wyjaśni nam Pan, kto podpisał się pod tą "opinią prawną" . Pod pańska opinią na temat starosty-katechety podpisuje się dwoma "ryncamy".

tomaszowianin 26.02.2021 18:33
Tak p. pięknie umysłem to wszystko rozsądnie ujął, a na końcu "ryncamy" spieprzył. Normalnymi rękoma pan się pod tą opinią już nie podpisuje? Złoty umiar w wyrażaniu opinii też obowiązuje. Nie tyko moderatora.

Ajdejano 19.03.2021 18:07
Te!!! "tomaszowianin"!!! Nie nauczyli ciebie w szkółkach, że jak ktoś pisze coś w cudzysłowie, to ten cudzysłów został zastosowany do napisania np. czegoś nie tak, jak nakazuje gramatyka ?! Cienki bolek jesteś - facet.

te tomaszowianin 22.03.2021 17:56
Te!!! "Ajdejano"!!! Za zwrócenie uwagi dziękuję, nie analizując nawet potrzeby użycia etymologii dla podpisywania się "ryncamy". Bo nikt tak języka polskiego nie próbował jeszcze skaleczyć. Nie douczyli ciebie w szkołach (może też i w wiejskich i leśnych szkółkach), że język polski nie jest martwy i trzeba umieć szukać zmian w pisowni. Ja już od 10 lat zwracam uwagę na to, że np. skrót PS piszemy bez kropek (chyba, że z kropką jeśli kończy zdanie). Do ciebie to nie dociera. A piszesz z kropkami bez cudzysłowu. Pisz, jak chcesz, poznajemy po stylu i poprawności pisania twoją wiarygodność. Tępy jasio jesteś – facet. Ja tam się nie obrażam. Ale nie obrażaj innych! I ogólnie – totalnie nie świruj! 2.03.2021 r. (19:02) tak jeszcze - niekoniecznie jak rekolekcjonista – nauczałeś: "Poza wszystkim: nauczcie się, ludziki, pisać po polsku". Masz na myśli figurki małych człowieczków np. kasztanowych, Michelin? Czemu ludziki nie mają cudzysłowu? Na koniec krótkie PS. PS "Dziwne, jak często ostry język - mówił Lech Nawrocki - idzie w parze z tępym umysłem". I maksyma M.T. Cycerona: "Jedyną cechą głupoty jest dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich". Dobrze byłoby, żeby wszyscy o tym chcieli pamiętać. PPS Szukaj i śledź zmiany dot. pisowni tylko w najnowszych słownikach wydawnictwa PWN. Wielki słownik ortograficzny – to chyba rok 2016.

Patom 26.02.2021 08:54
"Komuno wróć" - bis

Strong 28.02.2021 22:16
Niech wróci tą komuna 'patom' do twojego domu i roboty... bis :-))

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama