Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:24
Reklama
Reklama

Sondażowa POrażka. Lepiej z mądrym w swetrze niż z głupim w garniturze

Tak nisko, jak ma to miejsce obecnie nie udało się Platformie Obywatelskiej spaść w sondażach niemalże od początku swojego istnienia. 12 procent to próg, przy którym wcale nie jest pewne uzyskanie mandatu poselskiego w naszym okręgu wyborczym. Jeszcze gorzej może to wypaść w wyborach samorządowych. Nawet nośne nazwiska, takie jak Sławomira Żegoty, na tzw. jedynkach nie zapewnią wyborczego sukcesu. O mandacie radnego sejmiku województwa łódzkiego można jedynie pomarzyć. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo lokalna polityka w Tomaszowie jest niestety odzwierciedleniem tej ogólnokrajowej. Tego trendu już się chyba nie da odkręcić, nawet zmieniając lidera (swoją drogą pomysł na Borysa Budkę był wyrazem kompletnego ignoranctwa - Trzaskowski przynajmniej podobałby się kobietom). Przed takim scenariuszem przestrzegałem od wyborów samorządowych 3 lata temu. Zamiast refleksji i chwili zastanowienia obrzucano mnie obelgami i napuszczano na mnie internetowych czubków o niejasnej i mało chwalebnej przeszłości udokumentowanej w ubeckich aktach zmagazynowanych w IPN. Te ataki wciąż mają miejsce, chociaż w mniejszym natężeniu. Wystarczy słowo krytyki, by zostać sponiewieranym na internetowych forach przez ludzi, którzy myślą, że wiedzą wszystko, bo uprawiają zawód fryzjera. Od razu ma się przyklejoną naklejkę z napisem "PiS". Nie odbierzcie tego, co piszę, jako przejaw arogancji, ale czasem zastanawiam się, jak ludzie z pozoru całkiem inteligentni łatwo potrafią wyłączyć myślenie. Widać garnitur nie czyni nikogo mądrym, może to zrobić natomiast rozciągnięty hippisowski sweter... :D. Spróbujcie razem ze mną przyjrzeć się opozycyjnemu światkowi... Oczywiście z odniesieniami lokalnymi
Sondażowa POrażka. Lepiej z mądrym w swetrze niż z głupim w garniturze

Autor: Facebook

Wszyscy będziemy hejterami 

 Nie pamiętam już kto wykrzykiwał te słowa w czasie partyjnej konwencji PO, kiedy PiS przejął władzę w Polsce. Kojarzę to z Ewą Kopacz, ale dokładnie nie jestem pewien. W każdym razie, kiedy to usłyszałem, to złapałem się za głowę. Dlaczego? Bo Platforma Obywatelska, kiedy ją tworzono miała oferować nową jakość w polityce. Miała być chadecką i prorynkową partią, która ze swoją ofertą trafiać będzie do ludzi wykształconych i przedsiębiorczych.

Granie na prymitywnych emocjach było domeną tych, którzy swój elektorat traktowali jak stado bezmyślnych baranów, swoje zachowania opierających na emocjach i sposobie myślenia, jaki ja nazywam "obrazkowym". Napisałbym cytat o lewicowych umysłach prostych, ale nie o to chodzi, by kogokolwiek obrażać. W każdym razie wiele osób musiało się poczuć jakoś rozczarowanymi. Nawet nie lubiąc PiS, można z nim konkurować w sposób zdecydowanie mniej agresywny.

Kilka lat temu, kiedy jeden z moich przyjaciół (PO) kandydował na urząd Prezydenta Miasta również próbowałem mu tłumaczyć, że ataki na aktualnego prezydenta, który w dodatku był równocześnie jego szefem to raczej kiepski pomysł. Posłuchał kogoś innego. Oczywiście przegrał. 

Na coś trzeba się zdecydować. W polityce także trzeba wytargetować odbiorcę. Tymczasem ludzie, od których można byłoby oczekiwać racjonalnych zachowań wchodzą w skórę ulicznych chuliganów.  Naprawdę nikt nie zastanawia się dlaczego uliczne rozróby i protesty nie powodują spadku poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego? Czy pani Lempart służy rządzącym, czy ich przeciwnikom?  Nikt nie zleca badań, nikt nie analizuje nastrojów społecznych? 

Zwróćcie uwagę na koloryt lokalny. W czasie ostatnich wyborów samorządowych Platforma Obywatelska wystąpiła z naprawdę słabym programem. Zamiast przedstawiać przyjazne miastu pomysły zorganizowano konferencję/konwencję, w czasie której wykrzykiwano w kierunku Marcina Witko: wstyd! Nie wiem kto to wymyślił, ale to chyba był taki trend, bo podobną formułę miała konwencja kandydata na burmistrza w Opocznie. Efektem było mocne lanie w wyborach prezydenckich. 30/70 to sromotna porażka. 

Minęły blisko 3 lata i w podejściu nic się nie zmienia. Wciąż brakuje.... chrześcijańskiej pokory. Wystarczy pooglądać relacje z obrad Rady Miejskiej, 

Młodzi wykształceni z wielkich miast

Podobno to tradycyjny elektorat Platformy Obywatelskiej. Czy aby na pewno? Może kiedyś tak było, że młodzi ludzie identyfikowali się nowoczesną i proeuropejską partią. Dzisiaj ta nowoczesność sprowadza się do przejęcia lewicowych postulatów obyczajowych. W ten sposób znowu Platforma weszła w cudze sandałki w dodatku mając na nogach białe skarpetki. Jeśli ktoś widzi sens takiego działania to może mi wyjaśni, bo ja go nie pojmuję.

Po co komu kolejna lewica, Wiosna, czy SLD Bis? Młodego elektoratu nie udało się przejąć, bo politycy PO nie byli tu kompletnie wiarygodni. No znowu coś należy wybrać: albo jesteśmy konserwatywni albo postępowi. Inaczej będziemy nijacy... 

PiS za to analizuje nastroje na bieżąco. Udało mu się przejąć elektorat choćby programem 500 plus. Mówienie, że jest on adresowany do marginesu, albo tych, który się nie chce pracować, to strzał w kolano. Dodatek biorą wszyscy i są z niego zadowoleni. Nawet aktywni działacze PO. 

Niektórzy publicyści mówią o konflikcie pokoleń i odejściu młodych od poglądów liberalnych. Chyba jednak nie o to chodzi. Większym problemem jest zrozumienie. Być może pamiętacie spot wyborczy, w którym Donald Tusk mówił o polskich emigrantach. Odwoływał się konkretnych problemów młodych ludzi, zmuszonych wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Dzisiejsza Platforma to oderwani od rzeczywistości kosmici. 

Znowu przywołam obrady Rady Miejskiej, bo są małym odbiciem tego, co w kraju się w całym dzieje. Jak możemy mówić o pozyskiwaniu młodego elektoratu, jeśli najmłodszy radny Platformy, Adrian Witczak, nie mówi nawet językiem młodego elektoratu, ponieważ go kompletnie nie rozumie, a z co tygodniowych wynurzeń na Facebooku dowiadujemy się od niego, że lubi sobie uprasować koszule i zaparzyć kawę. Bez obrazy, ale tak to widzę i chyba nie tylko ja. Bardziej "młodzieżowa" jest Barbara Klatka, bo przynajmniej jako matka trojga dzieci potrafi się jakoś odnaleźć i wie czego młodzi ludzie potrzebują... poza oczywiście społeczną akceptacją 

W pogodni za własnym ogonkiem  

Bokser może paść na deski, ale przegrywa dopiero wtedy, gdy traci wolę walki.  Platforma już tej woli walki nie ma. Działacze partii skupiają się na sobie, Nie walczą już nawet z PiS-em ale w lokalnych strukturach próbują się jakoś ustawić. Niedawna próba odwołania Starosty Węgrzynowskiego spełza na niczym, bo radni powiatowi PO się "zbiesili". Zresztą całkiem nieprzypadkowo. Niemal wszyscy wyprosili sobie posady u szefa powiatowych struktur PiS-u.

Rozmowy, jakie prowadzono, też z tego co wiem opierały się na podziale stołków. Ktoś być może zapyta w takim razie, dlaczego ja tego wniosku również nie podpisałem? Z prostej przyczyny. Kiedy usłyszałem, że członkiem Zarządu zaproponowany został Tomasz Zdonek, po prostu odmówiłem. Trudno w tej kadencji o osobę bardziej skompromitowaną od byłego dyrektora MDK. Wspieranie kogoś, kto zgubił 3 tonową tokarkę jest ponad moje siły. Już sama propozycja takiej kandydatury świadczy o tym, że Platforma niczego się nie nauczyła. 

Platforma nigdy nie podniesie się z "desek" opierając się na tak słabych zawodnikach. Zresztą to nie jedyna tego typu postać. Kolejna znana jest z udziału w protestach kobiet. Nie tak dawno temu urzędnicy Starostwa przekazywali sobie z rąk do rąk skan donosów jakie "egzemplarz" ten pisywał na swoją byłą żonę. Okazuje się, że ani to facet ani polityk. 

Ktoś jednak takie osoby na listach wyborczych umieszcza. Ktoś je przecież rekomenduje. Ktoś finansuje i ktoś przymyka oczy na to, że kandydat był agentem komunistycznych służb o pseudonimie "Robert". Jak się teraz okaże, że złożył fałszywe oświadczenie lustracyjne, będzie kolejna kompromitacja.

Dlaczego tak się dzieje? Bo wydaje się na pozór, że ludzie mający co nieco za paznokciami będą łatwo sterowalni.

Bez tożsamości

Te dwa słowa to najprostsze i najkrótsze posumowanie tego felietonu. Warto je chyba jednak rozszerzyć. Okazuje się, że PO do koszyka z napisem "liberał" wrzuciła wszystko od skrajnej czasem lewicy po umiarkowanych konserwatystów. Spoiwem jest jedynie bycie "atypisem" a to do podniesienia się z kolan to jednak zbyt mało. W dodatku ten mix ludzki uzupełnili osobnicy kompletnie bezideowi, nastawieni jedynie na konsumpcję osobistych korzyści, którzy do Platformy trafili, kiedy była ona partia władzy (podobnych znajdziemy i w PIS-ie). 

Teraz część z tych osób poszukuje miejsca w Polsce 2050 Szymona Hołowni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 20.05.2021 13:40
Jeszcze raz popatrzyłem na zdjątko powyżej: ach ta (na pierwszym planie) rozradowana radna, zjawiskowa Klatka......!!! Czołowa (do niedawna), opozycyjna PO: daj ludziom w całej Polsce więcej takich ogólnych, a zwłaszcza politycznych gwiazd!!! Jeżeli to się stanie, to my, zawzięte pisiory, będziemy spokojni o co najmniej jedną kadencję w Sejmie i w Senacie RP do przodu. Należy zauważyć, że wy z PO działacie tak, jak my z PiS-u chcemy: w krótkim czasie (jednego roku), w sondażach spadliście z 20% do 11% poparcia wyborców. I dlatego, do kontynuowania takiej destrukcji gorąco was zachęcam !!! Pozdrowienia od starego czekisty.

tomaszowianin 25.05.2021 15:29
A ja sądziłem, że A..o to niezależny, nie pisowiec krytykujący wszystkich, którzy w ogóle coś napiszą. I wykorzystuje prasę, której kłopot polega na tym, że co normalne, nie jest interesujące.

Styropian i karton 18.05.2021 09:11
TW Robert odda diety za lata nie słusznie pełnienia funkcji radnego?

precz z preczem 17.05.2021 22:59
Doskonała recenzja i analiza całej tej elyty . Ałorytety i mundrole i aż strach pomysleć że władza im się należy z tytułu przynależności i pazerności partyjnej

Jurek wazeliniarz 18.05.2021 08:16
Dyrektorze Ty mi powiedz gdzie ta tokarka? Aleś Ty mi zaiponowal.

xxx 17.05.2021 14:30
Budka faktycznie nie medialny - łysy i brzydki to nie mogło się udać

Ajdejano 16.05.2021 19:52
Panie Mariuszu: z pańskiego materiału powyżej wyłania się obraz nędzy i rozpaczy tej naszej ogólnopolskiej i lokalnej, zafajdanej, tzw. polityki, a może raczej - zawszawionego politykierstwa. Ta nasza, polska, żałosna demokracja, która od roku 1989 - niby funkcjonuje, to nie demokracja, to dupokracja i ogólnopolskie oraz lokalne, totalne cwaniactwo. Kto to jest: Budka, Tusk, Klatka, jakiś katecheta, jakiś np. ogórek (no! warzyw już się nie czepiajmy), itp, itd. ??? To wszystko, to jest jedna wielka sitwa, walcząca o swoje i partyjne stołeczki. A gdzie oni mają nas - Polaków ?! A w wielkiej d.... !!! Kto to jest Gowin ??? To jest spryciula, które nie ma ŻADNYCH poglądów, ale jest niezwykłym cwaniaczkiem: przeniesie się (w zależności od ogólnej koniunktury) do KAŻDEJ wsiowej partyjki i w KAŻDEJ będzie wicepremierem. To jest gigant w cwaniakowaniu. Kto to jest Ziobro ??? To jest facet, który ZAWSZE ma swoje poglądy na to, co Jego otacza. I zawsze potrafi walczyć w imię tego, co wyznaje. I dlatego, zawsze ma problemy. Nawet z PO-PISEM (w wielu sprawach). Nie wróżę temu Facetowi długiej kariery. W polskim, politycznym bagnie, długo nie pociągnie. A chciałbym, aby pociągnął jak najdłużej. Pozostali zawodnicy na politycznym ringu ?? To waga...papierowa. Niech się cieszą, że ten "wyborczy motłoch" jeszcze ich n ie zniósł z powierzchni ziemi. Niektórzy mogą być swobodnie wykorzystani przez mojego idola - niejakiego Jarosława K.

tomaszowianin 25.05.2021 15:42
Kto to jest Mariusz? Kto to jest Budka? Kto to jest Gowin? Kto to jest Ziobro? Kto to....? (może coś napisze) ..........., Kto to jest ***k od dupokracji???

woody 16.05.2021 19:10
a suweren dostaje w d...... od jednych i drugich i tak od lat

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama