Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 18:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Adapter, magnetofon i grające szafy

Adapter, magnetofon i grające szafy

Kto jeszcze pamięta określenie: adapter? Rzadko używane dziś, a 50 lat temu stanowiło symbol 08.04.2022 07:00    2
Skoro są pytania, to przyda się też odpowiedź

Skoro są pytania, to przyda się też odpowiedź

Dzisiejszy felieton poświęcę... samemu sobie. Rzadko mam okazję to robić, ale skoro wiele osób mnie o to pyta, a nawet tropiciele sensacji wysyłają oficjalne zapytania w tej sprawie, to nie pozostaje nic innego, jak się trochę... pochwalić. Informacja znalazła się już na stronach Biuletynu Informacji Publicznej, nie jest więc żadną tajemnicą, ani ja sam nie mam zamiaru z tego tajemnicy czynić. Od marca zostałem powołany do nadzorowania działalności Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. 06.04.2022 14:47    8    9
 Kołchoźniki i radio w PRL-u

 Kołchoźniki i radio w PRL-u

Ta nazwa wydaje się być dzisiaj całkowicie zapomnianą 04.04.2022 20:30    2    8
Samorząd za wszystko zapłaci

Samorząd za wszystko zapłaci

Czemuś biedny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś biedny. No właśnie. Samorządność powiatowa to taki właśnie twór. Zarówno biedny, jak i głupi. Nie wyposażony w dostateczne źródła finansowania, za to obciążony zdaniami. 01.04.2022 16:55    6    11
Kino – Seanse specjalne i TV

Kino – Seanse specjalne i TV

W mojej drugiej publikacji „A jednak Rock’n’Roll”,  dotyczącej osobistych opowieści rodem z PRL, w głównym rozdziale INDOKTRYNACJA  wspominałem  o wielu nieistniejących dziś miejscach. W załączonym dzisiaj podrozdziale opowiadam o tomaszowskich kinach, jako rozrywce z tamtych lat i zalążkach powstawania w mieście telewizji. 01.04.2022 16:20    2
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?

Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?

Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. 01.04.2022 12:19    24    23
“KOŁCHOŹNIK” - symbol tamtych czasów

“KOŁCHOŹNIK” - symbol tamtych czasów

O tym jak powstał poniższy rozdział, pt – INDOKTRYNACJA. W moich, pisarskich załoźeniach, pisząc i wydając książkowy  Tomaszowski Tryptyk, nie miałem zamiaru dotykać sytuacji gospodarczej, politycznej czy obyczajowej po  zakończonej II Wojnie Światowej a raczej chciałem tylko poświęcić moje pisarstwo egzotycznemu  stylowi jaki przenikał “zza żelaznej kurtyny” do krajów demoludów, o nazwie “Rock’n’Roll”. Styl, który przywołał do życia nieistniejącej dotychczas w społeczeństwie polskim KLASĘ MŁODZIEŻY. Ale … ale kiedy powstawał ten wolumin pt “A jednak Rock’n’Roll” nie sposób było ominąć wydarzenia, stosowane środki przekazu, informacji w mieście, które wyhamowywały przed masowym zaistnieniem stylu, który w sposób ewolucyjny rozwalił w czasowym procesie wszystkie totalitaryzmy świata   31.03.2022 14:29    1    4
Dinozaur rock'n'rolla

Dinozaur rock'n'rolla

W załączonym fragmencie mojej drugiej książki „A jednak Rock’n’Roll” wspominam o przygotowaniach do obchodów w naszym mieście jubileuszu „50 lat Rock’n’Rolla w Tomaszowie Maz”, do którego to starałem się zaprosić „skonstruowany” na okoliczność tych obchodów „50 lat R&R w Polsce” muzyczną grupę „KORDA, NEBESKI BAND”. W treści tego rozdziału jest moja, korespondencyjna rozmowa z liderem grupy Wojtkiem Kędziorą – Kordą. Choć wszystko było zapięte na tzw. „ostatni guzik” do spotkana nie doszło z powodu  choroby jej lidera - pana Wojtka. 25.03.2022 16:04    1
Subiektywna historia rock'n'rolla Antoniego Malewskiego cz.31 - Pan Jan - Barman z Literackiej

Subiektywna historia rock'n'rolla Antoniego Malewskiego cz.31 - Pan Jan - Barman z Literackiej

W okresie, kiedy rock’n’roll przenikał, jak zjawisko osmozy, za żelazną kurtynę, do naszego kraju, do naszego miasta, żył sobie w Tomaszowie, dobiegający blisko czterdziestki pan niskiego wzrostu, zawsze schludnie ubrany, w dobrze skrojonych garniturach, w popelinowej koszuli pod krawatem, oryginalnie zawiązanym pod szyją. Włosy dobrze, gładko uczesane, ułożone jakby wyszedł dopiero od fryzjera z przedziałkiem, pięknie pachnące. Wyglądały zawsze tak, jakby przed chwilą schował grzebień do kieszeni. Był kochanym przez wszystkich ortodoksyjnych rockmanów jak również przez ortodoksyjnych (a byli tacy) przeciwników tego, muzycznego stylu. Kochała go młodzież szkolna i nie skłamię twierdząc, że właściwie był lubianym przez wszystkich tomaszowian. Ten człowiek, to w historii miasta najznakomitszy gastronom, kuchmistrz, barman z Literackiej, najbardziej kultowego lokalu lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku - pan Jan Janowski. 16.03.2022 12:05    8    5
50 lat rock'n'rolla w Tomaszowie

50 lat rock'n'rolla w Tomaszowie

Wielkimi krokami zbliżał się ostatni, sierpniowy weekend (29 i 30) 2009 roku. Wakacje w naszym mieście miały zakończyć się szczególnym akcentem. Wszystko zaczęło się niewinnie i dość przypadkowo,  w połowie sierpnia 2005 roku, na spotkaniu w Galerii ARKADY z okazji 70-ej rocznicy urodzin i 28-ej rocznicy śmierci, Elvisa Presleya. 12.03.2022 10:49    3
Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów

Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów

Euforia, jaka opanowała nas w związku pomocą uchodźcom z Ukrainy stałą się okazją do zbijania kapitału politycznego na zbliżające się wybory parlamentarne i samorządowe. Radni Platformy Obywatelskiej w powiecie tomaszowskim chcieli w tej sprawie zwołać sesję nadzwyczajną ale nie udało im się zebrać 6 podpisów pod wnioskiem. Najwyraźniej w politycznych przedstawieniach wszyscy pozostali nie chcą brać udziału. Za to w mieście dzieje się ciut więcej, bo samorządowcy zgłaszają różne pomysły, które często zaskakują swoim populizmem i niefrasobliwością. Co gorsze zgłaszają je radni, od których można oczekiwać ciut więcej niż tanich chwytów marketingowych. 11.03.2022 09:14    37    26
Pora zakończyć tę "przyjaźń"

Pora zakończyć tę "przyjaźń"

Szereg polskich samorządów wypowiada obecnie umowy partnerskie miastom rosyjskim oraz białoruskim. Jest to przejaw solidarności z walczącym narodem ukraińskim. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że mimo iż oficjalnie reżim Łukaszenki do wojny nie przystąpił, to jego armia pozostaje w pełnej gotowości na granicy. Według informacji z wczoraj do ataku gotowych jest 38 batalionów. Z terenu Białorusi wystrzeliwane są też rakiety typu Iskander, zabijające setki cywilów. 04.03.2022 13:16    13    11
CHŁOPAKI z ROLANDÓWKI

CHŁOPAKI z ROLANDÓWKI

 Choć w swojej poezji Adam Asnyk napisał, że „minionego czasu żaden cud nie wróci do istnienia”, z czym się zgadzam, to jednak pozwoliłem sobie w książce „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, ocalić od zapomnienia czas, miejsca i ludzi, by zatrzymać dla potomnych choćby cząstkę wydarzeń, których byłem aktywnym uczestnikiem.  Poniżej fragment (rozdział „24”) mojej publikacji, poświęcony moim najdroższym przyjaciołom: 26.02.2022 16:28    16
LITERACKA – Lata świetności – Część Druga

LITERACKA – Lata świetności – Część Druga

Po zaprezentowaniu w poprzednim odcinku takich postaci ze świata kultury, filmu i teatru jak Alina Janowska i Emil Karewicz, dzisiaj przedstawiam łódzkiego, młodzieżowego (w tamtym czasie) pisarza Andrzeja Brychta i wybitnego sportowca/szermierza/architekta męża pani Aliny Janowskiej - Wojciecha Zabłockiego 20.02.2022 13:50    1    3
A może mały wypad nad morze? Radny przecież wszystko może

A może mały wypad nad morze? Radny przecież wszystko może

Na początku tego roku prawdziwą burzę wywołała informacja o imprezie sylwestrowej, jaką zorganizowali sobie radni w kawiarni na terenie Areny Lodowej. Na ludzi, którzy z własnej kieszeni zapłacili za wynajęcie kawiarni i lodu wylano całe wiadra pomyj. Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu chciano nawet wieszać. To nie żart. Naprawdę, takie komentarze na profilach krytykujących imprezę radnych opozycji także się pojawiały. Fala nienawiści, jaką rozpętano, była jak na warunki tomaszowski chyba bez precedensu. Czegoś takiego nie dane nam było dotąd obserwować. Ludzie nie mający pojęcia o funkcjonowaniu obiektu dyskutowali o ich zdaniem gigantycznych kosztach oświetlenia, jakie musiało wygenerować półgodzinne korzystanie z lodowiska przez uczestników sylwestrowej zabawy. Tymczasem koszty takie stosunkowo łatwo obliczyć i według zarządu Areny wynoszą one ok.... 20-30 zł. Gdyby nie fakt, że korzystanie z lodu zostało opłacone mielibyśmy prawdziwą aferę na miarę rachunku za... dorsza. 17.02.2022 09:07    27    28
LITERACKA – Lata świetności – Część Pierwsza

LITERACKA – Lata świetności – Część Pierwsza

Powstanie młodzieżowych fajfów w LITERACKIEJ niewątpliwie miało duży wpływ na popularność tego lokalu w mieście, jak również, przywiązania się pewnej grupy osób, przeważnie uczestników tanecznych spotkań do swojej świątyni. 15.02.2022 11:19    2
LITERACKA – przygotowania do fajfów.

LITERACKA – przygotowania do fajfów.

W rozdziale “Literacka – przygotowania do fajfów” poświęciłem sporo uwagi chyba najważniejszej czynności, tj.  układaniu muzycznego repertuaru. Grupa kolegów wymieniona w poniższym tekście, jak widzę to dzisiaj z ponad półwiecznego dystansu czasu, była bardzo “profesjonalna” i  w swoich muzycznych decyzjach, odpowiedzialna wobec  przychodzących na tańce. Nie przypominam sobie aby były kiedyś jakieś niesnaski, niezadowolenie uczestniczących w imprezie co do strony i jakości utworów muzycznych. Zawsze, gdy zbliżała się godzina 22.00, godzina kończąca taneczne spotkanie, były prośby o bisy niektórych utworów. Realizacja prośby nagradzana była gromkimi brawami.  My, jako organizatorzy imprezy przestrzegaliśmy określonych warunków jakie w słownej umowie zawarliśmy z Dyrekcją ZDK Włókniarz. Dzięki temu, taneczne fajfy przetrwały przez kolejne lata (tj. 1962-1965). 09.02.2022 20:47    4    8
Pies zwierzę... polityczne

Pies zwierzę... polityczne

Okazuje się, że każdy pretekst jest dobry, by rozpętać przysłowiową burzę w szklance wody. Ostatnio jednym z wiodących tematów jest konflikt w jaki z tomaszowskimi wolontariuszami z organizacji prozwierzęcych weszli radni Koalicji Obywatelskiej. Skąd się wzięła idea zwalczania ludzi, którym leży na sercu przede wszystkim dobro zwierząt? Na to pytanie trudno znaleźć sensowną odpowiedź. Jest to u nas jednak pewne novum, bo dotąd to "zwierzoluby" naciskali na miejskie władze w sprawach związanych ze schroniskiem. Teraz jakoś się wszyscy dogadują i konfliktów nie ma. Wszyscy poza radnymi koalicji obywatelskiej, którzy wspierani przez niektóre lokalne media potrafią nawet grozić legalnie działającym stowarzyszeniom i fundacjom. "Dziennikarz" ubliża osobom dyskutującym w internecie, wyzywa ich od głupków a na koniec każe się zamknąć i czytać swój mocno zmanipulowany "artykuł". Chciałoby się napisać, że polityka lokalna schodzi u nas na psy, ale co winne są tu te biedne zwierzęta? 27.01.2022 12:54    4    20
Pierwszy historyczny fajf

Pierwszy historyczny fajf

Rok 1962 był w PRL za panowania I Sekretarza PZPR, Władysława Gomułki rokiem szczególnym, z nagonką na WSZYSTKO, co pochodziło z tak zwanego "zgniłego" ZACHODU. By brzmiało to wiarygodnie, to zacytuję słowa "wodza" z któregoś tam Plenum PZPR - "żadnej kultury z Zachodu nie będę tolerował a dzikiej, zachodniej muzyki szczególnie". A jak my to zrobiliśmy z Wojtkiem "Szymonem" Szymańskim (dzisiaj od ponad 40 lat obywatel Nowego Jorku), będzie głęboką tajemnicą, tajemnicą, której rąbek uchyliłem zamieszczając w swoich publikacjach w Tryptyku Tomaszowskim ("Moje miasto w rock'n'rollowym widzie", "A jednak Rock'n'Roll", "Rodzina LITERACKA '62") 20.01.2022 21:35    1    5
Tomaszów wkracza w nową erę

Tomaszów wkracza w nową erę

Tomaszów Mazowiecki pozyskał prawie 16 milionów złotych z tzw. funduszy norweskich. Pieniądze, które trafią do miasta, przeznaczone zostaną na szereg inwestycji, takich chociażby, jak rewitalizacja Parku im. Solidarności, czyli miejsca, z którym wiążą swoje pozytywne wspomnienia, niemal wszyscy tomaszowianie. Kto z nas przynajmniej razy, nie był tu na koncercie, czy innej imprezie. Nie to jest jednak najważniejsze. Trzeba przyznać, że po raz pierwszy w naszym mieście, urzędnicy przygotowujący projekt podeszli w sposób nowoczesny i kompleksowy do analizy uwarunkowań obejmując nią nie tylko trendy gospodarcze ale i społeczne, w tym demograficzne. W wyniku wielomiesięcznych prac powstała wizja miasta na miarę XXI wieku. Zapomnijcie o "betonozie". Miasto zmieni się nie do poznania. Środki norweskie sfinansują tylko część zadań.  Władze miasta starają się pozyskiwać środki także z innych źródeł i robią to skutecznie. To w dużej mierze zasługa fachowców, zatrudnionych w naszym Urzędzie Miasta. Wczoraj w tomaszowskim magistracie zainaugurowano realizację projektu. Czego możemy oczekiwać w niedalekiej przyszłości?  16.01.2022 23:57    13    10
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama