Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:59
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Dzień 10.04.2010r. - Polska apokalipsa

Jest sobotni ranek, 10 kwietnia 2010 roku, siedzę przed komputerem i kończę rozdział  książki “A jednak Rock’n’Roll” zatytułowany „Rodzina - Radek Majchrzak”. Zbliża się dziewiąta, włączam telewizor, za chwilę ma się zacząć transmisja z uroczystości żałobnych w Katyniu - z udziałem Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego - związanych z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Przed nami stała grupa warszawskich studentek. Piękna, wysoka dziewczyna o imieniu Marta zwróciła się do nas - Proszę panów, my tu w Warszawie dokładnie wiemy, kim był pan Lech Kaczyński; my mamy normalne domy, to tylko niektórzy studenci mają wypaczone przez dom, media charaktery i poglądy. Ciągle powtarzają „… bo w gazecie napisali”, „… mówili w radio”, „… widziałam w telewizji”. Ich ocena osób, sytuacji, oparta jest na wiedzy zaczerpniętej z mediów. Nie stać ich na samodzielne myślenie wyniesione z przywiązanych do narodowej tradycji polskich domów. My nie potrzebujemy zbędnych suflerów, naszą prawdą o Polsce jest nasz dom. W „Polsacie” czy w „TVN” karmiono nas przez ostatnie cztery lata dwoma wizerunkami prezydenta; pierwszy, to pan Kaczyński, będący wtedy prezydentem Warszawy, jak wsiada do samochodu, a zaatakowany brutalnie, przez lokalnego, celowo podstawionego pijaczynę, rzuca z irytacją „Spieprzaj dziadu” (o dziwo znalazła się przy tym incydencie kamera i mikrofon), a drugi, kiedy wygrywa wybory i symbolicznie melduje swojemu bratu bliźniakowi, Jarosławowi o „wykonaniu zadania”. Nic dziwnego, że tak wybiórczo przedstawiany Lech Kaczyński dla większości wykarmionych na mediach był gruboskórnym chamem, prostakiem niegodnym zaszczytnego tytułu Prezydenta RP. I jak to teraz wszystko odkłamać? Kto ma to zrobić, media? Słuchałem ze zdumieniem  i ciekawością. Do tej pory nie miałem zbyt pochlebnej opinii  o młodych ludziach. Wyrobiłem ją sobie, bowiem na podstawie obserwacji tych, których widywałem wokół siebie na własnym osiedlu.

Proszę państwa - odezwała się po chwili milczenia kobieta  w wieku około 45 lat - jestem pielęgniarką, pracuję w szpitalu,  w którym leży 84-letnia pani Jadwiga Kaczyńska, matka Jarosława  i Lecha. Jak oni kochają i troszczą się o swoją matkę. Nie było dnia, by któryś z nich jej nie odwiedził, jak Lech był przed południem, to Jarosław po południu i tak na zmianę. Teraz nie wiem, jak to będzie, pani Kaczyńska ciągle pyta Jarosława „Czy Leszek już wrócił  z Katynia?”

Był późny wieczór, dochodziła godzina jedenasta (23.00), kiedy zbliżyliśmy się do trzeciej i ostatniej bramki, przez którą wpuszczano kolejkę na dziedziniec Pałacu i w tym momencie przeżyliśmy chwilę grozy. Zemdlała nagle, stojąca wśród nas około siedemdziesięcioletnia kobieta. Szybko znalazł się lekarz i sanitariusze, a kiedy ta pani oprzytomniała na noszach, zaczęła błagać, by ją zostawiono, ze łzami w oczach, prawie wołała - Zostawcie mnie, tak bardzo chciałam pożegnać pana prezydenta, byłam jego starszą koleżanką, mieszkaliśmy blisko siebie, muszę go pożegnać!!! Nieubłagani sanitariusze zabrali kobietę do szpitala, nie mogli ryzykować i narażać jej zdrowia. Rozumieliśmy jej osobisty dramat, tyle godzin wytrzymała, tak bardzo chciała tam być. Ot, ironia losu.

Po chwili  w idealnej ciszy, gęsiego wchodziliśmy do wnętrza Pałacu Prezydenckiego. Na parterze, ozdobione ogromnymi bukietami kwiatów stały duże zdjęcia ochroniarzy z BOR-u, załogi samolotu  i stewardes obsługujących prezydencką delegację, a tuż za nimi, opasane kirem zdjęcia prezydenckich ministrów, którzy uczestniczyli w tym tragicznym locie: Pawła Wypycha, Władysława Stasiaka, Aleksandra Szczygło, Mariusza Handzlika. W milczeniu weszliśmy po schodach na piętro, do Sali Kolumnowej, w której wystawione były trumny prezydenckiej pary. W tym momencie poczułem ulgę  i pogratulowałem sobie, że jednak wytrwałem w tej kolejce i mogłem osobiście pożegnać tę wielką parę godnych naśladowania patriotów. Kiedy wyszliśmy na dziedziniec, dochodziła północ. Ruszyliśmy na plac Piłsudskiego gdzie zaparkowana była Jacka toyota Avensis. Jechaliśmy czas jakiś w milczeniu, każdy z nas skupiony w swoich przemyśleniach. Potem, od czasu do czasu dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, uwagami. Było kilka minut po pierwszej w nocy, kiedy dotarłem do domu. Nie mogłem zasnąć od nadmiaru wrażeń, włączyłem, więc telewizor i oglądając powtórki z wydarzeń minionego dnia, doszedłem do wniosku: a jednak Go kochali

 

NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO

Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,

Będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,

Dzisiaj lekko pobledli i trochę strapieni,

Jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!!!

Nie potrzeba łez waszych, komplementów spóźnionych. Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co, Dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny, Wasze żarty i kpiny wylewane przez szkło.

Bo pamięta poeta, zapamięta też naród,

Wasze jady sączone, bez ustanku, dzień w dzień. Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru… Karlejcie pętaki, rośnie zaś jego cień!

Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy,

Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem

Jedzie kondukt żałobny, taki skromny, choć krwawy.

A kraj czuje – Prezydent znowu jest w swoim mieście.

Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.

Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą.

Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę!

Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą! 

Marcin Wolski

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

JZ 29.04.2022 17:08
Włączmy ukraińcom syreny niech poczują się jak u siebie

Jo 12.04.2022 07:59
Tusk przyjaciel Putina wykonał tylko rozkaz

Do jo 12.04.2022 11:23
Na pewno? a może było jak wcześniej w Tibilisi. Nie ma nic pewnego także? A Pan prezes? On wie jak było!

Xxx 16.04.2022 07:35
Wie nie powie Nie powie bo prawda jest straszna Nie powie bo to by obciążało jego i brata

Może kiedyś się dowiemy ale nie dzsiaj 11.04.2022 17:26
I znowu Antoni i jego bełkot i nadal nic konkretnego, teorie bez pokrycia, że 3 członków jego komisji zrezygnowało bo mieli już dość spiskowych teorii w raporcie nie ma.Mialy być dowody nie ma tylko przypuszczenia. Nie wolno w takim czasie tak manipulować ludźmi.

Tomaszów 11.04.2022 12:19
Temat powinien być dawno zamknięty i wyjaśniony jednak uwczesny rząd kopaczowej i Tuska oddali sledztwo w ręce ruskim.I od tego momentu zaostrzyła się wojna polsko Polska.Tzn.pisiory stoją po stronie Polskiczyli wyjaśnienia katastrofy (Antoni chce wyjaśnić)a opozycja po stronie Ruskich ( nazywając ich rusofobami i robiąc z nich wariatów).Jakby od początku fachowcy nie dali *** to może byłoby wszystko wyjaśnione ,ale widocznie chodziło o to żeby wyjaśnione nie było.

Powiat tomaszowski 11.04.2022 10:04
https://fb.watch/cjCBP1vDPf/ ,

Wszyscylecimytupolewem 10.04.2022 21:22
„Pan Prezydent zamierza zaprosić do wzięcia w tej uroczystości najważniejszych dowódców Wojska Polskiego" – minister MON nie miał nic do powiedzenia (oczywiście takie rzeczysię zdarzały, latali już razem np. do Afganistanu, ale nigdy nie na jednym pokładzie). Dowódcy dostali IMIENNE zaproszenia 25 marca – jeden z nich musiał nawet przerwać urlop – nie wiedzieli, że tylu ich leci naraz. Zobaczyli się dopiero na pokładzie

Pies Panski 10.04.2022 16:24
Dziękuję za artykuł. Lata mijają, ale powoli, mozolnie krok po kroku trochę się zmienia w naszej Ojczyźnie. Wartości muszą się odrodzić. Ci ludzie 12 i 82 lata temu nie umarli na darmo. W życiu nie ma przypadków. Niech odpoczywają w pokoju.

tom 10.04.2022 12:13
Do takiej tragedii doprowadza zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa...

Ajdejano 10.04.2022 19:25
Cytuję w całości ten idiotyczny wpis powyżej: "Do takiej tragedii doprowadza zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa..." Chyba należałoby, po tym idiotycznym zdaniu, wyjaśnić: czyja była ta zawziętość i buta oraz złamanie wszelkich zasad bezpieczeństwa - co ? Może wtedy moglibyśmy "cóśkolwiek" podyskutować...

Dżandro 12.04.2022 16:34
No ktoś chciał tam lądować "do skutku" mimo innych sugestii pilota, niestety mało stanowczych. Normalnie kapitanowi nikt z pasażerów do kabiny nie wchodzi. Gdyby nie lecieli tam politycy to samolot w takich warunkach poleciałby na lotnisko zapasowe

Szkodapasażerów 12.04.2022 22:04
I tu jest prawda, nawet jakby putin umieścił bomby to i tak nie musiał ich odpalać sami dię wykończyli.

Spie...dziadu 10.04.2022 21:23
Podczas lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Gruzji 12.08.2008, Arkadiusz Protasiuk (absolwent politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW; ukończył studia podyplomowe na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w zakresie integracji europejskiej i bezpieczeństwa narodowego.) był drugim pilotem. Dowódca załogi kpt. Grzegorz Pietruczuk odmówił wtedy lądowania w Tbilisi i zmiany planów, wedle których rządowy samolot miał dolecieć do Gandży w Azerbejdżanie. – Wychodząc z samolotu prezydent Kaczyński powiedział do mnie krótkie zdanie: „Jeszcze się policzymy" – opowiadał o reakcji prezydenta Kaczyńskiego kpt. Pietruczuk. Parę dni później na pilota spadła fala krytyki ze strony posłów PiS.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama