Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 01:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prezydent odpowiada na list w sprawie obchodów Święta 3-go maja

Kilka dni temu publikowaliśmy list otwarty do Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, jaki przesłali przedstawiciele partii .Nowoczesna.

Szanowna Pani

 

Dziękuję za obecność podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów, cieszę się, że uznaliście Państwo, że organizowane przez nas obchody miały charakter podniosły i przeprowadzono je z dużą starannością.

 

Odnosząc się do Państwa uwag, polska historia jest nierozerwalnie związana z kościołem katolickim. Jak sami Państwo zauważyliście Konstytucja 3 Maja z 1791 roku uznawała katolicyzm za religię panującą w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Pamiętać należy, że ówcześni biskupi współtworzyli ten dokument. Prymas Michał Poniatowski pracował nad nowym urządzeniem państwa po „rewolucji” 3 maja 1791 r. Najbardziej chyba znanym duchownym tego okresu  był ksiądz Hugo Kołłątaj. Wytyczył on ideowe podstawy przyszłej konstytucji. Duchownym był także ksiądz Stanisław Staszic, który rozpoczął już na początku 1787 r. wielką dyskusję o zmianach niezbędnych dla Rzeczypospolitej. Prawdą jest, że byli również duchowni, którzy działali przeciw Konstytucji np. biskup inflancki Józef Kossakowski, który okazał się zdrajcą i rabusiem. Część hierarchów zaangażowana była po stronie obozu zorientowanego na Prusy, część trzymała się przegranej w Sejmie orientacji rosyjskiej. U schyłku 1790 r. doszło do połączenia się reformatorów zorientowanych na Prusy i tych zorientowanych na Rosję. Przez tę współpracę Ustawa Rządowa 3 Maja 1791r. stała się faktem. Pamiętać należy również o roli Kościoła na szczeblu najniższym. Parafia stanowiła ośrodek kształtujący opinię społeczną. Plebani na tę opinię mieli ogromny wpływ, toteż odegrali ważną rolę w powszechnej aprobacie czy raczej legalizacji Konstytucji 3 maja na sejmikach z 14 lutego 1792 r. Konstytucja uznawana była za dzieło Bożej Opatrzności. Nie da się w XVIII w. oddzielić Kościoła od tego, co działo się w Rzeczypospolitej. Polak był niemal integralnie związany z Kościołem i religią. Dlatego uchwalenie Konstytucji 3 Maja zwieńczyły uroczystości kościelne. Jako wotum sejm obiecał postawić Świątynię Opatrzności Bożej.

 

Szanując więc tradycję i historię naszego narodu, nie można pominąć w tych obchodach Kościoła. Sugerowane przez Państwa pominięcie tych informacji byłoby fałszowaniem historii. Religia nadal odgrywa ważną rolę w życiu Polaków. Podkreślanie tej roli w przemówieniach nie dyskryminuje innych wyznań. Nie ma przymusu uczestniczenia w Mszy Świętej, która poprzedziła uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim jak i innych miastach w całej w Polsce. Jest to wolny wybór każdego z nas. 3 maja w Polsce obchodzone jest również święto kościelne, uwzględnienie tego faktu w przemówieniu, nie powinno nikogo obrażać. Faktem jest bowiem, że Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na prośbę polskich biskupów, zostało ustanowione właśnie 3 maja, by podkreślić związek tego święta z pierwszą polską konstytucją. Tym samym połączono świętowanie rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Święta Królowej Korony Polskiej. W czasach gdy nie mogliśmy w kraju obchodzić Święta Konstytucji, to dzięki liturgii kościelnej, przetrwała pamięć o Konstytucji. Mając na uwadze powyższe, jeszcze raz podkreślę, że charakter wspomnianego przez Państwa przemówienia, miał pokazać te związki, zgodnie z historią i tradycją naszego narodu, które - przyznacie Państwo - są częścią naszej narodowej tożsamości.

 

Zaproszenie na uroczystości skierowane było do wszystkich bez względu na wyznanie. W Tomaszowie od wielu już lat uroczystości obchodzone są w ten sposób.

 

Jeżeli chodzi o ceremoniał wojskowy, to odbywa się on zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Obrony Narodowej. Za tę część uroczystości, w naszym mieście, odpowiada 25. Brygada Kawalerii Powietrznej. Jednostka od lat pełni bardzo ważną rolę w Tomaszowie, angażując się w życie społeczne miasta na wielu płaszczyznach. Pominięcie jej, w tak ważnych - jak sami Państwo zauważacie - uroczystościach byłoby niestosowane, tym bardziej, że to dzięki asyście wojskowej obchody mają godną oprawę i należytą rangę. Natomiast jeżeli chodzi o koszty uroczystości, tu Urząd Miasta na organizację obchodów 2 i 3 maja łącznie wydał około 4300 zł. Organizatorami koncertów była parafia, nie posiadamy informacji jakie koszty w związku z tym poniosła.

 

Czytajcie także

W sprawie obchodów Święta 3-go Maja

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 20.05.2017 12:08
Natomiast tobie - nie pomogą już nawet najlepsze leki. To moje zdanie dopasowuję do poziomu twojej "merytorycznej" wypowiedzi. Tylko tak beznadziejnie potrafisz bredzić ?! Poziom myślenia - bliski "ZERO". A może ty po prostu masz duże luki w naszej-polskiej historii ?! PS. Panie Mariuszu: zaczyna Pan dowolnie (tzn. wg własnego polytycnego widzimisię) usuwać niektóre moje i mnie tylko moje wpisy. Dobra, dobra - to medium jest Pańskie, ale sam Pan wie, że nie do końca.

Ajdejano 18.05.2017 22:30
Do wpisu nr 7: TAK !!! Z pewnością - zablokować, zakneblować usta, ręce w kajdanki i do pierdla !!! W pierdlu bić gościa codziennie (po parę razy) - to wreszcie wyjdzie, kto tu ma rację !!! Mistrzyni "demokracji": ja już taką sytuację przeżyłem: w 1968 (marzec), w 1970, w 1976 (Radom). Wtedy też "ustawiali" niepokornych tak, jak ty domagasz się tego od Admina. I widać, że jestem "nie reformowalny" w zakresie "dupokracji". Twoja opinia - to wielka żenada i zupełne D N O !!!

Rita 19.05.2017 09:36
Weź leki, albo odstaw te, które bierzesz.

Ajdejano 17.05.2017 23:25
Dopisek: ten tomasiówek wychodzi: wszędzie i zawsze.

historyk 17.05.2017 17:53
Konsekwencją uchwalenia Konstytucji 3 Maja, była Konfederacja Targowicka - czy ktoś może przypomnieć jak wtedy zachował się kościół katolicki z papieżem Piusem VI i prymasem Michałem Jerzym Poniatowskim?? ZDRADA KK.

Ajdejano 17.05.2017 15:26
Do wpisów nr 1 i 2. No, patrzcie ludziska: jakie rewolucjonistki z ch... oinki się urwały. No, proszę: KK sam się unicestwi, i to już - tuż, tuż !!! I tylko ta kasiora - tego wstrętnego KK !!! I co na to historycy, którzy potwierdzą, że KK już od ponad DWÓCH tysięcy lat jakoś - ledwo, ledwo - ale jakoś "pęka". Co jest najgorsze: te ciemne ludziska, te mohery ciągle jakoś dobrowolnie "bulą" na tych sukienkowych - co ?! TO JEST, PO PROSTU, NIE DO ZNIESIENIA - CO ??? A wy - rewolucjonistki spod swetru-petru dalej możecie popierać swojego bożka- bawidamka pewnej pani. I możecie tego facia nawet zasilać swoją prywatną kasą, tak jak to robią mohery wobec KK. I zobaczymy - komu to wyjdzie na dobre. I pamiętajcie - jak szybko zanurkowała palikociarnia.

tomaszowianka 17.05.2017 21:48
szanowny Ajdejano odpocznij pan bo na trzeźwo czytać się nie da pana niektórych wypowiedzi,powtórzę..niektó rych ..szczególnie tych fanatycznych na temat KK

Rita 18.05.2017 08:40
Ty jesteś jakiś psychiczny człowieku. Czy Admin nie może tego zablokować?

... 18.05.2017 09:56
Odezwała się ksenofobka polityczna.

Kers 17.05.2017 09:48
kościół katolicki sam się zwalczy W linii prostej zmierzają do auto destrukcji .

Rita 17.05.2017 09:24
Nie mogę się doczekać czasów, w których uda się w końcu zwalczyć tego wstrętnego pasożyta, którym jest kościół kat. Dla nich tylko KASA się liczy i więcej KASY ewentualnie. Tfu!

słaby katolik 21.05.2017 12:34
KK to wierni ,a nie ci w sutannach , nalzey pamietac że określajac tych w sutannach jako złodziei robicie krzywdę tym którzy sa naprawde porzadnymi ludzmi,wiem że ich mało,ale wiem też ze tacy sa,a to że ktoś daje ksiedzu kase,to juz jego prywatna sprawa i nic nikomu do tego,jak was skarbówka okrada codziennie to wam pasuje? biorą od nas kase za karę ze pracujemy na armie urzedników,a wracaja do KK jak to określacie,to kto chował wiernych na plebanii jak zomo,ub,sb was goniło i ukrywac sie musieliscie ,zapomnieliscie juz o tym pewnie co? KK jest i bedzie w naszej ojczyznie na zawsze,ale na pewno zmniejszy sie zainteresowanie ta wspolnota jaka jest KK i to nie tyllko ze wzgledu na ich czasem zła dzialalność,ale też z powodu wpływu zewnetrznych ''polskich'' mediów którym bardzo zalezy na totalnym zniszczeniu tozsamości narodowej i wartości jakie nam przyswiecały od setek lat ,nie dajcie sie ogłupic tym zewnetrznym mediom,które zwłaszcza teraz bardzo mocno atakuja nasz rzad chocby w sprawie ''uchodzców'' relokacji,ja nie chce tu zadnego uchodzcy z krajaów arabskich,bo uważam ich za niereformowalnych pod kazdym wzgledem,oni nie beda pracowac lecz szantazowac nas codziennie,UE za zgode w przyjmowaniu uchodzców bedzie dawac dopłaty jak do bydła,a kto nie wezmie ten kare dostanie.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama