Ciężarówki wożące piach z kopalni w Białej Górze są prawdziwym utrapieniem mieszkańców nie tylko Tomaszowa Mazowieckiego ale i okolicznych miejscowości. Kierowcy nie stosują się do wyznaczonych tras, w efekcie tzw. patelnie można spotkać wszędzie. Najpopularniejsza trasa wiedzie przez ulicę Główną w Smardzewicach i dalej w kierunku tamy na zalewie Sulejowskim. Następnie kierowcy jadą ulicą Nagórzycką i Jana Pawła II a na rondzie Sybiraków skręcają w ulicę Zieloną. Wszystkie te drogi są wyłączone z ruchu dla pojazdów ciężarowych. Policja jest bezsilna. Nawet jeśli trafi tu przypadkiem patrol, to przecież nie może on być w tym miejscu na stałe. Być może rozwiązaniem byłyby kamery monitoringu i kary nakładane nie tylko na kierowców ale i przewoźników. Mieszkańcy ciężarówek mają już serdecznie dosyć. - Najgorzej, że one jeżdżą także w nocy. Załadowanych nie słychać tak bardzo, ale puste generują straszliwy hałas - mówi jeden z nich
red
23.09.2022 12:06
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Babcia Jadzia
26.09.2022 17:35
Zamiast narzekać że tiry że psują drogi i mosty trzeba najpierw zrobić obwodnicę a później lepsze drogi i mosty. Po Placu Kościuszki tiry nie jeżdżą a fatalny stan kostki każdy może sam zobaczyć. Najlepiej widać to od ulicy Polnej. Z Antoniego też jest nie najlepiej. Ale to wina autobusów więc może autobusy też na tory to kolej zarobi.
Babcia Jadzia
26.09.2022 14:01
Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa.
Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.
Obiektywny
26.09.2022 09:22
Obrońcy nie chcieliby mieszkać przy tych drogach. Tu są osiedla i dzieci i starsi a nie droga przez pola. Bronią ci co łamią przepisy - kierowcy. Rozwalają drogi w dodatku, mosty a potem nagle wszyscy wyzywają że zamknięte. Tiry na tory to wyjście i PKP miałaby kasę. Wszędzie układy, gdzie policja? Najlepiej zza węgła siedzieć i suszyć osobowe, że przekroczył 10 km
Jaroleb
25.09.2022 20:35
Jedno pytanie do narzekających. Jeśli ktoś z Was Jedzie z rodziną np. na wczasy do Władysławowa to jedziecie przez Poznań i Szczecin? Więc dajcie spokój autom ciężarowym bo wszędzie.zakazy i nakazy. Wszystko w temacie ten kto wie o czym pisze zrozumie, a wam z osobówek życzę obwodnic dużych miast...
MS
26.09.2022 07:19
Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.
Ajdejano
27.09.2022 16:12
Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ???
Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!
Darek
25.09.2022 11:46
Powiem tak. Raz na miesiąc us-minus przyjedzie policja i da mandacik mały i po sprawie. Ostatni raz na ul. Tomanka w Smardzewicach była policja około minuty. Wójt Szmugiel ma głęboko w d...w mieszkańców i tyle. Wszyscy mają gdzieś ten temat. Pewnie gdyby mieszkał tu znany człowiek sprawy by już nie było dawno. A że my zwykli ludzie to dla nich jesteśmy nikim.
Jaroleb
25.09.2022 20:39
Czy Pan jeździ np. na wczasy do Władysławowa przez Szczecin?
AW
23.09.2022 19:11
Pisanie na Komendę w Tomaszowie Maz. to jak pisanie "na Berdyczów" Wielokrotnie pisałem i wysyłałem emaile o Tirach jeżdzących na Legionów między Zieloną a Dąbrowską.... Żadnej reakcji czy nawet odpowiedzi typu "pocałuj nas pan w d..e" Wystarczy aby postawino znaki określajace nacisk na oś i w mieście mamy też Straż Miejską posiadającą uprawnienia do zatrzymania i kontroli nacisku na oś.... Ale to Prezydent Miasta może im to polecić, ale z jakiś powodów tego nie robi....
Jaroleb
25.09.2022 20:41
Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz..
.
KM
26.09.2022 09:25
Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłeb
Sit
23.09.2022 17:54
A najlepiej obwodnicę wybudować ale z tym też problem
Sit
23.09.2022 12:47
Trzeba wyremontować most a nie zamknąć i niech się dzieje. Cały ruch spotyka się w Sulejowie co generuje korki i stratę czasu potrzebnego do wykonania transportu.
Napisz komentarz
Komentarze