Bobry dewastują oba brzegi Pilicy od tamy na Zalewie Sulejowskim aż Po Inowłódz. Czasem jednak ich "działalność" zagraża życiu ludzkiemu. Od jakiegoś czasu na przystani należącej prawdopodobnie do Powiatu Tomaszowskiego stoi drzewo podcięte w sposób jaki widac na zdjęciach. Zarządca czeka najwyraźniej aż przewróci samo, a ja dodam, że mam nadzieję, iż nikt nie będzie wtedy przechodził obok.
17.11.2015 22:19
(aktualizacja 18.08.2023 04:46)
1/3Czekamy na nieszczęście
2/3Czekamy na nieszczęście
3/3Czekamy na nieszczęście
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
teżciekawski...
28.11.2015 15:27
No to niby już po akcjii bobrowej.
Kikutki pozostały, resztki wiórków też, siostrzyczki w żałobie okryte czarnym kiropodobnym materiałem płaczą wspominając swój rodowód.
A ja szybko kończę prosząc o minus 9 w ciągu 15 sekund, bo antywiruski zaczynają już wyłączać tę stronę. No i du
światły
27.11.2015 18:03
przecież te bobry to gatunek amerykański,nasz polski bóbr europejski nie robi takich szkód jak ten i nie plęgnie się w tak zastraszającym tempie jak ten,który obecnie dewastuje wszytko co się da,szkoda tylko,że władze związane z ''przyrodą'' nic o tym nie mówią ,bo fakt ten jest dla nich bardzo niewygodny, a ludoność nie wie z czym ma do czynienia,bobry nie są jedną wątpliwą pseudo odradzającą się niby przyrodą,bo wiem z pewnego żródła,że do naszych lasów spalskich latem zostały wypuszczone żmije i to w dość sporej liczbie, a na dzień dzisiejszy mamy dodatkowo wilki które były widziane w okolicach konewki,królowej woli i gliny ,nawet dopuściły się ataku na zwierzęta hodowlane w miejscowości królowa wola gdzie zagryzły kilka owiec,kur i indyków. czy ktoś ma wątpliwości że te wilki są przypadkowo w naszych lasach? odpowiem wam,że niema żadnego przypadku,bo te wilki w liczbie około 7-8 sztuk to spora watacha która wcale nie jest tu przejściowo bo są u nas już około 2 miesięcy,ale skrywano tą wiadomość aż do czasu gdy owe wilki zagryzły zwierzęta hodowlane,zapewniam was że te wilki nie są tu przypadkowo i one również zostały wypuszczone tak jak bobry a wcześniej żmije ,ciekaw jestem co jeszcze nam władza wpuści do naszych lasów ,bo przecież nie dalej jak 200 lat temu w naszych lasach obecne były równiez niedźwiedzie,strach się bać co im do łba strzeli.
Dimos
24.11.2015 11:01
Przyroda odradza się. W lasach częściej widzę że lisy, sarny, zające. To dobrze, że jest symbioza.
teżciekawski..
20.11.2015 17:10
Przeglądałem moje foto.
Tych odgryzionych wiórów przy kikucie z lewej na 1 po zakończonej operacji bobrowej jest za dużo.
teżciekawski...
20.11.2015 15:08
Może wystarczyłoby w odpowiednim czasie np. kilka metrów bieżących siatki metalowej. Może nie byłoby czekania na nieszczęście na Przystani.
O problemie sygnalizowałem w komentarzu do Szczurowiska w centrum miasta z 6.10.15 (@41), również przy okazji Apelu PSP ... z 10.11.15 (@1).
I cisza. Niechaj nas też zaczną podgryzać; naszego wzajemnego pogryzania nam już nie wystarcza. Wszak my pod ochroną już dawno nie jesteśmy.
PS Zdjęć do NT nie wysyłam. Bo w większości nie bardzo są lubiane. A autora proszę o zrobienie dla potomnych - w miarę możliwości - zdjęcia tego wielkiego kikuta na Przystani (w górę Doliny Pilicy)...
Może Towarzystwo albo jakiś Śpiący Królewicz się obudzi i przypnie do tego kikuta przynajmniej Order Ludzkiej Głupoty.
Loko
19.11.2015 22:01
Tutaj macie filmik z nad Pilicy jak działają bobry https://youtu.be/TceoLpS8olY
star
18.11.2015 16:52
no to od czego jest Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w tym powiecie?
Kto nim zarządza?
Na papierze muszą mieć zgłoszenie, bo telefon nie wystarcza?
varan
18.11.2015 12:10
Drzewo powinno zostać położone na brzegu aby bobry mogły zjeść jego korę oraz cieńsze gałęzie i dopiero wtedy zabrane. Jeśli zostanie zabrane "w całości", za dzień czy dwa podetną następne.
luk
18.11.2015 12:06
Trzeba petycje napisac do Pana Bobra zeby poprawił to co spartolił.
n
18.11.2015 10:15
Bobry jako gatunek bytujący przed człowiekiem są gospodarzem tego terenu. Trzeba napisać "bobry źle przeprowadziły inwestycje". Można też napisać, że projekty bobrze są niespójne z naszymi :) Mam nadzieję, że nikt nie zabije się o to drzewo bo będzie polowanie na bobra...
rwd
18.11.2015 10:59
A nielegalna wycinka drzewa ?
światły
27.11.2015 18:06
polowanie na bobra jest nieuchronne bo jest ich tak dużo iż stosowna do nich władza nie radzi sobie z ich populacją,niszczą lasy położone nieopodal cieków wodnych a czasem oddalają się od niech dość daleko chcąc przenieść pożywienie oraz budulec na tworzenie zapór wodnych, dodam,że te bobry nie są tymi które żyją np. w Biebrzy ,a jest to gatunek amerykanski,jak nie wierzysz to sprawdz sobie w internecie
Napisz komentarz
Komentarze