Co roku w Wielki Piątek przychodzę na groby moich rodziców na Cmentarzu przy ulicy Dąbrowskiej. Byłam tam także i dzisiaj, by umyć pomnik, zmienić kwiaty w wazonach i zapalić znicze. Niestety miejsce to robi wrażenie, jakby nie miało gospodarza. Zastanawiam się (zresztą nie po raz pierwszy), czy nie można tu zrobić porządku? Być może ktoś powie, że dopiero zaczyna się wiosna i na porządki jeszcze czas. To prawda, tylko, że cmentarz wygląda na zaniedbany przez cały czas i o każdej porze roku. Czy naprawdę nie można zatroszczyć się o nasadzenia? Tuje na cmentarzu wyglądają jakby ich nikt od lat nie pielęgnował, a wyłożone kostką alejki poprzerastane są trawą. Może warto też zatroszczyć się nieporządek wokół grobów, których nikt nie odwiedza, lub odwiedzane są z różnych względów tylko raz do roku? Do tego nienajlepsze wrażenie robi też samo otoczenie cmentarza, walające się wzdłuż ogrodzeia śmieci i nie zagrabiane od jesieni liście.
25.03.2016 16:56
(aktualizacja 18.08.2023 04:20)
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
jaa
06.04.2016 14:31
proszę przyjechac do zelechlinka to przestaniecie narzekac
ema
29.03.2016 00:05
Dokładnie zgadzam się ze spostrzeżeniami dotyczącymi cmentarza. Teren wokół jest nieposprzątany , zatoczki parkingowe pozostawiają wiele do życzenia, nie wspomnę o chodniku który nie długo się zapadnie. No ale tak to jest,opłaty za groby wiedzą jak zainkasować tylko nic w zamian.
♥
28.03.2016 17:54
Ludziska kochane nie kłóćcie się. Wg mnie nie jest ważne wyznanie, czy przynależność do tego czy innego kościoła, ale ważny jest człowiek i to jak postępuje w życiu codziennym. Cóż z tego, że ktoś w dni świąteczne idzie przykładnie z rodziną do kościoła, jeśli na co dzień jest draniem (przepija wypłatę, maltretuje dzieci, zdradza żonę, okrada innych). Natomiast tzw rodzina ,,patchworkowa,, pomimo poprawności w zachowaniu codziennym i wychowywaniu dzieci wg zasad religii jest wytykana palcami, bo żyją ,,w grzechu,, pomimo, że Biblia mówi ,,kochaj bliźniego swego jak siebie samego,, Takie osoby są przez środowisko nietolerowane i w kościele nie mają prawa uzyskać rozgrzeszenia i przystąpić do komunii, a ktoś kto zabije inną osobę wyspowiada się, wyrazi skruchę i komunię otrzyma. Mnie nie obchodzi czy ktoś z kimś żyje na tzw ,,wiórki,, czy też jest w związku małżeńskim pobłogosławionym przez księdza i urzędnika. Mnie interesuje on jako człowiek, jaki jest jego stosunek do rodziny i ludzi go otaczających. A w co on wierzy, to jest jego osobista sprawa i może wierzyć nawet w Swaroga jak nasi przodkowie. Znam przypadek, gdzie przez prawie całe swoje życie ktoś był TW (aby utrzymać się na swoim stanowisku donosił do UB na bliźnich), a po zmianie ustroju stał się super pobożnym do tego stopnia, że nawet pojechał do Rzymu, aby zobaczyć Papieża. Czyżby nagle doznał olśnienia? Wątpię ...
Co do Radia Maryja, to też mam poważne wątpliwości, czy jego program jest tak naprawdę prawdziwy wziąwszy pod uwagę historię Kościoła (autu-da-fe, wszelkiego rodzaju krucjaty mające ,,wyzwolić Ziemię Świętą od heretyków i Żydów,,czyli niewierzących w Chrystusa pomijając fakt. że przecież Jezus i cała Jego Rodzina byli Żydami.
A co do istnienia nieba, czyśćca czy też piekła, też rodzą się zastrzeżenia. Nikt z tej ,,Krainy Wiecznych Łowów,, nie powrócił i nie wiadomo, tak do końca czy to jest prawdą (,,z prochu powstałeś i w proch się obrócisz,,)
Na koniec jeszcze napiszę, że jeśli istnieją niebo, czyściec i piekło to ja po śmierci wybieram się do tego ostatniego, bo tam będzie dużo znajomych i będzie można diabłom figle płatać - związać ich ogonami, schować widły itp), a w niebie same nudy (latanie z palmą w sukienkach i wieczne śpiewanie pieśni religijnych - przynajmniej tak są ukazywane dusze w niebie na starych obrazach.
P.s. Aby nie było wątpliwości, to z pełną świadomością oświadczam, że nie popieram PIS-u, ani też KOD-u jedynie obserwuję ich postępowanie i wyciągam własne wnioski..
AK-47
28.03.2016 16:25
OK.
28.03.2016 16:19
https://www.nasztomaszow.pl/ko...tomaszowa/
Informacja spadła z głównej tabeli najnowszych informacji, tak się dzieje ze wszystkimi newsami. Ten informował o tym, że Doga Krzyyżowa się odbędzie. kiedy stałą się nieaktualna, jej miejsce zajął kolejny news.
AK-47
28.03.2016 15:51
Przed świętami pojawiła się taka informacja ze zdjęciem Jezusa i po paru komentarzach została zdjęta.
AK-47
28.03.2016 15:49
Zawsze tak piszę o tych którzy określają mnie mianem "działacza PiS-u"
Znudziło mi się po prostu po raz setny a może sto pierwszy zaprzeczać temu lub przekonywać, że to nie prawda.
Takie stwierdzenie odbieram jako przyklejanie łatki. Odpłacam się więc tym samym.
Tak! W tym przypadku AK-47 ma rację!
28.03.2016 15:47
Jaki artykuł o Drodze Krzyżowej?
AK-47
28.03.2016 15:43
Jakie kubły pomyj na ludzi wierzących? No to sobie poszukaj w komentarzach:"ciemnogród ", "sekta", "zabobony", "gusła".Czym że jest przypisywanie ludziom (obok wiary w Boga) wiary w księży?
Zapytaj Redaktorów tegoż portalu dlaczego przed świętami zdjęli artykuł informujący o drodze krzyżowej?
Jeśli ja jestem "chorągiewką na wietrze" bo "raz się zgadzam z Kaczyńskim a raz nie" to tym zdaniem utwierdzasz mnie w przekonaniu o tym, że jednak jesteś idiotą i nie jest to obraza tylko stwierdzenie faktu.
Brak argumentów w rozmowie to przypisywanie mi "Pisowskich wartości". Mógłbyś napisać jakie to są te "Pisowskie wartości"?
Uciekasz od odpowiedzi na moje pytania z wpisu nr 32. Jeśli zaś chodzi o TV Trwam to odpowiem ci, że jest to telewizja katolicka niepoddająca się lewackiej propagandzie ani politycznej poprawności.
Pytasz dokąd nas by to zaprowadziło? W twoim przypadku krócej byłbyś w czyśćcu.
Już dawno temu w telewizji tej można było obejrzeć filmy dokumentalne które dopiero teraz emitują w TVP. Przykładem tego może być film "Towarzysz Generał".
Definicja ze SJP:
Obiektywizm-
przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów.
Tak jestem nieobiektywny w komentarzach które prezentuję i nie mam zamiaru tego zmieniać!
Dlaczego?
Bo nie chcę pozbawiać się w wypowiedziach własnych przekonań, uczuć i interesów.
xxx2
28.03.2016 10:31
Tak jak chorągiewka na wietrze , raz się zgadzasz z Kaczyńskim a raz nie , raz mieszasz ludzi z błotem a raz uczysz szanować bliźniego , raz jesteś fałszywy a raz niewiarygodny .
Nie interesuję cię zdanie innych , tylko to co ty napiszesz musi być THE BEST , bo jeśli ktoś napiszę swoją opinię na twoją wypowiedź to biada mu , oczywiście co ? zostanie zmieszany z błotem.
Tak jak Taya nie interesowały opinie i zaczął obrażać innych.
Jakie kubły pomyj na ludzi wierzących , jedni wierzą w Boga , jedni w księży , jedni jeszcze w coś innego - ich sprawa.
No proszę, oczywiście '' następny idiota ''- to było do przewidzenia że będzie taka odpowiedź .
Licencje na obiektywizm ? pewnie według ciebie powinniśmy się godzić na '' obiektywizm TvTrwam '' ? dokąd by nas to zaprowadziło ?
AK-47
27.03.2016 22:59
Nie zgadzam się z Kaczyńskim (jeśli to powiedział) ale faktycznie sporo ich dookoła. Nie jestem z PiS-u więc chyba mogę sobie na to pozwolić.
Obiektywny być nie muszę, nie chcę (co to w ogóle ma za znaczenie?) i szczerze mówiąc zdanie innych na ten temat mnie nie obchodzi (bo i dlaczego miało by obchodzić?).
Co do rzekomego obrażania i stylu prowadzenia rozmowy.
Jeśli wylewacie kubły pomyj na ludzi wierzących to nie liczcie na to, że będę mówił, że deszcz pada......
I jeszcze jedno: Kaczyński nie miał racji mówiąc:"komuniści i złodzieje" bo w przypadku komunistów nie można tego rozpatrywać oddzielnie. Komuniści to bandyci, złodzieje, szubrawcy, gwałciciele, mordercy, zdrajcy. Wystarczy więc napisać -komuniści- a w domyśle powinno pojawić się sześć tych hmm....."zacnych przymiotów" (ktoś zapewne znajdzie więcej "miłych" określeń?). Bo cała ta ideologia do tego się sprowadza.
A Złodzieje np. ze szkoły Lwowskiej mieli swój kodeks honorowy. Komuniści nigdy. Żadnego.
I na koniec.
".... nie jest pan obiektywny , bo jest pan działaczem pisu"- A Pan kim jest? Panie "obiektywny"? Czy tylko działacze PiS-u są nie obiektywni? Czy działacze innych partii (stowarzyszeń etc.) mają licencję na obiektywizm?
Czymże według Pana jest ten "obiektywizm"? Na co mamy się godzić aby uchodzić za "obiektywnych" Szanowny Panie? Dokąd nas to zaprowadzi?
A pisząc "Pisowskie wartości" nie ma pan bladego pojęcia o czym Pan pisze.
xxx2
27.03.2016 21:42
Jak da się zauważyć to nie tylko '' autor tych słów '' ale także inni ludzie twierdzą że nie jest pan obiektywny , bo jest pan działaczem pisu. Oczywiście tego się spodziewałem niczym mnie pan nie zaskoczył tą odpowiedzią : wkoło sami idioci i jak to mówił wasz szef z kolegą : komuniści i złodzieje. Bo kto nie jest z wami jest wrogiem
i trzeba zmieszać go z błotem , bo normalnie nie potraficie rozmawiać tylko obrażanie innych jest waszym priorytetem .
Tomek
27.03.2016 21:09
"N" według mnie to brocha miasta. To oni powinni pierwsi zareagować i to już z 10 lat temu ale lepiej późno niż wcale Panowie radni i Panie Prezydencie!!Toem
AK-47
27.03.2016 19:21
A ja się czuję zmieszany z błotem jeśli ktoś mi przypisuje " obronę Pisowskich wartości".....
Zresztą autor tych słów o "Pisowskich wartościach" na miano idioty zasługuje co łatwo udowodnić.....
N
27.03.2016 19:18
Tomek może to jest rozwiązanie. Pytanie czy ktoś chce z tym tematem wojowac.
Napisz komentarz
Komentarze