Nasi żołnierze wywalczyli 10. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 53 startujące zespoły z całego globu. To bardzo dobry wynik, który jest owocem ciężkiej pracy, precyzji i doskonałego zgrania całego zespołu.
Mamy również ogromne powody do dumy z osiągnięć indywidualnych. Przede wszystkim pragniemy poinformować, że kapitan Piotr Orłowski został uhonorowany prestiżową nagrodą SGM CHRISTOPHER L. CALLAN INTERNATIONAL JUMPMASTER AWARD. To wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane za wybitny profesjonalizm i postawę, jest dowodem najwyższego uznania ze strony międzynarodowych sędziów i organizatorów.
To nie koniec indywidualnych sukcesów! W ścisłej czołówce znalazł się również starszy kapral Patryk Kotusiewicz, który wykazał się mistrzowskim kunsztem i zajął 18. miejsce w klasyfikacji indywidualnej na 212 zawodników.
Wyjazd do USA był także kluczowym elementem szkolenia i budowania interoperacyjności z sojusznikami. Nasi instruktorzy mieli okazję doskonalić procedury desantowania z potężnych amerykańskich śmigłowców CH-47 Chinook, co stanowi bezcenne doświadczenie bojowe.
Ukłonem w stronę sojuszniczej współpracy był wykonany poza konkurencją skok przyjaźni. Nasi spadochroniarze, ramię w ramię z instruktorami z innych państw, wykonali skok na wolny system otwarcia z wysokości 3600 metrów, tworząc na niebie imponującą, 12-osobową formację płaską.

































































Napisz komentarz
Komentarze