Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

System kuleje ale empatia nic nie kosztuje

O tomaszowskim szpitalu napisaliśmy już dziesiątki artykułów. Problemy służby zdrowia są znane chyba wszystkim. System jest "niepełnosprawny" od lat i ta jego dysfunkcjonalność wydaje się pogłębiać. Wprowadzona niedawno zmiana i stworzenie sieci szpitali ma tak naprawdę charakter antyrozwojowy.

Nie minął jeszcze rok a już widać ludzi w finansowaniu. Pieniędzy coraz bardziej brakuje i to mimo hipotetycznego wzrostu nakładów. Jeszcze kilka lat temu przy przekształcaniu placówki w spółkę prawa handlowego była możliwość zwolnienia z pracy 180 pielęgniarek. Dzisiaj białego personelu zaczyna brakować. Mamy do czynienia z rynkiem pracy, gdzie warunki zaczyna dyktować pracownik. Ludzie chcą więcej zarabiać i trudno im sie dziwić. U naszego zachodniego sąsiada wykwalifikowana pielęgniarka otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 2 tysięcy EURO. Tak więc wzrost nakładów spowodowany jest głównie wzrostem wynagrodzeń.

 

Większość szpitali w Polsce jest pod przysłowiową kreską. Tomaszowskie Centrum Zdrowia, które w kolejnych latach przynosiło zyski, ten rok może zamknąć stratą. Na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie powiedzieć na jakim poziomie będzie to strata. Wszystko wskazuje na to, że kierunek , jaki u nas obrano zmierza do ostatecznego sprywatyzowania służby zdrowia i wprowadzenia prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Publiczne lecznice będą realizować jedynie najprostsze zabiegi, bo tylko na nie będzie starczało pieniędzy w systemie.

 

Brak pieniędzy i niewydolny organizacyjnie system to jedna strona medalu. Drugą jest podejście do pacjenta. Wiele mówi się o poprawie jakości świadczonych usług. Wydaje się dziesiątki milionów złotych na systemy komputerowe.  Pytanie tylko: po co? Skoro zdarza się, że najbardziej dokucza nam to, co kosztuje najmniej, a więc brak poczucia empatii dla chorych. Poniżej list czytelniczki

 

Piszę do Państwa ponieważ chciałam poruszyć jeden temat a mianowicie opieki pielęgnacyjnej na jednym z oddziałów w naszym tomaszowskim szpitalu. Jestem pielęgniarką. Pracuję w innym szpitalu, w którym niezależnie od tego kim jest pacjent, podchodzi się do niego z szacunkiem i zapewnia odpowiedni poziom opieki. Moja mama trafiła na oddział w Tomaszowie wczoraj. Dziś rano nie wiem czy to taki zwyczaj jest w szpitalu w Tomaszowie ale sama umyłam mamę nakarmiłam i zmieniłam pościel ponieważ panie pielęgniarki od godziny jadły śniadanie i nikt nie zainteresował się pacjentami. Chodzi mi o pielęgnację. Bo jak można człowiekowi w takim stanie, w jakim jest moja matka, zostawić myjki i kazać się samemu umyć. Najważniejsze są w tym naszym szpitalu rolety. Tak właśnie rolety, ponieważ dotykając roletę aby otworzyć okno została mi zwrócona uwaga, że rolet się nie dotyka bo można je uszkodzić. Nawet nie wiem z kim rozmawiałam bo personel  nie nosi identyfikatorów. Panie salowe tak samo ubrane jak pielęgniarki. Może mój email trafi do pani oddziałowej która zwróci uwagę swoim pielęgniarkom i salowym, które stoją i wskazują tylko palcem. Przypomni zakres obowiązków i jaki zawód wykonują. Wstyd i żenada, że koleżanki z branży, które tak narzekają i chcą  podwyżek nie potrafią wykazać empatii do pacjentów.  

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ewa 11.06.2018 22:09
Przepraszam ale wpis13 odebrałam jako komentarz do wpisu 12 . Przepraszam autorkę listu.

Ewa do komentarza 13 11.06.2018 21:24
Myli się pan. Ja już 5 lat jestem na emeryturze także nie mogę być zadowolona ze swoiej pracy.. Nie miałam żadnego interesu pisząc pozytywną opinię.

do autorki listu 11.06.2018 15:51
No cóż. W każdym zawodzie ludzie są różni. Pani jest zadowolona ze swojej pracy, ale może ktoś inny nie jest z Pani pracy zadowolony. W tomaszowskim szpitalu też jest różnie. Miałem kilka razy matkę na internie... na każdy problem była jedna odpowiedź - " to nie moja sala, to nie moja chora". Fakt - chora moja, ale trafiła pod Waszą opiekę. Materac p/odleżynowy przywiozłem z domu, opatrunki na odleżyny ( które zrobiły się w czasie leżenia w oddziale ) kupowane samodzielnie - mało tego - zakładane samodzielnie, bo nie miał kto pomóc. Wiem, chorych jest dużo, ale .... czasem wystarczy parę minut, żeby być CZŁOWIEKIEM

Ewa 11.06.2018 14:01
Nie można uogolniac że w całym szpitalu jest źle. Mając osobę z rodziny na neurologii obserwowałam pracę pielęgniarek i nie można im nic zarzucić. W przeciwieństwie do lekarzy, którzy uważają się za pierwszy sort .

teges 11.06.2018 09:41
Lekarze w tym szpitalu to jakaś pomyłka. Na SOR lekarze to chyba łaska że są, ginek/położnictwo trzeba się zmusić i zacisnąć zęby, neurologia prywatny oddział, interna jakaś wielka pomyłka bo fachowo daleka droga. Niestety tak bez końca ...

amber 10.06.2018 16:49
bo my nie jesteśmy pacjentami tylko klientami i dlatego rzadko jest ok

Wio 10.06.2018 10:23
Jeżeli ktoś nie ma bliskiej osoby co się nią zajmie to nikomu nie życzę wizyty na tomaszowskiej internie. Wiem z doświadczenia ŻADNA pomoc pielęgniarska tylko tabletki i nic więcej

? 11.06.2018 11:04
a w nietomoaszowskim? He! To co uważasz, że jak Ci matka, mąż, żona czy ktokolwiek z rodziny zupy do gęby nie włoży, to uważasz, że w Lux Medzie, Medicoverze czy u innego prywaciarza zapewnią Ci full serwis? :))) To się zapisz. Ja mam z roboty ten syf. Kiedyś mi nawet 45 złotych odtrącali od pensji. Nie zapewni, bo nie mają szpitali mimo ględzenia o tym, odgrażania się od 30 lat. Ze szpitalami wszędzie tak jest, że jeśli się chce to kij się znajdzie by uderzyć. Ojciec chorował przed śmiercią 4 lata, złotówki łapówki nie daliśmy, czasem czekało się wydawałoby się dłużej, ale w końcu jak się zajmowali to z duża starannością, mimo widocznego zmęczenia. Pospólstwo narzeka, bo każdemu się wydaje, że skoro pińć złoych z grymasem na gębie rzuci na ZUS to jak już zachoruje to ma leżeć w jednoosobowej sali. Miej honor, nie chodź do publicznego idź do prywatnego! To jest tak jak wycieczkami zbiorowymi z Polakami. Teraz może już nie, ale w latach 90tych to część jeszcze miała kible poza domem, ale jak wyjechali do Egiptu czy na Cype za 2 tysie to pretensji nie było końca. Potem skargi, a nawet procesy :)) Ja takiego głupka z Kaczki znam. Autentycznie kibel miał, a być może jeszcze i ma poza chałupą.

x 11.06.2018 12:33
tu nie chodzi o rzuceniu na zus 5 zł a o traktowanie LUDZKIE pacjenta przez tych lekarzy i pielegniarki nawet zwykłe dzień dobry

J 09.06.2018 21:50
Do wpisu nr 5: Już o nic mi nie chodzi. Z tobą nie będę dyskutował na jakikolwiek temat. Dlaczego: nie rozmawiam z przygłupami. Wystarczy??? Jeśli- nie - to, sory.

Ajdejano 09.06.2018 19:17
Szanowny Panie Mariuszu: może wreszcie wyjaśniłby Pan swoim czytelnikom tego pańskiego forum - jak to jest z tym tomaszowskim szpitalem: ten "tradycyjny" szpital, istniejący od wieków i ten "inny" szpital - kardiologiczny. Czy wy - lokalne, zafajdane media, zawsze musicie traktować waszych odbiorców jak debili, czy może, wreszcie zaczniecie tych normalnych ludzi traktować - jak odbiorców waszych (nieraz - debilnych) informacji ?! Więc apeluję, aby , przynajmniej Pan, zachował jakąkolwiek twarz tych naszych, lokalnych (nie daj Boże) społecznych mediów. Na inne lokalne, medialne ścieki - nie liczę. Wy wszyscy - lokalne media - to jest badziewie, medialna sieczka !!! To zupełne DNO !!! Wszyscy macie za uszami SWOJE WŁASNE, GESZEWCIARSKIE INTERESIKI - i to jest sedno sprawy.

? 09.06.2018 19:59
Ale o co Ci chodzi?

Do autorki listu z tekstu 09.06.2018 16:48
"Pracuję w innym szpitalu, w którym niezależnie od tego kim jest pacjent, podchodzi się do niego z szacunkiem i zapewnia odpowiedni poziom opieki" No tak ci sie wydaje, że ludzie postrzegają Twoja pracę. W rzeczywistości, żale mogą mieć nie mniejsze niż ty do tomaszowskiego szpitala. Co do sytuacji mamy, pastwić się nie będę, ale z drugiej stony dlaczego nie skorzystasz z proponowango przez autora wstępniaka do tekstu rozwiazania - prywatnej opieki?

To nie Ameryka 09.06.2018 16:43
Nie dojdzie w Polsce do sprywatyzowania służby zdrowia. Właśnie to firemki wykonują i będą wykonywać proste usługi, na których można szybko zarobić i nie wymagają kosztowengo sprzętu. Do postawienia szpitala - normalnego szpitala, w którym obłożnie chory leży tyle ile musi - nie żadnych jednidniowych, półdniowych, trzygodzinnych szpitali, nie kwapi się żadna. W Warszawie jest chyba jeden. I to bardzo malutki i to też odebranie porodu. Pod warunkiem, że nie będzie komlikacji. Wtedy pani z recepcji sięga po telefon wykreca 999 / 112 i prosi o karetkę, bo oni nie mają warunków... W czasach entuzjazmu blacerowiczowskiego prywatyzacja może by to przeszła, w podobnej atmosferze jak przeszło ubicie PGRów i dużych zakładów przemysłowych (przy których zamykaniu dochodziło często do tzw prywatyzacji dyrekcji a częściej kadry średniego szczebla. Mówiąc bez eufemizmów do zwyczajnego złodziejstwa) Póki co mamy tendencje przeciwne państwo wykupuje banki, ratuje za wszelką cenę LOT. Odebrać szpitale, czyli coś co ich bezpośrednio dotyka, a przynajmniej tragedie będą widzieć w najbliższym otoczeniu, trzeba się liczyć, że będzie to zmiana do następnych wyborów. Podwyższenie wieku emerytalnego jest tutaj dobrym przykładem. I na koniec pytanie do autora, czy gdzieś w Europie widział Pan rozwiazania które Pan przewiduje?

marek 09.06.2018 10:12
Swieta prawda, a i odwieczny problem, tym bardziej w tomaszowskim szpitalu. Od lat to samo,ten personel jest niereformowalny

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama