Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:49
Reklama
Reklama

Odpowiedzi na pytania wcale nie są potrzebne. Niech budzą się demony

Głupi naród wszystko kupi... Uważacie, że to tylko opinia Jacka Kurskiego, któremu przypisuje się tę "przenikliwą" polityczną maksymę? Nic podobnego. On ją jedynie arogancko i mało elegancko wyraził w werbalny sposób. W polityce wszyscy myślą podobnie, ale mało kto ma odwagę o tym mówić. I nie o to chodzi, by twierdzić, że politycy zawsze kłamią (choć niektórym zdarza się to wcale nierzadko), ale o to, że sami budujemy obraz świata oparty na mało znaczących hasłach, symbolach i wyobrażeniach. Wielokrotnie powtórzone kłamstwo staje się prawdą? Nie, ono nadal jest kłamstwem. Jego prawdziwość może być jedynie złudzeniem.

Nieuchronnie zbliżają się do nas wybory parlamentarne. Nie znamy jeszcze ich terminu, ale wszystko wskazuje na to, że odbędą się w październiku. Na dzień dzisiejszy chyba niemożliwe jest utworzenie jednej listy przez wszystkie partie opozycyjne. To chyba dobrze, bo jedyne co by tych ludzi spajało to bycie anty-pisem. Dla przeciętnego mieszkańca jednak nie ma różnicy, która zorganizowana grupa przestępcza będzie rządzić na jego dzielnicy i jakie interesy robić w zaciszu swoich gabinetów. Liczy się dla niego poczucie bezpieczeństwa. Do niedawna skutecznie budowane przez PIS za pomocą licznych programów socjalnych. 

Okazuje się, że partii Jarosława Kaczyńskiego nie zaszkodził covid, a pomaga wojna w Ukrainie. Zapyta ktoś: dlaczego? To proste. Transfery finansowe w pandemii rozpędziły inflacje i dosyć łatwo pokazać to na modelach ekonometrycznych i o tym, że poszybuje ona mocno do góry było wiadomo już we wrześniu 2021 roku. Przyszła wojna i okazało się, że inflacja jest putinflacją o zasięgu globalnym. Gdybyście kiedyś jednak postanowili poszukać kornika drukarza, który żeruje na polskiej gospodarce, to na pewno znajdziecie go w NBP. 

Nie wiem na ile uważnie śledzicie telewizyjne polityczne dyskusje, a ja przyznam, że staram się ograniczać ich oglądanie do minimum. Jeżdżąc autem słucham muzyki lub audiobooków. Za to zdarza mi się podyskutować na różnych internetowych grupach, gdzie ludzie unikają hejtu, a raczej posługują się ewolucyjnym wynalazkiem polegającym na umiejętności wymiany myśli i poglądów. Zazwyczaj punktem wyjścia są jakieś publikacje prasowe, a trudno o nich debatować czytając jedynie lid. 

Do czego zmierzam? Do tego, że z tych wszystkich publikacji wynika, że wykonując wyboru przy urnie kierujemy się nie pragmatyzmem społecznym (nawet nie osobistym) ale emocjami. Tych lubimy, tamtych nie... Pytanie: dlaczego? W odpowiedzi: ogólniki. Dominują raczej kabaretowe wystąpienia i to one są chyba symbolem naszych czasów.

Naprawdę mam głosować na PO, bo nie lubię PIS? Jakże to tak, przecież tych pierwszych nie lubię tak samo, bo w mojej ocenie jedni od drugich wcale się nie różnią. Pozostali też nie lepsi. Co to dla mnie za różnica czy Premierem będzie ten czy inny cwaniak, różniący się jedynie znaczkiem partyjnym w klapie marynarki? 

Odpowiedzi na ważne dla nas wszystkich pytania nie znajdziecie. Jakie na przykład? Otóż co ze składką zdrowotną, która stanowi dodatkowy podatek, który niszczy małe firmy, często spychając je do szarej strefy. Czy ktoś zaproponuje jej zredukowanie albo możliwość odliczenia w całości od podatku dochodowego? A może składka powinna być wręcz częścią tego podatku, nawet jeśli występowałby on w wyższej skali procentowej? Znowu może ktoś zapytać o co chodzi. No więc to proste. Działalność gospodarcza to działalność objęta ryzykiem. Czasem się zarabia a czasem.... traci. 

Wyobraźcie sobie, że jest w firmie dobry miesiąc i firma zarabia 100 tys. zł. 9 procent składki zdrowotnej to 9 tys. zł. do tego oczywiście podatek dochodowy. W kolejnych miesiącach działalność z różnych względów przynosi stratę finansową. Firma już nadpłaconego  ZUS nie odzyska. Może dałoby się to jakoś znieść, gdyby nie fakt, że za rzekomą składkę zdrowotną, Rząd opieki zdrowotnej nam nie zapewnia i kiedy potrzebujemy lekarza specjalisty, to i tak płacimy mu 400 zł za wizytę w prywatny gabinecie. Może więc rachunki powinien po prostu pokrywać NFZ?  No ale załóżmy, że któraś cudowna partia zadeklaruje, że sposób naliczania składki zmieni, to czy jest też w stanie wskazać, jak zapełni powstałą w ten sposób dziurę w finansowaniu systemu zdrowia? 

Czy kiedykolwiek słyszeliście propozycje rozwiązań w tym zakresie? A przecież to tylko jeden z przykładów. Chcecie inny? Proszę bardzo. 

Mamy w Polsce prawdziwy kataklizm demograficzny. To oczywiście trend światowy. Problem mają wszystkie kraje, w tym Chiny. Mnie jednak interesuje nasz mały wszechświat. Wielokrotnie pisałem już, że przed nami konieczność zamykania kolejnych szkół miejskich i powiatowych. Oczywiście dla populistów - socjalistów zamykanie szkół jest skandalem. Niedawno nawet zaostrzone w tym względzie przepisy. I w sumie można by im nawet przyklasnąć,  gdyby nie fakt, że nikt nie proponuje rozwiązań systemowych. Ani ci co rządzą, ani tamci, którzy rządzić pragną. 

A przecież drogi są tylko dwie. Pierwsza z nich to ograniczenie liczby szkół i obniżenie kosztów. Druga to ograniczenie liczebności oddziałów a za tym idzie podniesienie kosztów. Kto je pokryje? Samorządy już dzisiaj ledwie zipią.

Takie pytania i wątpliwości można mnożyć. Dotyczą każdej dziedziny naszego życia. Edukacji, zdrowia, ekologii, gospodarki, kultury. Czy ktoś się zdecyduje na zakup wędek kosztem dystrybucji ryb? Zamiast dyskusji o tym jak rozwiązać nasze codzienne problemy, mamy personalne przepychanki. Nie uświadczy się pomysłów, koncepcji. 

Widać to dokładnie na naszym lokalnym politycznym rynku. Jeden z pretendentów do fotela prezydenta miasta  swoich cotygodniowych blogerskich wpisach w mediach społecznościowych zazwyczaj obraża przeciwników. Nie znajdziecie u niego żadnego świeżego pomysłu, który świadczyłby o tym, że można by mu takie stanowisko z czystym sumieniem powierzyć. Drugi z kolei stara się pierwszemu dorównać. Cztery lata polityki nienawiści bez żadnych wymiernych efektów dla mieszkańców miasta. Szczucie ludzi na ludzi. 

Na koniec to, co w zasadzie miało być początkiem. Bo przez ten tydzień trochę pooglądałem i przyznam, że ze rozczarował mnie Szymon Hołownia. Za to pozytywnie zaskoczył Rafał Trzaskowski. Może faktycznie czas w Platformie na konkretne zmiany personalne? No ale jak to zrobić, kiedy w powiatowych organizacjach partyjnych rządzą rodzinno towarzyskie koterie? Tomaszów jest świetnym tego przykładem. 

Politycy partii opozycyjnych mówią o współpracy partii demokratycznych. Muszę szczerze przyznać, że nie wiem o co tu chodzi, lub raczej, że wiem doskonale w czym rzecz. No bo skoro Ci są demokratyczni, to tamci zapewne nie są. Poważnie? A czym się to niby objawia? Działalność partii politycznych jest zdefiniowana w konstytucji oraz ustawie i naprawdę nie sądzę, by któraś z legalnie w Polsce działających była bardziej lub mniej demokratyczna. Od lat w Polsce mamy dyktaturę parlamentarną, polegającą na tym, że 231 posłów, wybranych przez 15% społeczeństwa trzyma lejce w ręku. I właśnie dokładnie to zwykliśmy nazywać demokracją. Bo oznacza ona także brawo wyboru, bez dokonywania wyboru. 

Zabawne w tym jest to, że część z tych demokratycznych partii, przekształciła się z komunistycznego PZPR a jego działacze nadal wiodą prym i są traktowani jak bohaterowie walki o socjalizm i sojusz z bratnim ZSRR.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 24.01.2023 13:12
"Głupi naród wszystko kupi..." Świetne i niezwykle prawdziwe słowa, wypowiedziane przez Kurskiego. Ciągle i bez końca, przez całą dobę słyszę: w tvn - opozycja, to jedyna demokracja w Polsce, a psiory i Ziobro, to złodzieje, okradający Polskę i Polaków, w tvp info - dobrze, że rządzi prawica, która po 2015 roku, naprawia szkody, wyrządzone przez tych szkodników Polski i złodziei okradających Polaków. I tak - w koło Wojtek. Ci, z socjalistycznego wychowu i wychowania, czyli byłe czerwoniaki, którzy dobrze się urządzili w prl-u, zawsze będą tęsknili za powrotem komuny i zawsze będą z lubością słuchali tvn-u i bezkrytycznie będą łykali, jak młody indor kluchy, wszystko, co im wrzuci do mózgu ta "jedynie słuszna stacja". Ja ich dobrze rozumiem, bo za komuny, nawet jak byli ciemniakami, mogli, "po linii naszej partii" nie przemęczać się i dobrze zarobić. Teraz, za tzw. "demokracji", jest.......zupełnie tak samo, tylko po drugiej stronie. Jeżeli, np. na ważnym społecznie stanowisku urzęduje np. jakiś katecheta, który został "wybrany" przez grupę radnych o który kompletnie nie nadaje się na to stanowisko z wielu względów. Takie stanowisko dzisiaj, to jest równoważnik np. stanowiska kiedyś w komunie: I sekretarz KM, KP, KW, PZPR, towarzysz dyrektor w ważnym zakładzie. Tacy, dzisiejsi "towarzysze" są wybierani przez innych, innych dzisiejszych "towarzyszy", czyli przez samorządowych radnych. I kółko się zamyka. Żeby jeszcze, zwykli, normalni ludzie - wyborcy, choć przez chwilę zastanowili się, na kogo głosują. Nawet, jeśli tak będzie, ludzie i tak nie będą do końca wiedzieli, czy głosują na porządnego, czy na cwaniaczka i złodzieja. I po wyborach, sitwa wygranych już zacznie kombinować: jakby się jak najszybciej nachapać i ustawić.

amunaki 25.01.2023 18:35
odwal się od katechety to porządny gość

Ajdejano 26.01.2023 15:55
A właśnie, że się nie odwalę. Zastanawia mnie jedno: skąd cieniaku wiesz, o jakim innym cieniaku - staroście piszę ?!?! Przecież nie wymieniłem nikogo konkretnego.... Czy mam stwierdzić, że po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: uderz w stół, a nożyce same się odezwą ? Pozdrowienia od starego czekisty i wroga cieniaków.

amunaki 31.01.2023 12:52
jesteś tubą tych wszystkich cieniaków którzy zajadle chcą upodlić życie porządnych ludzi takich jak wywołany tutaj katecheta, niezmiernie mi miło że zwróciłeś na mnie uwagę i nominowałeś mnie do roli cieniaka osobistego. Mistrzu cieniowania, królu wszystkich cienkich cieniaków, masz we mnie najwierniejszego z cieni, pokazujesz co dnia tylko odrobinkę swojej cienkiej cienizny pokaż swoją niekończącą się głupotke czy też ostry zespół niedoboru? Wskaż nam drogę do osiągniecia takiej nirwany gdzie wielbiąc prawice mienisz się najpięniejszym z czekistów, ten chocholi taniec który cieniujesz co dzień to wszystko na co cię stać?

xD 24.01.2023 06:34
No dobrze, ale przez Legimi? Proszę wrzucić sobie „Wygnańca” Domosławskiego o Baumanie. W ogóle mógłby Pan przeczytać „Płynną nowoczesność” bo nie sposób żyć dziś bez zrozumienia tego, a mam wrażenie, że tak Pan żyje. On tam dużo publikował pod koniec, ale to jest jedna z najważniejszych jego książek. Potem tam wydawcy wydawali to pod różnymi tytułami, ale pierwotnie tak było. Aaa! No i minuty spędzone w aplikacji screenować i wrzucać na fejsa! Koniecznie! Można odłożyć na pół dnia na parapet, jeśli audio to wyciszyć np na noc by narobić minut. Wiadomo.

Monica 24.01.2023 05:11
Dobry artykuł, mocno merytoryczny niemniej jednak: "Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Ajdejano 27.01.2023 12:46
Piąteczka dla Ciebie. Strzał w dychę. Pozdrowienia od starego czekisty.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama