Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 20:46
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Wyższa kultura bankowości. Jak pracownica placówki partnerskiej banku okradała klientów w Tomaszowie

Wyższa kultura bankowości. Jak pracownica placówki partnerskiej banku okradała klientów w Tomaszowie

Jak wielu klientów placówki partnerskiej Allior Banku w Tomaszowie Mazowieckim zostało okradzionych przez Adriannę J. długoletnią pracownicę sektora usług bankowych? Być może nie dowiemy się nigdy. Jak duże są straty, jakie poniosły jej ofiary? Tego na dzień dzisiejszy również nikt nie jest wstanie dokładnie wyliczyć. Śledczy prowadzący postępowanie twierdzą, że może być to co najmniej kilkadziesiąt osób a kwota skradzionych pieniędzy może sięgać nawet kilku milionów złotych. Mamy do czynienia z bardzo poważną aferą, którą nikt nie chce się zainteresować. Media milczą a osoby, które potraciły oszczędności całego życia raczej nie mogą liczyć na ich odzyskanie. Reklamacje składane do banku nie są rozpatrywane a poszkodowani informowani są, że musza czekać do zakończenia postępowania prokuratorskiego. Wiele osób w podeszłym wieku może się sprawiedliwości nie doczekać. Jak to się stało, że osoba zatrudniona w instytucji, (w tym przypadku może nie bezpośrednio ale jednak firmowanej jej logo) które zwykliśmy określać mianem instytucji zaufania publicznego, mogła przez całe lata okradać klientów? Dlaczego nie zadziałały procedury bezpieczeństwa, które powinny funkcjonować w każdej instytucji bankowej? Kto jest winny zaniedbaniom? Nie jest łatwo odpowiedzieć na te pytania. Poszkodowani z którymi rozmawialiśmy zamierzają wystąpić do KNF. Czy to pomoże odzyskać im utracone pieniądze? 21.10.2021 22:45    9
Matki, żony i kochanki.... wybory w tomaszowskiej PO

Matki, żony i kochanki.... wybory w tomaszowskiej PO

Nie lubicie PiS-u? A może nie lubicie Platformy Obywatelskiej? A może jeszcze kogoś tam innego nie lubicie i dlatego głosować na tę partię albo osobę nigdy nie będziecie. Zastanawialiście się kiedykolwiek na ile racjonalne przesłanki Wami kierują, a jaki wpływ na Was mają zwykłe ludzkie emocje, które nietrudno jest przecież wyzwolić? Długotrwałe ich stymulowanie prowadzić do eskalacji i w sposób niemalże całkowity wyłącza nam myślenie. Nie warto zaprzeczać i twierdzić, że kogokolwiek to nie dotyczy. Zaprzeczanie jest zaklinaniem rzeczywistości. Emocje są naszym mechanizmem obronnym. Pomagają przetrwać w niebezpiecznym otoczeniu, ale równocześnie czynią nas podatnymi na manipulacja osób, które specjalizują się w wywoływaniu emocji w miejscu i czasie które są niezbędne do osiągnięcia zamierzonych celów. Tak działa reklama, której przekaz buduje się na pozytywnym wzorcu, oraz polityka która wykorzystuje nasze dzikie instynkty. Tworzenie strategii politycznych opartych na agresji jest skuteczne, jednak czasem może nie być wystarczające. Dlaczego? Spróbujcie sami poszukać odpowiedzi na to pytanie. 19.10.2021 19:23    2    20
Małe pieski dwa, czyli kropidłem w Macierewicza

Małe pieski dwa, czyli kropidłem w Macierewicza

Edward Gierek, to był jednak gość. Prosty górnik w roli I Sekretarza PZPR przemierzał przez 10 lat całą Polskę, składając gospodarskie wizyty w zakładach pracy, szpitalach, na placach wielkich budów, w nowoczesnych mleczarniach obsługiwanych przez spółdzielnie rolnicze. Wpadał do szkół i przedszkoli, do marynarzy i strażaków. Wsłuchiwał się w głos ludu, przecinał wstęgi w trakcie otwarcia nowych tras szybkiego ruchu, hut stali, lotnisk i dworców kolejowych. Głaskał dzieci po główkach na koloniach letnich, słuchał harcerzy i rolników w PGR-ach. Bez tego ojca narodu, który porzucił pachnącą winnym gronem Francję, by służyć krajowi nad Wisłą, nic nie posuwałoby się do przodu. Rządowa Czajka jechała z miejsca na miejsce tow. Gierek wszędzie był potrzebny 19.10.2021 18:13    49    24
Zbigniew Rokita laureatem Nagrody Literackiej Nike

Zbigniew Rokita laureatem Nagrody Literackiej Nike

Nagrodę Literacką Nike otrzymał w tym roku Zbigniew Rokita za książkę "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" - ogłoszono podczas niedzielnej gali w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Marzy mi się, by głos Ślązaków i Ślązaczek, ale też innych mniejszości, był bardziej słyszany - mówił laureat. 04.10.2021 12:20
Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy

Wygońmy Kaczora, bo on nas wygoni z Europy

Słuchając tego, co wygadują u nas politycy, można... spaść z krzesła. Oczywiście zwijając się ze śmiechu. Potoki słów, wystrzeliwanych z prędkością karabinu maszynowego i bez głębszego zastanowienia, są naprawdę zabawne o ile ktoś nie traktuje ich zanadto poważnie. Wystarczy uświadomić sobie, że to taki kabaret, gdzie czasem mówi się A a czasem C, w zależności od oczekiwanej reakcji obserwującej to wszystko publiczności. Jedna z moich znajomych lubi powtarzać że ktoś, kto słucha polityków w cyrku się nie śmieje. Najgorsze jest to, że odbierają chleb solidnym rzemieślnikom kabaretowego fachu.... 20.09.2021 20:27    31    25
Tomaszowska moda, tomaszowski rock'n'roll

Tomaszowska moda, tomaszowski rock'n'roll

To kolejny rozdział mojej publikacji, książki "A jednak Rock'n'Roll", w której opowiadam o młodzieżowej modzie, w epoce do której zza żelaznej kurtyny docierał muzyczny, egzotyczny styl Rock'n'Roll. 14.09.2021 13:24    2
BIKINIARZE w Tomaszowie

BIKINIARZE w Tomaszowie

Fragment mojej publikacji, książki pt "A jednak Rock'n'Roll" poświęcony subkulturze młodzieży polskiej wczesnego PRL-u o nazwie bikiniarze. 12.09.2021 14:17    1    4
Kibole w pneumatycznym namiocie, radni w czarnej....

Kibole w pneumatycznym namiocie, radni w czarnej....

Ch.... d.... i kamieni kupa - to słynne zdanie wypowiedziane przez jednego z ministrów w słynnej warszawskiej restauracji a nagrane przez gang kelnerów. Bartłomiej Sienkiewicz (w sumie niezły szef MSW) mówił tak o organizacji państwa polskiego. Jego zdaniem istniało ono tylko teoretycznie. System zwyczajnie nie działał jak sprawna maszyna. Te wypowiedzi, stanowiące raczej wyraz troski nad stanem państwa, oburzyły opinię publiczną. Pomogły też dojść do władzy kolejnej ekipie rządzącej. Wyborcy mieli nadzieję, że ten stan ulegnie poprawie. Zapowiadano naprawę niemal wszystkiego: służby zdrowia, oświaty, wojska, Policji itd. Zamiast tego dokonano totalnej demolki. Protestują kolejne grupy zawodowe. Na ulicę wychodzą nawet rolnicy. Każdego dnia obserwujemy i słyszymy o kolejnych głupich pomysłach, które są nie tylko głupie ale wręcz szkodliwe. Pieniądze wyrzucane są w błoto, bez żadnej refleksji i chwili zastanowienia. Za to w poczuciu bałwochwalczej nieomylności. 09.09.2021 08:54    3    17
Tak się szkoli łowców pedofili. Ujawniamy rozmowy. Mało się rozkręcił? To go podkręcimy

Tak się szkoli łowców pedofili. Ujawniamy rozmowy. Mało się rozkręcił? To go podkręcimy

- Jak bardzo aktywnym w sieci pedofilem trzeba być aby natrafić aż na 16 naszych wabików i prowadzić z nimi rozmowy - pyta w internecie jeden z łowców, pracujący zawodowo, jako kierowca ciężarówki. Mimo, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, ponieważ pozory mogą bardzo mylić, to tutaj mamy do czynienie z przypadkiem osobnika dosyć szczególnego. Koszulka na ramiączka a na ramieniu więzienny tatuaż ze stopniem majora. Ma on swoją symbolikę i oznacza, że jego posiadacz spędził co najmniej pięć lat za więziennym murem. 02.09.2021 23:57    24    24
Jeśli wina to tylko od Tuska

Jeśli wina to tylko od Tuska

Jak zapewne wszyscy wiedzą w Polsce istnieje zakaz reklamy napojów alkoholowych. Dlatego spoty zachęcające do spożycia "pifka" emitowane s wieczorami a ich intensywność sprawia, że faktycznie spożycia się człowiekowi odechciewa, bo zanim sięgnie po pierwszy kufel, już zaczyna boleć go głowa. I jak tu polemizować ze stwierdzeniem, że alkohol szkodzi, skoro objawy chorobowe mamy zanim jeszcze zdążymy się napić? W ostatnim czasie jedna ze stacji radiowych, którą słucham z masochistyczną satysfakcją uparła się, by w godzinach największej "słuchalności" reklamować sieć winiarni, sygnowanych nazwiskiem znanego polskiego polityka. Przez chwilę zastanawiałem się czy aby nie zawiadomić odpowiednich służb o przypadkach tego karygodnego łamania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Nie zrobiłem tego, bo... zabroniła mi żona. 26.08.2021 12:19    1    5
Kompletne zezwierzęcenie bezmyślnej gawiedzi. Pedofil zatrzymany

Kompletne zezwierzęcenie bezmyślnej gawiedzi. Pedofil zatrzymany

Pedofilia jest złem. Jest złem tym większym, że dokonywanym wobec osób niemalże całkowicie bezbronnych. Dzisiaj tomaszowskie i nie tylko "internety" obiegła sensacyjna wiadomość o tym, że w Tomaszowie ujęto 64-letniego pedofila. Do jego zatrzymania przyczynili się ludzie, którzy sami siebie nazywają "łowcami pedofilów". Ich działalność polega na tym, że podszywają się w sieci pod nieletnie osoby i prowokują potencjalnych zwyrodnialców do zachowań niezgodnych z prawem. Już samo użycie słowa "łowca" budzić powinno pejoratywne skojarzenia, przywołujące najbardziej mroczne w ludzkiej historii czasy. W tym konkretnym przypadku wydaje się, że mamy do czynienia z osobami nie mniej zaburzonymi psychicznie niż ci, których ścigają. To oni w samozwańczy sposób chcą decydować o tym kto jest winny i niewinny. Chcą zastępować policję, sądy i prokuratury. Być może to osoby, które nie przeszły testów psychologicznych przy naborze do Policji. Realizują się więc w ten a nie inny sposób. Przy okazji podżegają do nienawiści i co gorsza w swoich działaniach czują się całkiem bezkarni... Dlaczego? Bo wszyscy którzy powinni w sposób zdecydowany zareagować boją się społecznego ostracyzmu i przypięcia łatki "obrońcy pedofilów". Tymczasem chodzi nie obronę czynów pedofilskich zasługujących na potępienie ale o poszanowanie prawa i odpowiedzialność za własne czyny. Pedofil powinien ponieść surową karę, ale zasługują na nią również ci, którzy na niego zapolowali. "Łowcy pedofilów" to nie są żadni bohaterowie, na jakich się kreują, a obrzydliwe kanalie karmiące się ludzką nienawiścią. 20.08.2021 21:34    31    25
16 sierpnia umarł Król!

16 sierpnia umarł Król!

„Czasami wydaje mi się, że to sen. Ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę”. 16.08.2021 00:08    1
Chcą wolnych mediów

Chcą wolnych mediów

Kilkadziesiąt osób zebrało się dzisiaj na placu im. Tadeusza Kościuszki, by protestować przeciwko ustawie zwanej "Lex TVN". Ma ona ograniczyć dostęp do tzw. wolnych mediów Właściwie trudno powiedzieć o co dokładnie w całym zamieszaniu chodzi. Zapewne nie wie tego też część protestujących. 11.08.2021 12:15    22    7
W grożeniu komuś śmiercią nie ma nic zabawnego

W grożeniu komuś śmiercią nie ma nic zabawnego

- Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie żyje tylu idiotów - ten cytat całkiem niesłusznie przypisywany jest Stanisławowi Lemowi, klasykowi nie tylko polskiej literatury science fiction. Jednak stwierdzeniu temu trudno nie odmówić racji. Co gorsza, dzięki globalnej sieci i portalom społecznościowym głupota i ignorancja przestały być czymś wstydliwym, a bywają nawet powodem do... dumy. Każda próba krytyki kończy się atakami agresji, bo przecież nie wolno podważać cudzego "geniuszu" i poczucia nieomylności. Nawet jeśli nie ma ono żadnych obiektywnych podstaw. Jak to się stało, że ludzie tak łatwo wyzbyli się poczucia przyzwoitości? Jak to jest, że ludzie potrafią cieszyć się, gdy ktoś grozi komuś innemu śmiercią lub atakować z nienawiścią kogoś, kto wykazuje troskę o czyjeś zdrowie? Czy jest coś dziwnego w tym, że agresja z sieci przenosi się na ulice? Czy musi się kończyć jak w Katowicach, gdzie doszło dwa dni temu do tragedii? Śmierć młodej dziewczyny skwituje się co najwyżej gwiazdką ujętą w kwadratowy nawias. Ach tak.... przecież mieliśmy kiedyś nakładki na zdjęciach profilowych: hejt stop. 03.08.2021 09:23    3    10
Kupię dom o wartości deklarowanej przez radnego

Kupię dom o wartości deklarowanej przez radnego

Być może trudno w to uwierzyć ale portal NaszTomaszow.pl prowadzę już prawie 15 lat. W tym okresie niezwykle rzadko na łamach serwisu komentowane były obowiązkowe oświadczenia majątkowe składane przez radnych. Większość mediów takie analizy przeprowadza, my ich unikamy, bo co do zasady uważam, że podobne publikacje mają tylko jeden skutek, budzą nienawiść w stosunku do osób, którzy w życiu odnieśli jakiś sukces, coś osiągnęli i dorobili się jakiegoś majątku. Najczęściej ciężko i w pocie czoła na to pracując. Tym razem odejdę nieco od tej zasady. Do napisania felietonu zainspirował mnie urzędnik skarbowy, który poprosił mnie o wyjaśnienia dotyczący zmiany deklarowanych wartości posiadanych przeze mnie nieruchomości. Jego z kolei najprawdopodobniej zachęcił do zadania pytań artykuł w Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym. 30.07.2021 23:57    10    6
Jak to było w Starzycach

Jak to było w Starzycach

Być może niewielu to wie, ale dzielnica Starzyce pochodzi od nazwy wioski, która zlokalizowana była w tym samym miejscu. Starszym mieszkańcom miasta kojarzyć się będzie na zawsze ze stawem oraz zakładami Bornsteina, czy powojennym Tomtexem. Tej dzielnicy poświęcony jest fragment książki Antoniego Malewskiego „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie” 30.07.2021 20:38    13    12
Pozytywne emocje Beaty Będerz

Pozytywne emocje Beaty Będerz

Całe nasze życie to proces uczenia się. „TANIEC, EMOCJE, ŻYCIE” tak Beata Będerz nazwała swoje pilotażowe warsztaty, które odbyły się w lokalu naszej fundacji (19-23 lipca br.). Dziś przyszedł czas aby o nich napisać. W dwóch wymiarach czyli jako uczestniczki i współorganizatora. 28.07.2021 09:24    11
W Spale tylko Pod Krasnale

W Spale tylko Pod Krasnale

W  pierwszej książce „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”  często koncentrowałem się na miejscach, budynkach, lokalach, które dla mojego pokolenia, naszej młodości były miejscem szczególnym, w których jak - Klub ZMS, Jagódka, Literacka, nieustannie brzmiały szalenie taneczne, rytmy rock’n’rollowe. Takim miejscem w naszej epoce, była Spała ze swoim, dziś nie istniejącym lokalem - KRASNALE. Ciągłe, letnie przyjazdy tomaszowskiej młodzieży na tzw „taneczne fajfy” do spalskiej mekki rozrywki obfitowały nie tylko w parkietowe szaleństwa ale …. ale, co było szczególnie piękne, to romantyczne, piesze, nocne powroty z dziewczynami do domów,  do Tomaszowa. Pomimo innych, historycznie ważnych, atrakcyjnych turystycznie spalskich miejsc, to jednak dla mnie, mojego pokolenia  SPAŁA, poza Centralnym Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (COPO), w pamięci pozostanie tylko ….. KRASNAL.  27.07.2021 10:12    3
Chłopcy z Rolandówki

Chłopcy z Rolandówki

Przyszedł w moim życiu czas na wspomnienia. Choć w swojej poezji Adam Asnyk pisze, że „minionego czasu żaden cud nie wróci do istnienia”, z czym się zgadzam, to jednak pozwoliłem sobie w książce „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, ocalić od zapomnienia czas, miejsca i ludzi i cząstkę wydarzeń, która na zawsze odeszła od nas do historii. Poniżej fragment  mojej publikacji, poświęcony moim najdroższym przyjaciołom: 24.07.2021 11:29    1    10
Żydzi, geje, sufrażystki.... PiS zrobi z Wami porządek... z cyklistami też

Żydzi, geje, sufrażystki.... PiS zrobi z Wami porządek... z cyklistami też

 Adolf Hitler w swoich przesiąkniętych szaleństwem wystąpieniach powtarzał często, że dla niemieckiej kobiety "światem jest jej mąż, jej rodzina, jej dzieci i jej dom". Kobietom, które urodziły przynajmniej czworo dzieci wręczano tzw. "Ordery Macierzyństwa" (Ehrenkreuz der deutschen Mutter). Wcześniej cesarz Wilhelm II wymyślił slogan "Kinder, Küche, Kirche" , czyli "dzieci, kuchnia, kościół". Czy coś Wam to przypomina? Nie da się ukryć, że obaj niemieccy wodzowie nie stanowili jednak forpoczty współczesnego społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce XXI wieku są osoby, którym totalitarne wzorce są niezwykle bliskie. Co gorsza nie stanowią jakiegoś marginesu, ale w naszym kraju rządzą i kreują rzeczywistość. I nie chodzi tu tylko o stosunek do praw kobiet, ale także wszelkich innych dziedzin życia... od oświaty, ochrony zdrowia, po wymiar sprawiedliwości. Jeśli ktoś miał wątpliwą przyjemność oglądać wstępy komunistycznego prokuratora Stanisława Piotrowicza, zobaczył pokaz arogancji, służalczości spotykany w najkrwawszych w dziejach czasach. Nie tylko w nazistowskich Niemczech ale i w Rosji Władimira Putina. Doskonale opisuje to Bill Browder w książce "Czerwony Alert", którą oczywiście polecam, szczególnie, że znajdziemy w niej ciekawy rozdział na temat Polski lat 90-tych. 18.07.2021 20:00    34    20
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama