Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 19:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Parkują, gdzie nie powinni

W ubiegłym roku oddano do użytku wyremontowaną ulicę Wiejską. Inwestycja po wielu latach doczekała się realizacji. Nawierzchnia jezdni i chodników była już w prawdziwie katastrofalnym stanie. Przy ulicy znajduje się między innymi szkoła i stanowi ona jeden z dojazdów do osiedli mieszkaniowych położonych między kwadratem ulic Bartosza Głowackiego, Niskiej, Mazowieckiej i Strzeleckiej. Na ulicy zaprojektowano między innymi ciągi pieszo rowerowe. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami obowiązuje na nich bezwzględny zakaz parkowania samochodów, który w Tomaszowie jest notorycznie łamany. Zaparkowane pojazdy nie tylko uniemożliwiają poruszanie się pieszym i rowerzystom ale często ograniczają widoczność i stwarzają zagrożenie. Niestety nasza Policja i Straż Miejska nie reagują

Zwraca na to uwagę zarządca wspólnot mieszkaniowej przy ulicy Wiejskiej, firma MG Property sp. z o.o. i wnioskuje o ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju na odcinkach ciągu pieszo rowerowego. Zarządca wskazuje, że ciąg jest notorycznie blokowany, a auta ograniczają widoczność dla pojazdów włączających się do ruchu i wyjeżdżających z posesji. 

- Ulica Wiejska jest jedną z najbardziej uczęszczanych ulic na terenie Tomaszowa Mazowieckiego ze względu na zlokalizowane w jej obrębie dwie placówki oświatowe, tj. Szkołę Podstawową numer 12 oraz Archidiecezjalna Katolicka Szkoła Podstawowa, dlatego tym bardziej zasadne jest podjęcie interwencji ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - czytamy w piśmie skierowanym do Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Transportu Rady Powiatu Tomaszowskiego, które opatrzone jest licznymi fotografiami sytuacyjnymi. 

Wspomniana wspólnota mieszkaniowa już wcześniej starała się poprawić bezpieczeństwo montując na swój koszt lustra drogowe. Niestety nie spełniają one swojej roli, ponieważ w ich świetle odbijają się właśnie zaparkowane pojazdy. Zauważenie w nich pieszych czy rowerzystów poruszających się chodnikiem jest praktycznie niemożliwe.

Zdaniem autorów pisma montaż oznakowania pionowego wpłynie pozytywnie na świadomość kierowców, którzy nie będą łamali przepisów kodeksu ruchu drogowego. 

O poprawie bezpieczeństwa trudno jest dyskutować. Nie ma ono żadnej możliwej do oszacowania ceny. W tym przypadku jednak wniosek mieszkańców zostanie zapewne odrzucony. Dlaczego? Ponieważ zakaz postoju już w tym miejscu obowiązuje ze względu na lokalizację właśnie ciągu pieszo rowerowego. Nie jest on jedynie przez nikogo egzekwowany. Komisja nie wyrazi więc zgody na montaż dodatkowego oznakowania. Nasza recenzja remontu w poniżej zamieszczonym linku 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xxx 01.03.2023 10:55
A to w Tomaszowie rowerzyści mają zakaz poruszania się jezdnią???

Niestety nasza Policja i Straż Miejska nie reagują 28.02.2023 17:05
Ta śmieszna instytucja zwana policją nic nie robi w T.M dla przykładu TIRY robią w naszym mieście co chcą jadą pod zakaz a jak już wjadą to prują 70-80 km/h [BANDYCI] żeby szybko przemknąć a policja co, ano nic jadą obok i głowy odwracają[CZY TO JAKAŚ ZMOWA CZY CO ?] Panowie z policji czas coś z tym zrobić bo strach na ulicach nie mówiąc o jezdniach a one są naprawiane z naszych podatków z których wy też jesteście opłacani.

A ja mam pytanie. 01.03.2023 13:16
Gdzie się podziały patrole policyjne w godzinach wieczornych? Od lat nie zobaczy się na ulicy policjanta. Chcąc takiego stróża prawa i sprawiedliwości zobaczyć to trzeba odwiedzić ich siedziby, tzn. Straż Miejską lub Komendę.

A ja mam pytanie. 01.03.2023 13:16
Gdzie się podziały patrole policyjne w godzinach wieczornych? Od lat nie zobaczy się na ulicy policjanta. Chcąc takiego stróża prawa i sprawiedliwości zobaczyć to trzeba odwiedzić ich siedziby, tzn. Straż Miejską lub Komendę.

J 26.02.2023 12:13
W Tomaszowie można wszystko jeśli chodzi o ruch drogowy, straż miejska nie reaguje zawsze nie ma wolnych patroli. Nie ma gdzie parkować? Jest ale trzeba swoją kupę złomu widzieć z okna no i dojść 100 m. to już problem. Sami sobie to robimy bo mamy do siebie ogromnyyyyyy szacunek.

Mieszkaniec 25.02.2023 20:15
Szkoda ze mieszkańcy bloku który obsluguje wspólnota mieszkaniowa MG Property parkują samochody pod blokami SM Nasza Chata i zajmują miejsca mieszkańcom, którzy nie mają innego parkingu. Kując nowe mieszkanie warto byłoby również zakupić miejsce parkingowe na terenie swojego bloku mieszkalnego,ponieważ parking zewnętrzny nie jest pełny aut. Dopóki nie powstał nowy blok nie było problemu z parkowaniem.

Wiejska 25.02.2023 22:14
Parking nie należy już do wspólnoty mieszkaniowej ale do starostwa więc do wszystkich. Jak nie było bloku to ludzie też parkowali na obecnych wówczas chodniku. Wszelkie uwagi należało kierować na etapie projektowania drogi ale oczywiście nikt tego nie zrobił a teraz każdy narzeka.

Do wiejskiej... 27.02.2023 13:20
Każdy ma prawo pakować.

Lol 27.02.2023 13:27
Przepraszam, że zapytam ale które miejsce ps. Mieszkaniec wykupił na własność?

Zzz 27.02.2023 16:20
W tym przypadku opisanym przez Mieszkańca nie chodzi o wykup na własność miejsc parkingowych lecz o kulturę i zasady współżycia. Na parkingu wspólnoty w niedzielę było np wolnych 8 miejsc parkingowych, a przed blokiem Naszej Chaty parkują auta z tamtego bloku. A tak może dla poprawy bezpieczeństwa wyjazdu państwa Starostwo winno zamontować sygnalizację z pierwszeństwem dla wyjeżdżających.?

Mieszkaniec 25.02.2023 20:13
Na ścieżkach rowerowych nie wolno parkiwać i ustawienie znaków zakazu parkowania jest niepotrzebne. O zmianę oznakowania wnioskuje się do innej komisj- i bezpieczeństwa w rd. Ponadto istnieje taka instytucja jak Straż Miejska... A wspomniana wspólnota niech pomyśli żeby wszyscy mieszkańcy mieli miejsce parkingowe, a nie tylko strefy ruchu i zamknięte osiedla tworzyli

Adam N. 25.02.2023 17:35
Ścieżka powinna być do likwidacji od kiedy na takich drogach osiedlowych robi się ścieżki

Wiejska 25.02.2023 22:15
To nie jest droga osiedlowa ale powiatowa.

Anonim - jak autor tego debilnego tekstu 25.02.2023 13:58
Wybudowali nowy blok z deficytem miejsc, dorzucili debilna ścieżkę rowerowa, a teraz bawią się w spoleczniakow? Jak czytam, żeby zostawiać auta tam, gdzie to dozwolone to rodzi mi się w głowie zdanie: budować ścieżki rowerowe tam, gdzie są potrzebne. Pajacerka.

.... 25.02.2023 14:56
Czyli wszędzie, bo ścieżki rowerowe poprawiają bezpieczeństwo. Pod warunkiem, że jakiś pajac nie zablokuje ich własnym złomem. Ale zakładając, że ścieżki tam nie ma, to "kierowca" auta ze zdjęcia, też popełnia wykroczenie i auto kwalifikuje się do holowania,

99 25.02.2023 17:17
Dokładnie tak. Z tym, że w Tomaszowie wystarczyłoby wynaczenie pasa rowerowego na istnijeącej drodze i regularne kontrole Straży Miejskiej. Dziś widzę ich jedynie jak pracują legitymując dzieci lumpenploretariatu gromadzące się wieczorami w zakapurzonych hordach przy szybach stolików KFC, drąc tam wulgarnie ry.je i przynajmniej tworząc atmosferę zagrożenia dla ludzi oczekujących na pobiliskim bardzo popularnym przystanku. Wracajac do tematu, miasto nie jest z gumy. Jeśli ktoś kupuje drugi, trzeci, czwarty samochód i gromadzi je wszystkie jak nabliżej domu na osiedlu to miejsca zawsze będzie mało. Na Niebrowie jest koleś który żyje w pojedynkę a na parkignu trzyma już trzy lub cztery (jeden rozbił, więc nie wiem do końca czy to już poszło na szrot czy jeszcze będzie szpachlował latami), trzy lub cztery mercedesy okularniki sprzed 20 lat. To była fatalna seria mercedesa, wadliwa karoseria szybko korodująca. Typowy samochód polskiego taksiarza w małym mieście przed 5-6 laty. Bo kosztował do 10 tysięcy, teraz kosztuje od 2 do 5. Teraz już i oni mają nowsze samochody. No ale taki typek z Niebrowa dyktuje przynajmniej trzem normalnym rodzinom, by szukały miejsca gdzieindziej, bo on ze spółdzelczego parkignu robi prywatny parking i możesz mu skoczyć. Na tych nowszych osiadlach Hubala (które mają oddzielne administracje), jest to trochę pilnowane i jeśli wrak już wrasta w ziemię, to przychodzi trzyosobowa komisja ze ślusarzem, otwierają wraka, zwalniają ręczny i gruz jest ściągany przez lawetę. Ale potrzeba zgłoszeń, do których zachecam. Spółdzielnia ma e–mail, moża pisać nawet anonimowo. Jeśli tego nie ma w regulaminie to warto też dopisać punkt, że na mieszkanie w spółdzieni przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe. Kupujesz więcej wraków? Szukaj sobie miejsca na włąsną rękę, poza terenem spółdzielni. W przeciwnym razie ludzie będą się kłócić, grodzić parkingi, robić problemy innym kierowcom którzy chcą odebrać dziecko z przedszkola czy złatawić raz na jakis czas inną sprawę.

Mieszkaniec bloku Naszej Chaty 25.02.2023 17:57
Zgadzam się z tym, że wybudowano blok, który nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Jednocześnie uważam, że nie należy parkować w miejscach niedozwolonych. Niech zarządca tej nieruchomości przed pisaniem tak bzdurnych tekstów zastanowi się dlaczego tak się dzieje. Dlaczego "inteligencja" z tego bloku nie korzysta z parkingu podziemnego tylko zapewne z lenistwa zostawia swoje pojazdy na parkingu przed blokami Przodownika czy też Naszej Chaty. Z widocznych na zdjęciu aut parkujących na ciągu pieszo rowerowym część należy do mieszkańców lub gości tego bloku. A oni postawili szlabany na wjazdach na swój parking i udają mądrych. Nie powinni zajmować miejsc przeznaczonych dla mieszkańców innych bloków. Odnosząc się do samego projektu i budowy należy stwierdzać przypływ "geniuszu" do głów projektantów i speców od dróg powiatowych. Wybudować ścieżkę rowerową bez połączenia z inną (ul. Niska) i zakończyć przed bunkrem przy ul. Strzeleckiej to jest naprawdę pomysł. A swoją drogą ruch pieszych i rowerów jest tak ogromny, że są problemy z poruszaniem się. Nikt jeszcze nie zwrócił uwagi na "klekoczące" włazy na studzienkach, zapewne zamontowano stare by było taniej.

Obserwator 27.02.2023 17:15
W takim razie poproszę mieszkańców bloków naprzeciw "inteligencji" o zajmowanie miejsc tylko przy swoich blokach, a nie po drugiej stronie ulicy. Nadmieńmy, że dwa z trzech bloków ustawione są prostopadle do ulicy i nie posiadaja ŻADNEGO parkingu, co oznacza, że gdziekolwiek by nie stanęli, to i tak nie są na swoim miejscu ..

Z 25.02.2023 11:44
A ciekawe gdzie mają te samochody parkować. Ulica jest zle zaplanowana. Jest za mało miejsc parkingowych. Rower przejeżdża raz na tydzień na tej super ekstra ścieżce rowerowej... Śmieszne to jest ze w czasach gdzie każdy ma samochod robi się wszędzie ścieżki rowerowe a usuwa parkingi. Śmiech na sali! To projektant i ten co zatwierdził projekt powinien się parę razy zastanowić. Mieszkańcy wiejskiej nie zostawiają tam celowo samochodów. Czasami mając w alternatywie zostawić samochód na rondzie i iść w zimie z małym dzieckiem do domu wola zapłacić mandat. Zróbcie drogę jednokierunkową, niech te samochody parkują a bezpieczeństwo już będzie zwiększone. Czemu nikt nie pomyślał o drodze jednokierunkowej???

MS 25.02.2023 12:04
Odpowiedź na pytanie jest prosta. Gdzie mają parkować? W miejscach dozwolonych. Równie dobrze można usprawiedliwić pijanego kierowcę, bo przecież jakoś musiał do domu dojechać

mości państwo do autobusów i na rowey! Tak żyje klasa średnia na zachodzie i dużych polskich miastach 25.02.2023 12:40
No muszę pochwalić. Jakoś z 2 lata temu widziałem twojego młodszego syna w austobusie miejskim. Spokorniał po tym kopniaku z UŁ, albo mental w domu się zmienił. Obie opcje pozytywne. Nic wam się nie stanie jeśli twoja Krycha przejedzie i latorośle pojeżdża trochę autobusami, a i więcej na gofra czy zdjecie z misiem w górach zostanie. Na pewno otoczenie trochę odetchnie. Przystanek (od niepamietnych czasów), macie pod domkiem, a „piątkę” która do was jeździ widzę co chwila w mieście. Nawet w okolicach 19-20. 2. Widzę (z autobusu), że skrobiesz coś tam na ścianie przy Warszawskiej (?). No jeszcze z rok temu rzucałeś się, że tam wyburzaać będziesz i postawisz Tomaszów Trade Center. Zakończyłoby się goryczą, a w twoim przyopadku i napadami furii przy byle okazji, więc dobrze, że robisz coś tam małymi kroczkami. Lata 90. to już odległa przeszłość, miasto miało wówczas 70 tysi, nieporówynywalny popyt własciwie na wszystko. Patrząc z perspetkywy lat – było to troche niezrozumiałe, bo wieś zjeżdzała się tutaj, by w ciągu nasßępnych 10 lat być zwlaniana z upadajacych dużych zakładów. Ale demografią sterują również emocje, ludzie wtedy mieli nadzieje. Że wolny rynek przyniesie im dostanie życie w mieście, a z chłopskiej małorolnej rodziny w następym pokoleniu wyrosną miliarderzy. No tak było.

pp 25.02.2023 12:27
Gdy będzie 4 gruzy na głowę  to będzie trzeba wyburzać pod parkingi by cię zaspokoić.

Wiejska 25.02.2023 22:18
Podczas projektowania remontu tej drogi nikt nie składał uwag ani sprzeciwów więc teraz to po ptokach. Jeśli nie ma gdzie parkować to trzeba atakować miasto i powiat, ciekawe czy ktoś ruszył tyłek z fotela by to zrobić ? Chyba nikt bo wszyscy są tu.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 14:59 Liczba komentarzy: 1 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia Jaki piasek budowlany wybrać do betonu a jaki do tynku Upał zamiast akademii. Prezydent apeluje: zakończenia roku szkolnego tylko w niezbędnym minimum Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda 26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Julia Treść komentarza: Zapraszamy do Będkowa, tu się dzieje. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Dawno nie zaglądałem do tego portalu. Ale po przeczytaniu tej informacji muszę pochwalić Burmistrza Inowłodza. Dobra robota Szanowny Bogdanie. Źródło komentarza: Inowłódz z nadwyżką i absolutorium. Radni udzielili burmistrzowi Bogdanowi Kąckiemu wotum zaufania Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Mistrzu: ani wojewoda ani komisarz nie zmieni czerwonej mentalności wyborców. Tak już mają i z tym czerwoniastym poglądem zejdą z tego świata. Ktoś będzie im pluł w oczy, a oni będą mówić, że deszcz pada. Tak ich wychowała komuna. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Samorządowe szumowiny uratowali ten samorządowy wrzód na d... I tak będzie w Polsce jeszcze długo. Te samorządy, to zwykła spolaczana szmira. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama