Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 20:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

A może mały wypad nad morze? Radny przecież wszystko może

Na początku tego roku prawdziwą burzę wywołała informacja o imprezie sylwestrowej, jaką zorganizowali sobie radni w kawiarni na terenie Areny Lodowej. Na ludzi, którzy z własnej kieszeni zapłacili za wynajęcie kawiarni i lodu wylano całe wiadra pomyj. Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu chciano nawet wieszać. To nie żart. Naprawdę, takie komentarze na profilach krytykujących imprezę radnych opozycji także się pojawiały. Fala nienawiści, jaką rozpętano, była jak na warunki tomaszowski chyba bez precedensu. Czegoś takiego nie dane nam było dotąd obserwować. Ludzie nie mający pojęcia o funkcjonowaniu obiektu dyskutowali o ich zdaniem gigantycznych kosztach oświetlenia, jakie musiało wygenerować półgodzinne korzystanie z lodowiska przez uczestników sylwestrowej zabawy. Tymczasem koszty takie stosunkowo łatwo obliczyć i według zarządu Areny wynoszą one ok.... 20-30 zł. Gdyby nie fakt, że korzystanie z lodu zostało opłacone mielibyśmy prawdziwą aferę na miarę rachunku za... dorsza.
A może mały wypad nad morze? Radny przecież wszystko może

Radni postanowili nawet, że zrobią kontrolę w spółce. Grupa śledczych przekopywała się przez faktury i umowy zawierane przez prezesa przez kilka dni. Niezbyt wiele wykryto poza wysokimi rachunkami za paliwo do służbowego samochodu. Po czym okazało się, że z firmowej karty paliwowej korzystają także trenerzy i inne osoby, które przewożą na przykład młodych zawodników na zawody swoimi samochodami. Żeby było jasne, to dla mnie też nie jest to do końca jasne, ale dokumentów nie oglądałem, więc opieram się jedynie na relacjach. Acha ważnym odkryciem było to, że członkowie Rady Nadzorczej pobierają wynagrodzenia. Zarzut niestety mało poważny, jak mało poważny bywa populizm, chociaż często rodzi bardzo poważne skutki. Ktoś, kto go podnosi nie zna Kodeksu Spółek Handlowych lub jest po prostu głupi. Radni przecież również nie obradują gratis a w odróżnieniu od członków RN żadnej odpowiedzialności prawnej, zarówno w sensie cywilnym, jak i karnym, nie ponoszą. 

Przepraszam za ten nieco przydługi wstęp, ale był konieczny, by móc dokonać pewnego istotnego zestawienia i porównania. Grupa radnych i skażonych nienawiścią ich psychofanów skupiła się na sprawie mało istotnej i nie związanej z żadnymi obciążeniami finansowymi dla miasta i miejskiej spółki. Tymczasem równolegle wydatkowane są dziesiątki tysięcy złotych na cele, delikatnie to ujmując... wątpliwe. 

Krytykę wywołała prywatna impreza, finansowana z prywatnych pieniędzy a fakt, że radni Rady Powiatu Tomaszowskiego już drugi raz w ciągu pół roku, jadą imprezować do Władysławowa (Cetniewa), co wiąże się z konkretnymi kosztami umyka jakoś uwadze tzw. opinii publicznej. A koszt zapewne sięgnie co najmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ciekawe z tego rodzaju benefitów podróżniczych korzystają najchętniej koledzy partyjni, śledczych samorządowców tropiących dorsze w Arenie Lodowej. Bywa, że w podróże zabierają małżonki.

Oczywiście wszystko odbywa się lege artis, bo przecież wyjazd ma charakter szkoleniowy. To, że połowa samorządowców w  tej edukacji nie uczestniczy, lecząc kaca z dnia poprzedniego, ma drugorzędne znaczenie. Sama jakość szkoleń też często pozostawia wiele do życzenia. Przypominam sobie jedno, w którym brałem udział. Kiedy zadałem pytanie o podstawę prawną głoszonych przez prowadzącą opinii okazało się, że takiej podstawy prawnej nie ma. 

Radni Powiatu Tomaszowskiego zafundowali sobie niedawno podwyżki uposażeń po blisko 1500 złotych miesięcznie na osobę. Mają problem z tym by obradować w normalnym stacjonarnym trybie, zasłaniając się względami pandemicznymi i wysokim ich zdaniem zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Nie przeszkadza im to jednak wyruszyć w autokarową podróż w drugi koniec Polski i imprezować przez kilka dni na koszt tomaszowskiego podatnika. Teraz Rada ma zająć się tworzeniem kodeksu dobrych praktyk etycznych dla samej siebie.  Powiedzcie sami: czy świat nie zwariował? 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gminny 23.02.2022 12:42
Proponuje wszystkich radnych nie wrzucać do jednego worka ,bo są też przyzwoici radni;)Na niektórych to nawet pewien wójt tak mocno psioczyl,a tu coś niebywałego,są przyzwoici nie to co on:)

25a 19.02.2022 11:59
Jak się nie kreci w burdelu to nie zmienia się firanek tylko prostytutki .

BIT 19.02.2022 10:38
Bareja by tego nie przewidział. Darmozjady i klasa polityczna o której chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. WSTYD !!!!!!!!. Takie działanie ma jedno określenie. A jakie to szkolenia i na co się to przełożyło ? Kodeks etyczny - nie zaczną od siebie !!!!!!! Taczki czekają

Ajdejano 18.02.2022 22:37
Gieniu: masz 100% racji. Ci durnowaci wyborcy lecą co cztery lata do tych wyborczych urynałów, a potem jęczą na tych, których sami (durnie) wybrali. I teraz, ci durnie, narzekają na cały świat. Więc, należałoby spytać tych durniów : do kogo pretensje ??? Do garbatego, że ma dzieci proste ?!?!?!

Chwdim 18.02.2022 19:02
Dziwicie się? Serio? Teolog-starosta, jego przystawka ze wsi bez własnego głosu i ten, co ma więcej w mięśniach niż w głowie - no wiecie, ten od basenu - ekipka po prostu lubi się bawić i promować. Potem kilka zaje8istych fotek na fejsbunia i oby do następnych wyborów. A cnotki pojdą głosować na to barachł0.

Gienek 18.02.2022 18:50
Im się to po prostu należy!!!!!!!! Do kogo to skamlenie? sami się wybrali, no proszę jak się czujecie wyborcy? Na drugi raz dobrze się zastanówcie, i nie chodzi o lewicę, prawicę, czy jakiś inny stwór po prostu nie chodźcie jak zwierzęta na rzeź.

:0 18.02.2022 19:08
O, to, to. Rozliczyć przy następnych wyborach. Kto w ogóle głosował na tego duuuuuużego pana?

wyborca 18.02.2022 09:55
A może to przypadek, że radny wrzucił wychodzące sloneczko z plaży polskiego morza ? Ferie są, to musi być relaks lub obóz. Co innego jest tu ważne . Ludzie tracą pracę, a zaradność niektórych przekracza granice nie tylko przyzwoitości jak mawiał klasyk. Czy to dziwne, że się na to pozwala ? Zatrudnienie w dwóch szkołach i bycie radnym nie byłoby niczym nagannym, gdyby osoba była wybitnie kreatywna , pracowita, a efekty byłoby widać . Ocenę pozostawiam państwu wyborcom wraz z dokonaniami na poprzednich stanowiskach.

Ajdejano 18.02.2022 12:50
Napiszę krótko, tak, jak w poprzednich moich wpisach: je.... równo tę lokalną, niby demokratyczną swołocz. Za chwilę, z tej lokalnej, niby prawicowej swołoczy, szybko wyłoni się lokalna, lewacka swołocz. Jeżeli pozwolimy na władze miernoty, za jakiś czas, sami staniemy się miernotami i bezmózgami. Piszesz tak: " Zatrudnienie w dwóch szkołach i bycie radnym nie byłoby niczym nagannym, gdyby osoba była wybitnie kreatywna , pracowita, a efekty byłoby widać ." Brawo!!! Widać, że jesteś z tych, którzy jeszcze (!!!) myślą. Jednak, w 2023 roku (wybory samorządowe), 80 - 90% wyborców, zupełnie nie będzie myślało, bo: wnuczek/wnuczka każe tacie/mamie, babci/dziadkowi, itp., itd., głosować tak, a nie inaczej. I potem będzie tak: 80-90% tech nieszczęsnych radnych, to będą zupełne bezmózgowia, nastawione na to , aby tylko DLA SIEBIE I DLA RODZINKI nachapać się jak najwięcej

Do alejajo 18.02.2022 18:42
U Ciebie jest inaczej ty nakazujesz wnuczkom ale p......

Rocky B 18.02.2022 05:52
To ile tego g......... ma wypłynąć z Areny by władza zaprowadziła tam porządek?

Xmen 18.02.2022 00:37
20-30 zł....? To koszty zużycia prądu ??? Na gdz czy jak ? A jeśli to dodatkowo były koszty zabezpieczenia, przygotowania toru, jego mrożenia, posprzątania go, itd,itd... Kółko wzajemnej adoracji...Wstyd !

prosty chłop z przedmieścia 17.02.2022 18:39
Panie Mariuszu, co do nieprawidłowości: jak pan więc skomentuje kwestię odpłatności prezesa za mieszkanie na terenie Areny? Nie dość, że teraz się okazało, że jednak trzeba płacić, to jeszcze miesięcznia oplata ma wynosić poniżej 500 złotych. Kiedyś tam w mojej karierze zawodowej pracowałem w delegacji i miałem miesięczny ryczałt za mieszkanie na poziomie 2000 złotych, jak również stosowny zapis w umowie. Szanujmy się. Była to prywatna firma, która mogła dowolnie kształtować swoje wydatki. W przypadku Areny mówimy o publiczych, czyli naszych wspólnych pieniądzach. Temat paliwa pominę milczeniem.Rzeczywiście uważa pan, że wszystko jest ok? Rzeczywiście uważa pan, że 1200 złotych za wynajem Areny jest ok? Pół godziny... Poszukamy wspólnie na FB oświadczeń pana prezesa i oświadczeń imprezowiczów? To wszystko, proszę pana, się nie klei. Z kolei argument, że koledzy radnych pojechali na jakąś wycieczkę jest mocno żałosny. Kojarzy pan: "a u was to murzynów biją"? Ten poziom. Rozumiem oczywiście polityczne zamówienie na artykuł, rozumiem też pewną niechęć pana prezydenta do swojego partyjnego kolegi pana starosty, niemniej proszę pana bardzo, niech pan nie traktuje czytelników jak idiotów.

. 18.02.2022 10:22
W punkt !!!

Ajdejano 18.02.2022 12:01
Brawo chłopie z (prawie) wsi!!! Z ust mi wyjąłeś to, co napisałeś powyżej. Gonić lokalne dziadostwo, robiące sobie jaja z normalnych i ciężko pracujących ludzi. To towarzystwo wzajemnej adoracji, za chwilę, czyli w kampanii wyborczej w 2023 roku znów będzie opowiadało dyrdymały o tym, co to oni nie zrobią dla wyborców. A potem, kiedy ci podejrzani ludzie zostaną wybrani na tych tzw. "radnych", odwalają takie numery, że np. w budynku starostwa są wszelkie dogodności, aby organizować jakiekolwiek kursy, szkolenia, itp., itd. Jednak, ci pajace mają to w du....żym palcu u lewej nogi. Oni mają jakiekolwiek szkolenia, kursy również w du....żym palcu u lewej nogi. Oni jadą nad morze tylko i wyłącznie po to, aby się tam nachlać i rozerwać. Scyzoryk sam otwiera się w kieszeni....

Ajdejano 17.02.2022 18:37
Redaktorze Strzępek: trochę się Pan zapędził z tym zapędzaniem do narożnika tych, którzy krytykowali radnych-sylwestrowiczów z Areny Lodowej. Wie Pan dobrze, że jeżeli kiedykolwiek pojawia się temat jakiejkolwiek imprezy-balangi z udziałem radnych, ludzie natychmiast kojarzą takie imprezy z wydawaniem przez radnych publicznych pieniędzy na różne głupoty. Dzieje się tak dlatego, że status społeczny i społeczny odbiór Was - radnych jest bardzo zły, niski. Mimo tej, tzw. demokracji, Wy-radni, jesteście odbierani przez ludzi tak, jak kiedyś byli odbierani partyjniacy różnej maści: jedno wielkie cwaniactwo, wykorzystujące publiczne pieniądze za "nic nierobienie" i wchodzące w różne pokrętne układziki. I w pewnej części, Wasze-radnych towarzystwo, to też szemrane towarzystwo. To zwykłe miernoty, które otrzymały ten mandat radnego dzięki kilkudziesięciu, kilkuset głosom. I natychmiast stały się te miernoty królami życia. I nie ma się co denerwować, że ludzie tak oceniają tę "klasę radnych". Wasze środowisko samo sobie na to zasłużyło. Radny i równocześnie w radzie nadzorczej, syn/córka/zięć/żona raptem "załapali się" na dobrą prace, katecheta staje się np. starostą, itp., itd. Tak to wygląda i ta nasza demokracja tak będzie wyglądała jeszcze dziesiątki lat - Panie Radny Strzępek.

Kolo 18.02.2022 10:12
Jak za Tobą nie przepadam to zaimponowałeś mi tym wpisem !

Ajdejano 18.02.2022 12:29
Kolo: ja już raz w życiu zaimponowałem swojej zonie, spłodziłem dwóch synków - to wystarczy. Jednak, cieszę się, że tak napisałeś. Przy okazji: moje poglądy się nie zmieniają (złośliwi mówią: tylko krowa nie zmienia poglądów). Tak byłem wychowany przez moich Rodziców i zawsze byłem i jestem na prawo. Jednak, to nie oznacza, że mam bezmyślnie popierać wszystko, co jest na prawo. Powiatowy i częściowo miejski samorząd maja tyle do prawicowych i solidarnościowych idei, co ja do tego, że jestem chińskim, rudym mandarynem. Pozdrawiam. Chociaż tez za Tobą nie przepadam.

xyz 17.02.2022 18:05
"To, że połowa samorządowców w tej edukacji nie uczestniczy, lecząc kaca z dnia poprzedniego, ma drugorzędne znaczenie." Widać, że autor też bywa na takich szkoleniach i ma konkretną wiedzę na ten temat...

Jobery 17.02.2022 17:34
Jak na tej Arenie jest tak dobrze Prezesa awansować?

Dawaj brachu 17.02.2022 17:14
A czy można poznać nazwiska i z jakiej "partyi" ci szkolący się wywodzą , aby na przyszłość było wiadomo na kogo nie głosować .Jak się powiedziało "a" to trzeba powiedzieć "b" i ujawnić wszystko ,a nie tylko uchylać rąbka i z za węgła szczekać !

woody 17.02.2022 14:18
wszyscy tak robia pytanie czy to wlasciwe

m&m 17.02.2022 17:54
No, a jak myślisz? Co tu rozkminiac?

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022