Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 06:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Mamy nowe nazwy ulic. Tomaszowianie zdecydowali

Do ronda Olimpijczyków dobiegniemy ulicą Wandy Panfil, a ul. Teodora Duracza zmieni nazwę na ul. Wilanowską. Znamy już wyniki głosowania mieszkańców. Przypomnijmy, w związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, w Tomaszowie Mazowieckim musiały zostać zmienione nazwy dwóch ulic: Oskara Lange oraz Teodora Duracza. W ramach głosowania, tomaszowianie wybrali nowe nazwy. Teraz wynikami głosowania zajmą się radni Rady Miejskiej.
Mamy nowe nazwy ulic. Tomaszowianie zdecydowali

 

Zgodnie z opublikowaną listą przez Instytut Pamięci Narodowej, w Tomaszowie Mazowieckim są dwie ulice, których nazwy muszą ulec zmianie. To ul. Oskara Lange oraz ul. Teodora Duracza.

 

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian, odbyły się konsultacje społeczne podzielone na etapy. W pierwszym, wszyscy mieszkańcy miasta, mogli zgłaszać swoje propozycje nazw ulic. Wystarczyło wypełnić ankietę z propozycją dla danej ulicy wraz z krótkim uzasadnieniem. Można było to zrobić osobiście, listowanie, elektronicznie lub za pomocą MMS. Ten etap trwał od 9 do 31 stycznia. Mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt propozycji.

 

8 lutego br. o godz. 11.00 odbyło się posiedzenie Zespołu ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazw ulic. Jego członkowie dokonali weryfikacji zgłoszonych propozycji. Zespół dokonał weryfikacji nazw kierując się w szczególności zgodnością propozycji z tradycją i dziejami regionu lub narodu oraz polskimi regułami nazewniczymi lub cechami charakterystycznymi dla danej okolicy. Ostatecznie wyłonił po pięć propozycji nazw, z których mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego wybrali nowe nazwy dla ul. Oskara Lange i ul. Teodora Duracza.

 

Od 20 lutego do 12 marca br. odbyło się ogólnomiejskie głosowanie nad propozycjami nazw ulic. Wypełnione formularze ankietowe można było składać w wersji papierowej (w Urzędzie Miasta i Informacji Turystycznej) oraz w wersji elektronicznej (mailowo lub MMS).

 

Tomaszowianie złożyli w sumie 2.346 ankiet z czego 2.317 było ważnych.

 

[reklama2]

 

Propozycje dla ul. Oskara Lange:

1) Bogusława Drozdowskiego – 617 głosów

2) Henryka Sienkiewicza – 419 głosów

3) Wandy Panfil -1.057 głosów

4) Lotników Polskich – 138 głosów

5) Żołnierzy Wyklętych – 80 głosów

 

Propozycje dla ul. Teodora Duracza:

1) ppor. Tadeusza Bartosiaka ps. „Wilk” – 257 głosów

2) Przyjazna – 571 głosów

3) Wilanowska – 652 głosy

4) Posła Rafała Wójcikowskiego - 78 głosów

5) Szyszkowa – 385 głosów

 

Teraz z wynikami głosowania zapoznają się radni Rady Miejskiej. W trakcie obrad, rajcy zajmą się przygotowanymi projektami uchwał z nowymi nazwami ulic.

 

Nie będzie trzeba od razu wymieniać dokumentów

 

Dokumenty będzie można wymienić wówczas, kiedy skończy się ich termin ważności. Również na mocy art. 5 ust. 1 i 2 ustawy wszelkie pisma, postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dot. ujawniania w księgach wieczystych, uwzględniania w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, są wolne od opłat.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Maryśka 12.06.2017 22:06
Czyżby brak był bardziej zasłużonych dla Kraju, a także dla miasta? Wydaje się też, że nie powinno się nadawać ulicom nazwisk osób żyjących. W tym wypadku należy się jednak zgodzić z większością.

Jimy 18.04.2017 21:05
Konkurs na zmianę nazwy ulicy był ustawiony, w ostatniej chwili dotarły podpisy na Wandę Panfil, była na szarym końcu ,mało kto chciał takiej nazwy! No, ale Tomaszow stawia wielce na sport

mati 31.03.2017 17:48
hahaha,typowy pisowski wybór-czy aby ta pani to nie nazywa(ła) się Gonzales??

Gdy już przestaniesz rechotać, poczytaj o niej 12.04.2017 20:00
Jako drugi człon nazwiska... od męża z Meksyku. Co to zmienia? Jest Polką z Tomaszowa.

Tadek 30.03.2017 23:20
sportsmenka z Opoczna czym sobie zasłużyła za zycia na taką gloryfikację , było wielu innych zasłużonych dla Tomaszowa, niekoniecznie łyżwiarka z Opoczna, okropnie brzmi nazwa tej ulicy , mogło być lepiej.To osiedle Hubala,ul.Sikorskiego,dlaczego nie mogło pjóść w tym kierunku ze zmianą nazwy ulicy, A tak ....szkoda gadać

Tomaszowskie pochodzenie to nie przekleństwo 12.04.2017 19:51
Tym samym czym taki Michał Głowiński (językoznawca) urodzony w Pruszkowie dla Warszawy... Panfil do czasu aż opóściła w Polskę mieszkała w Tomaszowie. Tutaj uczyła się, tutaj trenowała. A moim zdaniem gen. Skiorski czy inni i bez tomaszowskiego upamiętnienia powszechnie znani, są w tym miejscu potrzebni jak piąte koło u wozu. Właśnie warto ocalać zapomnienia ludzi zwiazanych z Tomaszowem. W przeciwnym razie, gdy będziemy mieli tylko ulice Piłsudskich, Sikorskich czy Janów Pawłów, to każdy kto za 20-30 lat zatrzyma się tutaj czy to w interesach czy w zwiazku z awarią auta w nocy, będzie nas miał za dziurę zabita dechami. Bez własnej historii, bez osobowiści, bez tożsamości. Podłódzką montownie, podwarszawskie wysypisko śmieci, halę logistyczną dla wielkomiejskich Carrefourów. A tak nie jest.

ŻyjacY 26.03.2017 12:03
Od kiedy nadaje sie obiektom ulic itd nazwiska osób żyjących? nie wiem gdzie tu wiedza minimalna mieszkanców miasta,bo chyba nie byli świadomi swego wyboru.

Zluzuj majty. 12.04.2017 19:56
Od czasów lotniska im. Cristiano Rolando? Od czasów Lech Wałęsa Air Port? Co najmniej od wtedy. I to w przypadku Wałęsy, były już znane przecież kwity z lat 70tych i relacje poważnych ludzi nt dostarczenia go motórówką z Rozewia pod Stocznie poczas strajków w 1980... Także to nie jest tak, że Tomaszówek wyrwał się pierwszy. Panfil jest biegaczką. Nawet jakby wciagała dwoma dziurkami koks, to to co sobie wybiegała nikt jej nie zabierze.

AW 24.03.2017 11:02
"Również na mocy art. 5 ust. 1 i 2 ustawy wszelkie pisma, postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dot. ujawniania w księgach wieczystych, uwzględniania w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy, są wolne od opłat." Ale firmy za wymianę np.pieczątek muszą zapłacić.

zmieniamy 23.03.2017 11:05
To dlaczego na oficjalnej stronie internetowej UM i na firmowych pieczątkach w adresie funkcjonuje ul.P.O.W. (z kropkami) ?

bo 23.03.2017 14:47
na razie zmieniane są ulice te ustawowo nakazane (i ta remontowana przez Starostwo). Jak się nie zapomni, to na POW przyjdzie czas być może...

dobo 23.03.2017 22:13
Bo je postawili. A nie mogą? A tak na serio. Gdyby było ul.POW to jeszcze jakiś gamoń zrozumiałby, że to skrót nazwy ul.POWIATOWA.

przepraszam, 22.03.2017 19:38
literówka: nie PUN tylko PON (Polska Organizacja Narodowa J. Piłsudskiego.

Bo się J. Piłsudski obrazi. 22.03.2017 16:13
Nie ośmieszajmy się już z tą magistracką ul. POW. Wracając do XVI w. - warto przytoczyć dzisiaj pewną parafrazę stwierdzenia M. Reja: Niechaj wszyscy piszący zawżdy pamiętają, że Polacy nie gęsi i swoje zasady pisowni mają. Są to zasady publikowane, ogólnodostępne we wszystkich wydawnictwach PWN. A zasady są proste: w skrótowcach rodzimych i obcych przyswojonych nie stawiamy kropek. Takie są zasady i nie znalazłem wyjątków. Skrótowcem (nie akronimem) Polskiej Organizacji Wojskowej jest POW (bez kropek - bo już Pow. z jedną kropką to powiat). Jest (było) PZPR, jest SLD, PSL, USA, MKOL,PRL,PKP, PKS, PWN, PPN, PAP, PZL, PO, PAU, PAN, PS (skrót postscriptum – razem), PUN (to też organizacja J. Piłsudskiego) itd., itd. Sądzę, że bez Komisji ul. POW zostanie zatwierdzona. Bez cienia wstydu... Mając POW, należałoby się przyjrzeć jeszcze ul. PCK.

??? 21.03.2017 22:34
Która z nazw ulicy jest poprawna- POW czy P.O.W.??? Czy ktoś wie?

> 22.03.2017 03:24
z kropkami. To akronim.

tomaszowianka 22.03.2017 09:35
zawsze można wymawiać pełna nazwę

tomaszowianka 21.03.2017 20:35
Pow - Polskiej Organizacji Wojskowej,ulica gdzie jest Tomax i budynek dawnej Straży ,Muzeum,a na Boże Ciało procesje w parafii Św.Antoniego

21.03.2017 21:19
Zgadza się. P.O.W. to Polska Organizacja Wojskowa – tajna organizacja wojskowa powstała w sierpniu 1914 w Warszawie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego w wyniku połączenia działających w Królestwie Polskim konspiracyjnych Związku Walki Czynnej i grup Armii Polskiej w celu walki z rosyjskim zaborcą. Początkowo bezimienna, od października 1914 zaczęła używać nazwy POW. Przez cały okres swego istnienia organizacja uznawała polityczne i wojskowe zwierzchnictwo Józefa Piłsudskiego, który był komendantem głównym. Po kryzysie przysięgowym i aresztowaniu Piłsudskiego, jesienią 1917 komendantem głównym POW został najstarszy stopniem spośród pozostałych na wolności oficerów I Brygady, płk Edward Śmigły-Rydz; do grudnia 1917 utworzono Komendę Główną. Linię polityczną obozu piłsudczykowskiego ustalać zaś miał powstały latem 1917 r. ściśle zakonspirowany Konwent Organizacji A. Na czele prac politycznych Konwentu stał Jędrzej Moraczewski, na czele prac wojskowych – płk E. Śmigły-Rydz.

21.03.2017 21:36
I jeszcze taka ciekawostka. Początkowo ul.P.O.W. nazywała się ul.Pałacowa, następnie ul.Armii Ludowej, a po transformacji powrócono do nazwy ul.P.O.W.

21.03.2017 17:36
W tym temacie się gruuubo mylisz. W przeciwieństwie do ciebie wiem dokładnie co to było P.O.W. Co do twego post scriptum to w 100% masz rację. Cóż, już w XVI w. powiedziano: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli." i to jest aktualne do dziś.

do Buca 21.03.2017 15:53
... mam wyższe wykształcenie od ciebie." A co chodziłeś do 3 piętrowej szkoły i uczyłeś się na ostatnim piętrze? Tak, wszyscy teraz zwalają winę na dyslekcję, dysgrafię i inne, a w sumie same dys ... Ciekawe, że kiedyś nie było żadnych dyslektyków, dysgrafików i pisano czystym polskim, ojczystym językiem, a teraz się nagle pojawili. To nie żadna ułomność fizyczno-psychiczna, tylko po prostu niechlujstwo i brak podstawowych zasad pisowni.

Weronika 21.03.2017 14:16
Ta Pani to na skoczka jest w naszym mieście i wcale nie mówiła o Tomaszowie Maz jak była zagranicą wstyd co do patrona tej ulicy ale widać jak się nie ma pojęcia to tak jest.

21.03.2017 15:43
Cóż się dziwić mieszkańcom tego osiedla pochodzącym z okolicznych miejscowości jak np Koluszki, Lubochnia, Niewiadów, Czerniewice czy inne "puebla", że nie znają historii Tomaszowa i jego mieszkańców. W dyskusji na NT padła propozycja nazwania ul.O.Langego imieniem śp. T.Adamusa, ale nie nikt o Nim nawet nie wspomniał, bo chyba był "be" bo z innej partii i nie popierał LBGT. Zresztą jak wiele osób w naszym kraju. Pan T.Adamus był jedyną osobą z naszego miasta, która została jednym z ekspertów mających dokonywać oceny wniosków unijnych. Był on chyba jedyną osobą, która rozumiała znaczenie wskaźników finansowych, ideę samorządności i liberalizmu gospodarczego.

do 56 21.03.2017 16:05
Jeśli już jest w Polsce, to chyba raczej odwiedza swoje rodzinne miasto Opoczno. Chociaż ostatnio widziałam ją w Tomaszowie na zakupach w ekskluzywnym sklepie, którego nazwa kończy się na -ex.

do Bravissimo 21.03.2017 03:45
słownik w Samsungu... ale nawet jeśli moje, to bardziej literówki. A nawet jeśli nie byłyby literówki, to mogę mieć dysleksje. A jeśli nawet nie miałbym dysleksji i walił ortografy, to nikomu, na żadnym etapie edukacji jakoś to nie wadziło, a z dużą dozą prawdopodobieństwa, mogę powiedzieć, że mam wyższe wykształcenie od ciebie. Zatem? Jeb...e mnie to szczerze.

41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Gdzie był rosomak bo nie widziałem?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 18:02Źródło komentarza: Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyściAutor komentarza: Mieszkaniec ttbsTreść komentarza: To nasze dzieci mają założyć stryczek w postaci kredytu na mieszkanie, a tu łaskawy radny rozdalby uchodźcom. Z całym szacunkiem ani w Anglii ani w Niemczech ani w innym kraju nikt nie dawał Polakom mieszkań nawet za czasów gdy emigrowali w czasach stanu wojennego. Szybciej nas wykorzystywano jako tania siłę roboczą. Lekarze na zmywak, artyści również, plebs do prac rolnych lub wycierać. .., Wojna coś strasznego i okropnego ale nie dajcie się zwariować, Irak dużo pomagamyData dodania komentarza: 14.08.2022, 12:02Źródło komentarza: Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów Autor komentarza: WuPeTreść komentarza: A jak zgłosić i komu potrzebę posiadania takiej opaski? Seniorzy z Tomaszowia z którymi rozmawiałem nie słyszeli o takiej akcji. Czy to nie przypadkiem tzw. ,,prywata" za publiczne pieniądze?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 10:42Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: amsTreść komentarza: Nie widziałam żadnej informacji o tym, że seniorzy mogą zgłaszać potrzebę posiadania takiej opaski, a systematycznie czytam ten portal, stronę urzędu i lokalną gazetę.Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:03Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: „z głową”Treść komentarza: Aktywizować się – ćwiczyć, relaksować w zorganizowanych grupach będą się tomaszowianie i tomaszowianki z prywatnego kapitału, z indywidualnych funduszy emerytalnych? Prawda? Bo chyba nie z deklaratywnie znienawidzonego ZUSu czy dotowanych programów rządowych?Data dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Przemysły Czasu Wolnego szansą na rozwój miastaAutor komentarza: ofkorsTreść komentarza: co się z tymi pieniędzmi dzieje, płacimy 9 % od naszych dochodów ( oprócz rolników ), to są miliardy miesięcznie.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:57Źródło komentarza: Tomaszowskie Centrum Zdrowia nie ma pieniędzy na podwyżki
Reklama
Reklama
Reklama
a