Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 02:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Aktualności

Modernizacja oczyszczalni
Modernizacja oczyszczalni

W Oczyszczalni Ścieków w Tomaszowie odbyło się spotkanie dotyczące modernizacji tegoż obiektu i skanalizowania części aglomeracji miasta.

13.03.2007 09:13    1
CBA w Tomaszowie
CBA w Tomaszowie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali syndyka masy upadłościowej jednego z zakładów w podłódzkim Tuszynie i członka zarządu powiatu w Tomaszowie Mazowieckim, Tomasza J.

12.03.2007 15:57    1
Tablica ku czci Śmigłego
Tablica ku czci Śmigłego

12 marca o godz. 18 w kościele św. Jadwigi rozpocznie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej w hołdzie Edwardowi Śmigłemu-Rydzowi. W ceremonii weźmie udział marszałek Sejmu Marek Jurek, z którym odbędzie się spotkanie po głównych uroczystościach.

11.03.2007 14:53    1
Kradzież "elek"
Kradzież "elek"

Właściciel jednej ze szkół nauki jazdy we wtorek zgłosił do Komendy Powiatowej Policji kradzież dwóch samochodów marki opel corsa wraz z kluczykami i dokumentami oraz usiłowanie wymuszenia okupu za ich zwrot. Złodzieje żądali 10 tysięcy złotych za każde skradzione auto.

10.03.2007 22:34    2
"Meeting zdrowia i urody"
"Meeting zdrowia i urody"

10 marca w sobotę w ZS nr 4 odbędzie się „Meeting zdrowia i urody” dla pań. Organizatorem jest Ośrodek Kultury „Tkacz”.

09.03.2007 10:29    1
Dzisiaj Dzień Kobiet
Dzisiaj Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet redakcja NaszTomaszow.pl życzy wielu chwil radości, aby każdy dzień był dla Was przygodą i powodem do dumy.

08.03.2007 14:03
Nie oddamy szkoły w Rękawcu na zatracenie!
Nie oddamy szkoły w Rękawcu na zatracenie!

Według decyzji Rady Gminy Budziszewice szkoła w Rękawcu ma utracić status samodzielności i przekształcić się w filię szkoły gminnej. Rodzice i mieszkańcy wsi protestują.

06.03.2007 17:43
Lechia dla innych dyscyplin
Lechia dla innych dyscyplin

Walne zgromadzenie członków klubu piłkarskiego Lechia zadecydowało absolutną większością głosów, że klub rozszerzy działalność na inne, poza piłką nożną, dyscypliny sportu.

05.03.2007 16:29    1
Kupcy walczą o swoje
Kupcy walczą o swoje

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Powiatu Tomaszowskiego złożyło wniosek do prezydenta miasta o wniesienie poprawek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp). Niestety ich postulaty to cios także w zwykłych mieszkańców miasta.

04.03.2007 18:25    4
Cyrk w Tomaszowie
Cyrk w Tomaszowie

2 marca o godzinie 17:00 tomaszowianie będą mieli okazję zobaczyć występ cyrku Arlekin.

02.03.2007 00:15    2
Zostań młodzieżowym posłem
Zostań młodzieżowym posłem

Ostatni dzwonek, żeby zostać posłem w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

01.03.2007 22:26    2
Nauczyciel: mistrz kung fu w mundurku?
Nauczyciel: mistrz kung fu w mundurku?

Nauczyciele przechodzą kursy samoobrony. Tymczasem pewna posłanka PiS forsuje bardzo oryginalny pomysł.

28.02.2007 18:00    2
KRUS już myśli o wczasach
KRUS już myśli o wczasach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już myśli o zorganizowaniu po raz kolejny tzw. turnusów wypoczynkowych dla dzieci z chorobami układu ruchu i układu oddechowego.

27.02.2007 00:22
11 marca odbędzie się koncert zespołu Tumour Of Soul
11 marca odbędzie się koncert zespołu Tumour Of Soul

Miejsce: Pub "Świetlica" ul. Barlickiego 9/11, godz. 18.00, wstęp: 5zł. Oprócz Tumour Of Soul zagrają również: NEMROD, BLOODY CARCASS.

25.02.2007 14:05    4
Należy się 1zł.
Należy się 1zł.

Jedna złotówka zamiast ponad dwóch tysięcy złotych. Taką dietę miesięcznie będzie otrzymywał aresztowany radny wojewódzki Jacek P.

24.02.2007 18:36    4
Balonowa fiesta w Rawie Mazowieckiej
Balonowa fiesta w Rawie Mazowieckiej

Nasza sąsiadka, Rawa Mazowiecka, będzie dzisiaj świadkiem III Fiesty Modeli Balonów na ogrzane Powietrze.

24.02.2007 09:01
Egida i Rubikon dla bezrobotnych
Egida i Rubikon dla bezrobotnych

Do 31 grudnia 2007r. bezrobotni będą mogli skorzystać z programów unijnych "Egida" i "Rubikon".

23.02.2007 17:02
Wieża poszła pod młotek
Wieża poszła pod młotek

Charakterystyczna dla Tomaszowian wieża ciśnień została sprzedana w piątek, 16 lutego. Cena wywoławcza czyli 80 tys. zł podskoczyła do 119 tys. zł.

22.02.2007 23:29    8
Spotkanie kibiców z piłkarzami Widzewa
Spotkanie kibiców z piłkarzami Widzewa

Tradycyjnie podczas zimowej przerwy w rozgrywkach gościć będziemy piłkarzy Widzewa oraz kierownika drużyny- Widzewiaka z krwi i kości - p. Tadeusza Gapińskiego. Spotkanie odbędzie się dn. 26 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w Szkole Podst. nr 14 (ul. Słowackiego) w Tomaszowie Maz.

22.02.2007 15:29    1
Miłosne zawody za kółkiem
Miłosne zawody za kółkiem

Automobilklub Tomaszowski zaprasza na "II Rajd Walentynkowy"

21.02.2007 10:53    4
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Rajstopy dla kobiet w ciąży 70 DEN Rajstopy dla kobiet w ciąży 70 den Stopień ucisku profilaktyczny 13-17 mmHg Rajstopy z naciskiem na codzienną profilaktykę. Z wygodną regulacją wokół brzucha, która pozwala dopasować rajstopy do zmieniających się kształtów Twojego ciała. Dzięki nim będziesz czuła się w pełni komfortowo. Rajstopy dbają nie tylko o zdrowie mamy, ale również dziecka. Rajstopy są testowane klinicznie. Dzięki leczniczym właściwościom nogi są przygotowane na zwiększający się ciężar ciała. Rajstopy ciążowe: zapobiegają pękaniu drobnych naczyń (pajączków) przynoszą ulgę zmęczonym nogom poprawiają krążenie krwi zapobiegają pierwszym zmianom żylakowym redukują obrzęki sprawiają że po całym dniu Twoje nogi są nadal lekkie Jak wiesz, kobiety w ciąży są szczególnie narażone na wystąpienie żylaków i obrzęków. Możesz temu zapobiec. Nie musisz doprowadzić do momentu, gdy będziesz miała już żylaki. Stopniowany ucisk testowany klinicznie skutecznie redukuje zmęczenie nóg i zapobiega obrzękom. Produkty Veera są bardzo skuteczne w profilaktyce. Zadbaj o swoje nogi zanim pojawią się problemy, tak aby zawsze były zdrowe i piękne. Dzięki włóknom Lycry oraz wzmocnionej pięcie i palcach, rajstopy są trwałe i zapewniają prawidłowe ułożenie wyrobu na nodze oraz właściwe rozmieszczenie ucisku. Skład rajstop: 75% Poliamid, 25% Elastan Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Slowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 08.05.2016Rajstopy dla kobiet w ciąży 70 DEN
Reklama
a