Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 03:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie mieszano nas w konflikt, który nie od nas zależy

Prezentujemy oświadczenie Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki dotyczące wystąpienia Prezydenta Marcina Witko w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Tomaszów Maz., dn. 08.07.2016 r.

 

DO:     Prezydent Miasta Tomaszowa Maz.  Marcina Witko

W/S:    wypowiedzi Prezydenta podczas XXX sesji Rady Miasta z 30.06.2016 r.

                       

Oświadczenie Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki

 

Odnosząc się do słów wypowiedzianych przez pana Prezydenta Marcina Witko podczas XXX sesji Rady Miejskiej w Tomaszowie Maz. oraz podczas rozmów prowadzonych z członkami Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych przed salą obrad, my członkowie Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki, oświadczamy że:

 

Słowa wypowiedziane publicznie przez Pana Prezydenta i niczym nie potwierdzone oskarżenia w kierunku opozycji politycznej, jakoby ta opozycja, w tym Nowoczesna, miała dopuścić się do podburzania i manipulacji członkami Stowarzyszenia Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w celu osiągnięcia korzyści politycznych i zaburzenia wizerunku Prezydenta, nie są prawdziwe i nie znajdują odzwierciedlenia w faktach. Rozumiemy natomiast, że problem z którym Stowarzyszenie zgłosiło się najpierw do Rady Powiatu, a dzień później do Rady Miasta, jest dla władz problemem bardzo niewygodnym, o czym świadczyło nieskrywane zdenerwowanie i zniesmaczenie, wyrażone przez Pana Prezydenta w bardzo emocjonującym wystąpieniu. Pozostaje nam wierzyć, że nieprawdziwe i nie mające odniesienia do rzeczywistości wypowiedzi Pana Prezydenta były wynikiem właśnie owych emocji, a nie niechęci do opozycji politycznej, czy poszczególnych osób, ani ignorancji w stosunku do problemów, z którymi boryka się w/w Stowarzyszenie.

 

Ustosunkowując się również do słów, które padły pod salą obrad zgłaszamy głęboki niepokój brakiem profesjonalizmu ze strony Pani wiceprezydent Szymańskiej, która kłamliwie potwierdziła słowa Pana Prezydenta wiedząc jakiej treści była korespondencja pomiędzy zainteresowanymi stronami. Pismo poświadczające fakt wypowiedzenia umowy najmu w/w Stowarzyszeniu wręczała bowiem osobiście przedstawicielom Stowarzyszenia. W tej sytuacji wypada nam tylko wierzyć, że problem lokalowy Stowarzyszenia jest spowodowany całkowitym brakiem kontroli nad pracami urzędników Urzędu Miasta i brakiem komunikacji wewnętrznej, a przede wszystkim brakiem zwyczajnej ludzkiej empatii, a nie wynikiem wyrachowanej gry politycznej prowadzonej przez urzędników. Zarówno jedno, jak i drugie, budzi w nas ogromny niesmak i rozczarowanie działaniami władz.

 

Oświadczamy również, że kwestie osób niepełnosprawnych są dla wielu członków .Koła Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki sprawą priorytetową, a nawet osobistą. Będziemy wspomagać te środowiska na wszystkie dostępne nam sposoby i w ramach naszych możliwości. Wykorzystamy każdą realną sposobność w celu niesienia im wsparcia i pomocy, w tym również prawnej. Jest to dla nas bardzo ważna kwestia społeczna, a nie polityczna. Nie jest pochodną gry na polityczny wynik, ani zimną kalkulacją mającą doprowadzić do konfliktu pomiędzy władzami miasta a nami, członkami .Nowoczesnej, czy władzami Stowarzyszenia.

 

Nasi reprezentanci byli obecni na spotkaniach wewnętrznych w/w Stowarzyszenia, na sesji Rady Powiatu, jak i na sesji Rady Miejskiej w celu dogłębnego zapoznania się z tematem oraz aby służyć wsparciem i pomocą tym, którzy tego potrzebują. To nie my, członkowie Koła Nowoczesna Tomaszów Maz. wygenerowaliśmy ten problem, ani nie my do niego doprowadziliśmy. Problem powstał na skutek zaniedbań i niefrasobliwości działań władz, a także nie przywiązywania należytej wagi do sytuacji, która tego wymagała.

 

 

Biorąc pod uwagę powyższe, zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby nie mieszano nas w konflikt, który nie od nas zależy i nie przez nas został stworzony, a który powstał z powodu nieskuteczności działań lokalnych władz, lub ich braku, jak również braku chęci porozumienia i właściwego dialogu pomiędzy Starostwem Powiatowym, a Urzędem Miasta. To smutne, że narażacie Państwo ludzi już dotkliwie doświadczonych przez los, na tak trudną walkę z machiną urzędniczą. Pozostaje nam wierzyć, że świadomość patrzącej na Państwa ręce opozycji politycznej spowoduje większe zdyscyplinowanie i zaangażowanie w rozwikłanie problemów w/w Stowarzyszenia, jak i innych środowisk wymagających szczególnej opieki i wsparcia.

 

Informujemy również, że wyżej omawiana sytuacja została przedstawiona Paniom Posłankom z ramienia partii .Nowoczesna Ryszarda Petru - dr Katarzynie Lubnauer reprezentującej w Sejmie region łódzki oraz dr Kornelii Wróblewskiej, która jest ekspertem zajmującym się problemami społecznymi, a przede wszystkim kwestiami związanymi z osobami niepełnosprawnymi. Celem tego działania jest wspomożenie aktywności w/w Stowarzyszenia oraz pomoc w osiągnięciu założonych przez Stowarzyszenie celów, a nie skargą na działalność lokalnych władz.

 

W imieniu Zarządu Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki

 

Sylwia Koszarna

Przewodnicząca Koła Tomaszów Mazowiecki

Wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Łódzkiego

.Nowoczesna Ryszarda Petru

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 24.07.2016 06:28
Hmmm....tak sobie myślę nowocześnie: - jak tu nie mieszać, jeśli już wszystko zmieszano z pomieszaniem wszystkiego....i to nowocześnie....

Ajdejano 14.07.2016 21:48
Do wpisu nr 42: przewielebny księże - kolejne, bardzo dobre rozważanie w stosunku do naszych rozgorączkowanych głów. Jednak, proszę o jeden drobiazg: spróbuj zachowywać odstępy kolejnych wyrazów od kolejnych znaków interpunkcyjnych (kropek, przecinków, średników, itp. ). Poza tym - jest O.K. Chętnie czytam te Twoje uwagi. Są inne od naszego ujadania. Pozdrawiam.

do 36 14.07.2016 20:04
a i owszem bywa i tak choć nie jest to regułą..jest wiele tematów, wypowiedzi ciekawych,inspirujących ,dajacych do myślenia- do myślenia.Nie zawsze to musi nam pasowć i nawet jeśli nie zgadzamy się z punktem widzenia to jednak zmusza do postrzegania realiów w nieco szerszej perspektywie.Od wieków dbano i zadbano o taki stan rzeczy,aby dziś mieć taki efekt,że waśnie,swary są naszą domeną,a inni zacierają ręce.Nie ma się czemu dziwić,że ludzie są zdezorientowani,wątpiący,wys traszeni albo odwrotnie pełni buty,arogancji ,a i wiedza niepełna,bo trudno ogarnąć dzisiejsze tempo i morale.Nawet bardzo chcący tych najlepszych i przyjaznych człowiekowi rzeczy mogą się różnie mylić.Na dzień dzisiejszy tę partię szachów z wnikliwą uwagą rozgrywajmy sami,bo jak przegapimy ten etap to do drugiego nie będzie i zasiądą inni gracze....i będzie :miałeś ,chamie,złoty róg, miałeś,chamie,czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur...nikt o nas nie zadba to już było...dbajmy sami o siebie z głową i refleksem szachisty..

Ajdejano 14.07.2016 18:21
Dobrzy (dla mnie) ludzie: nie upominajcie się za mnie. Ja jestem NIE WZRUSZONY w moich pro-pisowskich-prawicowych i anty-lewackich poglądach. Opinie moich wrogów typu zwolennicy i wielbiciele swetru typu jakaś-tam lokalna Koszarna (czy na pewno Kosz(a?)rna ..?) , zwolennicy ryżowatego - TOTALNIE OLEWAM ! Mały (nie tylko w sensie wzrostu, ale i politycznego życiorysu) swetru - to dla mnie istniejące, zepsute POWIETRZE. I to wystarczy. Pozdrowienia od starego czekisty - dla wygibusów od swetru i od ryżowatego.

Jeśli 24.07.2016 10:27
już to może jesteś NIEWZRUSZONY , a nie jak napisałeś "NIE WZRUSZONY" . Wszystkim potrafisz zwracać uwagę np wyżej do 42 na interpunkcję , kropki , kreski itp , a sam robisz babole , a to co napisałeś dalej w swoich wypocinach (41) jak nic pasuje jak ulał do ciebie denny alde coś tam ! Też ciebie każdy totalnie olewa , dla nikogo nie istniejesz i każdy traktuje cię jak zepsute powietrze !

multi99 11.07.2016 18:08
jeżeli ktoś napisze prawie 2000 komentarzy i otrzzyma 19558 ocen pozytywnych tych komentarzy na tym PORTALU to może ze mną dyskutowac i obrażać mnie , inaczej bujać się i ode mnie ..., BO AK47 czy AJDEJANO i mnie multi99 do piet nie dorastacie ....

pic 11.07.2016 21:11
Mniej egzaltacji, jeszcze więcej dewiacji.

AK-47 11.07.2016 18:08
Nie robi na mnie wrażenia ta "lista przebojów". Ale żeby nie być aroganckim napiszę Panu dlaczego: Otóż w artykule "Raz jeszcze o apelu radnych - list otwarty" Dokonałem wpis nr 74. Efekt był taki, że otrzymałem 0 (słownie: zero) odpowiedzi ale za to na sześć ocen cztery minusy. Nawet takie neutralne wypowiedzi budzą niechęć. Nie jest to odosobniony przypadek. Już dawno zauważyłem ten mechanizm. I nie dotyczy to tylko mojej osoby. Poza tym istnieje możliwość dawania dużej ilości minusów (jak i plusów) z jednego komputera więc nie jest to sprawa którą by należało się przejmować. Na zakończenie dodam tylko, że oprócz tych którzy w ilościach hurtowych stawiają minusy obok wypowiedzi są i tacy którzy dają plusy choć w ilościach skromnych ale jednak......

multi99 11.07.2016 18:03
a dawanie minusów to nie jest OBRZYDZENIE na nasze wpisy ALE wasza GŁUPOTA I brak inteligencji aby dać nam odpóór na nasze komentarze !!!!! Każdy Idiota da minusa zamiast napisac co i jak nie odpowiada mu !!!!!

juzek 11.07.2016 18:01
Wcake NIE ludzie ktorzy minusuja nie mają pojęcia o czym napisac ... A najłatwiej dac minusa anonimowo z za biurka z za komputera... Ile to się trzeba natrudzić aby wyprostować zwoje na mózgu aby dać odparcie osobom które stale piszą i udzielają się na tym forum mam na myli AK47 KIKI, MULTI99 ALDEJANO czy inni... Jeszcze nikt nie napisał ze daje wam minusa bo nie zgadzam sie z tym czy tym ??? I co ???

Nilu 11.07.2016 17:07
Z minusów widać , ze ludzie z obrzydzeniem czytaja pańskie wypociny.

AK-47 11.07.2016 15:46
Zapomniałem na koniec zapytać: Cóż to takiego ma mnie coraz bardziej pogrążać? Jakież to słowa?

AK-47 11.07.2016 15:44
Od lat czytam i oglądam media z poza głównego nurtu. Obejrzała Pani film z pod linku? Kaczyński nie jest moim przywódcą ponieważ nie należę do partii. Żadnej partii! Ale to nie zmienia faktu, że mi imponuje. Prześledziłem jego drogę polityczną a właściwie ich drogę polityczną gdyż przeplatała się ona z drogą jego brata śp. Lecha Kaczyńskiego. Można się z nim (nimi) nie zgadzać, nie podzielać ich poglądów ale uczciwie trzeba przyznać, że to (tu pozwolę sobie na nieco żartobliwy ton) najbardziej wojownicze kaczory w europie. Takie Wojownicze Kaczki Ninja Europy Środkowej. I na zakończenie. Jak się Pani dowie coś więcej (chociaż ciut, ciut więcej) o swoim przywódcy to proszę o tym napisać. A póki co ponownie odsyłam do linku.

Nowoczesna 11.07.2016 09:53
Każde kolejne słowo jeszcze bardziej Pana pogrąża. Jakby oglądał Pan i czytał cokolwiek innego poza jedynymi słusznymi mediami, i zakładając że pana iloraz inteligencji jest gdzieś na poziomie ogólnie "średnim", byłby Pan w stanie sam odpowiedzieć sobie na większość stawianych wyżej pytań. A ja, ponieważ przyznaję uczciwie, nie wszystko jeszcze wiem, proszę o odpowiedź na moje, a zarazem Pana pytanie: "Z JAKIEJ IDEI SIĘ WYWODZICIE? CZYLI SKĄD PRZYSZLIŚCIE, KIM JESTEŚCIE I DOKĄD ZMIERZACIE? JAKI JEST PROGRAM PANA PRZYWÓDCY?

kiki 11.07.2016 07:34
A mnie się wydaje, że ta cała Nowoczesna w sposób nowoczesny próbuje wybielić i ukryć wszystkie łajdactwa i łajdaków, począwszy od zdrajców ojczyzny, po zwykłych złodziei i różnej maści podleców. Kupa cwaniaków a smrodem politycznym zaciąga na wskroś.

Zniesmaczona 11.07.2016 09:45
Kolejny erudyta najlepszego z sortów, prawdziwych polaków..

AK-47 10.07.2016 23:54
To jest opinia Ajdejano o Was. Której prawdę mówiąc się nie dziwię jak przypomnę sobie to: https://www.youtube.com/watch?...R1eCQHgK0. Notabene proszę zauważyć, że o Jarosławie Kaczyńskim też wyraża się lekceważąco per "Kaczor" a o Waszych przeciwnikach politycznych per Mohery..... "....z szacunkiem dla oponenta...."- O jakim oponencie pisze Ajdejano? "....i dla innych poglądów...."- Czy komunistom mordującym Polaków też należał by się szacunek? Oczekujecie szacunku jako oponenci, dialogu, konsensusu. A może napiszecie coś o swojej drodze politycznej? Z jakiej idei się wywodzicie? Czyli skąd przyszliście, kim jesteście i dokąd zmierzacie? Jaki jest program waszego przywódcy? I jeszcze jedno. Ajdejano używa ostrej retoryki. Ale to nie powód aby mówić o nim jako o siejącym nienawiść. Zresztą....każda forma krytyki pod waszym adresem to narażanie się na epitet "siewcy nienawiści". Nienawiść bywa przeciwstawiana miłości czyżby więc uważała Pani, że skoro was nie kochamy to musimy was nienawidzić? A nie przyszło Pani do głowy, że to jest obrzydzenie? A co do podziałów to one są i będą. W tą czy inną stronę. Ale są. I dobrze.

Nowoczesna 10.07.2016 21:58
"zgraja swetru", "zajnafajdani "opozycjoniści", "pseudoinetelkualiści&qu ot; "niesprecyzowani opozycjoniści", "nie wiecie - o co wam właściwie dla Polski chodzi (a chodzi wam tylko o to, aby uwalić ten PiS z Kaczorem) - będziecie mieli ZAWSZE W PLECY !!!" Czy to dla Pana przykład dyskusji na tzw. "poziomie", z szacunkiem dla oponenta i dla innych poglądów? Czy to dla Pana jest przykład dialogu, który ma doprowadzić do jakiegoś konsensusu czy do siania nienawiści i pogłębiania podziałów?

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama