Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 13 sierpnia 2022 08:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Jezu jak się cieszę!

Mówi się, że polityk nie musi być mądry, za to nie powinien być śmieszny. Może to kogoś zdziwi, ale polskie realia pokazują, że coś w tym powiedzeniu jednak jest. Tyle, że są miejsca, takie jak Tomaszów, gdzie pojawiają się hybrydy. Ludzie niezbyt mądrzy, za to zbyt śmieszni. Co ciekawe, to oni gromadzą najliczniejsze grono wyborców. Na codziennych konferencjach prasowych organizowanych przez Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, najczęściej chyba powtarzanym zwrotem jest "cieszę się". Często wypowiada się pięć osób i wszystkie mówią to samo, że się cieszą. Co wywołuje tak intensywne stany euforyczne? Może lepiej nie szukać odpowiedzi na to pytanie i przyjąć, że samo występowanie przed kamerą pobudza polityków zmysły. Tak się złożyło, że dzisiaj na moją skrzynkę mailową przyszło zaproszenie na: otwarcie lądowiska dla śmigłowców LPR przy ul. Podleśnej w Tomaszowie Maz. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to lądowisko już oddano do użytku.... w styczniu. Myślicie, że to jeszcze śmieszne, czy może śmiać się należy już przestać....
Jezu jak się cieszę!

Takiego cyrku, jaki mamy obecnie w naszym powiecie to w jego historii jeszcze nie było. Konferencja goni konferencję. Każda aktywność musi być odpowiednio nagłośniona. Przysłowiowy zakup długopisów, to co najmniej 3 spotkania z dziennikarzami, bo za pierwszym razem ktoś postanowił, za drugim ogłosił przetarg, za trzecim go rozstrzygnął, a za czwartym podpisał umowę na dostawę. Sama dostawa również musi mieć uroczysty charakter. Musza być zaproszeni radni, dziennikarze, urzędnicy, ksiądz i Antonii Macierewicz, dzięki któremu zakup długopisów był w ogóle możliwy. Ksiądz machnie kropidłem, by sprawnie działały. I już.... samozadowolenie i... wszyscy się cieszą. Z tej radości aż nie wiedzą co powiedzieć, bo gdy wsłuchamy się w treść wypowiedzi słyszymy zwyczajny bełkot. Dużo słów i mało w nich treści. Kto dużo mówi, ten przeważnie ma niewiele do powiedzenia - pisał swego czasu Robert Seethaler.

 

 

W Powiecie Tomaszowskim dochodzi do tak kuriozalnych absurdów jak oficjalne i uroczyste otwarcie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, które działa już w najlepsze od niemal dwóch lat. Nie żartuję. Kosztowała nas ta instytucja już kilka milionów, funkcjonuje, prowadzi koła zainteresowań, organizuje imprezy od dwóch lat. Po czym, komuś przychodzi do głowy, że jednak z tego powodu się cieszy i przypomina sobie, że fety z tej okazji jeszcze nie było. No to się zrobi, bo przecież lubimy się bawić i fotografować. Przetnie się biało czerwoną wstęgę (to nic, że to narodowe barwy i nie wypada). Warto podkreślić, że uroczystość odbyła się w dramatycznych okolicznościach. Zabrakło  na niej Antoniego Macierewicza, który co prawda cegieł na budowie nie nosił, ale bez niego nie dzieje się nic w naszym powiecie. Podobnie jak bez posła Telusa, ale ten do Tomaszowa jednak dotarł. Zabawne jest też to, że to co otworzono z wielką pompą w przyszłym roku będziemy poprawiać. Będzie znowu okazja do świętowania. 

Oczywiście felieton ma charakter ironiczny. Jednak tego "Misia" należy traktować dosyć poważnie. Te zabawy są niestety dosyć kosztowne. I są to koszty nie tylko związane z organizacją samych imprez. Co miesiąc Powiat Tomaszowski wydaje tysiące złotych na kupowanie przychylności mediów. O niektórych większość z Was nawet nie słyszała. I to wszystko w czasie pogłębiającego się kryzysu, szalejącej inflacji i poszukiwania pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników. Imprezy angażują też pracowników, którzy naprawdę lepiej mogą spożytkować swój czas. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PSP 30.11.2021 09:01
Poniedziałek - otwarcie Wtorek - Event Środa - uroczystość Czwartek - uroczystość , otwarcie Piąteczek - otwarcie , event uroczystość W krótkich pięciu punktach zawarty zakres obowiązków i odpowiedzialności starostwa i jego naczelnych mocarzy.

Figo-fago 27.11.2021 20:02
Na marginesie częstych wizyt mojego idola Macierewicza w tym naszym, powiatowym, samorządowym bajzlu. Macierewicz, to mój rówieśnik i równoczesny kolega na UW (inne wydziały UW). W latach 60-tych i 70-tych oraz później, to był autentyczny walczak przeciw komunie. I nie mogę się połapać, co się ostatnio z nim stało, że taki FACET stał się kolegą partyjnym z takimi, lokalnymi "ropiejącymi wrzodami na ciele lokalnej prawicowej opcji".

t 27.11.2021 17:15
Po tych wszystkich sensacjach rodzi się pytanie: ile godzin ci wszyscy pracownicy starostwa spędzają urzędując w swoich gabinetach przyjmując mieszkańców.

Logik 27.11.2021 14:36
A dlaczego to lądowisko realizował Wilmański, a nie Wydział Inwestycji?

K2 27.11.2021 13:44
Nie wiem co was tak dziwi . Przecież dokładnie to samo robi nasz rząd . A jednak tem miernoty cały czas mają te 30 kilka procent . Czyli suwerenowi to pasuje . Glupi naród i tyle . Przerabialiśmy to przed rozbiorami .

Figo-fago 27.11.2021 19:35
Te!!! Mundruś!!! Sytuacja przedrozbiorowa tak się ma do obecnych rządów mojego ulubionego PiS-u, jak kij do d.u.p.y. Na co liczysz - badziewiaku?! Na to, że wszyscy ludzie są durnowaci i nie zorientują się, że bzdury wypisujesz - pajacu ?!?!?! PS. Jak jesteś taki gigant-historyk, to może daj nam-ciemniakom wykładnię tego twojego twierdzenia, zamieszczonego powyżej - co ?!

Baron z sierpem 27.11.2021 21:30
Pajacu z Adelajdy i prymasie po UV - idź na grzyby, ryby, jagody, popuszczaj bąki i latawce, pilnuj wnuków i nie kwaś na portalu. Miałeś swoje 5 minut i je zmarnowałeś.

tomaszowianin 28.11.2021 19:46
No to poznaliśmy *Figo-fago z Adelajdowa. Po PS (.), "ryncach", "Mundrusiu", "badziewiaku " do d.u.p.y. Po "pajacu" itp. PS ...że też jeszcze sam scyzoryk w Adelajdowie się otwiera. Od lat 60-tych nie oliwiony. Że też klawisze klawiaturowe po północy jeszcze funkcjonują.

Beata z dalekiego świata 27.11.2021 20:32
Szczęść Boże...Figo Fago...ja myślę(pozwolę sobie pomyśleć...)że podział w naszym narodzie stale się nasila. Są już obywatele o podwójnym obywatelstwie na tarenie Polski i naszego miasta . I to może sugerować że kiedyś się "pokroimy" Niech będzie pochwalony.

Cieszęsię 27.11.2021 07:54
Otwarci ludzie ???

Berni 27.11.2021 07:30
Panie Mariuszu, przestałem zaglądać regularnie na ten portal ze względu na pańską cenzurę komentarzy. Nie wygodne treści poprostu sie nie pojawiają. Ale dla takich perełek jak ten artykuł warto. Ma Pan talent ha ha ha. Czy te przyglupy ze starostwa nie widzą tej żenady????

r
redakcja_ 27.11.2021 09:46
Komentarze się nie pojawiają dla bezpieczeństwa komentujących. Chcecie chodzić po Sądach i tłumaczyć się z własnych opinii?

.. 27.11.2021 18:04
Nie, dobrze jest. Też czekałem na swój, ale gdyby się nie pojawił nigdy nie marudziłem – to musisz, musi Pan przyznać.

Figo-fago 27.11.2021 19:40
Jeżeli przestałeś zaglądać "regularnie", to rzeczywiście, przy tym "nieregularnym" zaglądaniu, maiłeś wielkiego farta, że akurat trafiłeś, pajacu, na ten materiał..... I p. Mariusz odpowiedział tobie konkretnie. Jest takie powiedzonko: ludzkie cwaniactwo nie zna granic.... jednak - do czasu.

Tużurek 27.11.2021 07:20
Skąd on bierze te marynarki??? Może powinien zmienić krawca, bo ten go jawnie oszukuje.

PSP 30.11.2021 13:50
Wiedzie nowa , wyższa pensja będzie i nowy garniak. Daj czas :P

Figo-fago 27.11.2021 00:37
Panie Mariuszu: oczywiście, że tak jest, jak Pan to opisuje. Rzeczywiście, z tego powiatowego samorządu robi się permanentna akcja, jak z filmu Miś. Zdjątko powyżej: wszystkie ważniaki ze starostwa z tyłu, a przednimi powiatowe, cyrkowe bożyszcze-katecheta. Wszyscy jego poddani uporczywie wpatrują się w to ich bożyszcze, ale na tym zdjęciu jest jeden (ten w okularkach z lewej strony na zdjęciu), który uparcie nie patrzy się na katechetę. I w tym momencie zwracam się do służb specjalnych starostwa, oby te służby DOKŁADNIE rozpracowały tego niepewnego gościa. Co taki podejrzany facet ma na myśli: czyżby nie lubił (tak, jak pozostali) swego wodza ?!?!?! Poza tym, niedbale stoi w rozkroku jak jakiś chuligan, nie trzyma "ryncy" na brzuchu. W takim samym stopniu nie podoba mi się ten wysoki z tyłu, co kiedyś był odpowiedzialny za sprzątanie starostwa i otoczenia starostwa. Co to ma, kur...., być?!?! To jest zwykłe lekceważenie lokalnego, wsiowego bożyszcza!!! PS. Nie napiszę, że scyzoryk sam mi się w kieszeni otwiera, bo durnie ze starostwa (tak, jak ten dureń Kowalski) posądzą mnie o to, że chcę ich zabić. Poza tym, poza tą menażerią na zdjęciu powyżej, pracuje w starostwie wielu normalnych ludzi, ale cóż oni mogą....... Mogą tylko patrzeć na to tałatajstwo.

r
MS 27.11.2021 09:48
Fakt, Klaudek im lądowisko zbudował, bo sam nie potrafili. W nagrodę go zesłali.

Figo-fago 27.11.2021 12:32
Do MS: Oczywiście, też trochę znam tego gościa i też wiem, że facet zupełnie nie pasuje do tego wsiowego, bogobojnego towarzystwa. Jeżeli ktoś taki odejdzie, to kto tam zostanie ...??? Sawietskij pazdraw dlia Pana KW. PS. Żeby tylko takie pozdrowienia nie były pocałunkiem śmierci.......

Ale jest! Za to BRAWO! 26.11.2021 22:57
Ale pobudowali. Wam nie udało się przez ponad 20 lat. Co tak boli? Że nie blokowali lądowiska przez 10 miesięcy do oficjalnego otwarfia? Pfff. Każdy ma to gdzieś. Ważne, że jest. Tak, tak, wiem, wiem, przed PiSem chciał ten i ten i tamta. Agresywne zwykle w kontaktach osobistych typy, które od wieków zasiadają i nic mogli. Takie fakty.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ofkorsTreść komentarza: co się z tymi pieniędzmi dzieje, płacimy 9 % od naszych dochodów ( oprócz rolników ), to są miliardy miesięcznie.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:57Źródło komentarza: Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie ma pieniędzy na podwyżkiAutor komentarza: mkTreść komentarza: Podziwiam tych pielgrzymów i zazdroszczę kondycjiData dodania komentarza: 12.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Wyruszyli Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną GóręAutor komentarza: łania parkingowaTreść komentarza: Dziadku, nie idź tom drogom.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:31Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: KalafiorTreść komentarza: Szkoła niby olimpijczyków, a co rusz kombinują jak tu dzieciom zajęcia na basenie zabraćData dodania komentarza: 12.08.2022, 06:58Źródło komentarza: Nowe boisko na Niebrowie wygląda okazaleAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Syf z gilemData dodania komentarza: 12.08.2022, 01:56Źródło komentarza: Najsmaczniejszy letni weekend w Tomaszowie!Autor komentarza: Fiona TrevorTreść komentarza: Uwaga wszyscy: Jestem Fiona, mój mąż grozi mi rozwodem, jeśli ośmielę się zapytać go, czy mnie zdradza. I opuścił dom na 3 lata, znalazłam kontakt z Dr Ogundele, potężnym czarodziejem, ten człowiek przywrócił mi mojego męża w ciągu 24 godzin swoimi mocami. Powiedziałem mu, że nadal będę udostępniał jego imię, ponieważ znalazłem kogoś, kto o nim mówi, zanim się z nim skontaktowałem. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, skontaktuj się z dr Ogundele na WhatsApp: +27638836445. W moim małżeństwie znów panuje pokój, dziękuję.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 01:27Źródło komentarza: Liczy się lojalność i wierność zasadom
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a