Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 02:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Aktualności

Modernizacja oczyszczalni
Modernizacja oczyszczalni

W Oczyszczalni Ścieków w Tomaszowie odbyło się spotkanie dotyczące modernizacji tegoż obiektu i skanalizowania części aglomeracji miasta.

13.03.2007 09:13    1
CBA w Tomaszowie
CBA w Tomaszowie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali syndyka masy upadłościowej jednego z zakładów w podłódzkim Tuszynie i członka zarządu powiatu w Tomaszowie Mazowieckim, Tomasza J.

12.03.2007 15:57    1
Tablica ku czci Śmigłego
Tablica ku czci Śmigłego

12 marca o godz. 18 w kościele św. Jadwigi rozpocznie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej w hołdzie Edwardowi Śmigłemu-Rydzowi. W ceremonii weźmie udział marszałek Sejmu Marek Jurek, z którym odbędzie się spotkanie po głównych uroczystościach.

11.03.2007 14:53    1
Kradzież "elek"
Kradzież "elek"

Właściciel jednej ze szkół nauki jazdy we wtorek zgłosił do Komendy Powiatowej Policji kradzież dwóch samochodów marki opel corsa wraz z kluczykami i dokumentami oraz usiłowanie wymuszenia okupu za ich zwrot. Złodzieje żądali 10 tysięcy złotych za każde skradzione auto.

10.03.2007 22:34    2
"Meeting zdrowia i urody"
"Meeting zdrowia i urody"

10 marca w sobotę w ZS nr 4 odbędzie się „Meeting zdrowia i urody” dla pań. Organizatorem jest Ośrodek Kultury „Tkacz”.

09.03.2007 10:29    1
Dzisiaj Dzień Kobiet
Dzisiaj Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet redakcja NaszTomaszow.pl życzy wielu chwil radości, aby każdy dzień był dla Was przygodą i powodem do dumy.

08.03.2007 14:03
Nie oddamy szkoły w Rękawcu na zatracenie!
Nie oddamy szkoły w Rękawcu na zatracenie!

Według decyzji Rady Gminy Budziszewice szkoła w Rękawcu ma utracić status samodzielności i przekształcić się w filię szkoły gminnej. Rodzice i mieszkańcy wsi protestują.

06.03.2007 17:43
Lechia dla innych dyscyplin
Lechia dla innych dyscyplin

Walne zgromadzenie członków klubu piłkarskiego Lechia zadecydowało absolutną większością głosów, że klub rozszerzy działalność na inne, poza piłką nożną, dyscypliny sportu.

05.03.2007 16:29    1
Kupcy walczą o swoje
Kupcy walczą o swoje

Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Powiatu Tomaszowskiego złożyło wniosek do prezydenta miasta o wniesienie poprawek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp). Niestety ich postulaty to cios także w zwykłych mieszkańców miasta.

04.03.2007 18:25    4
Cyrk w Tomaszowie
Cyrk w Tomaszowie

2 marca o godzinie 17:00 tomaszowianie będą mieli okazję zobaczyć występ cyrku Arlekin.

02.03.2007 00:15    2
Zostań młodzieżowym posłem
Zostań młodzieżowym posłem

Ostatni dzwonek, żeby zostać posłem w Sejmie Dzieci i Młodzieży.

01.03.2007 22:26    2
Nauczyciel: mistrz kung fu w mundurku?
Nauczyciel: mistrz kung fu w mundurku?

Nauczyciele przechodzą kursy samoobrony. Tymczasem pewna posłanka PiS forsuje bardzo oryginalny pomysł.

28.02.2007 18:00    2
KRUS już myśli o wczasach
KRUS już myśli o wczasach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już myśli o zorganizowaniu po raz kolejny tzw. turnusów wypoczynkowych dla dzieci z chorobami układu ruchu i układu oddechowego.

27.02.2007 00:22
11 marca odbędzie się koncert zespołu Tumour Of Soul
11 marca odbędzie się koncert zespołu Tumour Of Soul

Miejsce: Pub "Świetlica" ul. Barlickiego 9/11, godz. 18.00, wstęp: 5zł. Oprócz Tumour Of Soul zagrają również: NEMROD, BLOODY CARCASS.

25.02.2007 14:05    4
Należy się 1zł.
Należy się 1zł.

Jedna złotówka zamiast ponad dwóch tysięcy złotych. Taką dietę miesięcznie będzie otrzymywał aresztowany radny wojewódzki Jacek P.

24.02.2007 18:36    4
Balonowa fiesta w Rawie Mazowieckiej
Balonowa fiesta w Rawie Mazowieckiej

Nasza sąsiadka, Rawa Mazowiecka, będzie dzisiaj świadkiem III Fiesty Modeli Balonów na ogrzane Powietrze.

24.02.2007 09:01
Egida i Rubikon dla bezrobotnych
Egida i Rubikon dla bezrobotnych

Do 31 grudnia 2007r. bezrobotni będą mogli skorzystać z programów unijnych "Egida" i "Rubikon".

23.02.2007 17:02
Wieża poszła pod młotek
Wieża poszła pod młotek

Charakterystyczna dla Tomaszowian wieża ciśnień została sprzedana w piątek, 16 lutego. Cena wywoławcza czyli 80 tys. zł podskoczyła do 119 tys. zł.

22.02.2007 23:29    8
Spotkanie kibiców z piłkarzami Widzewa
Spotkanie kibiców z piłkarzami Widzewa

Tradycyjnie podczas zimowej przerwy w rozgrywkach gościć będziemy piłkarzy Widzewa oraz kierownika drużyny- Widzewiaka z krwi i kości - p. Tadeusza Gapińskiego. Spotkanie odbędzie się dn. 26 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w Szkole Podst. nr 14 (ul. Słowackiego) w Tomaszowie Maz.

22.02.2007 15:29    1
Miłosne zawody za kółkiem
Miłosne zawody za kółkiem

Automobilklub Tomaszowski zaprasza na "II Rajd Walentynkowy"

21.02.2007 10:53    4
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?