Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:48
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Jak tu się nie w....... mam kiedy widzę to wkoło

Cytat zawarty w tytule pochodzi oczywiście z piosenki Liroya, która była pierwszym skojarzeniem po dzisiejszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego. Tomaszów Mazowiecki takiego Starosty i Zarządu w swojej historii chyba jeszcze nie miał. Trafiali się różni, bardziej i mniej fachowi ludzie, którzy jednak przynajmniej posiadali jakieś pokłady zdrowego rozsądku i słuchali rad mądrzejszych od siebie. To, z czym mamy do czynienia dzisiaj trudno określić inaczej niż mianem obłędu, przyprawionego arogancją, butą i narcyzmem. Można by się z tego nawet pośmiać, ale niestety, komuś kto ma w sobie minimum odpowiedzialności, do śmiechów wcale nie jest.

Osobom, które często pytają mnie: po co nam powiaty? Odpowiadam szczerze, że nie wiem. W swoim założeniu miały one zaspokajać potrzeby społeczności lokalnych, które wykraczają poza granice danego miasta, czy gminy. Może kiedyś miało to jakiś sens, ale dzisiaj te granice często się zacierają, czego doskonałym przykładem są gminy miejska i wiejska Tomaszów. W dodatku przy powiększonych po reformie samorządowej województwach można było wskazywać na starostę, który wykonuje część zadań w imieniu administracji rządowej, chociaż wójtowie poszczególnych gmin dali by sobie z nimi doskonale radę. Teraźniejszość nakazywałaby, by powiaty, jako odrębną strukturę samorządowa, po prostu zlikwidować. Część zadań powinny przejąć miasta, jako zlecone, a pozostałe, jak na przykład opieka szpitalna i oświata powinny trafić pod rządowe "skrzydła opiekuńcze".  Przez lata trend był odwrotny. Co się dało na samorządy się przerzucało, nie zabezpieczając odpowiednich środków finansowych. 

Ale po-tworki powiatowe mamy i nic nie wskazuje na to, by sytuacja taka miała się w najbliższym czasie zmienić. Są bowiem idealnym miejscem dla zakotwiczenia się osób mało kompetentnych za to politycznie lub kościelnie umocowanych (co najczęściej idzie w parze). Niezbyt mądrzy ludzie dostają do dyspozycji budżety w wysokości setek milionów złotych i nie potrafią nimi racjonalnie dysponować. Są niczym szczęśliwy posiadacz kuponu lotto, któremu udało się trafić "szóstkę". Szczęśliwiec, który szybko całą posiadaną gotówkę traci. Ale o pieniądzach będzie mój kolejny felieton, chociaż ten również ich poniekąd dotyczy. 

Od jakiegoś czasu panuje  naszym powiecie obyczaj organizowania tzw. sesji nadzwyczajnych. W lutym były takie dwie. Takiej zwyczajnej nie ma i nic nie wskazuje na to, że Czy omawiano na nich jakieś pilne nie cierpiące zwłoki tematy? Oczywiście nie. Można było moim zdaniem zwołać normalne posiedzenia. Ale po co? Za nieobecność na nadzwyczajnych radnym diet się nie potrąca. Więc obowiązuje pełna swoboda obyczajowa. Hulaj dusza, piekła nie ma. 

Ale o ten stan rzeczy nie można winić radnych. Wniosek o zwołanie sesji w takiej czy innej formie składa Starosta Mariusz Węgrzynowski. Przewodnicząca nie ma wyjścia i zwołać musi. Po co to to robi szef lokalnego PiS-u? Powodów jest wiele. 

Przede wszystkim sesja nadzwyczajna ma sztywne ramy. Nie można zmienić jej porządku. Wprowadzić dodatkowego punktu ani zdjąć tematu zaproponowanego, bez zgody Starosty. Nie ma więc: spraw różnych, wniosków radnych ani dyskusji o pracy zarządu. Są głosowania i marsz do domu, a w zasadzie, to wyłączamy po prostu tablety czy inne urządzenia, z których korzystamy, bo sesja wszak nie tylko nadzwyczajna ale i zdalna. 

Przyszedł czas by nazwać sprawę po imieniu. Takie podejście do samorządu to: PATOLOGIA. Wygodna dla wszystkich ale jednak patologia. Nikt nie protestuje, bo przecież ktoś obserwujący z boku, mógłby zapytać: za co wy tam właściwie bierzecie pieniądze? No i pytanie byłoby w wielu przypadkach zasadne. 

Przede wszystkim w trybie nadzwyczajnym, jak słusznie zwrócił dziś uwagę Paweł Łuczak można podjąć jedną pilną uchwałę ale nie osiem uchwał. Kiedy zwołujemy sesję niemalże z dnia na dzień nie ma czasu by wnikliwie zapoznać się z materiałami i projektami uchwał. Nie ma czasu na dyskusje i wątpliwości.  Zdarza się, że uchwałę dostajemy w dniu sesji. Czy jest to poważne traktowanie ludzi? Nie tylko radnych ale i wyborców. 

Być może część radnych nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ten "wygodny" sposób sprawowania mandatu jest tak naprawdę formą ubezwłasnowolnienia, ale tak właśnie w istocie jest. Stalinizm w czystej postaci.  

Uwaga, poniższy utwór przeznaczony jest jedynie na słuchaczy dorosłych /zawiera wulgaryzny/ 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Łukasz 06.04.2023 10:07
zaj....sty kawałek Liroya, adekwatny!!! dzięki!!!

Rapsy, mądrosci z ulicy 04.03.2023 10:06
Wie ktoś o co tam poszło głównie w tym rozpadzie związku (małżeństwa? Nie wiem, w każdym razie wieloletnim), z tą jego bambaniarą, co kiedyś w Polsacie czy tam TVNie prowadziła program erotyczny leżąc na jakimś suknie? Trzy je tam byly? Robiona była potem szopa gazetowa, że ludzie jak kojarzą z takimi treściami a oni z Liroyem tacy stateczni i poukładani. Spokojny związek /małżeństwo. No właśnie widać. Dopóki jest kasa i perspektywy na nią. Liroy politycznie jest już nikim, jego szef włoskiem trzymającym większość parlamentarna, ale po wyborach podobnie. Jeśli Kukiz wróci do chlania, to przerżnąć wszystko może i przez rok. Ten z Kielc pewnie przez miesiąc. Ona - żona / konkubina Liroya mówi że już poważne zadłużył ich wspólne mieszkanie? Już chla? Czy tylko złośliwość? No żrą się publicznie. Stolyca przerosła prowincjonalna główkę? Zakołowalo się? Jak u Kaz'a Marcinkiewicza?

Waldi 26.02.2023 15:52
Niektórzy nie mają odwagi pisać coś od siebie. Kroją kichy pod cudzymi imionami , nazwami. Miernoty, trzęsidupy

siurek 02.03.2023 23:52
Przyganiał kocioł garnkowi...

Ajdejano 09.03.2023 17:44
Waldi: ogólnie, nie jesteś dla wielu osób jakąś, nie znaną osobą. A zwłaszcza dla mnie. Ja Ciebie szanuję, ale jeżeli innym zarzucasz to, że się nie ujawniają, to co mam myśleć o tym, że Ty też kombinujesz , jak koń pod górkę.... Znam Ciebie i nie spodziewałem się Twojej reakcji na wpisy z ksywkami. Pozdrawiam.

Duchy Miasta 23.02.2023 22:06
Właśnie, przecież włodarze miasta to też PiS, a może próbują teraz raczkiem się zdystansować? Bardzo intryguje nas pomysł lodówki socjalnej i nakaz robienia proporców w szkołach na noc muzeów. Ta lodówka to prawdziwy sukces...

Włodek 24.02.2023 06:23
Lodówki socjalne to ukłon w kierunku ubogich wyborców, co to po opłaceniu wszelkich opłat mają niewiele już w portfelu. A głodny nie pójdzie do urny tylko przeklina ,,dobrodziei".

Taki tam 23.02.2023 20:33
Przecież w Urzędzie Miasta jest dokładnie tak samo.

Beatka 22.02.2023 21:29
Ale na zdjęciu wygląda jak "pszystojny matużysta". Czy to sprzed 10 lat???

pedagog 23.02.2023 11:13
maturzysta , słownik

wyborca 23.02.2023 11:56
Biedak, był tu jeszcze bardzo wychudzony, jednak garnuszek z grosza podatników służy, daje się również zauważyć że wi-ce również przybrał i to znacznie.

Koroner 22.02.2023 21:18
Jaki starosta takie porządki. Ile wagi tyle podłości. Zbawienia niebędzie

Tomasz 22.02.2023 18:50
Wygląda na to, że Ci, którzy najgłośniej krzyczeli "komuniści i złodzieje" pełnymi garściami czerpią z poprzedniego systemu. Tylko zamiast czerwonego, przyjęli czarny kolor.

Ajdejano 22.02.2023 18:34
Szanowny Panie Mariuszu (całe szczęście, że nie inny o tym samym imieniu - brrrr!!!). Temat tych, tzw. nadzwyczajnych sesji opisał Pan dobrze. Zwłaszcza, sesji nadzwyczajnych w wykonaniu powiatowego katechety. Jednak, jeżeli pisze Pan o dzisiejszej (22.02.23 r.) sesji nadzwyczajnej dla nas - wyborców, to jednak powinno się napisać, czego dotyczyła ta sesja "nadzwyczajna". Może znaleźliby się wielbiciele tej dzisiejszej sesji "nadzwyczajnej" i stwierdziliby, że Pan czepia się swojego imiennika (jednak, ma Pan pecha z tym imieniem....). Pozdrawiam .

Mariusz Strzępek 22.02.2023 20:15
Właśnie o tym piszę

grzesiek 25.02.2023 12:51
kataecheta to równy gość !!!!!

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama