Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:00
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

A może mały wypad nad morze? Radny przecież wszystko może

Na początku tego roku prawdziwą burzę wywołała informacja o imprezie sylwestrowej, jaką zorganizowali sobie radni w kawiarni na terenie Areny Lodowej. Na ludzi, którzy z własnej kieszeni zapłacili za wynajęcie kawiarni i lodu wylano całe wiadra pomyj. Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu chciano nawet wieszać. To nie żart. Naprawdę, takie komentarze na profilach krytykujących imprezę radnych opozycji także się pojawiały. Fala nienawiści, jaką rozpętano, była jak na warunki tomaszowski chyba bez precedensu. Czegoś takiego nie dane nam było dotąd obserwować. Ludzie nie mający pojęcia o funkcjonowaniu obiektu dyskutowali o ich zdaniem gigantycznych kosztach oświetlenia, jakie musiało wygenerować półgodzinne korzystanie z lodowiska przez uczestników sylwestrowej zabawy. Tymczasem koszty takie stosunkowo łatwo obliczyć i według zarządu Areny wynoszą one ok.... 20-30 zł. Gdyby nie fakt, że korzystanie z lodu zostało opłacone mielibyśmy prawdziwą aferę na miarę rachunku za... dorsza.

Radni postanowili nawet, że zrobią kontrolę w spółce. Grupa śledczych przekopywała się przez faktury i umowy zawierane przez prezesa przez kilka dni. Niezbyt wiele wykryto poza wysokimi rachunkami za paliwo do służbowego samochodu. Po czym okazało się, że z firmowej karty paliwowej korzystają także trenerzy i inne osoby, które przewożą na przykład młodych zawodników na zawody swoimi samochodami. Żeby było jasne, to dla mnie też nie jest to do końca jasne, ale dokumentów nie oglądałem, więc opieram się jedynie na relacjach. Acha ważnym odkryciem było to, że członkowie Rady Nadzorczej pobierają wynagrodzenia. Zarzut niestety mało poważny, jak mało poważny bywa populizm, chociaż często rodzi bardzo poważne skutki. Ktoś, kto go podnosi nie zna Kodeksu Spółek Handlowych lub jest po prostu głupi. Radni przecież również nie obradują gratis a w odróżnieniu od członków RN żadnej odpowiedzialności prawnej, zarówno w sensie cywilnym, jak i karnym, nie ponoszą. 

Przepraszam za ten nieco przydługi wstęp, ale był konieczny, by móc dokonać pewnego istotnego zestawienia i porównania. Grupa radnych i skażonych nienawiścią ich psychofanów skupiła się na sprawie mało istotnej i nie związanej z żadnymi obciążeniami finansowymi dla miasta i miejskiej spółki. Tymczasem równolegle wydatkowane są dziesiątki tysięcy złotych na cele, delikatnie to ujmując... wątpliwe. 

Krytykę wywołała prywatna impreza, finansowana z prywatnych pieniędzy a fakt, że radni Rady Powiatu Tomaszowskiego już drugi raz w ciągu pół roku, jadą imprezować do Władysławowa (Cetniewa), co wiąże się z konkretnymi kosztami umyka jakoś uwadze tzw. opinii publicznej. A koszt zapewne sięgnie co najmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ciekawe z tego rodzaju benefitów podróżniczych korzystają najchętniej koledzy partyjni, śledczych samorządowców tropiących dorsze w Arenie Lodowej. Bywa, że w podróże zabierają małżonki.

Oczywiście wszystko odbywa się lege artis, bo przecież wyjazd ma charakter szkoleniowy. To, że połowa samorządowców w  tej edukacji nie uczestniczy, lecząc kaca z dnia poprzedniego, ma drugorzędne znaczenie. Sama jakość szkoleń też często pozostawia wiele do życzenia. Przypominam sobie jedno, w którym brałem udział. Kiedy zadałem pytanie o podstawę prawną głoszonych przez prowadzącą opinii okazało się, że takiej podstawy prawnej nie ma. 

Radni Powiatu Tomaszowskiego zafundowali sobie niedawno podwyżki uposażeń po blisko 1500 złotych miesięcznie na osobę. Mają problem z tym by obradować w normalnym stacjonarnym trybie, zasłaniając się względami pandemicznymi i wysokim ich zdaniem zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Nie przeszkadza im to jednak wyruszyć w autokarową podróż w drugi koniec Polski i imprezować przez kilka dni na koszt tomaszowskiego podatnika. Teraz Rada ma zająć się tworzeniem kodeksu dobrych praktyk etycznych dla samej siebie.  Powiedzcie sami: czy świat nie zwariował? 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gminny 23.02.2022 12:42
Proponuje wszystkich radnych nie wrzucać do jednego worka ,bo są też przyzwoici radni;)Na niektórych to nawet pewien wójt tak mocno psioczyl,a tu coś niebywałego,są przyzwoici nie to co on:)

25a 19.02.2022 11:59
Jak się nie kreci w burdelu to nie zmienia się firanek tylko prostytutki .

BIT 19.02.2022 10:38
Bareja by tego nie przewidział. Darmozjady i klasa polityczna o której chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. WSTYD !!!!!!!!. Takie działanie ma jedno określenie. A jakie to szkolenia i na co się to przełożyło ? Kodeks etyczny - nie zaczną od siebie !!!!!!! Taczki czekają

Ajdejano 18.02.2022 22:37
Gieniu: masz 100% racji. Ci durnowaci wyborcy lecą co cztery lata do tych wyborczych urynałów, a potem jęczą na tych, których sami (durnie) wybrali. I teraz, ci durnie, narzekają na cały świat. Więc, należałoby spytać tych durniów : do kogo pretensje ??? Do garbatego, że ma dzieci proste ?!?!?!

Chwdim 18.02.2022 19:02
Dziwicie się? Serio? Teolog-starosta, jego przystawka ze wsi bez własnego głosu i ten, co ma więcej w mięśniach niż w głowie - no wiecie, ten od basenu - ekipka po prostu lubi się bawić i promować. Potem kilka zaje8istych fotek na fejsbunia i oby do następnych wyborów. A cnotki pojdą głosować na to barachł0.

Gienek 18.02.2022 18:50
Im się to po prostu należy!!!!!!!! Do kogo to skamlenie? sami się wybrali, no proszę jak się czujecie wyborcy? Na drugi raz dobrze się zastanówcie, i nie chodzi o lewicę, prawicę, czy jakiś inny stwór po prostu nie chodźcie jak zwierzęta na rzeź.

:0 18.02.2022 19:08
O, to, to. Rozliczyć przy następnych wyborach. Kto w ogóle głosował na tego duuuuuużego pana?

wyborca 18.02.2022 09:55
A może to przypadek, że radny wrzucił wychodzące sloneczko z plaży polskiego morza ? Ferie są, to musi być relaks lub obóz. Co innego jest tu ważne . Ludzie tracą pracę, a zaradność niektórych przekracza granice nie tylko przyzwoitości jak mawiał klasyk. Czy to dziwne, że się na to pozwala ? Zatrudnienie w dwóch szkołach i bycie radnym nie byłoby niczym nagannym, gdyby osoba była wybitnie kreatywna , pracowita, a efekty byłoby widać . Ocenę pozostawiam państwu wyborcom wraz z dokonaniami na poprzednich stanowiskach.

Ajdejano 18.02.2022 12:50
Napiszę krótko, tak, jak w poprzednich moich wpisach: je.... równo tę lokalną, niby demokratyczną swołocz. Za chwilę, z tej lokalnej, niby prawicowej swołoczy, szybko wyłoni się lokalna, lewacka swołocz. Jeżeli pozwolimy na władze miernoty, za jakiś czas, sami staniemy się miernotami i bezmózgami. Piszesz tak: " Zatrudnienie w dwóch szkołach i bycie radnym nie byłoby niczym nagannym, gdyby osoba była wybitnie kreatywna , pracowita, a efekty byłoby widać ." Brawo!!! Widać, że jesteś z tych, którzy jeszcze (!!!) myślą. Jednak, w 2023 roku (wybory samorządowe), 80 - 90% wyborców, zupełnie nie będzie myślało, bo: wnuczek/wnuczka każe tacie/mamie, babci/dziadkowi, itp., itd., głosować tak, a nie inaczej. I potem będzie tak: 80-90% tech nieszczęsnych radnych, to będą zupełne bezmózgowia, nastawione na to , aby tylko DLA SIEBIE I DLA RODZINKI nachapać się jak najwięcej

Do alejajo 18.02.2022 18:42
U Ciebie jest inaczej ty nakazujesz wnuczkom ale p......

Rocky B 18.02.2022 05:52
To ile tego g......... ma wypłynąć z Areny by władza zaprowadziła tam porządek?

Xmen 18.02.2022 00:37
20-30 zł....? To koszty zużycia prądu ??? Na gdz czy jak ? A jeśli to dodatkowo były koszty zabezpieczenia, przygotowania toru, jego mrożenia, posprzątania go, itd,itd... Kółko wzajemnej adoracji...Wstyd !

prosty chłop z przedmieścia 17.02.2022 18:39
Panie Mariuszu, co do nieprawidłowości: jak pan więc skomentuje kwestię odpłatności prezesa za mieszkanie na terenie Areny? Nie dość, że teraz się okazało, że jednak trzeba płacić, to jeszcze miesięcznia oplata ma wynosić poniżej 500 złotych. Kiedyś tam w mojej karierze zawodowej pracowałem w delegacji i miałem miesięczny ryczałt za mieszkanie na poziomie 2000 złotych, jak również stosowny zapis w umowie. Szanujmy się. Była to prywatna firma, która mogła dowolnie kształtować swoje wydatki. W przypadku Areny mówimy o publiczych, czyli naszych wspólnych pieniądzach. Temat paliwa pominę milczeniem.Rzeczywiście uważa pan, że wszystko jest ok? Rzeczywiście uważa pan, że 1200 złotych za wynajem Areny jest ok? Pół godziny... Poszukamy wspólnie na FB oświadczeń pana prezesa i oświadczeń imprezowiczów? To wszystko, proszę pana, się nie klei. Z kolei argument, że koledzy radnych pojechali na jakąś wycieczkę jest mocno żałosny. Kojarzy pan: "a u was to murzynów biją"? Ten poziom. Rozumiem oczywiście polityczne zamówienie na artykuł, rozumiem też pewną niechęć pana prezydenta do swojego partyjnego kolegi pana starosty, niemniej proszę pana bardzo, niech pan nie traktuje czytelników jak idiotów.

. 18.02.2022 10:22
W punkt !!!

Ajdejano 18.02.2022 12:01
Brawo chłopie z (prawie) wsi!!! Z ust mi wyjąłeś to, co napisałeś powyżej. Gonić lokalne dziadostwo, robiące sobie jaja z normalnych i ciężko pracujących ludzi. To towarzystwo wzajemnej adoracji, za chwilę, czyli w kampanii wyborczej w 2023 roku znów będzie opowiadało dyrdymały o tym, co to oni nie zrobią dla wyborców. A potem, kiedy ci podejrzani ludzie zostaną wybrani na tych tzw. "radnych", odwalają takie numery, że np. w budynku starostwa są wszelkie dogodności, aby organizować jakiekolwiek kursy, szkolenia, itp., itd. Jednak, ci pajace mają to w du....żym palcu u lewej nogi. Oni mają jakiekolwiek szkolenia, kursy również w du....żym palcu u lewej nogi. Oni jadą nad morze tylko i wyłącznie po to, aby się tam nachlać i rozerwać. Scyzoryk sam otwiera się w kieszeni....

Ajdejano 17.02.2022 18:37
Redaktorze Strzępek: trochę się Pan zapędził z tym zapędzaniem do narożnika tych, którzy krytykowali radnych-sylwestrowiczów z Areny Lodowej. Wie Pan dobrze, że jeżeli kiedykolwiek pojawia się temat jakiejkolwiek imprezy-balangi z udziałem radnych, ludzie natychmiast kojarzą takie imprezy z wydawaniem przez radnych publicznych pieniędzy na różne głupoty. Dzieje się tak dlatego, że status społeczny i społeczny odbiór Was - radnych jest bardzo zły, niski. Mimo tej, tzw. demokracji, Wy-radni, jesteście odbierani przez ludzi tak, jak kiedyś byli odbierani partyjniacy różnej maści: jedno wielkie cwaniactwo, wykorzystujące publiczne pieniądze za "nic nierobienie" i wchodzące w różne pokrętne układziki. I w pewnej części, Wasze-radnych towarzystwo, to też szemrane towarzystwo. To zwykłe miernoty, które otrzymały ten mandat radnego dzięki kilkudziesięciu, kilkuset głosom. I natychmiast stały się te miernoty królami życia. I nie ma się co denerwować, że ludzie tak oceniają tę "klasę radnych". Wasze środowisko samo sobie na to zasłużyło. Radny i równocześnie w radzie nadzorczej, syn/córka/zięć/żona raptem "załapali się" na dobrą prace, katecheta staje się np. starostą, itp., itd. Tak to wygląda i ta nasza demokracja tak będzie wyglądała jeszcze dziesiątki lat - Panie Radny Strzępek.

Kolo 18.02.2022 10:12
Jak za Tobą nie przepadam to zaimponowałeś mi tym wpisem !

Ajdejano 18.02.2022 12:29
Kolo: ja już raz w życiu zaimponowałem swojej zonie, spłodziłem dwóch synków - to wystarczy. Jednak, cieszę się, że tak napisałeś. Przy okazji: moje poglądy się nie zmieniają (złośliwi mówią: tylko krowa nie zmienia poglądów). Tak byłem wychowany przez moich Rodziców i zawsze byłem i jestem na prawo. Jednak, to nie oznacza, że mam bezmyślnie popierać wszystko, co jest na prawo. Powiatowy i częściowo miejski samorząd maja tyle do prawicowych i solidarnościowych idei, co ja do tego, że jestem chińskim, rudym mandarynem. Pozdrawiam. Chociaż tez za Tobą nie przepadam.

xyz 17.02.2022 18:05
"To, że połowa samorządowców w tej edukacji nie uczestniczy, lecząc kaca z dnia poprzedniego, ma drugorzędne znaczenie." Widać, że autor też bywa na takich szkoleniach i ma konkretną wiedzę na ten temat...

Jobery 17.02.2022 17:34
Jak na tej Arenie jest tak dobrze Prezesa awansować?

Dawaj brachu 17.02.2022 17:14
A czy można poznać nazwiska i z jakiej "partyi" ci szkolący się wywodzą , aby na przyszłość było wiadomo na kogo nie głosować .Jak się powiedziało "a" to trzeba powiedzieć "b" i ujawnić wszystko ,a nie tylko uchylać rąbka i z za węgła szczekać !

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama