Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:59
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wolność słowa zagrożona. Protesty całej Polsce. W Tomaszowie też

200-300 osób zebrało się dzisiaj wieczorem na Placu Kościuszki, by wyrazić swoje niezadowolenie z powodu regulacji prawnych, jakie wymierzone są w stacje TVN. W piątek sprawa Lex TVN wróciła do sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Stało się to bez wcześniejszych zapowiedzi. Zdominowana przez PiS komisja, po burzliwej dyskusji, opowiedziała się za odrzuceniem uchwały Senatu, który we wrześniu odrzucił znowelizowaną ustawę o radiofonii i telewizji. Ustawa trafiła więc powtórnie pod obrady sejmu, który przyjął ją większością głosów. Sam tryb sejmowego procedowania budzi liczne wątpliwości i kojarzy się z systemem totalitarnym. Uderzenie w prywatnego nadawcę jest oczywiście nieprzypadkowe. Tego samego dnia dowiedzieliśmy się o zeznaniach, jakie składała ochrona Beaty Szydło w sprawie wypadku z jej udziałem

Od razu napiszę, że nie przepadam za TVN. Zarówno za jego wersją informacyjno - publicystyczną, jak i rozrywkową. Zwyczajnie nie bawią mnie występy takich osób, jak Magda Gessler, czy Kuba Wojewódzki. Obserwujemy często nie tylko brak kultury,  ale wręcz pospolite chamstwo. W części informacyjnej mamy do czynienia z przekazem w amerykańskim stylu, który mnie osobiście nie odpowiada. Wąska grupa tematów dnia, które są wielokrotnie powtarzana dla utrwalenia przekazu. Co kilkanaście minut widzimy dokładnie te same fragmenty filmu (często przebitki mają się nijak do stanu aktualnego), raz jako ilustracje serwisu, innym razem jako tło wypowiedzi polityka, czy eksperta. To nic innego, jak oddziaływanie podprogowe. TVP robi dokładnie o samo, tyle, że w sposób bardziej przaśny i prymitywny. W sumie każda telewizja czyni ludziom wodę z mózgu. Pamiętacie Wojnę Światów, Szulkina? 

Cóż... jak powiedział mi w piątek jeden młody, sympatyczny człowiek, marketing polityczny jest dla idiotów. Ma rację. Zbudowany jest na hasłach, emocjach i oparty na instynktach stadnych. Ludzie im ulegają, a jak się połapią, że ktoś ich wykiwał, to jest za późno. Doskonale wykorzystali to w piątek politycy PiS, robiąc typową dla siebie "wrzutkę" przed świętami.  Efekt? Od dwóch dni dyskutują wszyscy o stacji telewizyjnej, zapominając o aferach, jak ta wspomniana wyżej, mówiąca o fałszywych zeznaniach w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło. Temat żył zaledwie kilka godzin i... cisza. Do Nowego Roku podyskutujemy o tym, co zrobi Andrzej Duda? Podpisze, czy nie podpisze? Zawetuje, czy skieruje do Trybunału? A pod koniec lutego dostaniemy nowe rachunki za energię elektryczną.  I nikomu już nie będzie się chciało protestować.

Skoro, już się przyznałem, że nie jestem wielkim fanem TVN, to przyznam też, że TVN24 oglądam, podobnie jak inne stacje informacyjne, z TVP Info włącznie (w sumie z moich podatków opłacane). I tu dochodzimy do kwestii zasadniczej, oglądam co chcę, jeśli chcę i kiedy chcę, bo mam wybór. A to właśnie możliwość dokonywania wyboru jest kwintesencją wolności. Jeśli ktoś mi to prawo odbiera (nie jest ważne, czy komunistyczny prokurator, czy też polityczny funkcjonariusz), pozbawia mnie w ten sposób swobody decydowania o samym sobie. I nie ma znaczenia, czy ja coś lubię, czy też nie. O gustach ponoć się nie dyskutuje. 

Czy TVN jest stacją telewizyjną o charakterze antyrządowym? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Co do zasady, dziennikarstwo nie powinno być przede wszystkim, prorządowe. Dlaczego? Ponieważ traci ono swoją funkcję kontrolną. Z drugiej strony TVP wcale nie sili się na obiektywność i oglądamy przekaz, tak jak w czasach komuny oglądaliśmy dziennik telewizyjny. Wiemy, że informacje dzielą się tam na prawdziwe, prawdopodobne i fałszywe. Przy czym prawdziwe, to głównie nekrologi, prawdopodobne, to prognozy pogody, a reszta wszyscy przecież wiedzą. No i jeszcze to, że wszystko jest winą Tuska.... Trybuna Ludu, to  był oficjalny organ prasowy PZPR. Dziś tę samą rolę odgrywają prorządowe media, które afer szukają w szeregach opozycji, zamiast patrzeć na ręce rządzącym. 

PiS działa na dwa sposoby, albo sobie przychylność kupuje, albo to, co stoi na jego drodze niszczy. W Tomaszowie Mazowieckim, tylko NaszTomaszow.pl oraz TIT nie są opłacane z pieniędzy podatników. Powiat Tomaszowski  zarządzany przez lokalnego szefa struktur, Mariusza Węgrzynowskiego, wydał w tym roku 150 tysięcy złotych na ten cel. Pieniądze służące jedynie działaniom propagandowym i niczemu więcej. 

Osobnym tematem, jaki dzisiaj na proteście poruszył właściciel TIT, Andrzej Kucharczyk, jest niszczenie przedsiębiorczości, nie liczenie się z prawami nabytymi i zawartymi wcześniej umowami. Jak przekonać kogokolwiek do inwestowania w Polsce, kiedy potencjalny inwestor nie będzie pewny dnia ani godziny. Dokładnie tak działa putinowska Rosja (polecam: Czerwony Alert Billa Bowdera)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tm 24.12.2021 10:52
Gdyby nie było komuny nie było by TVN proponuję przypomnieć kto był założycielem tej niezależnej telewizji, kogo synowie, córki błyszczą na ekranach faktów w tej stacji, dlatego głośno mowie Precz z komuna!

Tomaszow 21.12.2021 21:01
Dla przypomnienia w 2012 roku, związkowcy zebrali w Polsce ponad 2miliony podpisów za nie podnoszeniem wieku emerytalnego i proszę powiedzieć co wtedy rząd Donalda Tuska zrobił? Wrzucił do kosza. Więc teraz stawanie z nim ramię w ramię to jest śmiech.

Do Tomaszów 22.12.2021 13:42
Człowieku olej Tuska ale tych które teraz cię ogłupiają też w ten sposób rozliczaj jeżeli jesteś bezstronny. Nikt nie namawia do stawiania z tamtymi, tylko robiąc tak dalej jak teraz robią rządzący to wpychają nas w te same łapy

Edek 24.12.2021 08:46
Wszyscy wybierzcie się na emeryturę po co pracować niech PiS na nas pracuje

xxxxx xxx 21.12.2021 17:38
A tymczasem 30 miliardów zł do górników ! Za nic tak po prostu by średnia płaca netto w górnictwie 10 000 zł/mies. Wynosiła ! Wyjdą na ulicę obalą rząd

Diabeł 21.12.2021 03:24
Nie chodzi o to czy TVN do dobra telewizja czy zła, chodzi o możliwość wyboru. Ogólnie dla mnie większość telewizji to ściek i nie ma nic do oglądania, ale nie PiS powinien o tym decydować. Każdy w domu ma pilot do telewizora i każdy sam potrafi wybrać. TVN przynajmniej nie jest sterowany przez partię tak jak TVP. W ogóle to jest super moment żeby zadzierać z największym sojusznikiem w NATO. Zaraz możemy mieć wojnę z Rosja i Białorusią, na granicy nie trudno o incydent który to sprowokuje, a PiS uderza w sojusznika. Świetne strategiczne posuniecie.

raz sierpem... 23.12.2021 12:07
Amerykanie na pewno pomogą hahaha. Zawsze musieliśmy liczyć sami na siebie. Co do telewizji poczytaj trochę o kulisach powstania tvnsrenu. Syf kiła i mogiła w skrócie do tego komuch na komuchu i ,,elyty", które przy stolcowym stole umówiły się na rozbiór kraju, który trwa od 30 lat!

,, 23.12.2021 19:29
no tam te panamiskie historie z lat 70 są ciekawe - jak dla mnie - jedynie. Ale zaraz się kończy.

WuPe 23.12.2021 17:04
A kto ci wybór zabiera? Przecież mogą sprzedać udziały komu chcą z całej Europy. Rząd jest od tego by o tym decydować, bo obiecał to przed wyborami. Wiem, że nie wiesz co to demokracja i wybory (wnioskuje to po innych wypowiedziach) ale część ludzi głosuje na program partii. TVN nie jest sterowany? Haha;-) Szkoda komentować taką głupotę... I na pewno USA nie wyniesie się z Polski z powodu nikomu nieznanej tam stacji telewizyjnej.

Janek 20.12.2021 19:22
Już abstra***ąc od polityki to w tej calej TVN nie ma nic do ogladania. Hotel Burdel Paradise, Urkyta Zdrada, Tapł Madłel czy inne badziewia to iibel. Filmy stare, programy dno. Jedynie kanaly tematyczne grupy Tvn sie jakos bronią. Dzisiaj oferta TVP w porownaniu do Tvn to jak porownac nowiutkiego Mercedesa Niemca do sprowadzanego auta Polaka

Oj janek 21.12.2021 20:11
Ruskie seriale już masz, a od nowego roku tylko takie haha

Lepszy rydz niż nic 22.12.2021 22:14
„Ruskich” seriali oby jak najwięcej. Mają masę nt ich świetnej literatury – chociaż te byłby pewnie rzadziej oglądane. Chociaż też nie wiadomo, bo mogą sobie pozwolić – jak każdy duży kraj – na duże budżety i efektownie to jest robione czasami. Ale nawet w „Kozackiej miłości” jest śladowa ilość propagandy. W sumie to nawet nie wiadomo gdzie to się dzieje. Dominuje wątek milosny i sensacyjny, tknięte jest tło społeczne – hierarchii w małym mieście i na wsi. Władza symbolizowana jest jedynie przez stróżów prawa którzy zajmują się ściganiem mordercy. Ale o dziwo pokazana jest prostytucja, pokazana jest chwilami nieudolność państwa. Także spokojniej z ocenami, jeśli w ogóle obejrzałeś choć jeden odcinek. Najkrócej mówiąc. Patrząc na to co daje Netflix – czyli iluzja lub fabuła luźno oparta na faktach, to „ruskie” seriale to ciekawa lekcja na temat – było nie było – największego sąsiada, z którym – czy tego chcemy czy nie – będziemy się musieli zawsze liczyć. Dużo więcej o polityce – ale też w mam wrażenie – z boku bez pochwał dla żadnej ze stron, jest w greckich „Dzikich pszczołach” gdzie jest również małe miasteczko i okolice od międzywojnia po pucz pułkoników. Na temat współczesnej Grecji w polskiej, ale pewnie i wszędzie poza Grecją – szkole nie ma nic. Także lepiej wiedzieć z serialu niż w ogóle. W „Dzikich pszczołach” jest oczywiście też wątek miłosny, ale jest też konflikt klasowy, lokalne roszady we władzach na poziomie najbarziej lokalnym ale wyołanymi zmianami społecznymi pierwszej połowie XX wieku. Tam głównie o uprzemysłowienie chodzi. Wpisz w Google: popularny serial rosyjski i przejrzyj tematykę która sygnalizowana jest nawet na plakatach.

...) 20.12.2021 18:57
do Pana w czerwonej kurtce przemawiającego do garstki osób zebranych na placu,,, dwie uwagi 1 nie ze strachu ludzie nie przychodzą na taki protesty, porostu większość ma inne zdanie a swoje niezadowolenie wyrażają przy urnach wyborczych i tyle 2 jako prawnik pewnie Pan wie ,że używanie publicznie wulgaryzmów jest wykroczeniem ale również Pan doskonale wie,że nikt Panu z tego powodu nic nie zrobi bo mamy " niezależne i niezawisłe sądy" , naprawdę nie przystoi takie zachowanie człowiekowi wykształconemu, przedstawicielowi wymiaru sprawiedliwości ...chyba, że w niedalekiej przyszłości będzie Pan aplikował na jakieś polityczne stanowisko

osłabiony 20.12.2021 19:45
...to jakiś stary, obleśny cięć, nikt godny uwagi przecież.

Diabeł 21.12.2021 03:08
Skąd wiesz jakiego zdania są ludzie którzy nie przychodzą na protesty ? Nie wiesz tego bo nie robiłeś badań. Druga sprawa czepiasz się że człowiek brzydko się wyraża, trochę to śmieszne. Protesty rządzą się swoimi prawami, czasem płoną samochody, opony lub latają gumowe kule, a ty czepiasz się, że facet był wulgarny. Śmieszny w jesteś jak PiS. Nie słyszałem jeszcze nigdy o kulturalnych protestach, które przyniosły by skutek. Władza musi widzieć widły i pochodnie żeby cokolwiek dotarło. Wulgaryzmy to bardzo mały kaliber.

...) 21.12.2021 09:51
nie trzeba robić badań Pan w czerwonej kurtce pewnie nie robił badań... frekwencja mówi sama za siebie..pewnie jesteś zwolennikiem palenia i bluzgania na protestach no ja raczej nie no ale jak się ma nika "Diabeł" to widły, pochodnie, dym i ogień wszystko tłumaczy. Ja uważam że dobry program bardziej przekonałby ludzi niż puste wulgarne słowa i jeszcze raz powtórzę urna wyborcza w demokracji jest formą wyrażania swojej woli co do opcji politycznej. Prawo i Sprawiedliwość nie jest śmieszne ale masz prawo tak sądzić żyjemy w wolnym kraju

Pawełek 21.12.2021 10:27
Nie ma naprawdę kogo usprawiedliwiać, sam sobie wystawił najlepszą laurkę, jako buc. Tam tylko tacy lub podobni do siebie. Jak to mówią, 2 metry mułu, kompletne dno i wodorosty, "lempartowy kwik" zza bram przymkniętej zagrody zwierzęcej - nic więcej nie zaprezentował, taki widać mierny jego styl i zerowy przekaz. A później zdziwieni mocno.

tomaszowianin 21.12.2021 13:13
To przypomnę, protest Policji po którym dostali podwyżki. Nic nie płonęło, nikt nie przeklinał, nie płonęły samochody i nie używano gumowych kul, więc nie pisz, że bez tego się nie da.

Mahatma 23.12.2021 15:27
Gandhi i Martin Luther King są smutni w swoim niebie, czytając takie wpisy.

TM 20.12.2021 15:56
A jeszcze nie tak dawno jak czaskowski mówił śpieszcie się zadawać pytania, wasze dni są policzone jakoś nikt nie protestował bo jak to mówił prawde:)

Polak 20.12.2021 14:59
Lewacki sposób na mącenie spokoju i osłabianie coraz mocniejszej Polski . Proponuję zrozumieć ustawę . Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

A.D.A. 20.12.2021 13:37
Proponuję w ramach protestu zawiesić nadawanie TVN na miesiąc albo sześć.Niech naród odczuje brak wolnych mediów.

Jot 20.12.2021 19:16
Też za tym jestem, ale bedzie spokoj ?

Strong 20.12.2021 12:45
'lex Tvn' ma na celu uszczelnienie oraz uściślenie obowiązujących przepisów od 2004r, które mówią o tym, że właścicielem telewizji, czy radia działających na podst. polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49%. Podobne lub nawet dużo bardziej restrykcyjne obowiązują w innych krajach, m.in. we Francji, Niemczech czy też Austrii, ale kogo to przecież może obchodzić. Najważniejszy jest TVN i już :-)) Niech zmienią akcjonariat właścicielski i działają nadal... a to już nie to samo, kiedyś ominęli przepisy, a teraz nie można będzie iść na skróty... i tu uwiera nowa ustawa. Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie o dużą kasę Discovery.

kabanos 21.12.2021 11:33
No dobra. Ale nowe prawo powinno dotyczyć nowych podmiotów a nie istniejących które powstały i funkcionowały zgodnie z ówcześnymi przepisami

Strong 21.12.2021 11:58
...no tak, bo kabanos tak chce i już :-))) Jak ma obowiązywać nowe prawo, to ma dotyczyć wszystkich, nowych, starych, przyszłych i niedoszłych. Nie ma wyjątków i żadnych świętych krów, to nie są Indie.

kabanos 22.12.2021 10:02
No a czemu nie? Jak ty chcesz siak to chce tak...

Strong 22.12.2021 17:34
...no tak, tak, tylko jak wprowadzają nowe prawo w RP, to się do niego stosują ci których ono dotyczy, jak im to nie leży, mogą nie uczestniczyć w tym, ich wolna wola, wybór. Mogą przecież zainwestować w innym kraju, bardziej im sprzyjającym itd., oni tu nie rządzą i nie mają w tej kwestii żadnych praw, gdyż to tylko stacyjka Tv(Discovery). Respektują wprowadzone prawo albo wypad do USA (niech tam sobie próbują rządzić) lub do np.Kambodży, tam też jest pewnie jakaś oglądalność. Mieszać to mogą, ale w swoim garze. Tutaj to małe pinki są. Poczekamy co zrobi PAD, podpisze, czy będzie falował, jak "miękki flet".

Tomaszów Mazowiecki 20.12.2021 12:19
Kolejne pokojowe protesty, Auschwitz dla nacjonalistów i sznur dla Dudy oto wasza wolność mediów, przecież opozycja by nawet wojnę domowa wprowadziła żeby tylko dojść do władzy, a właściwie ta cała opozycja jest warta tyle co ten dezerter co teraz na Ukrainie siedzi, i mówi, że na Białorusi to jest demokracja i konstytucją nie jest lamanawiec moja rada niechaj cała opozycja przeniesie się na Białoruś tam Łukaszenka was doceni da posadki i może jakaś białoruska TVN otworzy:)

Johny 20.12.2021 19:16
...bo polowa z nich za te lat 2007-2014 boi sie do pierdla isc

Ajdejano 20.12.2021 12:16
W powyższym materiale jest zawarta zasadnicza teza: w naszym "reżimowym, pisowskim państwie" (to cytat, wyjęty z ust np. ryżowatego "demokraty" Tuska) mamy całkowitą wolność w: pisaniu, wypowiadaniu się, zakładaniu gazet, itp., itd. I również mamy całkowitą wolność w czytaniu, słuchaniu i oglądaniu wszystkiego tego, co nam się podoba. W związku z tym: "reżimowa" TVP mówi i pokazuje - co chce, a inne media, również "reżimowe", tylko pod innymi reżimami, tez pokazują, co tylko chcą. Więc pytam: o co, do c.h.o.l.e.r.y, ta cała awantura ?! I myślę, że chyba o to, co już dawno ma miejsce w tzw. "mainstrimowych" , jedynie słusznych, zachodnich tzw. "demokracjach". Tam już dawno państwa (tak!!! - państwa, a nie prywatne uzależnione spółeczki) uporządkowały cały temat. Przykład? Proszę bardzo. Po zaproszeniu przez Anielkę Arabów, w raichu miały miejsce różne dantejskie sceny. I wtedy te tzw. "wolne" media trzymały gębę na kłódkę, bo miały szlaban na rzetelną informację. I 'demokratów" w raichu jakoś to nie raziło. Konkluzja. Te wredne pisiory chcą takiej samej "demokracji" w mediach, jak to jest na "demokratycznym" zachodzie: 51% państwo, 49% pozostałe cwaniactwo - tak jak u Szwabów, żabojadów, Hiszpanów w USA i wszędzie indziej.

kabanos 21.12.2021 11:40
gdyby PISiorom ta stacja tak nie uwierała to by w poważaniu mieli to co jest i jak jest w innych krejach... Boją się krytyki i wyciągania afer, niekompetencji i obludy

WuPe 23.12.2021 17:18
Gdybyś oglądał TVN bałbyś się wyjść z domu żyjąc w ciągłym poczuciu zagrożenia. Ci ludzie po prostu się boją. Zwróć uwagę jak oni się zachowują, jakie nieprawdopodobne rzeczy mówią. I wszyscy to samo jak z kserokopiarki. To wszystko Fakty TVN;-)

I jeszcze 24.12.2021 12:17
w to wierzą, a to już jest straszne.

HT 20.12.2021 11:43
Cały czas 90% tych skromnych liczebnie spotkań to ludzie na emeryturach. Była to niedziela - dzień wolny od pracy i naprawdę trudno znaleźć inne wytłumaczenie, jak to że zwykli ludzie nie są nadal zainteresowani. Wystąpienie Czajki... brak słów. Kto go w ogóle dopuścił do głosu? Przeglądając jego profil na FB co drugi wpis to przemoc słowna i wulgaryzmy.

Kolo 20.12.2021 20:42
szykuje się na polityka.

Ajdejano 20.12.2021 21:34
Nie wiem, czy ja dobrze widzę i czytam ten wpis: czyżby chodziło o tzw. "prawnika" - Cz.?!?!Jeżeli tak, to znam tego (nie daj Boże) "prawnika". Jak on jest dobry prawnik, to ja jestem chiński mandaryn. Znam to całe towarzystwo tych byłych prokuratorów, komorników sądowych, obecnie radców prawnych. Idźcie do tych różnych (dawniej i teraz czerwonych) "prawników". Zobaczycie, jak oni prawnie i finansowo Was "załatwią" .....Pytasz - kto go dopuścił do głosu .... A sam się do tego głosu dopuścił. Ciekawe, czy w tym tłumie, była obok Mariuszka pewna Grażyna.

Janusz Wais - radio zet 21.12.2021 01:21
Do Redakcji: dzięki za pewien skrót.

Xxz 21.12.2021 21:29
Wątpię żebyś znał " tych tych byłych prokuratorów, komorników sądowych..”.Oni pokończyli prawdziwe studia w czasach, kiedy dostać się na prawo oznaczało posiadać sporą wiedzę. Nie było wtedy "studiów" w Piotrkowie, Zduńskiej woli ,czy u rydzyka.Z takiego Tomaszówka kilka osób rocznie było przyjmowanych na wydział prawa na normalnych uczelniach. Nie wierzę, że ktoś z nich chciałby mieć z Tobą doczynienia. Takie czasy , miernoty takie jak Ziobro, który nie był w stanie zaliczyć egzaminu aplikacyjnego mszcza się na swoich wykładowcach, przyłebska, która była jedną z marniejszych sędzin , ciągle na chorobowym, niekompetentna, taki mierny obibok jakich wielu w każdej robocie, teraz zajmuje stanowisko, do którego nigdy w życiu by nawet nie zbliżyła się gdyby brano pod uwagę kwalifikacje prawnicze. To właśnie sprawia, że nie znoszę PiSu. Mierni ludzie, bez zasług szkalują znacznie wartościowszych od siebie.

Ajdejano 22.12.2021 08:22
Twoje wątpliwości są nieuzasadnione. Morze wódy wychlałem z tymi (nie daj Boże) "prawnikami". I w trakcie tych balang, wiele, bardzo wiele ciekawych, bardzo ciekawych spraw się dowiedziałem. To były lata 70-te i 80-te. Przy tych, wychwalanych przez Ciebie, lokalnych, prawniczych miernotach, Ziobro i pozostałe pisiorskie prawniki, to jest elita. Lokalnego, tzw. "prawnika" stać tylko na to, aby pójść na demonstrację i w sposób niecenzuralny wykrzykiwać głupoty. Pozdrowienia od starego czekisty.

Xyz 22.12.2021 17:56
To ciekawe, skoro masz już tyle lat, to zapewne masz też za sobą bogatą kartę działalności opozycyjnej z tamtych czasów, Z tego co tu wypisujesz, nie może być inaczej. W którym ośrodku byłeś internowany? Wrzuć linka abyśmy poczytali w jakich strukturach podziemnych walczyłeś . Bo z tego co pamiętam, ci jak ich nazywasz lokalni "prawnicy," byli zapraszani na obchody rocznicowe takich wydarzeń, jako ich niegdysiejsi uczestnicy. PS Ziobro nie jest prawnikiem , to totalne zero.

Ajdejano 23.12.2021 16:01
Miszczu: odpowiem na Twoje pytanie, ale najpierw zacytuję fragment Twojego wpisu: "Bo z tego co pamiętam, ci jak ich nazywasz lokalni "prawnicy," byli zapraszani na obchody rocznicowe takich wydarzeń, jako ich niegdysiejsi uczestnicy." Wiec, najpierw ja pytam: na jakie to "...obchody rocznicowe takich wydarzeń..." był zapraszany np. nasz bohater, "prawnik" ( nie daj Boże) C.??? Te "takie wydarzenia", to, co to, ku...., było ??? Jeżeli będziemy sobie zapodawąć takie bączki, jak to robisz Ty - to nie ma o czym gadać Pozdrowienia od starego czekisty. l

WuPe 23.12.2021 17:19
To tzw. ,,resortowe dzieci". Nie mogą pogodzić się ze stratą koryta.

rwd 20.12.2021 09:15
Komu się nie podoba może swobodnie wyjechać do tych "demokratycznych" państw zachodnich. I tam walczyć o wolność słowa, bo prawo medialne mają podobne do tego jakie ma być w naszym kraju, albo nawet bardziej restrykcyjne. Tylko tam nie pojadą bo boją się o swoje tyłki. Tam policja najpierw pałuje a potem pyta, albo i nie pyta. Jestem Polakiem i przeciwnikiem wszelkich partii politycznych.

kabanos 22.12.2021 10:04
A u nas przed pałowaniem pyta?

osłabiony 22.12.2021 19:58
kabanosa nie pyta, w razie wątpliwości "krzyczący prawnik" w czerwonej kurteczce wytłumaczy.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama