Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:00
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy

Słuchając tego, co wygadują u nas politycy, można... spaść z krzesła. Oczywiście zwijając się ze śmiechu. Potoki słów, wystrzeliwanych z prędkością karabinu maszynowego i bez głębszego zastanowienia, są naprawdę zabawne o ile ktoś nie traktuje ich zanadto poważnie. Wystarczy uświadomić sobie, że to taki kabaret, gdzie czasem mówi się A a czasem C, w zależności od oczekiwanej reakcji obserwującej to wszystko publiczności. Jedna z moich znajomych lubi powtarzać że ktoś, kto słucha polityków w cyrku się nie śmieje. Najgorsze jest to, że odbierają chleb solidnym rzemieślnikom kabaretowego fachu....

Oglądaliście weekendową konwencje Platformy Obywatelskiej? Mnie się przytrafiło. W sumie niewiele z niej zapamiętałem, bo staram się nie skupiać na skandowanych hasłach a raczej na ogólnym przekazie. Nie emocjonuje się podobnymi imprezami, bo ich celem jest głównie budowanie nastrojów i emocji. Do życia pana Kowalskiego niewiele one wnoszą. Co najwyżej ten i ów pochwali się przy tej okazji, że raz w tygodniu prasuje koszule a nawet potrafi kawę rozpuszczalną zalać przegotowanym wrzątkiem. W sobotę jedne jedna rzecz zwróciła moją uwagę (i jak się okazuje nie tylko moją). Zgadnie ktoś jaka? 

Otóż stwierdzenie Donalda Tuska, że Jarosław Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Cwane i niezbyt mądre zarazem. Zadziała na mało rozgarniętych wyborców i zmotywuje lokalnych działaczy. Najczęściej również niezbyt mądrych, bo mądrzy rzadko do partii się zapisują. Niestety ludzie są mało zainteresowani otaczających ich światem i skupiają się najczęściej na napełnianiu własnego talerza. W sumie to trudno się dziwić... ale tu właśnie działa magia hasła....

A pamięta ktoś (poza Antkiem Malewskim) czasy PRL? Też takie hasła były w modzie. Naród z partią, partia z narodem. No ok, przecież Unię Europejską wszyscy (prawie) lubimy. Można podróżować, pracować i zarabiać. Sam luksus i jeszcze nam za to płacą frajerzy. Jak to w socjalizmie, pieniądze się drukuje a nie wypracowuje.... czy aby na pewno?

Ale nie tu miejsce na dyskusję o prawidłowej krzywiźnie banana. To o czym chcę napisać, to absurdalność stwierdzenia, jakim posłużył się Tusk. Ta absurdalność jest nawet zabawna ale i celowa... Wy - My Europejczycy a ci prymitywni prowincjonalni prostacy chcą nas naszej europejskości pozbawić. No proszę... Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy...

Tyle tylko, że Prezesowi a przede wszystkim jego ludziom w Unii się zwyczajnie podoba. Europarlamentarzyści kasują grubą kasę, którą dzielą się z mateczką partią, do tego załatwiają setki osobistych interesów. Twierdzenie, że ci ludzie chcą nas z UE wyprowadzić jest nie tyle głupie, co adresowane do głupiego słuchacza. Jeśli ktoś widział grupę osób bardziej zepsutych i chciwych niż politycy PiS, to współczuję... bo znaczy to, że obraca się w niewłaściwym środowisku. 

Donald Tusk dosyć cynicznie pogrywa. Z jednej strony łapie punkty u własnego elektoratu, ale pozwala też łapać je przeciwnikom, którzy faktycznie na pozorach eurosceptycyzmu swoją pozycję polityczną budują . 

Na odpowiedź nie przeszło długo czekać. Druga strona odpowiedziała niemal natychmiast i z ust wiceministra - posła Rzymowskiego dowiedzieliśmy się, że... No czego takiego się dowiedzieliśmy? A więc tego, że to Donald Tusk winien jest temu, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. O nie, nie... poseł wcale nie jest kretynem.... on tylko do kretynów przemawia i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. No i jakbyśmy wszyscy nie wiedzieli, że wszystkie niecne koncepcje powstają w winiarniach Tuska. 

Jedna z nich mówi, żeby przynależność w Unii Europejskiej wpisać do Konstytucji RP. I nikomu nie przychodzi do głowy by zadać naiwne pytanie: po co? 

ps

Nie wydaje się Wam, że budynek sejmowy trochę namiot cyrkowy przypomina? 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

patriota 08.11.2021 17:56
No to lepiej się sprzedać jak tania prostytutka to właśnie robi lewica . Co robi europa no cóż już w 2004 r był plan jak dymać cały blok wschodni i niech nikogo nie zmyli fircyk tusk to typowa kanalia niemiecka . Trzeba myśleć przyszłościowo chyba że wolicie być pod zaborami oj oj historia was niczego nie nauczyła .Już sam fakt służenia niemcom przyprawia mnie o dreszcze a wy jeszcze robicie im laskę wstyd i hańba zastanawia mnie czy są jeszcze prawdziwi POLACY SŁOWIANIE czy banda zdegenerowanych polityków gejów lesb typowy ku@wi dołek .GDZIE JESTEŚCIE POLACY GDZIE WASZ HONOR GDZIE ?????!!!

...) 27.10.2021 18:58
jeżeli chodzi o kaczora Donalda to jestem jak najbardziej na TAK

diablo 02.10.2021 20:20
Ludzie czy wy kurw....a nie widzicie co robi obecny obóz rządzący, jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, Europa ma nas w ***, może nie nas ale Nasz rząd kretynów, nasza polityka zagraniczna nie istnieje, a ja chce do Europy.

...) 27.10.2021 13:41
a teraz gdzie jesteś??na biegunie?

Tm 30.09.2021 11:58
Panie Kaczyński żyj pan 100lat dzięki Panu każdego dnia mamy niezły ubaw z głupkowatej opozycji, która schodzi na coraz niższy level:)

m&m 22.09.2021 14:49
Obie strony siebie warte. Ale co wymagać. Oni trzymają poziom swoich wyborców. To wystarcza, żeby ludzie pluli na siebie czując się członkami ( nie mówię o członkach partii i działaczach, który rzeczywiście mają żywotny interesik w partyjniactwie)jakiejś lepszej idei i uważają, że coś na tym zyskują, a druga strona, to źli i najgłupsi na świecie ludzie. Niestety każdy obywatel nie stojący zawsze w opozycji i podchodzący z krytycyzmem względem władzy i opozycji starającej dostać się do władzy- jest idiotą sam sobie i innym szkodzącym. Ludzie są po prostu wykorzystywani jako mięso armatnie i frajerskie głosy w wyborach chętnie wpisując się do któregoś z politycznych plemion, co daje wodzom pole do popisu. Tymczasem obiektywne piętnowanie każdej patologii jaka płynie z polityki i realna ocena wykonywania obietnic niezależnie od przynależności i idiotycznej sympatii wzniosłoby każdy kraj bardzo szybko na wyższe poziomy rozwoju. A co do unii. Pewnie, że lepiej żyć w pokoju i wspólnej egzystencji gospodarczej z resztą cywilizowanych państw naszego kontynentu. Natomiast nie rozumiem, że jako członek tej organizacji, nie możemy mieć swoich racji i interesów, których powinno się twardo bronić kształtując Europę na swoją modłę i dla lepszego interesu reprezentowanej części jej obywateli. Skrajną głupotą jest twierdzenie i myślenie, że nas tam przyjęli w ramach jakiegoś wolontariatu i wszystko co z tamtąd płynie, to uświęcona łaska, którą powinniśmy tylko z nabożeństwem i na kolanach przyjmować(nie mylić z ostatnimi wyliczankami pana Jakiego, który porównując rzeczy nieporównywalne stara się obrzydzić unię, ale swoją głupotą odnosi odwrotny skutek). Przecież to idiotyzm, ale niestety wyznawany przez dużą część Polaków, co jest wykorzystywane przez część klasy politycznej. Nie czuję się zacofany, mniej cywilizowany czy gorszy od statystycznego Niemca czy Francuza. Nie potrzebuję od nich łaski, ale partnerskiego traktowania. Ci europejscy Niemcy czy Francuzi dbają PRZEDE WSZYSTKIM o swój interes stawiając zawsze ponad polski czy dowolnego innego kraju. I nie można mieć o to do nich pretensji tylko wymagać tego samego od naszych. Oni są mocni, bo właśnie dbają o swoje. A nasza mentalność jest taka, że zawsze musi nas kochać albo Rusek, albo Niemiec, albo Amerykaniec. Żadnego pragmatyzmu. Nikt na świecie tego nie szanuje. Demokracja(choć nie wymyślono póki co nic bezpieczniejszego dla społeczeństwa), to, jak klasyk mawia- rządy idiotów. Im niższy poziom inteligencji politycznej i wiedzy społeczeństwa, tym bardziej mamy przej... No i mamy to, co mamy. Debatę polityczną na żałosnym poziomie, który wystarcza do przebywania na świeczniku naszym umiłowanym przywódcom. Tusk nie jest ani o stopień bardziej demokratyczny od Kaczyńskiego. A Kaczyński i jego przy***sy, to tacy sami patrioci jak cała reszta sejmu. Ludzie ogarnijcie się.

bejc 21.09.2021 20:03
PIS odgrodził budynek sejmowy od społeczeństwa płotem hańby. Więc jesteśmy w cyrku dzikimi zwierzętami które karmi się co 4 lata.

...) 26.10.2021 08:23
odgrodził o dziczy a ten cyrk to raczej po zewnętrznej stronie płotu...trzeba przyjąć wyniki demokratycznych wyborów i tyle

Gra 21.09.2021 16:52
Donalda jak najbardziej! Nie czytam tych durnych artykułów, patrzę tylko często na nagłówki. Widać ze jesteście wszyscy lizaczkami opozycji. Ta strona kiedyś była inna, polityka tu mało potrzebna, chyba ze miasta.

??? 23.09.2021 10:24
Tak - masz rację: ten lokalny portal, kiedyś był inny. Był inny dopóty, dopóki nie został wykupiony przez "jewropiejskoje" News4Media. Idzie nowe: tym razem - nie ze wschodu (z Moskwy), ale z zachodu (z Berlina i z Brukselki). I tak trzymać "Nasz Tomaszowie" i pozostałe, jewropiejskoje buractwo. Uzywam innej ksywki, ponieważ wstydziłbym sie podpisać moją dawna ksywką....

Pixel 21.09.2021 16:04
Oj tak… niech spływa… dzięki niemu tylko z Bałtykiem nie jesteśmy skłóceni …

No 21.09.2021 15:53
Niestety taka jest prawda , bo po słowach suska , butaprena , i byle jakiego widać w jakim kierunku nadprezes zbawcakwak narodu podąża , a ciemny lud oglądający tylko pisowską tubę propagandową i cwaniaczki korzystający całymi garściami w spółach skarbu państwa i rozpasanym do niemożliwych granic kaczym nierządzie przyklaskują grabieży i niszczenia Polski i wyprowadzeniu Polski i Polaków z UE !

Tomaszow 21.09.2021 14:58
Po raz kolejny napisze Kaczorowi to może opozycja co najwyżej kota na spacer wyprowadzic:)

Anytykacz 21.09.2021 16:03
Kota kaczorowi to ma kto wyprowadzać , a kolejka już ustawiona na kilka lat do przodu. Przejrzyj listy jego przyd.. , aż biją się o bliższe miejsce i przy kuwecie też !

Edmund 21.09.2021 12:33
Którego kaczora ??? Donalda? Jestem za, Donaldzie. Jestem za wygonieniem takiej mendy jak tY, POmyleńcu. Raus z Polski zardzewiałku z Danzigu.

Mundek 21.09.2021 17:07
Edmund dostaniesz czternastkę tylko się nie denerwuj

...) 21.09.2021 10:47
Panie Mariuszu, którego kaczora???? Donalda??.. jestem za niech wraca skąd przyszedł

tomaszowianin 21.09.2021 15:10
ja wygoniłbym z tej całej zabawy najpierw przeprowadzane przez tą NT gazetę ankiety, później CAŁŁŁĄ gazetę i pomyślał gdzie wyrzucić TVP Info razem z TVNem.

rwd 21.09.2021 10:11
I dobrze zrobi. Banda gryzipiórków, która tylko myśli co zrobić żeby jeszcze bardziej się wzbogacić. Co oni produkują ? Rozdają nasze. I tacy ważni bo oni dają. Najłatwiej dawać nie swoje.

Mama 21.09.2021 09:42
Panie "zadanie", spadaj Pan do centrali, aaa nie będzie makreli i co teraz

Ozi 21.09.2021 09:27
Ludzie nie dajmy się pisowskiej głupocie bycie wUE to najlepsze ,co dla nas ludzi i naszego kraju spotkało nie mamy granic , możemy pracować ,wczasować uczyć się zdobywać wiedzę w wszystkich krajach UE nie pozwólmy tego zepsuć

...) 21.09.2021 12:43
tylko w głowach totalnej opozycji mógł powstać taki bzdurny pomysł..nie mają już innych pomysłów?...a gdzie ich program ? co chcą zrobić?..nikt tego nie wie

Do :) 21.09.2021 17:11
Totalnie to ty jesteś nawiedzony nie szukaj wroga tam gdzie go nie masz. Nie daj się ogłupiac włącz myślenie

Jasiu 16.10.2021 22:11
Tak dla wyjaśnienia: Brak granic i swoboda przemieszczania wynika z przynależności do strefy Schengen a nie do UE. Cztery kraje spoza UE należące do strefy Schengen to Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein. A na przykład Bułgaria należy do Unii Europejskiej, i nie należy jednak do strefy Schengen. Zatem przekraczając granicę lądową z Bułgarią z dowolnego kraju sąsiadującego, czy lądując samolotem będą przechodzili kontrolę dokumentów tożsamości. Gdy mówimy o swobodzie gospodarczej wypada znać relacje pomiędzy Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG) a Europejskim Stowarzyszeniem Wolnego Handlu (EFTA) oraz wiele umów dwustronnych, np. Szwajcaria ma podpisane z UE ponad 120 umów dwustronnych. Zatem, można nie należeć do UE i mieć to wszystko na czym Ozi zależy.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama