Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 20:54
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Coraz więcej oszustw na "fotowoltaikę"

Coraz więcej oszustw na "fotowoltaikę"

- Dzień dobry, dzwonię z programu "eko-gmina” - słyszę nagranie w telefonie, nie odpowiadam, bo jak tu zamontować panele na dachu bloku, w którym mieszkam. Nagranie płynie dalej a brak mojej odpowiedzi jest traktowany jako dorozumiane przyzwolenie… tak między innymi pozyskują klientów niektóre firmy z branży fotowoltaicznej. Po takiej rozmowie, zapewne odwiedza potencjalnych klientów uroczy przedstawiciel owego przedsiębiorcy. 30.04.2021 08:24    1    5
Pierwsze kroki w AA

Pierwsze kroki w AA

Pierwsze kroki w procesie trzeźwienia, jak wcześniej wspomniałem, postawiłem za sprawą wyroku sądowego (takie to były czasy). Zmuszony zostałem do podjęcia leczenia w profesjonalnym, państwowym Ośrodku Leczenia Uzależnień, pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. 30.04.2021 07:07    3    3
We WSPÓLNOCIE AA

We WSPÓLNOCIE AA

Załączona sentencja, motto ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” czy „Jedynym, skutecznym lekiem na agresję i gniew – nie jest milczenie”, osoby dotknięte alkoholowym problemem ze Wspólnoty AA sparafrazowały myśl, że „nie wystarczy tylko przestać pić, trzeba jeszcze zadbać o uczestnictwo w nieustannym procesie duchowego rozwoju”, który jest jedynym gwarantem „przebudowy” swojego życia, dający siłę przed sięgnięciem po pierwszy kieliszek, a ten w filozofii trzeźwiejącego alkoholika w grupie AA jest w konsekwencji śmiertelnym, powodującym powrót do picia, do niechybnej śmierci. 27.04.2021 21:10    2    2
Prezydent Witko w radzie nadzorczej spółki w... Chełmie

Prezydent Witko w radzie nadzorczej spółki w... Chełmie

No i klops... W dobie dominacji pandemicznych newsów mamy prawdziwą sensację o charakterze personalnym, a przecież takie lubimy najbardziej. Kto, z kim i w jakiej konfiguracji. Ten przyłapany a tamten tylko tropiony. Pełne portfele i pęknięte parówki. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego "dorabia" w Radze Nadzorczej samorządowej spółki w Chełmie. To rzeczywiście temat, jakiego nie powstydziłby się redaktor Wołoszański w swoim cyklu "Sensacje XX wieku". Wywołał on sporą ogólnopolską sensację i na lokalnym targowisku aż wrze. Przecież chełmska spółka także zajmuje się targowiskiem i co będzie jeśli Prezydentowi przyjdzie do głowy Plac Narutowicza sprzedać? Albo sprowadzi do nas handlarzy ze wschodu... Toż to jawny konflikt interesów, którym powinna zająć się prokuratura, sądy powszechne, KGB i CIA... WSI już nie ma, kontrwywiadu też. Zostały wcześniej zneutralizowane. W wyjaśnieniu tego, co całkiem jasne pomóc muszą więc obce służby. Póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość i jakoś znieść wycelowane przez media rakiety dalekiego zasięgu... 27.04.2021 07:11    17    6
Czy to tylko przebudzenie?

Czy to tylko przebudzenie?

Do dzisiaj nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć z jakich powodów moja żona utrzymywała nasz związek małżeński przez ponad 20 lat mojego, czynnego picia.  25.04.2021 13:35    4    4
W cywilu... ptakom podobni

W cywilu... ptakom podobni

  Nigdy nie przypuszczałem, że opuszczając bramę koszar Jednostki Wojskowej wychodząc do cywila po 24-miesięcznej służbie, pomimo młodego wieku, stanę się człowiekiem alergicznie uczulonym na alkohol, czyli zachorowałem na alkoholizm. 23.04.2021 08:18    6    10
W armii... jak to w armii

W armii... jak to w armii

Kolejny odcinek publikacji Antoniego Malewskiego. Wojskowe klimaty, których nie można już poznać 21.04.2021 09:49    3    4
Proces uzależniania się

Proces uzależniania się

Nauka z dala od domu. Uczy samodzielności ale nie tylko 16.04.2021 22:51    1    3
Alkoholowa inicjacja na poziomie podstawowym

Alkoholowa inicjacja na poziomie podstawowym

To nie żart. Autor niniejszej publikacji po raz pierwszy spróbował alkoholu w szkole podstawowej 15.04.2021 20:30    1    6
Będą nas leczyć z.... litości

Będą nas leczyć z.... litości

Od kilku lat trwa zażarta dyskusja na temat braków kadrowych w polskiej służbie zdrowia (nadal chcę ją tak nazywać, chociaż obecnie właściwszym byłoby mówienie o biznesie zdrowotnym). Mało osób dostrzega, że nie jest to jedynie nasza narodowa specyfika. Wcześniej podobny kryzys dotknął inne kraje tzw. starej Europy. Między innymi to polscy lekarze, fizjoterapeuci i pielęgniarki łatali dziury w unijnej, zdrowotnej dziurze. O ile kolejne rządy mają tego świadomość, jednak udawały, że problemu luki pokoleniowej nie ma to, to już samorządowcy tkwili w ciemnej otchłani nieświadomości. Teraz dopiero (chociaż nie wszędzie) zaczynają otwierać oczy i przecierać je ze zdumienia. Kiedy kilka lat temu przekonywałem, że trzeba ściągać młodych medyków oferując im godziwe warunki życia (w tym mieszkania w odpowiednim standardzie) uśmiechano się tylko pod nosem. Doktor, niezależnie czy młody, czy stary jakoś sobie poradzi. Wszak okrzyk: a niech jadą, albo pokaż lekarzu, co masz w garażu.... wciąż znajdują społeczny akcept, żeby nie użyć słowa poklask. 15.04.2021 17:40    6    3
Tomaszowianie w covidowskiej podróży

Tomaszowianie w covidowskiej podróży

To prawdziwe biuro "turystyki" Covid Tavel. Podróże w czasach covid są dla wielu osób kontrowersyjne. Jest wielu ich zwolenników, ale i oponentów. Jedni uważają, że trzeba korzystać z życia, oglądać opustoszałe miejsca kiedyś tętniące swym rytmem, drudzy unikają ich jak ognia w obawie przed możliwością zarażenia. Ryzyko jest jednak bardzo realne. W marcu  zdarzyło mi się podróżować dwa razy i nie ukrywam, że poczynione obserwacje są smutne, chociaż moje wyjazdy nie miały charakteru rekreacyjnego "wypadu". 15.04.2021 14:49    2    9
„Moje miasto”

„Moje miasto”

Kolejna część opowieści Antoniego Malewskiego w cyklu "MOJE ZMARTWYCHWSTANIE". 09.04.2021 14:17    1    5
Odroczony wyrok śmierci

Odroczony wyrok śmierci

Już ponad rok przyszło nam żyć z pandemią wywołaną nieznaną dotąd odmianą koronawirusa. Każdego dnia jesteśmy niemalże "bombardowani" informacjami na temat liczb zachorowań, zgonów, zajętych łóżek i respiratorów. Przestały one nawet robić na nas wrażenie. Według danych przekazywanych codziennie przez ministerstwo zdrowia, od marca ubiegłego roku zachorowało w całej Polsce 2,5 miliona osób. Wyzdrowiały 2 miliony. Obie te liczby nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne. Ale już one powinny skłaniać do refleksji. Za pół roku, zapewne będziemy mieli do czynienia (i to mimo masowych szczepień) z kolejną falą zarażeń połączoną z dużą liczbą udarów oraz osób zgłaszających niewydolność serca. Zarówno jedne, jak i drugie związane oczywiście z przejściem Covid 19, zarówno tym objawowym, jak i "bezobjawowym". Te teoretycznie lekkie przypadki zarażenia mogą paradoksalnie stanowić największy problem. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista: nie są oni objęci żadną formą opieki "postcovidowej". Zresztą "objawowcy" również mają z tym problem. 07.04.2021 06:38    6    5
Moje zmartwychwstanie

Moje zmartwychwstanie

Jeśli ta publikacja dopomoże choćby jednemu alkoholikowi naprostować życie i złagodzić cierpienia, na które naraził bliskich i przyjaciół będę przekonany, że odniosłem sukces 06.04.2021 16:29
Siła większa od nas samych

Siła większa od nas samych

Na okoliczność XXX-lecia powstania (1987-2017) w naszym Tomaszowie Mazowieckim wspólnoty Anonimowych Alkoholików, jako stały jej uczestnik, napisałem i wydałem szczególny, bo bardzo osobisty, "periodyk", w formie książki pt. „Jak uniknąłem Apokalipsy”. Postanowiłem w częściach (niczym powieść w odcinkach, jak bywało w latach 40/50-tych minionego wieku w istniejącej wówczas prasie)  zaprezentować ją nieco szerszemu gronu czytelników (niekoniecznie z alkoholowym problemem), na stronach portalu "Nasz Tomaszów".   03.04.2021 10:34    2    2
Remont zaplanowany ale nieprzygotowany. Za brak kompetencji urzędników zapłacą jak zwykle pacjenci

Remont zaplanowany ale nieprzygotowany. Za brak kompetencji urzędników zapłacą jak zwykle pacjenci

Trwa chaos związany z remontem szpitalnego budynku przy ulicy Niskiej. Okazuje się, że planowana od lat inwestycja, jest faktycznie nie do końca zaplanowana. Zarząd powiatu, który jest inwestorem nie przewidział, że szeroki zakres prac budowlanych i ich rodzaj wymagają przeniesienia 40 pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno Opiekuńczego. W normalnych warunkach nie byłoby większego problemu, chorzy trafiliby na oddział wewnętrzny i być może częściowo na neurologie. W czasie pandemii jednak łóżka na oddziałach stały się niezwykle cenne i zostały zarezerwowane dla chorych na Covid 19. Obok ZPO w remontowanym obiekcie działa także oddział rehabilitacyjny. Jego funkcjonowanie można jednak na jakiś czas zawiesić. 18.03.2021 09:38    10    10
Wszystko to z myślą o młodzieży... bicie piany i lanie wody

Wszystko to z myślą o młodzieży... bicie piany i lanie wody

Prawie 2 godziny trwała w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej dyskusja na temat Młodzieżowej Rady Miejskiej. Wszystko za sprawą wprowadzonego do porządku obrad punktu dotyczącego jej rozwiązania. Powodem jest fakt, że gremium to upływie roku od wyboru wciąż nie ma możliwości funkcjonować. Konieczna jest zmiana statutu i dostosowanie go do trwającej pandemii. Komisja Spraw Społecznych skierowała wniosek o odłożenie głosowana i zorganizowanie spotkania, na którym młodym radnym wyjaśniono by powody takiej decyzji. Projekt uchwały stał się okazją do narcystycznych popisów oratorskich, bo przecież wszystkim zależy na losie emigrującej masowo z Tomaszowa młodzieży. Pytanie tylko, czy aby na pewno.... 05.03.2021 07:40    7    8
Wieczornik Mariusza: Pogotowie w magistracie

Wieczornik Mariusza: Pogotowie w magistracie

Oglądając dzisiejsze posiedzenie Rady Miejskiej, John Stuart Mill, zapewne zawołałby z przerażeniem: co za banda paskudnych złodziei. Tak, tak, ojciec liberalizmu niczego nie znosił tak bardzo jak złodziejstwa. Najbardziej nie tolerował złodziei, którzy dokonują rabunków nieodwracalnych. Doradzał nawet, by za wszelką cenę trzymać się od nich z daleka. O co chodzi? O osoby, które okradają nas z rzeczy najbardziej cennej? Wiecie jaka to rzecz? Liberałowie powinni to wiedzieć, ale cóż.. dzisiaj liberalizm niestety coraz częściej mylony jest z libertynizmem, a wolność kojarzy się z lekkością obyczajów. Oczywiście chodzi o czas... Według Milla najcenniejsze ze wszystkich dóbr, jakie posiadamy. Ktoś, kto nam część tego dobra odbiera nie dając nic w zamian zasługuje na miano paskudnego złodzieja. Tak uważał J.S Mill i trudno się z nim nie zgodzić. D 25.02.2021 21:11    19    13
Tomaszowianie na studiach w Tajlandii? To możliwe. To się dzieje.

Tomaszowianie na studiach w Tajlandii? To możliwe. To się dzieje.

Studia w Tajlandii okiem tomaszowskiego studenta studiów dziennych na publicznym uniwersytecie w Bangkoku. Co może nas tu zaskoczyć i czy naprawdę potrzebujemy zgody od rodziców na studiowanie? Czy warto i co potrzebne do studiowania? Jak wygląda proces rekrutacji. Opowie Wam o tym wszystkim Michał Zieliński 25.02.2021 14:20    5
Wieczornik Mariusza: wolni, czyli jacy... słów kilka o rzekomym "kneblowaniu mediów?

Wieczornik Mariusza: wolni, czyli jacy... słów kilka o rzekomym "kneblowaniu mediów?

Niemal od samego rana otrzymywałem wiadomości zawierające pytanie: czy NaszTomaszów.pl nie bierze udziału w proteście mediów związanych z planami wprowadzenia nowego podatku od reklam. Oczywiście, że za każdym razem, kiedy słyszę o nowych obciążeniach podatkowych, to rodzi się we mnie wewnętrzy sprzeciw. Kiedy jednak dowiaduję się, że podatek służyć am "kneblowaniu mediów", "ograniczaniu wolności słowa", to przyznam, że czuję się kompletnie ogłupiały. Zwiększa koszty, ogranicza dopływ reklamodawców, być może w jakimś stopniu wyeliminuje część wydawców z rynku, ale nie róbmy sobie jaj... 10.02.2021 22:45    42    9
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama