Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:58
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Bezpieczne słowo na niedzielę

Nie lękacie się... nic Wam przecież nie grozi

Czuję się bezpiecznie

Mam nadzieję, że i Wy tak się czujecie. Na świecie ponoć szaleje kolejna fala pandemii. W tomaszowskim szpitalu już powoli zaczyna brakować łóżek. Coraz częściej słyszymy o zgonach i o tym, że zaczyna brakować lekarzy. Ha! Jak ktoś wierzy w te wszystkie informacje, to naprawdę może zacząć się bać. 23 chorych jednego dnia, 18 kolejnego. Jutro ilu będzie? Tego nie wiadomo. Oddziały szpitalne wyłączane ze względu na wirusa. Doktorzy wygłaszają telewizyjny tyrady, ostrzegają, straszą, grożą palcem zza internetowych kamerek. Ponoć nie będzie nas miał kto leczyć -  krzyczą prasowe nagłówki. No faktycznie, szczęka opada do samej ziemi. Nic tylko zamknąć się w domu i nie wychodzić nawet do lasu... No ale chwileczkę.... Przecież nie musimy słuchać lekarzy. Zresztą kto by im tam wierzył. Na brak zaufania, prawdę mówiąc,  sobie sami zasłużyli. I to nie tylko dlatego, że z premedytacją przepisują najdroższy lek, mimo, że można skorzystać z dużo tańszego zamiennika. Zapłacimy wszak  bez szemrania, bo wszyscy po trochu wierzymy w cuda. Droższy więc pewnie lepszy. Nieprawdaż?

Rzecz w tym, że przecież oni wszyscy nie leczą ludzi, a jedynie uczestniczą w spisku, starannie zaplanowanym i wyreżyserowanym, przez firmy farmaceutyczne. Biorą kasę, to straszą. Mają korzyści, więc zachęcają do szczepień. Wirus jest wymysłem, a ludzie wcale nie umierają. Jeśli już, to na choroby towarzyszące. Jakie? W sumie nie jest to do końca jasne. Podobno ktoś złapał wirusa i umarł na... katar... Ktoś inny na coś innego... No i jak tu nie czuć się bezpiecznie? Po co nosić maseczki, skoro one nic nie dają? W sumie to lekarze w czasie operacji również nie powinni ich używać. Ja się czuję bezpiecznie jeszcze z innego powodu.

Otóż okazuje się, że fikcją są również medialne informacje o tym, że w Polsce brakować zaczyna lekarzy. Mark Zuckerberg udowadnia każdego dnia, że jest to nieprawdą, a przecież pan Mark wie lepiej. Wystarczy odpalić Facebooka, by potwierdzić fakt, iż opiniami specjalistów jesteśmy wręcz zalewani i to ze wszystkich stron. Okazuje się, że wybitnymi lekarzami są fryzjerki, kierowcy ciężarówek, hydraulicy i kucharze. Oni wszyscy wiedzą lepiej, bo gdzieś coś przeczytali, coś zobaczyli, a pan Zięba ich przekonał, że witamina C pomaga na wszystko. No i przecież wystarczy odrobina logiki. Nie do wiary? Wystarczy poczytać wpisy, by od razu poczuć się zdrowszym i bezpiecznym. Nie musicie czekać w kolejce do doktora całymi miesiącami. Umówcie się  z fryzjerem albo z doktor Wendrowską, bo ona też ponoć nie lubi szczepionek. 

Ach jak bardzo bezpiecznie

Spacerujecie czasem po Tomaszowie w godzinach wieczornych i nocnych? W nocy można przejść ze Starzyc na Brzustówkę i... nie spotkamy żywego ducha. Jest tak bezpiecznie, że nie da się dostrzec nawet kawałka radiowozu. Bo i po co? Skoro nic nikomu nie grozi, to na jakiego dzwona mają jeździć i benzynę wypalać. Są miejsca wymagające stałego dozoru. Kiedyś na przykład pilnować trzeba było parkingu przy ulicy PCK. Nie wiem czego pilnuje się teraz, ale na przykład policjant i policjantka pilnowali jakiś czas temu w nocy lasu za jednostką wojskową. Słusznie. Ktoś mógłby drzewo do zagajnika bez pozwolenia zwozić. Mniejsza o to... jest bezpiecznie i... już.

Tylko mnie nie pytajcie co tam w środku nocy robiłem. Też przyjechałem pilnować lasu. I niech to wam wystarczy. Nic dziwnego, że komendant poprosił, by mu dmuchany namiot kupić. W sumie nie wiem czemu protestowałem. Dmuchany, ogrzewany i w dowolnym miejscu można rozbić, zapewniając bezpieczeństwo... przejeżdżającym w pobliżu kibicom z Azerbejdżanu. 

Policjantom jakieś zajęcie poprawiające bezpieczeństwo należy zapewnić. Nie mogą czuć dyskomfortu, powinni czuć się potrzebni.  A cóż lepiej wpłynie  na poprawę poczucia bezpieczeństwa, jak nie akcja karania obywateli za brak maseczek w galeriach handlowych? Kiedyś policyjny rozkaz dzienny mówił: schwytać 4 pijanych rowerzystów. No i biedni stróże prawa zastanawiali się jak tu jakiegoś typka upić  a następnie na rower wsadzić. 

Ostatnio idąc do kina o maseczce zapomniałem, podobnie jak i pozostali widzowie i 80 procent kupujących. Zamiast bezpieczeństwa, poczułem lęk, bo jednak szkoda mi kasy na mandaty, nawet jeśli są one nielegalne. Procesowanie się dla zasady już przerobiłem kiedyś... ze strażą  miejską.... 2 lata w sądzie za 100 złotych, którego nie chciałem zapłacić. Kiedy policzyłem sobie moją stawkę roboczogodziny, to ten proces "dla zasady" kosztował mnie kilkanaście tysięcy złotych. No ale co tam... wygrałem. Poczułem się bezpiecznie i z zaspokojonym ego.... ale nie do końca, bo wyrok nie był jednak wyrokiem...  bo strażnicy przede mną uciekli... ale mniejsza o to... Ważne, że jest jakieś prawo i jakaś sprawiedliwość. 

Bezpieczny błogostan

Zapewne wszyscy zdążyli już zauważyć, że w lokalnej (i nie tylko) Platformie Obywatelskiej nastąpiły zmiany. Nowym szefem został Adrian Witczak. Wiadomość obiegła lotem błyskawicy miasto i okoliczne zaścianki. Od razu zrobiło się błogo i bezpiecznie. W mieście gwiazdy zaczęły świecić jaśniej. Przyznam tu lekko zawstydzony, że w ostatnim czasie coraz mi jakoś bliżej do tego sympatycznego młodego człowieka, ale żeby uniknąć jakiś dziwnych komentarzy i skojarzeń pod tekstem dodam, że nic się u mnie w kwestiach zasadniczych nie zmieniło. Nadal podobają mi się kształtne dziewczyny o płomienistych włosach. Za to jakoś tak w ostatnich dniach zmieniłem obyczaje i rano robię sobie kawę i prasuję koszule. W dodatku hurtowo. Co gorsza wydaje mi się, że z rozpędu chwytam nawet te, które wcześniej już wyprasowałem. Niby wolę skórzane, motocyklowe kurtki i bluzy z kapturem, ale i koszule warto przeciągnąć czasem żelazkiem. 

Zmiana wizerunkowo na pewno in plus. Platforma ma wreszcie lidera, który w zimę na pewno nie będzie chodził w sandałkach (członkowie PO zapewne czytając ten fragment wybuchną śmiechem). Witczak ma swój styl i bardzo dobrze. Nie każdy musi być zakapiorem ze zlotu harleyowców. Ambicji też mu nie brakuje, a przecież nie można z nich czynić nikomu zarzutu. Problemem jest jego otoczenie. Ci, którzy liczyli na zmiany, chyba nieco się przeliczą. Nowy lider będzie przez kolejne lata niewolnikiem starego układu, liczącego nie na zmiany jakościowe ale na konsumpcję konfitur. 

Czyż nie jest bezpiecznie? Najbardziej bezpieczny może czuć się Marcin Witko, bo młody radny w wyborach prezydenckich nie będzie mógł liczyć na niczyje merytoryczne wsparcie. Nie da się niczego zbudować na samej nienawiści do PiS. A niestety duża grupa platformersów to ludzie na tym punkcie mocno zafiksowani. Bardziej niż PiS-u nienawidzą chyba tylko mnie. I nie jest to przypadek ale długotrwały proces podsycania nienawiści i instrumentalnego traktowania ludzi, którym do uszu nienawiść się sączy. 

W ten sposób Adrian Witczak zapewnia też bezpieczeństwo dotychczasowym liderom. Za chwilę w zakulisowych układankach ci sami, którzy zajmowali się promocją młodego człowieka, będą opowiadać domniemanym wrogom, że chłopaka nie da się kontrolować i że nie mają na niego wpływu, albo że jest "specyficzny". No ale przecież oni sami są tacy fajni, wciąż w sandałkach i ugodowi  nawet tego PiSu to aż tak bardzo nie nie lubią. Zgadniecie skąd to znam? :P 

Z Platformą wszyscy możemy czuć się bezpieczni. Niedawno zarząd powiatowy tej partii przyjął stanowisko, że będzie dążył do uchylenia w powiecie prorodzinnych uchwał, które sami nazywają uchwałami antyLGBT. Wymyślono nawet genialny sposób na realizację tego celu. Na ostatniej sesji radny Paweł Łuczak wystąpił z apelem do radnych z Komitetu Marcina Witko aby to oni stosowny projekt uchwały przygotowali i złożyli a następnie sami chyba uchylili, bo wiadomo, że Staroście lepiej się nie narażać. Okazuje się więc, że może też być bezpiecznie na lekko żenujący (a może kabaretowy) sposób.  Bierzmy się i róbcie. No komedia. jak mawia jedna moja przyjaciółka: ktoś kto tego słucha w cyrku się nie śmieje 

Najważniejsze jednak, by kasa bezpieczna była

No i jest... a jakże. A moje i Wasze pieniądze troszczy się Rząd. Poważnie to piszę. Mateusz Morawiecki robi co może, by zabezpieczyć wasze oszczędności, które odkładacie na starość. Dzięki Premierowi możecie naprawdę czuć się bezpieczni, bo starość przedstawia się w różowych barwach. Ktoś zapewne zapyta: jak to? Ano zwyczajnie. Przysiądźcie i pomyślcie. Załóżmy, że macie w banku odłożone 100 tysięcy złotych na czarną godzinę. Dzięki działaniom polityków w tym roku na przykład uda się Wam uchronić co najmniej 6 procent tej kwoty. Czy to nie fantastyczne? No i już słyszę te głosy niedowiarków mówiące: akurat, przecież tyle to wyniesie inflacja. 

Hm, sami widzicie, że edukacja ekonomiczna u nas kuleje. To nie jest żadne negatywne zjawisko. To nie jest żadna inflacja. To mechanizm zabezpieczający przed złodziejami. Tyle słyszymy i czytamy o oszustach posługujących się metodami na wnuczka na policjanta itd. Rząd postanowił pomóc.

Niedawno jednemu panu za pomocą którejś z tych metod skradziono 650 tysięcy złotych. Dzięki działaniom Rządu realna wartość tej skradzionej kwoty to będzie tylko 611 tysięcy, czy ofiara złodzieja straciła nie 650 a 611 tysięcy. 39 tysięcy udało się uratować, W perspektywie dwóch  lat będzie to już tylko 574 tysiące. Popatrzcie sami 75 tysięcy uratowane w dwa lata, dzięki prostemu bezpiecznikowi inflacyjnemu. Możecie policzyć ile to będzie za 10 lat. Ale, ale.... to są tylko te oficjalne dane, oparte na koszyku wybranych cen. Prawdziwy poziom zabezpieczenia to ok. 30 procent, a to znaczy, że Rząd ocalił z waszych oszczędności prawie 200 tysięcy złotych. I to w rok. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

sąsiad 31.10.2021 20:19
Witam! W ramach Waszego " Bezpieczne słowo na niedzielę" - może nie całkiem na temat "słowa na niedzielę" ale na pewno moje słowo na temat "bezpieczeństwa" będzie do rzeczy. Do piątku 29-10-tego roku ulica Dąbrowska od skrzyżowania z ulicą Legionów do skrzyżowania z ul. Zieloną była formalnie wyłączona obustronnie z ruchu zaporami - z uwagi na prowadzenie na niej robót drogowych - remontowych? czy inwestycyjnych? I słusznie bo na wyłączonym odcinku stan jezdni nie nadawał się do jazdy z uwagi na wystające : włazy studzienek ( czy kratki ściekowe ?), jakieś elementy betonowe, kilku centymetrowe stopnie frezowania, braki przy krawężniku chodnika. Dziś (31-10-br) idąc w porze poobiedniej na cmentarz wzdłuż w/w odcinka Dąbrowskiej zobaczyłem, że stan jezdni jest bez zmian a w te i z powrotem jak nigdy nic jadą auta osobowe ( "nasze" i z obcych miejscowości ) a kierowcy w prawo i lewo manewrują żeby ominąć przeszkody. Pomyślałem, że potencjalni mandatowicze. Ale zobaczyłem, że żadnych zapór od strony cmentarza w kierunku na ulicę Dąbrowską nie ma - droga wolna, ale niestety niebezpieczna. Kierowcy co prawda są "na prawie" - tylko dlaczego te zapory ktoś zgodził się ( pewno podpisem) usunąć. To jest smutne ale niestety prawdziwe. Nie znalazłem w prawie budowlanym paragrafu wyrażającego zgodę na dopuszczenie do użytkowania obiektu, którego użytkowanie stwarza niebezpieczeństwo dla jego użytkowników. Pozdrawiam.

pacjent 31.10.2021 10:49
P. Wędrowska ma doktora? Chyba nie ?

Przyjaciel Portalu, podkreślam Portalu. W Tomaszowie jest to wyjjątkowe miejsce. Co by mi nie zrobił to przyjacielem Portalu będę. 31.10.2021 17:45
Proszę nie niszczyć Portalu stusując sztuczki które powodują, że po tekście jest taka przerwa. Nie ma Pan nic do powiedzenia? To może nic nie pisać?

Polak 30.10.2021 21:35
Facebook manipulacja

Google: mam podkute alabamy 30.10.2021 19:21
A tak na poważnie, inflacja jest obecnie zjawiskiem globalnym. Co się w Niemczech dzieje...

Google: Mam podkute alabamy 30.10.2021 19:17
Hahaha :)

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama