Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:34
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Dlaczego PiS nienawidzi tych, którzy sobie radzą

W czasie, kiedy Platforma Obywatelska, zamknięta w szczelnej bańce bije kolejne rekordy spadku popularności, PiS zdaje się triumfować, sam będąc lewicą socjalną, wykiwał gładko lewicę obyczajową, która za swój sukces uznała głosowanie razem z ludźmi Kaczyńskiego w sprawie unijnych pieniędzy. Zrobiła to chyba tylko po to, by przypodobać się brukselskim biurokratom, bo przecież nie w trosce o obywateli kraju, których prawnukowie jeszcze będą spłacać zaciągane dzisiaj gigantyczne długi. Tak czy siak oligarchowie PiS-u mogą nie skrywać zadowolenia. Wciąż liderują w sondażach, do tego mają teraz kasę, za którą kupować będą wyborczą kiełbasę. To nic, że stanowi ona wyrób mięsopodobny, ciemny lud i tak wszystko kupi.... Edward Gierek byłby dumy....
Dlaczego PiS nienawidzi tych, którzy sobie radzą

Zdarzyło mi się obejrzeć we fragmencie wczorajszy PR-owski spektakl liderów PiS-u i przybudówek. Partia lekcje odrobiła, widać że na bieżąco śledzi nastroje społeczne i słucha rad specjalistów od Public Relations. Wątków i obietnic pojawiło się tak dużo, że już samo to powinno budzić w nas ostrożność. Kiedy obiecuje się wszystko wszystkim, najczęściej nie daje się nikomu nic. Bo jak mawiała Żelazna Dama, Margaret Thatcher rządy nie mają żadnych własnych pieniędzy. By coś komuś dać, muszą komuś innemu zabrać. Politycy PiS potrafią się dobrze sprzedawać, nie potrafią jednak dobrze rządzić i to chyba jest ich (właściwie naszym) największym problemem. Z całego tego słowotoku wychwyciłem kilka chyba dosyć istotnych kwestii. 

Emerycie będziesz szczęśliwy

Pierwsza z nich dotyczy emerytów. Wciąż wiele osób uważa, że Ci właśnie emeryci (pogardliwie określani mianem: moherowych beretów) to żelazny elektorat PiS. To myślenie zawiera w sobie błąd logiczny, bo jeśli przypatrzymy się jakie działania dokonały "cudu" przeważającego szalę wyborczą na rzecz PIS, to nie były one wcale ukierunkowane na seniorów. Zdecydował elektorat socjalny oraz młodsi wyborcy, którzy przestali widzieć w liberałach z Platformy swoich reprezentantów. Obecnie to właśnie wśród seniorów znajdujemy najwięcej krytyków partii rządzącej. To opozycja nabrała charakteru moherowego, chociaż wolałaby się kojarzyć nieco bardziej totalnie. 

PiS zauważył jednak, że społeczeństwo się starzeje, a senioralny elektorat jest dosyć zdyscyplinowany i na wybory jednak chodzi. I to nie młodzi, wykształceni z dużych miast zadecydują o sukcesie wyborczym.  

Co takiego zaproponował dzisiaj Mateusz Morawiecki seniorom? Tyranie do śmierci za jego ulubioną "miskę ryżu". Rząd w swej łaskawości obiecał zwolnić emerytów z podatku dochodowego jeśli wrócą oni do pracy i zrezygnują z pobierania świadczenia. Równocześnie też zwalniać chce z podatku dochodowego emerytów otrzymujących świadczenie do 2,5 tysiąca złotych. 

Okazuje się więc, że obniżenie wieku emerytalnego było poważnym błędem. Co gorsza trudno się z niego od tak, po prostu wycofać, więc poszukiwać będą jeleni. Na szczęście Ci emeryci są mądrzejsi często do własnych wnuków i co najwyżej takim pomysłom pokażą środowy palec. Jak będą chcieli dorobić, to pójdą do pracy "na czarno". A podobno usilnie walczymy z szarą strefą i vatowskimi oszustami. Już teraz możemy sobie wyobrazić tajnych agentów, polujących na dorabiających wieczorami w fabrycznych stróżówkach emerytów.   

Zdrowi i radośni

O tak, jeden z moich nieżyjących przyjaciół zwykł mawiać, że jak przekroczył 50-tkę zaczął czuć, że żyje. Bolały, go mięśnie, stawy, pojawiały się wciąż nowe dolegliwości. W końcu chłop umarł. PiS jednak zamierza uratować nam wszystkim życie, będziemy wszyscy żyć, aż do... śmierci. W tym celu wprowadzi badania profilaktyczne dla osób, które ukończyły 40 rok życia. Mają być one robione przy okazji okresowych badań pracowników. No po prostu bajka, idziemy do lekarza na okresowe badanie a tam czeka na nas specjalista z sondą od kolonoskopii w ręku. Wracamy do domu z delikatnym bólem odbytnicy ale z poczuciem tego, że jednak jestem mniej chorzy niż nam się wydawało.

Badanie bez wątpienia potrzebne, bo nowotwory jelita grubego są prawdziwą plagą naszych czasów. Tyle tylko, że za badania okresowe płaci obecnie pracodawca. Czy będzie musiał też pokryć koszty rozszerzonej diagnostyki? Jeśli tak, to mamy kolejny przykład uszczęśliwiania kogoś, za pieniądze należące do innej osoby. Może to doprowadzić do sytuacji, gdy firmy nie będą chciały zatrudniać nikogo po 40-ce. Brawo!

Oczywiście Rząd po raz kolejny uderza w swoje największego wroga, a więc drobnych przedsiębiorców i wykluwającą się od 30 lat klasę średnią, przyzwyczajoną do tego, że własną pozycję zawodową  miejsce w społecznej hierarchii zawdzięczają samym sobie a nie socjalnym transferom. 

Nic dziwnego, że neobolszewicy przedsiębiorców nie lubią. Szczególną nienawiścią obdarzają tych mikro, małych i średnich. To właśnie im zamierzają podnieść podatek poprzez obowiązkowa składkę zdrowotną naliczaną w sposób linowy. 9 procent to wcale nie jest mało. Wszystko to pod pozorem większych nakładów na służbę zdrowia. 

Jak zwykle w PiS-ie, ktoś potrafi zdefiniować problem, ale nie potrafi znaleźć na niego skutecznego remedium i wydaje mu się, że jedynym panaceum będzie zwiększenie nakładów i nałożenie kolejnych podatków. To myślenie oparte na opiniach ekonomicznego analfabety. 

Dlaczego tak piszę? To proste. Wystarczy przenalizować wydatki, jakie w ostatnim poczyniono na ten sektor gospodarki. Jeszcze nigdy tak dużo pieniędzy w tak krótkim czasie nie wpompowano do systemu. A teraz sami odpowiedzcie sobie czy poprawiła się dostępność i jakość usług medycznych. A może lepiej sięgnijcie do statystyk i porównajcie liczby zgonów. I to wcale nie tych w wyniku covid 19. 

Teraz kosztami obciążeni zostaną ci, w których najłatwiej jest uderzyć. Rząd PiS, niestety oszukując obywateli, twierdzi, że występuje przeciwko zachodnim koncernom i wielkim korporacjom. Tymczasem zaciska pętlę na szyjach polskich przedsiębiorców,  koncerny nadal mieć się będą dobrze. A to właśnie w ich rękach koncentruje się kapitał. Kolejne podatki i obciążenia MŚP, to odbieranie pieniędzy, jakie przeznaczają na inwestycje i rozwój. Mówię o przedsiębiorcach opłacających PIT. 

Neobolszewicy z PIS zapominają, że zmiany gospodarcze w Polsce zawdzięczamy właśnie takim ludziom, którzy mieli talent bycia przedsiębiorczym. Ta właśnie przedsiębiorczość jest problemem. Tej przedsiębiorczości nikt nie uczy. Do bycia przedsiębiorczym się zniechęca. Zniechęcają się też same dzieci przedsiębiorców patrząc na to, że ich rodzice pracują często 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, 12 miesięcy w roku. Do tego są nękani przez liczne zastępy urzędników z setek instytucji, których sens istnienia bywa często zagadką trudną do odgadnienia. Toną przy okazji w tonach papierów. 

Energetycznie oszczędni

Tu będzie krótko. Rząd chwali się liczbą montowanych instalacji fotowoltaicznych. Nic nie wspomina jednak o równoczesnych podwyżkach cen energii elektryczne, jakie dotknęły każde gospodarstwo domowe. Z drugiej strony z własnego doświadczenia wiem, że już ponad 12 miesięcy czekam na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie montażu instalacji foto. Komplet dokumentów złożony a odzewu praktycznie nie ma. 

Edukacja głupcze? 

Niestety w prezentowanym programie nie znajdziemy rozwiązań o charakterze systemowym. To jedynie zbiór haseł, z którego ludzie znający się na oświacie mogą się jedynie pośmiać. Od czasu likwidacji gimnazjów mamy do czynienia z postępującym uwstecznieniem. Tę politykę oświatową najwyraźniej PiS chce kontynuować. Im naród głupszy tym lepszy. Na próżno szukać wśród propozycji choćby podstaw ekonomii czy przedsiębiorczości dla licealistów. Do oświaty jeszcze przy najbliższej okazji powrócę, podobnie jak do propozycji mieszkaniowych. 

PS

Prawo i Sprawiedliwość przestało być partią, którą w tradycyjny sposób moglibyśmy nazywać prawicową. Reprezentuje obecnie typowy narodowy socjalizm, który niektórzy mylą z narodową demokracją. Jego protoplasta z zabawnym wąsikiem ala Charli Chaplin też lubił mówić o nowym ładzie. Tylko tamten miał objąć całą Europę, nasz rodzimy póki co tylko Polskę. Jak się skończyło jego wprowadzanie wszyscy wiemy i to nie tylko z filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Świtową". 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ewka 20.05.2021 14:43
Zabrać jednemu by dać drugiemu to złodziejstwo i tyle w temacie.

podatki 25.06.2021 23:05
Ewka, Tak działają podatki. Równie dobrze można powiedzieć że nie warto finansować ramp dla niepełnosprawnych bo jestem zdrowy, ulic dla samochodów bo wszędzie chodzę piechotą itd.

antysocjalista 27.03.2022 13:35
Nie tłuczku. Należy rozróżnić finansowanie wspólnego dobra od rozdawania państwowych pieniędzy nierobom.

mc2 19.05.2021 17:56
Naiwnośc i głupota chodzą parami. Kupczenie i rozdawnictwo dla ludków ciemnego narodu, oni to kupią... Dobrobyt niewypracowany idzie w niwecz. Mowa o wyrównywaniu nierówności, czy dotowanu meneli i nierobów. Te srebrniki dziś będą dane, a jutro???

Artur 17.05.2021 20:54
ja to widzę inaczej. Jak w Polsce jest bieda, rozkrada się majątki wielkich zakładów Państwowych - przytoczę Wistom Mazovia Niewiadów, sprzedaję się spółki - Kupuję prywaciarz - płaci marne grosze pracownikom to w tedy gębę się zamyka i jest OK. Ale gdy już ktoś lub coś chcę poprawić byt ludziom i wyciąga się pieniądze od przedsiębiorców to się robi gówno-burzę i afera i lament... Coś wam powiem rodacy - przerobiłem trochę w Tomaszowie... Jeden prywaciarz później drugi i tak dalej. Wiecie co? gówno się dorobiłem za to oni po 3 domu 10 aut z 5 działek i kosztowności co się w głowie nie mieści. Ciekawe za kogo pieniądze ? Wyjechałem do Niemiec i tu moja sytuacja finansowa się poprawia mimo wysokich podatków które w Niemczech się płaci. drogiego wynajmu mieszkania. Social dla rodzin też jest. I jakoś w Niemczech nie lamentują że podatki wysokie że rozdawnictwo pieniędzy, że to z mojej kieszeni zapłacę za to itd. W Niemczech też jest tak kto więcej zarabia to i większy podatek płaci . i co żyją ? można pracownikowi zapłacić więcej? można!!!!! Tylko u nas nie można, nie da się, nie ma na to pieniędzy - pierdo.... pozdrawiam wszystkich biznesmenów

gssg 17.05.2021 21:41
Ale ty mówisz o biznesmenach a nie o właścicielu małej firmy lub JDG.

Jarek 18.05.2021 18:33
To zostań biznesmenem.

Iza 19.05.2021 22:29
dobrze że wyjechałeś bo czytać nie potrafisz więc lepiej podbijaj iloraz głupoty za Odrą. ten ład ma gołocic nie tylko przedsiębiorców ale też specjalistów ale widać po niemiecku tego nie napisali

M 25.05.2021 13:00
Ogołoci bo teraz nie płacą prawie nic składki zdrowotnej ( to co płacą odliczają od podatku), a po zmianach zapłacą liniową składkę zdrowotną. Normalnie rozbój, że będą musieli płacić za własne leczenie. Ale na niedofinansowanie szpitali to wszyscy narzekają. Chyba z czegoś to trzeba sfinansować nie ? I nie wszyscy stracą bo jednoosobowe działalności często zyskają, bo nie będą musiały dużo płacić gdy przychód będzie niski.

***** *** 17.05.2021 14:46
Patologia i Szwindle Wynik kompleksów i braku perspektywy dla własnego życia, kariery, życia rodzinnego, szacunku społeczeństwa itp. Poniższa lista dąży do nieskończoności: 1. Jacek Robert Sasin "... W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej " ( zdolny niesłychanie - 10 lat magistra robił !!! ) 2. Ryszard Iwon Terlecki "Jest synem pisarza i dziennikarza Olgierda Terleckiego, który przez 35 lat był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL, oraz jego żony Janiny. W młodości był uczestnikiem ruchu hippisowskiego oraz jednym z prekursorów tej subkultury młodzieżowej w Polsce. W środowisku, m.in. warszawskim, znany był pod pseudonimem Pies. Dwukrotnie żonaty, ma troje dzieci z pierwszego małżeństwa" (przykład cnót wszelakich) 3. Adam Jerzy Bielan "Dwukrotnie żonaty; pierwszy związek małżeński zakończył się rozwodem." (przykład cnót wszelakich) 4. Michał Paweł Dworczyk "... w latach 1994–2000 studiował w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, studia ukończył w 2013..." (najlepsze kwalifikacje do koordynacji szczepień :D po 9 latach studiów historycznych) 5. Andrzej Sebastian Duda "... 19 grudnia 2003 rada adwokacka w Krakowie odmówiła wpisania go na listę aplikantów adwokackich, gdyż uzyskał tylko 67 punktów z testu pisemnego, podczas gdy minimum wynosiło 85 pkt. Andrzej Duda odwołał się od tej decyzji 2 kwietnia 2004, powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 18 lutego 2004. 28 maja 2004 Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie odmówiła wznowienia postępowania, wskazując, że zgodnie z tym wyrokiem uznano ważność postępowań konkursowych przeprowadzonych przed ogłoszeniem tego wyroku TK. Andrzej Duda zaskarżył decyzję do Naczelnej Rady Adwokackiej, ale jej prezydium podtrzymało decyzję rady okręgowej, wskazując, iż Andrzej Duda w odwołaniu pomylił przepisy ..." (tu bez komentarza) 6. Jacek Olgierd Kurski "... W 1991 ożenił się z Moniką Mucek. Związek ten zakończył się rozwodem w 2015. 31 lipca 2018 wziął cywilny ślub z Joanną Klimek. Po stwierdzeniu nieważności pierwszego małżeństwa przez sąd kościelny...." (przykład cnót wszelakich) 7. Stanisław Piotrowicz "... Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu ..." i dlatego PIS wszystkich normalnych nienawidzi - tyle w temacie

AK-47 17.05.2021 23:21
Marcin Święcicki (ur. 17 kwietnia 1947 w Warszawie) – polski polityk i ekonomista, w 1989 sekretarz KC PZPR[1], w latach 1989–1991 minister współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, w latach 1994–1999 prezydent miasta stołecznego Warszawy, poseł na Sejm X, II, VII i VIII kadencji. Zięć Eugeniusza Szyra Kim był Szyr poszukaj sobie.....

...) 19.05.2021 13:52
ty spod pięciu gwiazdek... NAPISZ MOŻE COŚ O " RESORTOWYCH DZIECIACH", 'POLITYCY" ," MEDIA" "BIZNES" to dopiero życiorysy.. a te twoje pięć gwiazdek to żenada

Kapitan Planeta 19.05.2021 15:28
jedni i drudzy siebie warci !

Irek 19.05.2021 22:30
a może historyczny ciemniaku przybliżysz nam życiorys Rajmunda pochowanego gdzieś z boku na powązkach...

ggg 17.05.2021 11:42
Co to za gadanie rzad uderzył w przedsiebiorcow łał naprawde te około 500 zł miesiecznie i taki lament ludzi co zarabiaja po 8-10 tys miesiecznie wstyd

hhh 17.05.2021 12:37
głąbie jak pracujesz u pracodawcy dla którego bedziesz teraz dwa razy droższy, to pozegnasz sie z pracą. zrozum podstawy ekonomii

M 18.05.2021 12:19
Lament Januszy biznesu. Najlepiej gdy pracownicy utrzymują służbę zdrowia. Janusz biznesu nie musi się dokładać i tak robi łaskę, że wypłaca chociaż połowę pensji legalnie. Drugie pół płaci pod stołem dla twojego dobra, żebyś na emeryturze nie nudził się w domu tylko dorabiał na czarno w stróżówce u Janusza.

Aga 19.05.2021 22:34
bajdolenie janusza umysłowego bo widać do takiego typu się zaliczasz... a to myślisz że tylko trzeba miec formę aby zarabiać.. nie trzeba można byc specjalistą wysokiej klasy ale taki cieć jak ty pewnie jest specem od biadolenia jak to go wyzyskują pracodawcy.. zmień zawód cieciu

M 25.05.2021 13:11
Aga, bystra specjalistko wysokiej klasy, czy tylko specjaliści wysokiej klasy według ciebie zasługują na godne wynagrodzenie, zgodne z prawem ? Plebs niech żre resztki z pod stołu Januszy biznesu, super specjalistów? To dopiero bystrość twojego umysłu przemówiła. Ciekawe w czym jesteś taką specjalistką ? Pochwal się swoim fachem, którego tak wszyscy ci zazdroszczą.

Ajdejano 20.05.2021 13:43
100 - 200% racji dla Ciebie. Tak właśnie wygląda w Polsce życie tych "Januszy" i pozostałej gawiedzi.

Pawełek 26.06.2021 15:26
Mądrego to i warto poczytać :-)))

:( 17.05.2021 13:18
Ucz się, zacznij tyle zarabiać i pogadamy

Bg 17.05.2021 14:37
Ale zeby dac 500 musial zabrac 1000 nie rozumiesz? Rzad nie ma swoich pieniedzy. Jak latwo rozporzadza sie pieniedzmi innych co?

M 18.05.2021 12:14
Ale mi nie zginęło 1000 zł. Może tobie zabrali 1000 żeby dać mi 500 ;) ?

Alan 19.05.2021 22:32
a kto ci ciemniaku broni zarabiać 8 czy 10 tys miesięcznie? jak prosto no to śmiało zarabiaj

precz z komuna 17.05.2021 10:50
W Nowym Ladzie nie ma ani jednego slowa(!) o redukcji kosztow funkcjonowania panstwa. Pastwiska dla Obajtkow, Szumowskich, Sasinow i im podobnych beda wiecznie zielone. Zarzady spolek skarbu panstwa beda puchly od krewnych i znajomych krolika. Pijawy wierne wodzowi beda nagrodzone.

ggg 17.05.2021 11:40
Precz z komuna fakt .Nie można natomiast pisać takich rzeczy ile chesz płacić ludziom w takim Orlenie lub innych po 5 tys ??

woody 16.05.2021 18:41
policzyli kogo wiecej i tam pompuja kase pracowici nie sa na topie

tomaszowianin 16.05.2021 18:18
Zwycięzcą i bohaterem zostaje się zawsze dzięki słabości przeciwnika. Jeśli przeciwnika w ogóle nie ma, no to są tylko zwycięzcy. Nawet bez uzbrojenia.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022