Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:49
Reklama
Reklama

Prawym okiem: pisolszewizm w natarciu

Wiem, że kiedyś już pisałęm felieton na ten sam temat. Niezbyt lubię się powtarzać... ale trudno. Skoro trzeba, to trzeba...

Już niemal trzydzieści lat żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce. Przez ten czas zdążyliśmy wypracować jakieś demokratyczne procedury, zbudowaliśmy wspólnoty samorządowe, wytworzyliśmy system dobrych zwyczajów, które nawet jeśli nie stanowią ogólnie obowiązującego prawa, to są jednak zbiorem zasad, jakich należy przestrzegać. Oczywiście są ludzie, wmawiający nam od dawna, że wszystko, co osiągnęliśmy w tym czasie jest złe i należy to zwalczać. Czy aby na pewno? Jak się im bliżej przyjrzycie, ich karierom zawodowym okaże się, że nie potrafią nic innego poza politykowaniem. Żyją z partyjniactwa i z niego się utrzymują. Co robiliby bez mateczki partii? Musieliby zapieprzać w pocie czoła na utrzymanie rodziny. A tak... pogadają głupoty a kasa wpływa na konto. 

 

Oczywiście świat jest prostszy a ludźmi łatwiej jest sterować kiedy mają do czynienia z jednym (słusznym - ma się rozumieć) przekazem informacyjnym. Jak mawiał Kurski "ciemny naród wszystko kupi". Tylko co się dzieje, kiedy znajduje się ktoś, kto zaczyna wskazywać, że przekaz to nic więcej jak propaganda i co najgorsze ma własne zdanie? No oczywiście trzeba mu zamknąć usta. Sposobów jest wiele. Na szczęście jeszcze nie osiągnęliśmy pułapu dyktatury, kiedy buduje się obozy w Berezie Kartuskiej, Gułagi na Kamczatce, czy koncentracyjne fabryki śmierci. Zamiast tego wyłączane są mikrofony, albo zgłaszane są wnioski o zakończenie dyskusji w trakcie trwających obrad, odbierane diety radnym i posłom. 

 

Ludzie składający podobne wnioski nie pojmują zasad i idei parlamentaryzmu, który jest oparty na przedstawicielstwie pochodzącym z wyboru (a nie wskazania jak to było w przypadku PZPR). Parlamentarzysta a w jego ślad takze radny samorządowiec, stanowi ne tylko reprezentację grupy osób ale także jest ich głosem w organach władzy stanowiącej. Uniemożliwianie swobodnej wypowiedzi, zaprezentowania określonej opinii jest złamaniem wszelkich reguł i obyczajów. 

 

Przedwczoraj w czasie jak PiS demonstrował w spektakularny sposób "wstawanie z kolan" przyjmując nowelizację ustawy o IPN (której osobiście jestem zwolennikiem i uważam, że przyjęta zmiana kompromituje ekipę rządzącą) niemal na poczatku parlamentarnej debaty jeden z posłów zgłosił wniosek o zamknięcie dyskusji. Oczywiście posłuszna i bezmyślna większość wniosek przegłosowała. Jakżeby inaczej. Zmiany przyjęto w ten sposób w sumie bezdyskusyjnie. Z uśmiechem na ustach polski premier wstając z tych swoich miękkich jak galareta kolan poślizgnął się i runął twarzą w sam środek błotnistej kałuży (zwolennicy PiS zapewne stwierdzą, że było to zamierzone działanie, mające wykazać, że Mateusz Morawiecki nie lęka się kąpieli nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i posiada umiejętność pływania - o czym w sumie wszyscy już przecież wiemy).. 

 

Wczoraj dokładnie to samo próbował zrobić radny Sławomir Szewczyk próbując nie dopuścić do dyskusji na temat sensowności lub bezsensowności wniosku złożonego przez radnego Misztala. Jak dla mnie skandaliczne zachowanie. Zresztą nie pierwsze w wykonaniu tego radnego (który w ubiegłej kadencji nie za bardzo sprawdził się w roli wicestarosty), bo w sumie trudno przypomnieć sobie chociaż jedno jego wystąpienie trzymające jakiś poziom merytoryczny lub intelektualny. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

AK-47 14.07.2018 21:50
Przez żydowski przemysł też.....

HenieQ King OF Kings, Mastah of all Mastaz 07.07.2018 21:59
PiS i PO to partie po tych samych pieniądzach, jedni i drudzy siebie warci. Jedni osiem lat rządzili i guzik zrobili a drudzy bawią się w skrajny socjalizm.

AK-47 07.07.2018 22:14
Skrajny socjalizm to lata 1933-1945. Kraj: Niemcy. Partia: NSDAP. Przywódca: A. Hitler.

.. 14.07.2018 05:55
Dla Niemców, najlepsze lata w XX wieku. Ówczesne inwestycje publiczne to podstawy późniejszej prosperity z lat 70tych. Hitler powodował drogi niewolnikami, ale nie Niemcami(!), Niemcom dał pracę w przemyśle produkujacym dla armii, a w latach 70tych za pieniądze znowu NIEniemieckie rozwijali sobie gospodarkę do najsliniejszej obecnie w Europie. Wojna na ich terenie trwała niespełna rok. Opiekują bombardowania dywanowe Drezna, każą nam teraz za nie przepraszać, ale przemysl co zarobił na masowych zamówieniach i bezpłatnych niewolnikami ze wschodu to zarobił. Kasa pochowana w szwajcarskich bankach, przeczekiwala pierwsze lata denazyfikacji, ale już dekadę po wojnie na kierownicze stanowiska zaczęli wracać swoi, często umoczeni w nazizm - co jest, gdy się to odkrywa po nocach odnajdulac powiązania rodzinne przez Facebooka, różne internetowe drzewa genaologiczne - jest PORAŻAJĄCE. Gdy wrócili swój, ze świata naplywal kapitał mimo rozpolowionego państwa stali się ponownie hegemonem. Niemcy to czują, nie deklarują, ale czują. W rodzinach niemieckich ocena nazizmu nie jest negatywna. Wspomina się o kosztach, ale obrna interesu narodowego stawiana jest wyżej. Także zyskali, sa silni i zaczynają znowu glosowac tak samo. Tyle im dał jak mówisz "skrajny socjalizm" Co jest prawda. Hitleryzm był ideologią lewicową. Wspierana przez prywatny niezydowski przemysł, ale lewicowa.

01.07.2018 14:51
Studia podyplomowe, to ta sama forma "studiów" co na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dawno temu można było na Stadionie Tysiąclecia w Warszawie kupić sobie świadectwo ukończenia studiów.

m&m 01.07.2018 13:40
Amen i sporo prawdy. ale jak ktoś wjeżdża z taką krytyką na wspólnym koniu z jakimś po, n czy innymi podobnymi pomiotami, to dostaje slinotoku.

Dimos 01.07.2018 12:04
Lewak, lewica, socjalizm, komunizm to: My lepszy sort. 500+ dla każdego (biednego) dziecka Praca tylko dla ploretariatu (swoich) Wszyscy podlegli władzy (sądy, wojsko, urzędy itp). Prawica to: Wszyscy bezwzględnie szanujemy ojczyznę, nikt od niej nic nie żąda, każdy jest gotowy dawać. Ojczyzna nic nam nie zabiera i nie rozdaje innym. Święte prawo własności. Praca wartością najwyższą. Urzędnik i polityk jest sługą obywatela. Honor jest wartością najwyższą i nie ma łgarstwa. PiS jest niszczycielem prawicy, łamie prawych ludzi. Wprowadził katów Solidarności na salony. Promuje kapusi (Antoni). W pierwszych ławach partii siedzą ludzie o rodowodzie dalekim od polsko-slowianskiego. Identycznie jak było w NKWD. Ludzie nie pojmują tego kto zasłania się za świętymi obrazami. Nie wierzą w tą podwójną grę. Nie widzą jak bardzo zostali oszukani. Targowica ma pełną władzę! Wielki Polak Kościuszko ponad 200 lat temu wieszał biskupów, którzy sprzedali Polskę. Kto dziś jak Kościuszko pomści Polskę? Tylko interwencja Boska może uratować Rzeczpospolitą!

01.07.2018 12:12
Amen

no i pomoc interwencyjna 02.07.2018 18:44
ojca Tadeusza też

WIERZACY 01.07.2018 11:32
Jak ktoś z PIS się modli i gada o kościele to pilnujcie portfeli. Nie ma większych hipopkrytów i zakłamanych ludzi. Traktują kościół jako narzędzie do kariery i kasy. NIC więcej

Ajdejano 01.07.2018 08:03
Do wpisu nr 21: 100% racji. Również i wyborca prawicy. Również w nocy odpisałem na wpis nr 17, w którym p. Mariusz ostro skrytykował mój wpis nr 15 i przy okazji zaczął robić "ciekawe" wycieczki pod moim adresem. Oczywiście, tak jak piszesz, ten mój wpis został pominięty, bo "Szefowi" się nie spodobał. To jest właśnie typowa, jednokierunkowa cenzura. Myślę, że i ten mój wpis nie doczeka się emisji.

01.07.2018 08:48
Odpiszę krótko: łgarstwo!

01.07.2018 01:22
Trochę mnie ten wpis rozbawił. Zacznę od tego. że to, co dla pana jest prawicą, wcale nią nie jest. To takie samo totalitarne lewactwo jak to z partii Razem. Różnica polega na antyklerykalizmie tych drugich. Co równocześnie nie musi oznaczać, że manifestowany katolicyzm jest faktyczną i szczerą wiarą (zresztą często nie jest). Wszysycy majątu skłonność do chodzenia na lewiznę. Niedawno mocno skrytykowałem PO lokalne za brak programu i nijakość. Do tego odmówiłem kandydowania w jesiennych wyborach samorządowych z ich listy (między innymi dlatego, że przyklejają sie do nich ludzie z SLD). Wszyscy wiedzą, że jestem zdeklarowanym wrogiem postkomunistów, a nawet doprowadziłem do skazania senatora tej partii (aaaa i jeszcze radnego za jazdę w takim stanie, że z trudnem się były sbek do samochodu wtoczył). A jeszcze jedyny prawdziwy antysemita, jakiego w swoim życiu osobiście poznałem, to z kolei były poseł SLD. PSL też za mną nie przepada. Powiedziałbym nawet, że ludowcy są do mnie wrogo nastawieni. Słyszałem niedawno, że w .N mówi się, że jestem najbliższym kumplem Prezydenta Witko i w jakiś sposób mam być z nim dogadany. No i niech sobie gadają. Nie ukrywam, że lubię osobiście Marcina, ale nie przeszkodzi mi to, by skrytykować jego działalność publiczną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zresztą chyba o tym wie i jeśli krytyka będzie uzasadniona, nie będzie miał jakiejś urazy. Usuwam setki wpisów, bo wiele z nich przekracza granice pospolitego chamstwa. Do tego są przesączone agresją. Nie ma znaczenia kogo dotyczą. skrót podstawowych zasad https://www.nasztomaszow.pl/na...sze-zasady Wystarczy uważnie czytać, co na bieżąco piszę. Nie zmieniam poglądów w kwestiach zasadniczych. Wiem, że nie dla wszystkich jest to oczywiste. U ludzi dominuje myślenie obrazkowe. Lubią obklejać wszystko naklejkami. Tak więc jutro jeszcze dołożę temu złemu PiS-owi, a jak zdążę to jeszcze Nowoczesnej. Tytuł mam już wymyślony "Halo! Jest tam ktoś?" reszte się do niego dopasuje ;)

Avanti 01.07.2018 00:28
No i co dadzą studia podyplomowe za, które przecież się płaci i prawie każdy jest na nie przyjmowany. Ci ludzie są tylko od przyjmowania i wykonywania rozkazów przełożonych. To dla wielu takich miernot pierwsza okazja, żeby zobaczyć pod koniec czy początek miesiąca niewyobrażalną dla nich wcześniej sumę pieniędzy, której dużą część i tak pewnie oddadzą partii, a poza tym poczuć się wielkim Panem Dyrektorem, naczelnikiem i tak dalej. Jeśli Pan tak dobrze orientuje się w sprawach owych katechetów to może Pan jest po prostu jednym z nich.

Maniek 30.06.2018 15:41
Ja bym tam wprowadził umowę o dzieło jeśli chodzi o politykowanie, np. w trakcie kampanii deklaruje, że jak zostanę prezydentem miasta to w pierwszym roku zrobię to, w drugim tamto itd. Jeśli nie dotrzyma umowy po pierwszym roku to zrywamy ja i szukamy kolejnego chętnego.

szok 30.06.2018 14:24
Ten lizodup Kaganka coś na sesji powiedział?

wkurzony 30.06.2018 14:22
Lewactwem jest 500 czy 300 plus i jpk z spilt paymant czy kasami online a bolszewizem upartyjnianie sądó, ałamanie sadu najwyższego SN czy TK lub bydowa dykatatury plotariatu ala Białoruś

manager s KRUS po teologii wyzwolenia 30.06.2018 14:10
To ten Pan Szewczyk co brał ileś miesięcy kasę jako radny PIS z pwoaitu i był na zwolnieniu lekarskim w tym czasie? dobrze rozumiem?

Ajdejano 30.06.2018 13:56
Szanowny p. Mariuszu, pytam: w czasie pisania tego materiału powyżej - dobrze się Pan czuł ? Hulnął Pan na tego człowieka (za którym też nie przepadam), ale w swoim podnieceniu nie wyjaśnił Pan o co w tej drace chodzi. Nie można pisać takich tekstów. To nie jest pańska prywatna wycieczka do tego człowieka , tylko jakiś-tam felieton na lokalnym forum, który powinien być jasny dla wszystkich. Wszyscy wiemy, że Pan nie cierpi tych prawicowców, a uwielbia Pan wszelkich lewaków. I to rozumiemy. Jednak to nie zwalnia Pana od rzetelnej informacji, nawet na takim lokalnym forum. Pozdrowienia.

30.06.2018 14:11
Ale Panie Janku, przecież ludzie, których pan ciągle broni, to lewactwo w czystej postaci. To lewactwo widzimy na co dzień w sejmie, teraz przenosi się do nas. Pan radny wykrzykuje, że ktoś go poucza. Skoro czuje się więc pouczany, to co można na to poradzić. Widać nauki potrzebuje. Nie pojmuje pan meritum? To przedstawie obrazowo. Póki nikogo pan tutaj nie obraża, nie używa wulgarnego języka to pana wpisy na serwisie niezależnie od tego, że ktoś się z nimi (na przykłąd ja) zgadza, czy nie zgadza sa publikowane. Giną w odmętach serwera wtedy, kiedy przekracza pan ogólnie przyjęte normy i obyczaje. Zgodnie z prawicową zasadą, że wolność nasza kończy się tam, gdzie narusza się wolność kogoś innego. Tu jest odwrotnie. Nikt nikogo nie obraża a ktoś mimo to próbuje go z dyskusji wykasować (czyli w tym przypadku mnie). Prawda, że to łatwe do ogarnięcia? Mógłbym jako przykład przytoczyć tu niedawno zasłyszaną od jednej urzędniczki opowieść o propozycjach jakie pan jej składał. Pominę je milczeniem. Pewnie sam pan się domyśli o kogo i o co chodzi. To jednak właśnie jest lewactwo. Prawicowość, to zrozumienie, że takie propozycje nie są zgodne nie tylko z obyczajem ale i prawem. Ludzie myślą, że są prawicowi bo komuś wytykają przekręty, jak robią je sami, to są wtedy wzorem praworządnych obywateli. Kolejny przykład. Typ, który u pana na posesji napierdziela w perkusje do 1 albo 2 w nocy to typowy przykład lewaka. Dlaczego? Bo człowiek prawicy szanuje prawa innych ludzi do wypoczynku. Jego lewactwo się kiedyś skończy kiedy jego pałeczki będą musiały zderzyć się z pałkami sąsiadów. Mogę tak o pańskiej prawicowości długo opowiadać. Czasem z zasłyszanych anegdot a czasem włąsnych obserwacji. Tylko po co. Tak po chrześcijańsku zakończę, że belki we własnym oku człowiek dojrzeć czasem nie potrafi.

Wyborca Prawicy 30.06.2018 23:30
Panie redaktorze,proszę nie wypominać innym lewactwa,nie namaszczać ludzi bilszewią.Kto jak kto,ale Pan akurat nie powinien tego robić.Człowiek który od lat wspiera po,n,sld,psl i innych postkomuchów,pisze ze ktoś jest lewakiem?To już nie jest nadużycie,to kpina z Pana czytelników.To po pierwsze.Po drugie,proszę nie wciskać kitu że jeśli nie w tekscie nie ma obrazliwych słów to są publikowane.U Pana panuje większa cenzura niż w prl-u za jaruzelskiego i kiszczaka.Wystarczy że ktoś skrytykuje po czy n i może sobie tutaj wypisywać co chce.Nic nie zostanie upublicznione.Proszę nie wciskać nam kitu,bo od kitu to są tefałeny i gw i inne dziadostwo,LEWACKIE!!!!!

kto głosuje na te bolszewie> 30.06.2018 13:41
stolarze z PIS rządzą tym miastem i powiatem, zgroza, do zakonu skromnych Rydzyka może się radny zapisze czy wstąpi, ech

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama