Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:08
Reklama
Reklama

Skąd wziął się ten sukces

Dr Ryszard Schnepf, były Ambasador RP w Hiszpanii, na Kostaryce i w USA, 23 maja 2018 roku na Uniwersytecie Gdańskim wygłosił – na zaproszenie studentów z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego UG - wykład pt. „Świat według Trumpa”.

Już na samym początku stwierdził, że bezpieczeństwo Polski jest zależne od polityki amerykańskiej. Anegdotycznie przedstawił kulisy procesu decyzyjnego w Białym Domu, który określił „nocnymi mrzonkami jednego człowieka o globalnych konsekwencjach”. Otóż, Donald Trump przeważnie około godziny drugiej w nocy, pod wpływem różnych programów telewizyjnych, publikuje swoje słynne tweety, które następnie są korygowane jeszcze tego samego dnia rano przez jego Administrację. Temu fenomenowi poświęcona jest książka Michaela Wolffa „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa”.

 

Coraz częściej mówi się o nieprzewidywalności Prezydenta USA, która paradoksalnie może stanowić skuteczny instrument działania, ogrywający „jajogłowych”, ale też - niebezpieczną broń.

 

 [zob. https://www.facebook.com/Zydzi.tomaszowscy/posts/1914970775227964]

 

Skąd wziął się sukces D. Trumpa? Obserwatorzy życia publicznego są raczej zgodni co do tego, że wynika on, między innymi, z rozczarowania prezydenturą Baracka Obamy oraz z rozbudzenia sfer społecznych przeciwnych wszelkim elitom, które w ogóle dotąd nie głosowały. Specyfika amerykańskiego systemu wyborczego polega na tym, że ostateczne rozstrzygnięcie należy zawsze do elektorów. Został on wymyślony ze względu na ograniczoną komunikację w przeszłości. Miał także zapobiec wyborowi nieodpowiedzialnej czy wręcz nieobliczalnej osoby na urząd Prezydenta USA. O elektorach mówi się, że są „bezpiecznikiem” lub „wentylem bezpieczeństwa” systemu demokratycznego. Te uregulowania miały o tyle doniosłe znaczenie, że wyborach prezydenckich w 2016 roku Hillary Clinton zdobyła około trzech milionów głosów więcej - w głosowaniu powszechnym - od Donalda Trumpa, jednakże wiążące były głosy elektorów.

 

Bez wątpienia istotny wpływ na wynik wyborów miała firma Cambridge Analytica z siedzibą w Wielkiej Brytanii - twórca specjalnego algorytmu pozwalającego, w oparciu o instrumentalnie i niemoralnie wykorzystane wyniki badań naukowych dr Michała Kosińskiego , na bezbłędną identyfikację preferencji politycznych użytkowników portali społecznościowych, co niezwykle pomogło w dotarciu z informacjami do wytypowanych osób.

 

[zob. https://www.facebook.com/Zydzi.tomaszowscy/posts/1913939818664393]

[zob. https://www.facebook.com/Zydzi.tomaszowscy/posts/1914957765229265]

 

Dr Ryszard Schnepf podkreślił, że następuje proces „zamknięcia się” (izolacjonizmu) realizowany w konsekwencji głoszenia haseł: „America First” czy „Trzeba oczyścić to bagno” [o Waszyngtonie – przyp. DK]. W wycofaniu się z aktywnej działalności USA na arenie międzynarodowej, Ambasador dostrzega niebezpieczeństwo dla Polski. Ta zmiana w jakimś sensie znajduje uzasadnienie w realiach życia codziennego obywateli USA – poważnie finansowo obciążonych w celu utrzymania światowego ładu, notabene ponoszących z tego tytułu kilkukrotnie większe koszty niż Chińczycy czy Rosjanie. Chodzi o to, że Amerykanie dobrze pamiętają czasy przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku, gdy byli na pierwszym miejscu pod wieloma względami. Ogólnie rzecz ujmując, poziom życia Europejczyków jest teraz lepszy.

 

Zwracając uwagę na ryzyko konfrontacji dwóch atomowych mocarstw, Ambasador wskazał, że dominującą religią na Alasce jest prawosławie, ze starosłowiańskim jako językiem liturgii. Rosja oddziałuje więc na tamtejszych mieszkańców poprzez religię. „Russian Soft Power” odgrywa coraz większą rolę (!)

 

W uzupełnieniu zreferowanego wykładu, chciałbym przytoczyć również opinię red. Zbigniewa Parafianowicza z „Dziennika Gazeta Prawna”, o tym, że zmierzch transatlantyzmu dla Polski oznacza mniej bezpieczeństwa, konieczność opowiedzenia się po którejś ze stron (USA czy UE) albo przyjęcie własnej wersji dyplomacji transakcyjnej, która będzie polegała na lawirowaniu między Brukselą i Waszyngtonem [1].

 

W 1926 roku Ameryka świętowała 150. rocznicę Deklaracji Niepodległości. Z tej okazji mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego różnego pochodzenia – złożyli podpisy na wyjątkowej kartce urodzinowej: Polskiej Deklaracji o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych, zdigitalizowanej i udostępnionej na stronie internetowej Biblioteki Kongresu: loc.gov/collections/polish-declarations/about-this-collection/.

 

[1] „Czy USA mogą przestać się nam opłacać” [w:] „Dziennik Gazeta Prawna”, 22 maja 2018 r.

 

                                                                                                              Dominik Kupis,

                                                                                                              administrator Tomaszów Mazowiecki Yizkor Book

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

01.06.2018 23:35
Brednie - oczywiście jak zwykle, gdy mają coś do powiedzenia ludzie związani z naszymi żydowskimi braćmi i komunistami.

Oceniajmy po "efektach" jego pracy 01.06.2018 02:40
Ryszard Schnpef w USA był ambasadorem PEŁNĄ kadencje BITE CZTERY LATA. Jeszcze za czasów PiSu. Podczas kadencji zasyłnął... promowaniem jabłek na You Tube... Ale to Panie dyplomacja! Żadnych krzykliwych działań, po cichutku :)) Denerwuje mnie takie ociaganie się PiSu z odwoływaniem nieswoich ludzi. To jest tak fałszywa łaskawość. Zmienia się rząd, leci ambasador - to naturalne. Ale Waszczykowski odczekał. Schenpf zakończył kadencje, I tak nie obyło się bez utyskiwań, pamiętam m.in. jak płakał kolega Schenpfa - Jarosław Gugała w porannej audycji Tok FM. Twierdził, że jest to bardzo źle widziane w dyplomacji. Co jest źle widziane? Że legalnie powołany minister dobiera sobie ludzi do pracy? Pff. Potem były żałolsne kwęki gdy z Wiadomości TVP1 odchodziła druga żona Schnepfa czyli Dorota Wysocka. Sama zrezygnowała, uzasadniając, że... słyszy jakie problemy z wypowiadaniem jej grugiego nazwiska mają spikerzy Wiadomosci zapowiadający jej materiały :))) Jest to do odszukania, mocno po niej płakał np.: portal Lisa czyli naTemat. Wysocka robiła bardzo mało materiałów z USA, głównie jakieś michałki typu żeglarz który płynie dookoła świata dotarł do brzego USA... To jest wakacyjna robota. Żadnych starań o eksluziw, żadnych newsów wyniesionych z kuluarów Biłego Domu czy Kapitolu. Nie było, bo dziennikarka nie potrafiła ich zodobyć. Mając za męża dyplomatę to bardzo żałośnie wyglądało. Gdy prowadziała jeszcze Wiadomości w czasach Platformy, gdy Schnepf ambasadrował w Madrycie, płaciliśmy za wszyztkie przeloty z/do Hiszpanii, by Pani ambasadorowa mogła poczytać zapowiedzi w Wiadomościach, by czasem nie zrobiła się dziura w CV ... jaja. No ale wtedy koszty rządzenia mniej przeszkadzały niż teraz gdy wytyka się każdą złotówkę. Ale wracając do oceny pracy Schnepfa. W rok urzedowania następca Schnepfa w Waszyngtonie - PiSowski ambasador Piotr Wilczek załatwił: - obecność wojska na terenie Polski, - wizytę Trumpa w Warszawie, - świetne relacje schodzącego już Obamy z nowym polskim Rządem, czego przykładem był szczyt NATO w Warszawie. Niechętne PiSowi media musiały analizować każde słowo Obamy by im wyszło, że ten krytykuje zmiany wokół Trybunału Konstytucyjnego. Niewiele wyłuskali, administracje amerykańską guzik to obchodzi, a tym bardziej kończącego rządzenie prezydenta. Mało co, a również w Warszaszwie odbyłby się szyczt koreańsko-koreański.. który - jest szansa - że zakończy trwającą ponad 70 lat konflikt. Schnepf natomiast to człowiek mit. Półsłówka, sugestie, puste gesty, toksyczne instynuacje. Wg polonijnych mediów cztery lata jego ambasadrodzenia zamknęły polską placówkę dla amerykańskiej Polinii. Najczęściej bardzo antykomunistycznej i - co to dużo gadać - nastawionej antysemicko. Schnepf za to facebookowy publicysta melancholik. Co chwila snujący wspomnienia o czasach dyplomacji Bronisława Geremka i "odważnie" rugający sceptyków osiągnięć III RP. Pamiętam jak z pasją rugał "paprykarza" czyli gościa który uprawiał m.in. paprykę, a podczas jednych spotkań terenowych z Tuskiem śmiał zapytać "jak żyć" Dla mnie koleś wydmuszka. Bez znaczących publikacji naukowych a do doświadczenia akdemickiego odwołuje się co chwila :), mimo, że kasy i czasu mu na to nie brakowało. Taka ciekawostka związana z Tomaszowem, ambasadorem w USA był rownież przez dwa lata ziomek Schnepfa - Oskar Lange. Dziwne, że tego nie podnosili obrońcy zachowania jego ulicy w Tomaszowie. Także Panie Dominiku, rzeczywiście dyplomacja Geremka również na kierunku wschodnim gwaratnowała by nam granice wschodnią, nie mówiac już o dynamicznie rosnącym eksporcie :) Po tej dyplomacji Rosja jest naszym 8 (słownie: ósmym) partnerem gospodarczym. Za Czechami, Holandią i Szwecją... Wybrane źródła: https://www.bankier.pl/wiadomo...99828.html https://www.obserwatorfinansow...znaczenia/ Także posługuje się Pan kliszami mentalnymi, których ni stosuje już nawet Gazeta Wyborcza.

Wyborca Prawicy 31.05.2018 10:05
Tan pan,na szczęście były już ambasador w USA,anty-polak,polakożerca.Pr zedstawiciel stalinowskiego pomysłu na POP-ów (Pełniący Obowiązki Polaka)Jest na takim samym poziomie jak gross,michnik,engelking,pawlik owski, i tysiące innych którzy czerpią z naszego kraju ile się da,i na niego plują ile wlezie.Wstyd nawet wspominać o tych ludziach.

tomaszowianin91 31.05.2018 08:02
Naiwnością jest uzależnienie Polski jedynie od jednej instytucji m. in. UE, NATO, czy też zwasalizowanie się względem jednego mocarstwa i wymachiwanie szabelką wobec innych. Polska na arenie międzynarodowej powinna prowadzić politykę wielowektorową, jeśli chcemy silnego państwa, które zbiera profity. Niestety od '45 rządzący naszym krajem zawsze muszą znaleźć sobie "starszego i silniejszego brata". Nieważne czy to będzie Rosja, USA, Unia Europejska, czy Chiny, uzależnienie się tylko od jednego z nich będzie niosło dla Polaków wiele złego. Zaraz pewnie ktoś mi napisze z ironią, że najlepiej będzie jak utworzymy Unię z Węgrami i tylko do nich ograniczymy współpracę, tupając nóżką przy innych. Otóż nie, rządzący Polską (bez względu na opcję polityczną) powinni starać się prowadzić tak, żeby zachować zawsze możliwość wyboru do ostatniego momentu, bez czczego bajdużenia o jedynie słusznej przyjaźni z jakimś mocarstwem bez uzyskania konkretnych korzyści dla kraju - nie, fotka z prezydentem USA, Rosji, czy inną osobą decyzyjną do tego się nie wlicza. Położenie Polski może być dla nas zbawieniem bądź unicestwieniem.

Wyborca Prawicy 30.05.2018 21:42
Ale Panie Redaktorze,czy ten osobnik jest aż tak dla Pana interesujący żeby poświęcać mu choc 10 sekund?

44 30.05.2018 22:10
To nie ja pisałem, można sprawdzić, ale zgadzam się w 100% Wyborca! Dziękuję że jesteś.

? 30.05.2018 21:36
Można wrzucać na Nasz Tomaszów, kompletnie nie związanych z Tomaszowem treści?

30.05.2018 21:38
Można, jeśli uznamy je za interesujące

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama