Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 03:08
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: brak serca to kalectwo

Od ponad 30 dni oglądam różnego rodzaju relacje z protestu matek niepełnosprawnych dzieci i ich samych, jaki ma miejsce w polskim Sejmie. Parlament, coś co powinno być dumą, obecnie jest dla mnie powodem do wstydu. To, w jaki sposób Ci ludzie są traktowani urąga wszelkim podstawom człowieczeństwa.

Oczywiście propaganda TVPiS będzie wszystkim wmawiać, że protest ma charakter marginalny, posiada kontekst polityczny, a rząd przecież dwoi się i troi i pomaga jak może ale dla mnie, czyli osoby na co dzień stykającej się z osobami chorymi i niepełnosprawnymi jest oczywiste, że wygłaszanie takich opinii jest ohydną manipulacją.

 

Nie mogę pojąć w jakim świecie przyszło nam żyć. W kraju żądzą ludzie nikczemni, pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów, elementarnego poczucia empatii, każdego dnia demonstrujący swoją pogardę i arogancję dla ludzi skrzywdzonych i chorych a 39 procent, spośród kilkudziesięciu milionów Polaków wciąż deklaruje w sondażach poparcie dla tych podłych kreatur.

 

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak to jest, że spośród tysięcy członków PiS w całym kraju nie znajdzie się ani jeden sprawiedliwy, który odważy się powiedzieć głośno i publicznie: dość!. Stwierdzić po prostu, że tak zachowywać się i robić zwyczajnie nie można. Czy wszyscy są aż tak pazerni na pieniądze i władze, że honor i przyzwoitość nic dla nich nie znaczą?

 

Jak to się dzieje, że ludzie, których często miałem za poczciwych i przyzwoitych milczą, okazują strach i ukrywają w cieniu. Zawsze myślałem, że naturalnym ludzkim odruchem jest obrona słabszych i niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

 

Tak cynicznej i bezdusznej władzy w Polsce jeszcze nie było. Możemy dyskutować o Platformie i poprzednikach, ale prawda jest taka, że dzisiaj w naszym kraju postępuje nie deubekizacja ale wręcz przywrócenie totalitarnego systemu sprawowania rządów.

 

Co robić? Może pora ludziom związanym z PiS okazywać, że to, co robią ich koleżanki i koledzy w Sejmie nie jest czymś społecznie akceptowalnym. Że nie zgadzamy się na poniżające traktowanie staruszek walczących w Powstaniu Warszawskim, zamykaniu drzwi sejmowych przed Janiną Ochojską, montowaniu murów i zasieków. Że uważamy, że ludzie jak: Żalek, Kuchiciński, czy Krynicka zachowują się w sposób niegodny i haniebny.

 

Ludzie związani z PiS to Wasi koledzy z pracy, sąsiedzi, radni. Może dając wyraz dezaprobacie warto przynajmniej przestać mówić im "dzień dobry", podawać rękę, zatrzymywać się na zwyczajową pogawędkę. Inaczej wszyscy będziemy współwinni.

 

Osobiście deklaruję, że dopóki ludzie koczujący w Sejmie nie będą traktowani w sposób ludzki, nie podam ręki nikomu, kto przyznaje się do jakichkolwiek związków z PiS-em. Ludziom pozbawionym honoru ręki się podawać nie powinno. To za ich przyzwoleniem obserwujemy spektakl odhumanizowania ludzkiej godności. Czy Wam nie wstyd jak na to patrzycie?

 

PS

 

Muszę dopisać jeszcze jedno zdanie. Ja tych ludzi znam. Oni walczą każdego dnia. Te kobiety są zaprawione w boju, trwającym całe życie. Jeśli myślicie, że uda się je złamać, to się mylicie. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 03.06.2018 12:25
A jak sprawy niepełnosprytnych rozwiązywano w przedwojennych Niemczech ?...

F.Ossendowski 03.06.2018 17:12
Tam nazistowskie Niemcy. Wiadomo samo zuuoo. Jak się ogarnia temat niepełnosprawnych w dzisiejszych Chinach? Odpowie ktoś? Ja zanam relacje Guy Sormana w "Roku koguta" Sormana - zdeklarowanego i zaciekłego liberała w tematach europejskich. Tam wyżej Pani z Facebooka pisze "Wyznacznikiem rozwoju państwa jest jego stosunek do najsłabszych" No Chiny produkują obecnie najnowocześniejsze smartfony. Już nie wstydząc się swoich, ciężko wymawialnych w USA czy Europie marek jak Huawei czy Xianomi. Huawei robi sprzęt pod względem parametrów wyprzedzajacy iPhonea o kilka długości. Mają gorszą reputacje jako chińskie marki, ale poczekajmy kilka lat. Huawei - jedynka pod względem sprzedaży w Polsce... Także Szanowna Pani Jolanta Gramens, napisała pani bardziej o swoich życzeniach niż o stanie faktycznym. PS miałem w rodzinie osobę niepełnosprawną. Dziecko kuzyna. Mój Ojciec przez kilka lat przed śmiercią również leżał. Jakby miały paść zaraz jakieś natrząsanki.

Pieniądze. Na wszystkim. 01.06.2018 19:18
Jakub Hartwich i Adrian Glinka z protestu niepełnosprawnych mają prowadzić program na portalu „Gazety Wyborczej” Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/...-wyborczej Tylko cytuje, nic od siebie poza tym wierszem. Komentarze pod tekstem na WM wymowne. Żaden nie jest mój.

PRZECIEŻ... 28.05.2018 14:04
Nie od dziś wiadomo że najwięcej w tym (nie ogólnopolskim,naszym)parlamen cie zakłaanych moherowych oszołomów którym Jezus gdyby dziś chodził po świecie najpewniej "skopałby" dupy jak to robił z faryzeuszami...

jam 23.05.2018 08:54
Dobry tekst, sejm to tylko budynek (nie warownia), w którym pracują (powinni) ludzie zatrudnieni przez to społeczeństwo, zwyczajnie wynajęci do pracy. Jestem także za tym, aby pokazać ludziom, którzy nie mają serca, że tego organu nie mają i że się tego nie akceptuje.

m&m 26.05.2018 11:01
A Twój tekst pokazuje, że wspaniale nadawałbyś się na polityka. Wspaniałe i górnolotne hasła, z którymi nie można się nie zgodzić. Wyobraź sobie, że wygrywasz tą wypowiedzią wybory i potem wprowadzasz w życie. Zostałbyś jakimś marszałkiem albo innym prezydentem i ustawił, że sejm to "nie warownia". Następnego dnia zacząłbyś dzień od górników, potem hutników a skończyłbyś na zwolennikach termometrów rtęciowych okupujących mównicę. To byłby koniec Państwa. Anarchia. Ponieważ każdy, jak dojdzie do władzy, to się przekonuje się na własnej skórze, że rzeczywistość, to nie piękne hasła. A ludzie się dziwią, że politycy kłamia. Smutne jest, że nasze Państwo nie jest w stanie odpowiednio pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, ale gorzej dla mnie śmierdzi sprawa podgrzewania przez opozycję tematu. Obrzydliwość aż skwierczy. Naprawdę żal tych ludzi z protestu w sejmie. Szczególnie tych na wózkach.

m&m 22.05.2018 11:54
Co do poniżania różnych ludzi, którzy chcą odwiedzić sejm, i którzy są znamienici, to z pewnością jest ich w Polsce dziesiątki tysięcy. Zasłużonych w różnych sprawach, wzbudzających szacunek, itd, itp. Czy dzięki temu oni wszyscy mają prawo wchodzić do tego budynku kiedy poczują potrzebę (z całym Szacunkiem dla tej Pani, którą wszędzie pokazywali) Mogłyby powstawać całe pielgrzymki. Musiała by być tez wybrana jakaś komisja, która określałaby, komu się należy przywilej przebywania w towarzystwie posłów i występów przed kamerami, gdzie mogą przekazywać swoje wsparcie lub brak. . Nie uważam, że sejm jest miejscem na takie grupowe i przeciągnięte w czasie widowiska. Najbardziej żal jest tych niepełnosprawnych i ich rodzin, którzy jeżeli mieli coś do wywalczenia, to już to niestety nastąpiło. Co by zależało wyjść ministrowi i z uśmiechem posypać grosza. Sukces wizerunkowy. Ale jak w kasie pustka, to nie dadzą i tyle. Zal mi ich również z tego powodu, że od jakiegoś czasu nie walczą już chyba w swojej sprawie. Wykorzystywani przez szeroko pojętą opozycje, której pasuje powolne smażenie kaczystów na tle cierpiących ludzi. Już widzę, jak się szczerzą, bo mają dobre obrazki i dzwonią po sondaże ile na tym kto zyskał, a ile stracił... I tylko wszyscy się obrzucają co raz większym błotem. Nie jestem jakimś naiwniakiem, ale śmiało mogę powiedzieć, że każdy (pis czy po i cała reszta) prywatnie, to by powiedział - dać im wszystko czego chcą. Ale niezależnie od politycznej opcji, po dojściu do władzy budzecik okazuje się cięższym tematem niż szczerzenie się w kampani wyborczej. I to nie dlatego Ci ludzie niedostaną czego chcą, bo tam siedzą i """żądzą ludzie nikczemni, pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów, elementarnego poczucia empatii, każdego dnia demonstrujący swoją pogardę i arogancję dla ludzi skrzywdzonych i chorych a 39 procent, spośród kilkudziesięciu milionów Polaków wciąż deklaruje w sondażach poparcie dla tych podłych kreatur"""&quot ;" tylko, że mamy chory system (w sumie to siedzą, ale w każdej kadencji, a nie tylko w tej, więc polityczni oponenci nie mają prawa do krytyki w podobnym tonie...). Dyskusja powinna się odbywać się nie na poziomie wymyślania co raz dłuższych zdań z inwektywami, ale na poziomie rzeczowym np: przesuńcie z armii - zamiart nowego śmigłowca można zrobić szpital. Albo zróbcie podatek- wszyscy zapłacimy. Można się zgadzać, albo nie, ale dyskusja w taki sposób jest chyba jedynym normalnym rozwiązaniem- a nie wzywanie do palenia na stosach potworów, co nie kochają chorych dzieci.... Ale to chyba utopia podobna do komuny.

slawek 22.05.2018 08:09
Proszę zobaczyć panie Mariuszu ile miłości ile empatii jest w tych wpisach poniżej. We wpisach robionych przez tych wyznawcach pisowskich, którzy pewnie właśnie wstali z kolan i wyszli z kościoła. Ile w tych wpisach miłości do bliźniego. Moi DRODZY (dosłownie drodzy) BRAK SERCA TO KALECTWO.

AK-47 21.05.2018 20:59
Jestem zakłopotany......Dziękuję za uznanie ale nie zasłużyłem.....

> 21.05.2018 19:56
szczerze powiedziawszy ten argument z Piotrowiczem spływa po nie jak po kaczece od kiedy się pojawił. Siepacz ma być efektywny, mniejsza o to skąd jest. Nie jest mózgiem projektu Dobrej Zmiany, wprowadza go w życie.

21.05.2018 17:08
Okazuje się że jednak można.

AK-47 21.05.2018 15:11
Pisząc o tejże partii miałem na myśli oczywiście PZPR. Bo nie tylko w PiS-ie nastąpił transfer aparatczyków....Dla zabawy możemy się pospierać gdzie poszła wierchuszka działaczy gdzie szczebel średni a gdzie doły.... ;)

AK-47 21.05.2018 15:06
A więc to system jest zły?..... Złego bardziej zepsuć się nie da.

AK-47 21.05.2018 15:03
"Dyktatura-forma sprawowania absolutnej i nieograniczonej władzy przez jedną osobę lub grupę osób, mającą poparcie wojska i policji" Słownik języka polskiego PWN W zasadzie można się z Panem zgodzić ale....no właśnie! To cholerne "ale"..... Np. punkt 1.: Przedstawiciele PO w 2014: "Wygracie wybory to sobie wszystko przegłosujecie!". Przedstawiciele PO w 2016: "Nie wolno wam przegłosować wszystkiego co chcecie!" Punkt 5.: Biedna ta Hanna z tej Warszawy.....Tyle kamienic było do wzięcie ale ten wredny PiS nagonkę zrobił..... Punkt 3.: Czy ma Pan na myśli manipulacje w takich przypadkach jak sprawa p. Komendy?.... Punkt 7.: Zaraz, zaraz....za czyich rządów służby tropiły przeciwników politycznych? Jako dziennikarz powinien Pan wspomnieć o inwigilacji dziennikarzy.... Nie wszystkie punkty wymieniłem ale ..... Daruje Pan.

Ewa 21.05.2018 14:59
Mam takie pytanie do strajkujących. Gdzie są tatusiowie tych dzieci? Dlaczego nie płacą alimentów? Jeżeli ojciec nie żyje powinny mieć po nim rentę? Świadczenia te powinny otrzymywać do końca życia nie tylko do osiągnięcia pełnoletności. Później oczekiwać wsparcia od państwa.

AK-47 21.05.2018 18:38
Może nie są medialni?.....

Dziękuję AK-47 21.05.2018 19:54
AK-47 jeszcze raz dziękuję, za Twoją działaność na portalu NaszTomaszow.pl Jesteś moją motywacją. Wytrwały, odważny, konsekwentny. Tych cech próbuje się od Ciebie nauczyć. Dziękuję.

AK-47 21.05.2018 14:34
Na jakim poziomie byli to aparatczycy?.....

AK-47 21.05.2018 14:34
Niektórzy z nich pełnili nawet wysokie funkcje w tejże partii.....A agentura SB i WSI?.....

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama